Sarkyr Sarkyr komentáře u knih

S alchymisty nejsou žerty S alchymisty nejsou žerty * antologie

Dlouho jsem hledal název téhle knížky, protože je v ní jedna perla. Povídka Více světla od Jamese Blishe, která rozvíjí mytologii Krále ve žlutém Roberta Chamberse. Netuším, jaká je kvalita překladu, ale pro ty, co mají rádi Mýtus Cthulhu je to určitě zajímavost :)

08.08.2019

Atalanta fugiens / Prchající Atalanta neboli Nové chymické emblémy vyjadřující tajemství přírody Atalanta fugiens / Prchající Atalanta neboli Nové chymické emblémy vyjadřující tajemství přírody Michael Maier

Krásná kniha. Nemohu říct, že jsem ji plně pochopil, ale navedla mě na zajímavou cestu, která míří do velkého neznáma.

04.04.2019 5 z 5

Alchymie jako cesta zasvěcení Alchymie jako cesta zasvěcení Johannes Helmond

Ora, lege, lege, lege, relege, labora et invenies

04.04.2019

Další prima mýtus Další prima mýtus Robert Asprin

Pervektní kniha. První z mnoha pervektních.

23.03.2018 5 z 5

Irské pohádky Irské pohádky Patrick Kennedy

Když jsem jao prcek našel tuhle knihu u babičky, netušil jsem, že se jednou zavrtám do keltománie a keltofílie. Stalo se, možná i díky téhle knížečce.

11.12.2017 5 z 5

Mabinogi – keltské pověsti Mabinogi – keltské pověsti neznámý - neuveden

Čteno v anglickém překladu, nádherné mýty překryté hodně silnou vrstvou křesťanských nánosů, ale i tak - kdo by si nechtěl vyměnit místo na jeden rok s králem podsvětí XD?

11.12.2017 5 z 5

Blázni z Hepteridy Blázni z Hepteridy Ludvík Souček

Knížku jsem poprvé četl jako děcko a nelíbila se mi, na rozdíl od Slepých ptáků, protože jsem jí nerozuměl. Když jsem si ji přečetl jako teenager a pochopil, že je v knize ukryt geniální vzorec Adama Bernaua, moje duše zaplesala a já se od srdce zasmál. A když jsem jako dospělý v knize objevil i narážky na lovecraftovský Mýtus Cthulhu, rozchechtal jsem se na celé kolo.

02.11.2017 5 z 5

Xenocida Xenocida Orson Scott Card

Jelikož Cardovy knihy poslouchám jako audioknihy v originále, absolutně mi nepřišlo, že by byla nějak dlouhá. Xenocida mě ani chvilku nenudila, a naopak mě nutila neustále namáhat mozek. Takhle by se měla psát filozofie. Je pravda, že osobně s Cardovým mormonským pohledem na svět úplně nesouhlasím, ale jeho vidění světa a možností hmoty a ducha jsou geniální. A když jsem slyšel v audioknize Mirovo pomalé drmolení, bylo mi jasné, jak je pro něj těžké vyjádřit jakoukoli myšlenku slovem. Jen si představte, že zatímco Miro vysloví jednu hlásku, Jane je schopná pomocí filotů obletět celý svět. Za mne 5 hvězd.

02.11.2017 5 z 5

Tři podvodníci Tři podvodníci Arthur Machen

Geniálně propojená vyprávění, mezi nimiž je to o Šedesátikamenu Ixaxar skvostnou perlou.

Bílí lidé Bílí lidé Arthur Machen

Machenův styl mi hodně dlouho neseděl, tuhle knížečku jsem četl třikrát a zjistil jsem až na stará kolena, jak moc jsem to nedoceňoval.

Měsíc je drsná milenka Měsíc je drsná milenka Robert A. Heinlein

Revoluce provedená umělou hnátou :)

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Hvězdná rachota, zamačkávám slzu když slyším "Shines the name, shines the name of Roger Young".

12.10.2017 5 z 5

Magický život Aleistera Crowleyho Magický život Aleistera Crowleyho Martin Booth

Jen mě mrzí, jak skepticky autor přistupoval k Mistrově Magick :)

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Hodně divných výrazů, které v audioknize nezní zas až tak neobvykle, co si pamatuju, tak trademark autorky:) Po dlouhé době zajímavá česká knížka.

12.10.2017 4 z 5