Sandruše

Příspěvky

HanaHanaAlena Mornštajnová

Jsou knihy, u kterých vás už od začátku bolí pomyšlení, že jednou budou dočteny. Jsou knihy, které roztříští vaši duši na tisíce malých kousků. A také jsou knihy, které už z hlavy a srdce nevymažete nikdy. Hana je knihou, která tohle všechno ještě přesahuje...

16.05.2017


Krev na sněhuKrev na sněhuJo Nesbø

Poezie skrytá mezi řádky. Není to Harry. Je to Nesbø v krystalicky čisté podobě. Kašlete na recenze a přečtěte si ji. Stojí to za to...

27.07.2015


Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonPatrik Hartl

Zajímalo mě, zda autor dokáže psát také tak neuvěřitelným stylem, jako se umí smát - kdo viděl Show Jana Krause s Patrikem Hartlem, pochopí:) A dostalo se mi daleko víc, než jsem od knihy očekávala. A také si nejsem jistá, zda se mi ještě někdy vrátí - radostně putuje po celé rodině...
Doporučuji za jednoznačných pět hvězd - za dokonalou psychologii postav, vtip, vkusnou ironii i slzu v oku...Je skvělá!

14.02.2015


ŽízeňŽízeňJo Nesbø

Chtěla jsem napsat zcela seriózní recenzi, ale nemůžu si pomoct - Jo Nesbo je prostě geniální, opět mě po naprosto strhující jízdě posadil na zadek. Poetika slov, zvrácený psychopat a legendární Harry tvoří z Žízně dokonalý thriller, před kterým smekám a hlavou třískám o zem! :)

27.06.2017


Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Už po prvních pár stránkách jsem bušila zoufalstvím hlavou do zdi.Nelze nazvat jinak, než padesát odstínů nesmyslů, hovadin a ****** !

25.04.2014odpad!


Všude kolem černý lesVšude kolem černý lesR. Ware (pseudonym)

Jak často se vám stane, že při čtení se choulíte strachy, ale přesto prostě nemůžete knihu odložit a v dalším okamžiku se vám svírá srdce lítostí nad tím, jak moc s hlavní postavou soucítíte? Jako pardon, ale jestli má být tohle autorčin debut, tak já se klaním... Zcela bez debat pět hvězd.

14.05.2016


Hustej nářezHustej nářezF. Kotleta (pseudonym)

Metafory mistra Kotlety jsou neskutečný peklo a já se královsky bavila od začátku do konce. Pět hvězd.

02.04.2014


Vyděděnec a jiné povídkyVyděděnec a jiné povídkyHoward Phillips Lovecraft

Je to temné. Je to zvrácené. A je to neskutečné dobré. Samotné zpracování knihy po výtvarné stránce je pomyslnou třešničkou na dortu.

21.06.2014


HEXHEXThomas Olde Heuvelt

U žádné knihy jsem nezažila takovou smršť pocitů.To zlo přichází postupně, nenápadně, i když celou dobu tušíte, že se tomu střetnutí nevyhnete. A když to přijde, ta síla emocí vám vyrazí dech...HEX je pro mě jedna z nejlepších knih, kterou jsem měla tu čest číst...Protože ten přesah, který v příběhu můžete objevovat mezi řádky, se mi zapsal až do srdce...

30.08.2017


Hvězdný prachHvězdný prachNeil Gaiman

Po sérii mých oblíbených "fantasy zvráceností" jsem měla náladu přečíst si něco pohádkového, jak jinak než ze světa fantasy. A Hvězdný příběh splnil víc, než jsem očekávala. Fantazie a lehce ironický humor Neila Gaimana mě neskutečně baví a na hvězdné nebe už se teď budu dívat jinak, než kdykoliv předtím. . .

31.08.2014


Paní LáryfáryPaní LáryfáryB. MacDonald (pseudonym)

Děkuji za krásné vzpomínky na to, jak nám tuto knihu četla paní učitelka na základce až do ochraptění...a na naše prosby musela číst dál, dokud neztratila hlas úplně :-)

20.06.2014


TmaTmaBernard Minier

Přísahám, že jsem si u té opery málem cvrkla strachy...
Jeden z nejlepších thrillerů, co jsem měla tu čest číst.

23.02.2018


Kouzelníkův únik z realityKouzelníkův únik z realityLars Vasa Johansson

Asi mi ten bláznivej Anton bude chybět. Asi mi bude smutno po Gretě i Gunnarovi. Asi jsem všechny ty jinotvory, skřítky a Hnojanu měla ráda.

" Když potkáte někoho, koho jste hodně let neviděli, buď cítíte, že jste se vzdálili, nebo je to jako stisknout play po době, kdy váš vztah měl pauzu."

10.03.2017


AsfaltAsfaltŠtěpán Kopřiva

Výborná záležitost, u které se tetelím blahem nad její zvráceností a jedinečným humorem. Děkuji mockrát za tento skvost české fantasy a uděluji 5 hvězd - ale i to je sakra málo :-)

19.07.2014


Bez slitováníBez slitováníMiroslav Žamboch

Po mém oblíbeném triu Kulhánek, Kotleta a Kopřiva jsem byla zvědavá, jakým stylem píše mistr Žamboch. A jsem nadšená! Hlavní postava - Bakly - není prvoplánově kladným hrdinou, ale to je právě to, co mě na něm bavilo úplně nejvíc.
" Bakly se krvavou skrumáží probíjí jako ozubená koule řemdihu, zbraně, kterou tak mistrně ovládá, nemá slitování s nikým, ani sám se sebou. "
Jednoznačných 5 hvězd a velké díky autorovi.

20.08.2014


Vyhlídka na věčnostVyhlídka na věčnostJiří Kulhánek

Pekelná jízda mistra Kulhánka za jednoznačných pět hvězd - už jen za dialogy s panem L. :-)
Setřu slzu a dávám si to znova!

25.06.2014


InfernoInfernoDan Brown

Tuto knihu stavím na pomyslný piedestal už jen pro inspiraci Dantem - skvěle zvolené téma a já tleskám, pane Browne.

10.05.2014


PoliciePolicieJo Nesbø

Strach se vám dostane pod kůži a emoce vás rozervou na kusy...Nepřekonatelný Nesbø v té nejsyrovější podobě a přesto jej budete milovat.

27.05.2015


Pravidla létaPravidla létaShaun Tan

Kresba a poetika textů je právě to, co z děl Shauna Tana činí literární skvost.

01.10.2014


Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

K této knize bylo napsáno už hodně. A zcela právem. Já dodám jen jediné - kombinace knihy a následné filmové adaptace se vám dostane pod kůži a chvílemi brání i dýchat. Život prostě není továrna na splněná přání. A já děkuji za to, že si ho teď vážím zase o něco víc.

16.06.2014


Nesmrtelný příběhNesmrtelný příběhCatherynne M. Valente

Na vlnách fantasy, pohádky, ale i kruté reality. Silný příběh, který se vám dostane pod kůži svou syrovostí a zároveň pohádkovou naivitou. A vy nemůžete přestat číst. Pět hvězd.

03.06.2014


LevhartLevhartJo Nesbø

Jak často se stane, že vám kniha nedovolí vydechnout, dokud neotočíte poslední list? Přečtěte si Levharta...a pochopíte...

12.04.2014


Čmeláci v srdciČmeláci v srdciPetra Hülsmann

Sladké, jemné a hřejivé jako lžička medu rozpouštějící se na jazyku...

29.12.2015


Černá hraČerná hraJozef Karika

Čekala jsem solidní thriller a třeba i to, že překvapí. A co jsem dostala? Pořádný kopanec ryzí surovosti, až jsem chvílemi lapala po dechu...
Brilantně zpracovaná tématika spolu se všemi zvěrstvy, kterými byla tehdejší doba provázena...já tleskám a uděluji pět hvězd.

28.05.2016


Oběť bez tvářeOběť bez tvářeStefan Ahnhem

Souhlasím, že v knize najdete spoustu věcí, nad kterými minimálně pozvednete překvapením jedno obočí a nebo s ironickým ušklíbnutím zakroutíte hlavou...ale kdybych se v tom měla fakt rýpat, přijde mi v závěru knihy nelogická i taková blbost, že chlap, který jde na záchod jen čůrat, se podiví nad tím, že už z roličky toaleťáku nezbývá na utření...hm..čeho asi?
Za mě - s přivřením oka - poctivé 4 hvězdičky...Já jsem se totiž navzdory všem urýpaným kritikám skvěle bavila:)

14.02.2018


Démon zvrácenostiDémon zvrácenostiEdgar Allan Poe

Skvost zvrácenosti za jednoznačných pět hvězd.

16.04.2014


SextenzeSextenzeJan Krůta

Literární skvost na poli současné české literatury.

11.02.2014


ŘezníkŘezníkJennifer Hillier

Téměř u žádné pasáže jsem nemusela přivírat oči nebo se ksichtit znechucením...já jsem se nad tím skvělým popisem naopak tetelila blahem...úžasně zvrácené!:)
Skvělý zážitek a výborný wonderland překonán za poctivých pět hvězdiček!

10.08.2016


Dívka v leduDívka v leduRobert Bryndza

Chtěla jsem napsat výborný komentář, protože tahle kniha si ho zaslouží. Zaslouží si ho natolik, až mi došly slova a ztrácím dech...
Děkuji za debut, který mě posadil na zadek a uděluji spolu se smeknutím klobouku pět hvězd.

09.01.2017


Alice Cooper: Poslední pokušeníAlice Cooper: Poslední pokušeníNeil Gaiman

Příběh zdánlivě jednoduchý, kresba skvostná - výsledný koncept si pět hvězd zcela určitě zaslouží.

03.09.2014


1