Sarri Sarri komentáře u knih

Vita nostra Vita nostra Sergej Djačenko

Skvělý a nápaditý příběh. Škoda, že není další díl.

18.02.2020 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Skvělá kniha, od půlky jsem se nemohl odtrhnout. A rozhodně dost nekonvenční zakončení =)

03.12.2017 4 z 5

Hlasy a hvězdy Hlasy a hvězdy Vilma Kadlečková

Páté Mycelium mě v ničem nezklamalo. Skvělé jízda se všemi postavami, které známe. A oproti předešlým dílům mi Hlasy a hvězdy přijdou mnohem srozumitelnější.

28.11.2017 5 z 5

Arien Arien Karolina Francová

Výborná pointa zahalená trochu zdlouhavým hávem vyprávění. Rovina vztahů byla zajímavá, ale osobně bych spoustu vaty vynechal, ta to jen zatěžkávala.

05.11.2017 3 z 5

O kapybaře, která chtěla létat O kapybaře, která chtěla létat Iva Vyhnánková

Krásně malovaná knížka

28.08.2017 4 z 5

Nádherný návrat do světa Harryho Pottera. Ani si člověk neuvědomí, jak moc mu to všechno chybí... Po dlouhé době se mi podařilo ponořit se naplno do děje a nedočkavě hltat každé slovo. Co mi však na tom vadilo, byl formát scénáře - hrozně blbě se mi to četlo a ne, nedalo se na to zvyknout. Podle mě ten příběh má na to, aby z něj byla kniha. Škoda, že na to Rowlingová neměla chuť, mě by to vůbec nevadilo. Osobně doufám, že si to Rowlingová ještě rozmyslí a něco ještě ze dna svojí tvořivé mysli o Harrym vyškrábne xD

01.11.2016 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Obrovské zklamání. Trvalo mi několik měsíců, než se mi podařilo knihu dočíst. Hrozně nudné, zdlouhavé, naprosto nezvládnuté unylé charaktery postav. Nerozumím všem těm nadšeným komentům, protože tohle je opravdu mizerná kniha se vším všudy, co si může jen čtenář představit.

18.10.2016 2 z 5

Pátá hora Pátá hora Paulo Coelho

Coelho má lepší knihy. Pátá hora mi nebyla úplně sympatická, i když určitě i ona má své vlastní coelhovské kvality. =)

11.06.2016 3 z 5

Thovt - projekt lidstvo Thovt - projekt lidstvo Kerstin Simoné

Tématika této knihy je obsáhlá. Člověk se v ní doví snad všechno. Myslím, že jednotlivé kapitoly určitě stojí za pozastavením a zamyšlením, ale je toho trochu hodně - od všeho něco. Už jsem četl lépe zpracované knihy podobného ražení. Vyloženě neurazila, ale ani nenadchla.

29.02.2016 3 z 5

Mnoho životů, mnoho mistrů Mnoho životů, mnoho mistrů Brian L. Weiss

Skvělá kniha. Vřele doporučuji =)

19.02.2016 5 z 5

Já jsem Já jsem Marta Foučková

Marta Foučková je zajímavá žena. A je zajímavější o to, že se k něčemu takovému dobrala ještě dávno v minulém století, kdy tato témata zdaleka nebyla tak otevřená. Za to jí patří můj obdiv.

17.02.2016 4 z 5

Zimní příběh Zimní příběh Mark Helprin

Nesmírně zdlouhavé a nudné dílko. Jsem za stranou 200, ale při pomyšlení na to, že jich je bezmála 800, mě berou mdloby. A už vůbec nechápu komentáře, které tvrdí, že každé slovo v knize má správné místo a hlubší význam - prozatím se spíš Zimní příběh podobá grafomanskému, neochucenému vývaru bez špetky citu. Sem tam se sice objeví nějaký rozhovor, ale je jich zoufale málo a děj se vůbec neposouvá kupředu a čtenáře spíše ubije zdlouhavými, leckdy určitě zbytečnými popisy krajiny, města, či nudných zkušeností hlavních/vedlejších postav. Nejzajímavější postavou je pro mě prozatím Beverly, i když se trochu topí v příliš andělských dimenzích a nepůsobí příliš realisticky. Jednoduše prozatím nerozumím tomu, co tím chtěl básník říci. Jestliže chtěl vyprávět příběh o nešťastné lásce, bohatě by si mohl vystačit s klasickými třemi stovkami stránek. Tohle je v hodně směrech katastrofické =(. Nevím zda-li dočtu, ale třeba svůj komentář poupravím později, pokud se změní můj názor.

07.02.2016

Nikdo není daleko Nikdo není daleko Richard David Bach

Dojemné a kouzelné...

25.01.2016 5 z 5

Zralost - zodpovědnost být sám sebou Zralost - zodpovědnost být sám sebou Osho

Líbí se mi Oshův pohled na svět i vhled, který obnáší jeho vyjadřování. Čím dál tím víc mě však přestává bavit podobná moudra číst, a mnohem víc mě láká to žít. Všechno mě to skutečně zajímá a třeba někdy skutečně uzraju..., mno uvidíme =)

16.01.2016 4 z 5

Smrtící žár Smrtící žár Patricia Briggs

O moc, moc, moc lepší! Pomalý rozjezd, ale jízda perfektní. Už jsem se bál, že Patricia takovou knihu nedá. Jenže povedlo se, a já můžu jen a jen chválit =)!

15.01.2016 4 z 5

Mihotavé stíny Mihotavé stíny Patricia Briggs

Jak už jsem psal jinde, povídky nejsou mým šálkem kávy. Jednoduše mi nevyhovují. Jenže tohle je ze světa Mercy, takže nebyla jiná možnost. Celkově mě však příběhy docela nudily a já se těšil, až knihu dočtu. Nakonec přeci jen mě jeden příběh zaujal a to konkrétně poslední duchařský, ten byl nejlepší. Dále stojí za zmínku, že tento díl má nejkrásnější obálku ze všech ostatních knih, i to byl mimo jiné důvod, proč to dočíst =) Celkem bych ohodnotil dvojkou, ale za povídku Díra a za přebal dávám nakonec 3*

13.01.2016 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tak mě si Ove naprosto získal. Hezká knížka, v níž hlavní hrdina projde pohádkovou proměnou a na konci si člověk i pobrečí... Můžu jedině doporučit =)

08.01.2016 5 z 5

MY 2 MY 2 Radka Denemarková

Kniha je spíše scénářem ke stejnojmennému filmu, než samostatnou knihou - a ten jsem viděl první. Moc se mi líbil, a tak jsem se dostal ke knize, která nepřinesla vůbec nic nového - i dialogy jsou bezmála totožné. Ovšem i přes to se mi to líbilo, text se lehce četl a já nemám moc co vytknout. Snad přeci jen jsem více nahlédl do soukromí přítomných postav, obzvláště Tonyho osobité sousedky a do toho, co bylo mezi ní a Emou.

03.01.2016 4 z 5

Sedím na cestě... Sedím na cestě... Marcela Regazzová

Pro některé to může být trochu nesrozumitelné psaní, ale když této knize dáte šanci, může vás mile překvapit =)

31.12.2015 4 z 5

Hovory s Bohem III. – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem III. – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Dobré zakončení rozhovorů s Bohem =)

30.12.2015 4 z 5