sarkaditt sarkaditt komentáře u knih

V kleci V kleci Ellison Cooper

Skvěle načtená audiokniha, příběh byl bez hluchých míst a dával smysl. Měla jsem tip na vraha, ale pak jsem si říkala, že to určitě bude někdo jiný a nakonec to byl ten vrah z mého tipování, což vůbec nesnížilo hodnotu mého zážitku z knihy.
Dávám tedy 4*, protože pět si zaslouží jen opravdu TOP příběhy a mezi ně tuto knihu neřadím :) Dobrá ale je :)

19.02.2024 4 z 5

Ve špatné rodině Ve špatné rodině Tarryn Fisher

Kniha pro mě sice neměla žádný wow efekt, ale četla se opravdu dobře, byla bez hluchých míst a zbytečných omáček.
Co mi jako jediné přišlo trochu nereálné, tak práce policie, která nenašla ani Juno, ani Dakotu.

17.02.2024 5 z 5

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Audiokniha: Hezký namluvena audiokniha, snadno se nad příběhem udržela pozornost.
Příběh odsejpal, bavil mě. I přes to, že jsem nečetla předchozí díly, tak vše dávalo smysl.

06.02.2024 4 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

V knize jsou zbytečně dlouhé pasáže popisující okolí nebo postavy, například více než stránka popisu městské části Brixton a budovy věznice. Popravdě jsem měla problém se v těchto částech knihy soustředit na znění textu a tak i ve třetině knihy jsem přemýšlela, zda ji neodložit. Vždy, když to začalo být zajímavé, přišla dlouhá nudná pasáž a já se nemohla začíst. Kniha mě začala bavit až za víc jak polovinou, také proto jsem se k jejímu čtení přiměla vždy přibližně po týdnu a přečetla jsem jen pár stran, takže s přibývajícími postavami jsem se začala ztrácet v tom, kdo je kdo.
Konec mě překvapil a jen díky němu dávám o hvězdu navíc, než jsem původně zamýšlela.

21.01.2024 2 z 5

Rivalka Rivalka Charlotte Duckworth

Vzhledem k nízkému hodnocení 74%, které kniha měla, když jsem jí začala číst, tak jsem neměla příliš vysoká očekávání. Naštěstí mě velmi mile překvapila! První dvě tři kapitoly jsem se nemohla zacist, ale pak už to frcelo. Dej byl nepředvídatelný a vůbec nešlo předvídat, kam se bude ubírat a jak vše vlastně skončí. Za mě super!

11.09.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Velmi dobře napsané, vlastně celou dobu nevíte, kdo by to mohl být. Já začala trochu tušit, protože tam ta postava neměla úplně tolik prostoru, jako ostatní, ale vlastně jsem ji i fandila, aby se na ní nepřišlo. Konec super, tyhle konce mám fakt ráda:))

29.08.2023 5 z 5

Pohřbená Pohřbená E. G. Scott

Zajímavý příběh, dobře se to četlo, ale se Zmizelou bych to tedy v žádném případě nesrovnávala, jak je uvedeno na obálce knihy. Konec byl překvapivý, bavilo mě to.

29.08.2023 4 z 5

Hádej kdo Hádej kdo Chris McGeorge

Slabší průměr, v podstatě se tam nic napínavého neděje, posledních 40 stran jsem se už těšila, až to budu mít přečtené. Žádné "wow!". Četla jsem i horší, takže to nebudu hodnotit až tak špatně.

15.08.2023 3 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Moc hezká oddechovka, líbilo se mi. Pravda, že po Medvědíně jsem neměla moc očekávání a vyplatilo se :)

11.04.2023 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Audiokniha skvěle načtená, dlouho jsem nenarazila na tak skvělý přednes. Příběh byl po celou dobu zajímavý, bez hluchých míst. Hned jsem se musela pustit do dalšího dílu.

10.02.2023 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Audiokniha: Ti druzí hodnotím po Kříďákovi a Jámě jako nejlepší knihu autorky, konečně něco, u čeho jsem neměla pocit, že čerpala od jiných autorů. Od začátku do konce byl dej napínavý a říkala jsem si, jak to teda vlastně celé vzniklo. Podle mě tam vůbec nemuselo být to duchovno, ale zase lidé, co na to věří, tak je to tam třeba potěší. Za mě zbytečné, na dění to v podstatě nemělo vliv.

12.01.2023 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Super příběh, celkem netradiční oproti jiným, které čtu. Bavilo mě to od začátku do konce.

08.01.2023 5 z 5

Než natáhnu brka Než natáhnu brka Antti Tuomainen

Audiokniha: Pěkně načtená kniha, příběh vcelku vtipný, svižně ubíhal. Občas jsem měla trochu guláš v postavách, ale dalo se to. Parádní oddychovka.

26.12.2022 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Audiokniha: Nebýt Čtenářské výzvy, rozhodně bych knihu nečetla. Je velmi nudná, psaná příliš poeticky, více je tam omílaná válka a to, jak jsou lidi špatní a "co je vlastně láska". Celou dobu se táhla jen nuda s nudou, sem tam se na pár řádcích vinul příběh a pak najednou - konec. První má reakce byla "To je vše?"...
Nevím, no. Možná v době, kdy byla kniha psána a bylo to aktuální téma, tak to mohlo být pro čtenáře zajímavé. Mně to nepřišlo zajímavé vůbec, naopak spíše trošku ujeté - nejvíce asi pasáž, kdy Lucie přemýšlela nad tím, že Petra miluje tak moc, že si představuje, že by ho kojila nebo že ho sama porodila. To byl dost wtf moment...

12.12.2022 odpad!

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Hlavní hrdinka mi byla dost nesympatická... Protivná, nepříjemná, neuváženě se chovající. To samé její nadřízený, tam mi to přišlo úplně postavené na hlavu, místo nějaké spolupráce jen nadával a dupal po ostatních. Není to spíš kontraproduktivní, když se detektivové potřebují soustředit na případ? Místo toho je jen stresoval a nenechal je pracovat.
V postavách jsem se občas i ztrácela, zvrat, ze kterého by mi spadla brada, také nepřišel... Nemastné, neslané - učitě další díly číst nebudu, znám lepší knihy tohoto žánru.

07.12.2022 3 z 5

Letecké katastrofy Letecké katastrofy Christine Negroni

Kniha mě nebavila, dalo mi velkou práci vůbec nad textem udržet pozornost. Spousta nezajímavých informací jako kdo se co na koho snažil hodit, jména, milionkrát používané zkratky... Nejotravnější byly konspirační teorie, to bylo až utrpení. Také mě zklamalo, že se tam ponejvíc řešily katastrofy X desítek let staré... V podstatě v celé knize bylo o dost méně zajímavostí, než co řeknou v jednom dílu televizních Leteckých katastrof. Slabota.

21.11.2022 2 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Zajímavá kniha, ale musím říct, že Theo mi nebyl extra sympatický. Konec jsem nečekala, fakt překvapil.

21.11.2022 4 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Od autorky jsem jako první četla knihu Ví o tobě a ačkoli se mi během čtení líbila, konec se mi naopak nelíbil tak moc, že jsem si řekla, že od této autorky už nikdy nic číst nebudu.
Mno, pak jsem ovšem našla tuto knihu v Levných knihách a řekla jsem si, že jí dám šanci - dobře jsem udělala.
Od začátku se mi kniha četla mo dobře, děj byl zajímavý a svižný. Náročné bylo číst o Charlotte a pak také popis, jak to celé bylo s Danielem, z toho mi bylo do pláče a musela jsem se pořad dokola uklidňovat, že je to jen kniha... Uuuf. Líbil se mi i konec a po dlouhé době dávám plný počet hvězd.

20.10.2022 5 z 5

Naivní manželka Naivní manželka Amy Lloyd

Samantha mi byla celkem nesympatická, navíc začátek příběhu byl i takový pomalejší. Předvídatelná oddychovka, která se dobře čte.

12.10.2022 4 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Přečetla jsem v rekordním čase, příběh je silný a velmi dobře sepsaný. Děsivé je, že to není žádný výplod fantazie, ale skutečný příběh...

18.09.2022 5 z 5