Sási Sási komentáře u knih

Podnikavá hlava Podnikavá hlava Andy Gibson

Od všeho něco, byť né všechno úplně do podrobna (to by ta kniha musela mít tisíc stran). Čtvrtá hvězda je za to, že je v knize spousta odkazů na další odborné knihy či články, ze kterých autor čerpal.

10.06.2016 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Závěr mě tentokrát do kolen neposlal a atmosféra nebyla tak temná, anžto metrem necestoval mladej a ze všeho připosranej klučina, kterej poprvé pořádně opustil svojí mateřskou stanici, ale skupinka v čele s terminátorem. I přesto mě knížka bavila a dočetl jsem jí velice rychle. Bavilo mě sledovat Hunterův vnitřní souboj (leč mu sem tam mrdalo už moc) a čekal jsem na každou informaci, která trochu poodhalí závoj tajemna kolem něj. První díl prostě nasadil laťku moc vysoko. Nicméně teď mě čeká poslední kniha z týhle výborný trilogie a ta prej dosahuje zase oněch kvalit jako díl první.

01.06.2016 3 z 5

Knihu jsem četl jako děcko a nedávno jsem jí přečetl znovu. Pokaždé mě bavila (možná je to tím, že jsem věčné dítě, protože jí Tolkien napsal původně jen pro svoje děti). Péťa to sice rozsekal na tři části, protože prachy, přitom oproti Pánovi prstenů je to taková oddechovka, co se vejde do jedné knihy :)

27.05.2016 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Nacisti, komunisti, demokrati, jehovisti, kanibalové, ďáblové... Pakáž hnedle jako po setmění na Václaváku. Nicméně Metro mě prostě bavilo. Sem tam akce, sem tam lekce filosofie (teda žádnej Schopenhauer nebo Nietzsche to zrovna nebyl, ale snaha se cení). Navíc Dlouho se mi nestalo, abych závěr četl dvakrát a zanechal ve mně podnět k zamyšlení. Trochu se obávám (dle hodnocení) slabšího druhého dílu, ale tuhle trilogii chci mít v knihovně prostě celou.

25.05.2016 5 z 5

Sebedůvěra, sebevědomí a jak je zvýšíte Sebedůvěra, sebevědomí a jak je zvýšíte Ivo Toman

Kniha nikomu praktický návod zrovna nedá. Autor navíc často cituje jiné autory, čímž někdy vytrhává myšlenky z kontextů jejich děl. Toman si určitě zaslouží respekt za to, co dokázal vybudovat i přes protivný touretteův syndrom, ale existují výrazně lepší knihy na toto téma, a to převážně od zahraničních autorů. Jako plus bych zdůraznil pouze to, že tu knihu nenapálil cenově tak nesmyslně vysoko jako drtivou většinu svých knih (Ivo neni hloupej kluk, tak možná věděl proč).

12.05.2016 2 z 5

Ekonomické bajky pro studované i laiky Ekonomické bajky pro studované i laiky Peter D. Schiff

Stručné a jednoduše napsané. Nicméně je potřeba vzít v potaz, že autor je zastáncem rakouské školy a hodně ovlivněn převážně M. Rothbardem, což je z mého pohledu naprosto v pořádku, ale nejeden levicový intelektuál může být pohoršen ;)

31.12.2015

Širší než obloha Širší než obloha Gerald M. Edelman

Souhlas s Gimlim. Autor sice tvrdí, že se odborným výrazům a definicím pokusí vyhnout, avšak opak je pravdou. Nicméně kniha je informacemi nabitá, ale to je kupříkladu i kniha Inkognito či Divadlo mysli a jsou poněkud lépe napsané, sic o něco delší.

29.04.2013

Okno v čase Okno v čase Peter Russell

Od Petera Russella u nás zatím vyšly dvě knihy. Russel se pokouší o změnu vědomí na další úroven, což jemu osobně se již povedlo, a to popisuje v knize Od vědy k Bohu. Jeden z nejvzdělanějších vědců, který pravdu hledá nejen za pomocí přístrojů tam venku, ale také za pomocí vlastní mysli tam hluboko uvnitř....

08.04.2013 5 z 5

Jinosvět Jinosvět Jochen Kirchhoff

Jedna z nejsložitějších knih o tom, co se děje za oponou vědomí pod vlivem různých technik nebo látek. V téhle realitě je před našimi zraky ukryto mnoho tajemství a transpersonální psychologie se pokouší tento závoj nevědomí trochu odkrýt.

08.04.2013

Brány vnímání Brány vnímání Aldous Huxley

Schizofrenní kníže snů, ještě nikdy neusnul aneb cesta za hranice Jinosvěta. Cesta, která pootevřela filtr vnímání a pomohla nahlédnout za oponu iluze.

20.03.2013 5 z 5

Kapitalistický realismus Kapitalistický realismus Mark Fisher

Faktem je, že ta kniha není úplně jednoduchá, ale kompenzuje to různými příklady z filmů pro lepší představu. Nicméně Fisherova kritika je pochopitelná a mnohdy oprávněná, ale opět je zde další levicový intelektuál, který nepřichází s alternativou, respektive "posílit vliv levice" pro mě alternativa není.

19.03.2013

Krach Krach Thomas E. Woods

Zatím (dle mého názoru) nejlepší kniha o krizi z pohledu rakouské školy, která bývá mainstreamem často schválně přehlížena.

14.03.2013 5 z 5

Od vědy k Bohu Od vědy k Bohu Peter Russell

Útlá knížečka, která spadá mezi nejlepší na toto téma. Sloučení vědy a spirituality, vysvětlení pojmů z kvantové fyziky pro laiky a hlavně cesta ateisty a skeptického vědce, který poznal Boha skrze vlastní zkušenost. Russell se snaží o změnu paradigmatu nejen ve vědě, ale i v pohledu na svět a na nás. Tato kapacita z Cambridge vytváří i úžasné dokumenty a je škoda, že je u nás přeloženo tak málo z jeho tvorby.

13.03.2013 5 z 5