Šárušinka Šárušinka komentáře u knih

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Naprosto peckózní romantasy. Draci, Xaden, jezdci.. ach bohové. Nutně potřebuju druhý díl!

11.04.2024 5 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

(SPOILER) Jakože wtf? To bylo boží! Zhltala jsem ji za dva dny a posledních 30 stran jsem ani nedýchala. Všechny podezíráte, začínáte být paranoidní jako hlavní hrdinka, no a nakonecpřečtěte si ji a uvidíte sami. Doporučuji!

Jen otázka. Můžete mi prosím někdo vysvětlit, jak je možné, že i když se Nořina matka oběsila v cele a byla v pátém měsíci těhotenství, že její dítě (Nořina sestra) přežilo?

31.03.2024 5 z 5

Pomocníčka Pomocníčka Freida McFadden

(SPOILER) Jelikož už jsem pár psychothrillerů přečetla, tušila jsem, jakým směrem se knížka bude vyvíjet. Bylo to čtivé, napínavé a s dobře napsaným (uzavřeným) koncem.

Kniha byla vážně super a užila jsem si ji. Jen jsem měla při čtení občas pocit, že autorka vzala části děje z knih Za zavřenými dveřmi a Poslední paní Parishová (což za mě byly TOP psychothrillery, doporučuji!) a smíchala je dohromady.

I tak byla Pomocnice skvělá a rozhodně byste si ji neměly nechat ujít.

03.09.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Jsou to asi dva roky, co jsem se dozvěděla od Eliss Books, že přečetla nejlepší knihu ever. Nalákala mě na ni, a já si říkala, že si ji taky musím přečíst. Jenže kniha byla pouze v angličtině a ve slovenštině, a já si na ni v cizím jazyce netroufla. Byla jsem trpělivá, hodně trpělivá, vyčkávala, a když se její podzimní prodej odložil na únor, už jsem začínala být zoufalá, že se snad té knihy nikdy nedočkám.

Ale nakonec jsem se přece jen dočkala a vychutnala si kvalitní příběh o hollywoodské hvězdě, který mě uchvátil. Co se skrývá za sedmi manželstvími Evelyn Hugo? Pravdu a důvody jejích rozhodnutí už konečně známe i my.

23.02.2023 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

(SPOILER) Co u Paris nepopírám, je čtivost. Terapii jsem zhltla jako malinu během dvou večerů. Bylo to napínavé a já se nemohla odtrhnout.
Mám k tomu své “ale”… už od začátku jsem měla tip, kdo by za tím mohl být a moje tušení se potvrdilo, i když to pozadí kolem toho jsem fakt netušila. Chování daného člověka mi přišlo divné až vlezlé, neprofesionální. Takže konečné rozuzlení mi žádný wow efekt nepřinesl, přesto čtení nelituju a knihu doporučuju.

12.04.2022 4 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Očekávání od Slov jsem měla velká, protože Dopisy řadím mezi top knihy, které jsem kdy přečetla. Kniha byla čtivá a poutavá. Musím ale říct, že patřím do skupiny, kdy Dopisy se mi líbily víc. Tady mi totiž vadily dvě věci. Za 1. Emmino chování, které bylo strašné. Za 2. biblické citáty, které mě nijak zvlášť neoslovily, vlastně mě v knize nezaujala žádná hluboká myšlenka. I tak čtení nelituju, Brigid prostě umí psát.

05.02.2022 4 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Když jsem jako dítě sledovala pohádky, vždycky jsem si přála být vílou, bludičkou nebo rusalkou. Byly nádherné a okouzlující , měly krásné dlouhé vlasy a šaty z té nejjemnější látky. To, že pak topily mládence, je věc druhá, ale taky se mi líbila.
Četla jsem poprvé s tematikou slovanské mytologie, a určitě ne naposledy. Děkuju a těším se na pokračování.

23.07.2021 5 z 5

16-03-20 16-03-20 Veronika Pekárková

Chybí mi dokončený konec. Já chci svůj konec. Teď. Hned. Šup.

15.07.2021 3 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

(SPOILER) Svět HG miluju, takže Balada pro mě byla nutností, i když jsem věděla, že to nebudou ty klasické hry, které známe. Kniha je rozdělena na tři části, ta první se neuvěřitelně táhla, takže bych ji o dost zkrátila, zbylé dvě části mi vyhovovaly.

Z trilogie víme, že Snow je zlý, krutý a arogantní. To, že nemá svědomí a soucit, víme. To, že se stal prezidentem díky svým velkým ambicím, manipulativností a šarmu, jsme mohli tušit. To, co jsme ale nevěděli, je, že se v mládí zamiloval.. Probírat Snowovy vzestupy a pády nechci, spíš bych se pozastavila nad jeho splátkyní.

Lucy Gray. Tahle holka mi nedá spát. Čím více o ní přemýšlím, tím více mi připadá úžasnější. Tato dívka - splátkyně z 12. kraje si podmanila svým zpěvem celý Kapitol, dokonce i Korju, jejího přiřazeného trenéra. Oba dva se potřebovali navzájem, on z ní musí udělat vítězku, aby se dostal na Univerzitu, ona potřebovala jeho, aby přežila. Během občasných rozhovorů, které se uskutečňovaly před nástupem do arény, se do sebe zamilovali (teda aspoň Korja) a vznikl něco jako "vztah". Jenže já mám s tou romantickou linkou problém.. prostě nevěřím, že se do něj Lucy Gray skutečně zamilovala. Ani před, během, nebo potom. Ne, podle mě poznala, s kým má tu čest a využila to ve svůj prospěch. Byla mnohem chytřejší a mazanější, než jsme si mysleli, vždy pár kroků před Snowem, tak na mě po celou dobu čtení působila.

Ať už byla její důvěra ke Korjovi opravdová, nebo ne. Všichni moc dobře víme, že jejich láska fungovat nebude, ona ani nemůže. Oba dva pocházejí z jiného světa, a každý má jiný názor na.. všechno. Jsou příliš odlišní na to, aby jim to fungovalo. To je jako kdyby se do sebe zamilovali pták a had, taky to není možné, protože jsou oba jiní, rozdílní. Přesto ale všichni doufáme a věříme, že ten happyend nastane.

Závěr knihy je příšerný. Otevřené konce nenávidím. Já chci vědět víc.

,,Je to záhada, drahoušku. Stejně jako já. Proto je to moje píseň."

07.05.2021 4 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Naprosto luxusní hororová pohádka, která byla velice čtivá a napínavá. Ze začátku jsem měla strach, aby se mi jména všech dvanácti sester nepletlo, nestalo se, a dokonce bych je dokázala vyjmenovat tak, jak je jejich plodní rodičové stvořili. Kdo zatím vším stál jsem si tipla správně, ale zbytek jiných zápletek ne. No a ten konec.. já u knih nebrečím. Nikdy. Ale tady mi slza ukápla, to musí mít na svědomí PMS, jinak to nevidím.

01.04.2021 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Jasný důkaz toho, že i samotný císař porušuje svoje zákony kvůli lásce.. Krásně napsaná hra, snad se v téhle divné době dočkám muzikálového představení. Jediné, co mi chybělo, bylo Helenčino “Lásko má, já stůňu.”

20.02.2021 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Po několika letech jsem konečně dočetla celou Selekci. Proč jsem to odkládala? Nechtěla jsem se na dobro rozloučit s moji milovanou sérií. Ano, mělo to mouchy, na předešlou trilogii to nemá, ale i tak to bylo super čtení.
Eadlyn se chovala tak, jak se chovala, nijak jsem ji to nezazlívala, vlastně jsem ji docela i chápala.
Vidět Maxona a Americu jak se i po letech cukrují jakoby vůbec nezestárli, bylo strašně roztomilý. A taky se mi líbily narážky na jejich selekci.
Co bych ale vytkla, je romantická linka (ehm..ne), tu jsem jim vůbec nebaštila, navíc, jsem měla tušení už v půlce knihy Dcera, kdo bude ten vyvolený.
Každopádně děkuji Kieře za celou pentalogii, moc jsem si ji užila a určitě se k ni vrátím.

02.12.2020 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Asi v půlce knihy jsem si říkala, jak tahle YA knížka může mít tak vysoké hodnocení a ještě být Humbook tipem. Pak jsem ji dočetla do konce a sedla si z toho na zadek, jak to bylo skvělý.
Příběh o postavení žen, magii a mezilidských vztazích mě dostal.
Jediné co bych vylepšila, je podivná romantická linka, ale tak co, láska v reálném životě je taky podivná.
Poslední stránky jsem si musela přečíst několikrát, jestli jsem to všechno správně pochopila. A pochopila.

14.11.2020 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Milá příjemná young adult oddechovka, u které jsem se culila a bavila zároveň.

15.10.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Bezpochyby nejlepší kniha od Shari Lapeny, ale na plný počet hvězd to nebylo. První dvě knih od autorky se mi moc nelíbily. Nevítaný host byla průměrná detektivka a tohle bylo o něco lepší.
Vraha jsem neodhalila, i když jsem se pohybovala ve správných kruzích.

01.10.2020 4 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Můj první retelling na Krásku a zvíře, vlastně můj první čtecí retelling vůbec a já nevím, jestli se mi líbil, nebo ne.
Děj se točí kolem Harper, dívky z 21. století s dětskou mozkovou obrnou, Rhena, královského princátka, který mi nepřirostl k srdci tak jako druhá mužská postava Grey, královský gardista, snad nejlepší postava v knize.
Kdyby mě někdo zajal, určitě by mě zajímalo, kde jsem, proč tu jsem, co po mně chtějí, kdy mě pustí na svobodu... u Harper jsem měla pocit, že ji to ani nezajímá, Stockholmský syndrom se podle mě dostavil velmi brzy.
Možná si přečtu další díly, které by měly prohloubit příběh z prvního dílu. Bavilo mě propojení našeho světa s tím fantasy světem, mohli bychom se dozvědět více o cestování mezi paralelním světy...tak snad v příštích dílech.

21.09.2020 3 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Hezký příběh s milou zápletkou.
Německý preclík, který kadí a produkuje hovno, mě opravdu bavil. Takový namyšlený debílek (klasický fotbalista), co neví se životem, peněz jako šlupek a přes postel mu přešlo mnoho žen. Ale mně se líbil.
Sal mě okouzlila svoji upřímností a TRPĚLIVOSTÍ, já už bych na toho Brátvursta neměla nervy.
Autorka si poradila i se závěrem, který naštěstí nemá otevřený konec.

22.05.2020 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Musím říct, že příběh se četl samo, ale to rozuzlení a závěr se mi moc nelíbil. Na prvotinu od B. A. Paris to nemá, ale pokud někdo hledá nějaký odlehčený thriller, proč ne.

29.03.2020 3 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Knihu jsem si opravdu užila. Příběh byl originální, hltala jsem každou stránku. Musím ale říct, že závěr mě trochu zklamal, ale i tak se těším na další dílo od Kačky Šardické.

24.03.2020 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Ne. Ne. Ne. Ne.
Tohle snad nemělo vůbec vyjít.

14.03.2020 1 z 5