Samery Samery komentáře u knih

Štvanice Štvanice Patricia Briggs

Kniha mě velmi zaujala a velmi bavila. Dvojice Anna a Charles je skvělá. Jen mi trochu vadí rychlost s jakou se ti dva dali dohromady. Chápu myšlenku, že je svedli k sobě jejich vlkodlačí poloviny a ovlivňovali je, ale na mě jejich sblížení bylo moc rychlé a moc snadné. Čekala bych asi delší námluvy nebo větší potíže ve vztahu, zvláště s ohledem na to, co Anna prožila. Také mám potíže s netrénovanou Annou v horách. Za mě je to jednoduchý příběh, který mě hrozně bavil, ale tyhle pasáže mi zkrátka vadily.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Dokonalá kniha, kterou můžete číst v jakékoli situaci a v jakémkoli věku a pokaždé si odnesete něco jiného.

13.10.2022 5 z 5

Thor v zemi obrů Thor v zemi obrů Sergio A. Sierra

Hodně stručný průlet severskou mytologií, ale myslím, že důležité části jsou obsaženy. Kniha se čte snadno a rychle. Jen začátek se trošku vlekl. Asi bych uvítala víc, ale jinak se mi kniha líbila.

Loki a soumrak bohů Loki a soumrak bohů Aranzazu Serrano Lorenzo

Kniha se mi četla rychle a snadno. Je to velmi stručné, ale doufám, že důležité části jsou obsaženy. Jen by mi asi nevadilo trochu víc. I tak se mi kniha líbila.

Jak překvapit lorda Jacka Jak překvapit lorda Jacka Sally MacKenzie

Knize jsem se nakonec rozhodla dát dvě hvězdy hlavně pro myšlenku a postavu Jacka. Ten se mi jako hlavní postava zamlouvala. Frances mi ale jako hrdinka neseděla. I zápletka kolem jejího otce a bratra mi nevyhovovala. Lehce detektivní zápletka by mi víc seděla, kdyby se jí autorka víc v ději věnovala. Občas se zmínit a přidat napětí nakonec mi nějak nesedělo. Myslím, že nápad byl dobrý, ale dalo se s ním udělat víc. V knize mi chybělo nějaké napětí, jiskra nebo hlubší zápletka. I přes to se mi kniha velmi dobře četla.

19.06.2022 2 z 5

Dobrou a ještě lepší neděli Dobrou a ještě lepší neděli František Nepil

Protože zde byly velmi pozitivní komentáře, rozhodla jsem se knihu přečíst a byla jsem zklamaná. Jednotlivé příběhy jsou psané formou vyprávění. Kdybych je slyšela přímo od autora, budu nadšená. V tištěné podobě mi to vůbec nesedělo. Tento žánr, zřejmě, buď rádi máte nebo nemáte.

28.11.2021 2 z 5

Nové Mikulášovy patálie – Bezvadný vtip Nové Mikulášovy patálie – Bezvadný vtip René Goscinny

I když mě nenapadají žádná negativa, Mikulášovi příběhy mi ne vždy sedí. Kniha psaná dětsky naivně, takže styl do příběhu až neuvěřitelně pasuje.

28.11.2021 4 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Hodně dlouho jsem se odhodlávala knihu přečíst, odrazovala mě obálka knihy. Opravdu se mi nelíbí. První chvíle knihy jsou navíc trochu nudné. Cca od poloviny se děj konečně rozjede a celá kniha se přečte jedním dechem. Líbil se mi popis vztahů jednotlivých postav. Také mě zaujala postava Mercy jako takové a i popis jejího světa. Z toho důvodu může být kniha pro některé nudná. Na druhou stranu bez toho by kniha byla pravděpodobně brak. Určitě jde o originální nápad, který musím ocenit. Knihu bych jednoznačně doporučila, ale pokud někdo četl něco jako Kate Daniels, může je kniha odradit (U mě se to málem stalo). Mercedes určitě není mezi mými top nejlepšími, na druhou stranu jde o první díl, který je spíše vstupem do série. Třeba mě další díly překvapí.

14.11.2021 3 z 5

Slepý bankéř Slepý bankéř Steven Moffat

Ke druhému dílu mám naprosto stejné výhrady, jako k prvnímu. Přepis seriálu, takže nic nového se nedočtete. Do knihy se opět musel vejít celý díl, což znamená že hlavní linka je obsažena, ale chybí drobnosti. Myslím, že tentokrát byla hlavní linie obsáhlejší, takže mi díl přišel trochu více osekaný. I tak mě kniha bavila. Ilustrace, zobrazení postav i děje byl skvělý. Ale netuším, zda by tato manga oslovila někoho, kdo seriál nikdy neviděl.

14.11.2021 4 z 5

Studie v růžové Studie v růžové Steven Moffat

Obvykle vím, co si o knize myslím. Co mi vadilo, co se mi naopak líbilo. Tady jsem dost v rozpacích. Knihu jsem si pořídila, protože mě zaujal seriál a líbili se mi ilustrace. Mangu jako takovou ale ráda nemám. Při čtení jsem se dost opírala o znalosti seriálu a útržky si při tom vybavovala. Díky tomu mě kniha velmi bavila. Myslím, že nacpat jeden díl seriálu do jedné knihy nebyl nejšťastnější nápad. Hlavní linka je sice obsažena, ale chybí tomu jisté drobnosti, které by knihu více pozvedly. Fakt, že jde jen o přepis seriálu nikoli o originalitu, knihu opět posouvají níže. Dalším mínusem je skutečnost, že se nic nového nedočtete. Nicméně postavy jsou dobře vykreslené, ilustrace jsou z mého pohledu skvělé a děj se dá pochopit. Knihu beru jako oddechovou mangu a sběratelskou zajímavost pro fanoušky seriálu. Na otázku, zda je sama o sobě kniha hodnotná a zda by jí ocenila osoba bez znalosti seriálu, neumím odpovědět.

14.11.2021 4 z 5

Doktore, teď to chce klid! Doktore, teď to chce klid! Patrick Taylor

Pro mě ideální čtení na dovolenou. Děj je plynulý, postavy přirozené a řeší banální věci každodenního života. U téhle knihy se sice člověk nijak neláme smíchy x minut, ale určitě se pobaví. Po náročné práci nebo ještě lépe na chatě u krbu, na pláži nebo jen tak na lenošce s kávou, je tahle kniha (a série obecně) prostě nejlepší.

11.10.2021 4 z 5

Veterinář vzpomíná Veterinář vzpomíná Petr Skalka

Příběhy byly zajímavé. Něco dost suché a něco jsem doslova přetrpěla. Co mě překvapilo, bylo množství informací. Je jasné, že knihu nepsal spisovatel, ale odborník. Protože hodnotím knihu, je to průměr, ale kdybych měla hodnotit množství informací, bylo by to rozhodně 5 hvězd.

11.09.2021 3 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Nejsem milovník poezie a tato kniha to rozhodně nezměnila. Uznávám, že patří mezi klasiku a rozhodně převyšuje průměr. Číst jí je ale hrozně těžké a myslím, že kniha vyžaduje pozornost, čas možná i zkušenosti. Určitě to není čtení na jedno posezení, ale spíše na dlouhé zimní večery, kde se dá nad knihou v klidu zamyslet. Protože mám kolem sebe hodně stresu, potřebuji spíše oddychové čtení. Z toho důvodu neumím knihu docenit. Za pár let to může být jiné.

11.09.2021 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytici mám ráda. Četla jsem několikrát a pokaždé na ni mám jiný pohled. Jsou však příběhy, co mi nic neříkají. Těžko bych však vybírala nejoblíbenější. Vodník, Zlatý kolovrat, Mateřídouška... jsou moc dobré a snadno se mi čtou. Dokonce si úryvky z nich pamatuji zpaměti. Vrbu však vždycky jen přetrpím.

11.09.2021 4 z 5

Válka klanů Válka klanů V. Mahaněnko (p)

Ohodnotila jsem první díl a pak během chvilky přečetla zbytek, takže bych shrnula celou sérii. První díl skvělý. Byla jsem nadšená, ale s každým dalším dílem jsem měla čím dál větší pocit, že je autor spíše nadšený hráč, než spisovatel. V mnohých dílech mi chyběl ten pohled na klasickou MMORG hru. Nějaké drobné úkoly, nějaké ty nezdary, odkládání nebo zamítání úkolu. Ale ať Mahan dělal cokoli, vyklubalo se z toho něco neuvěřitelného. Jeden úžasnější quest než ten druhý. Chápu, že Mahanovi pomáhal hlavní 'záporák', ale stejně nechápu, proč Mahaněnko upustil tak razantně od prvního dílu, kde ty drobné úkoly byly aspoň naznačeny. Poměrně dost mi také v knihách chyběl pohled na reální život postav a nějaké ty informace o nich. Štvalo mě také, že jsem se někdy v textu ztratila, závěr pak byl extrémní případ. Co mě ale nejvíce zklamalo, byl konec (Některá místa jsem i přeskákala, protože mě jednoduše nechytla). Chaos, zmatek a co je nejhorší, rozuzlení. Když jsem četla důvody toho všeho, myslela jsem si, že si ze mě dělá autor legraci. Upřímně to na mě působilo dost špatně a celkem mě to naštvalo, ani vlastně nevím proč. Když se pak objevil otevřený konec, tak mi jen blesklo hlavou - sakra ne!. Myslím si, že kdyby série končila Šamanovou pomstou, byl by to krásný závěr, takhle se mi to trochu znechutilo.

24.04.2020 1 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Kniha mě překvapila. Četla se mi rychle, děj mě bavil a i osoba, co hry nehraje, děj pochopí. Občas jsem se ale ztrácela v úrovních a dovednostech. Lepší popis by nebyl na škodu, ale jinak jsem z knihy nadšená a těším se na další díly.

14.03.2020 4 z 5

Nevěsta, která měla smůlu Nevěsta, která měla smůlu Janna MacGregor

Hezká obálka, zajímavý název, děj průměrný. Neustálé opakování kletby, naivní příběh a jednání postav se dá předvídat. Děj ničím nepřekvapí. Ale abych nebyla jen negativní. Příběh se čte svižně a určitě je vhodný jako odpočinek po těžkém dni. A i když byly pasáže, kdy jsem se musela shovívavě usmívat, byly i takové, které bych si v realitě dovedla představit.

01.03.2020 3 z 5

Kámasútra Kámasútra Mallanága Vátsjájana

Velice zajímavá historická kniha. Některá místa mě překvapila. Určitě to není kniha, co by se dnes u nás uplatnila, ale pro milovníky historie jde o určitě zajímavé čtení.

14.12.2019 3 z 5

Zlatý faraon Zlatý faraon Karl Bruckner

Knihu jsem objevila v knihovně prarodičů a hned jsem věděla, že si jí musím přečíst. Moc se mi líbí ten příběh vykradačů a určitě se mi moc líbí popis objevení hrobky. Určitě doporučuji každému, kdo se aspoň trochu zajímá o Egypt.

12.12.2019 5 z 5

Svědek z cely smrti Svědek z cely smrti Stanislav Motl

U této knihy jsem brečela, skoro zvracela a neskutečně jsem se styděla. Nikdy mi nikdo nevyprávěl o tom, že tu vůbec nějaký odboj byl. Vždycky jsme probírali naše vojáky, co utekli za hranice, vzpurné Polsko a hlavně naše osvoboditele - Ameriku s Ruskem. Že tu ale byl odboj, který se gestapo snažilo zničit, jsem se dočetla až teprve tady. Díky téhle knize jsem hodně pochopila. Myslím, že by si jí měl přečíst každý, kdo se o tuto historii zajímá. A vlastně by si jí měl přečíst každý, aby pochopil, jaká to byla doba a co to znamenalo pro naši zemi.

19.11.2019 5 z 5