saman001 saman001 komentáře u knih

Filuta Filuta Terry Pratchett

Tak jo, takhle by to napsal Dickens, kdyby byl Pratchettem:-)

10.04.2024 4 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Někdo by měl vysvětlit autorce rozdíl mezi klekánicí a polednicí.... A kniha nic moc.

10.04.2024 1 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Moje reakce na obsah knihy: Ááááááááááááááááááá!!!????!!!! To jako fakt????!!!!!!!
A to jsem předtím viděla film!

05.03.2024 5 z 5

Na plný plyn Na plný plyn Joe Hill (p)

Boží, boží, neuvěřitelné a ještě jednou boží!

04.01.2024 5 z 5

Dům roztříštěných snů Dům roztříštěných snů Irena Moravcová

Svěží, inteligentní, neotřelé a báječně se čte.

19.12.2023

Kejda Kejda Dan Černý

Naprosto úžasná oddychovka, bavila jsem se.

13.12.2023 5 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Nechápu, jak se něco takového může dít v poválečné Evropě. Už vůbec nepochopím, jak se to může dít v podstatě ještě nedávno. To, že je kniha napsaná, jak je napsaná je jedna věc - myslím, že je potřeba ocenit odvahu autorky, že se vůbec rozhodla mluvit. A středověk, který očividně v Irsku zdaleka neskončil, mě utvrzuje v tom, že nejen lidská lhostejnost, ale hlavně náboženský fanatismus a pokrytectví jsou nebezpečné v jakékoli víře či vyznání.

29.11.2023 5 z 5

Smrt před úsvitem Smrt před úsvitem Robert R. McCammon

Dlouho jsem si do deníčku nedala E (jakože EXCLUSIVE). Tahle kniha si ho rozhodně zaslouží, jsem ráda, že jsem si ji nechala na dovolenou, protože jsem četla a četla a četla...

04.08.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Logiku nehledej - ale jinak je to nechutně uvěřitelné. Docela si dokážu představit dobytky lidi, co žerou lidi pěstované jako dobytek... Musím se přiznat, že při popisu jatek jsem se cítila špatně, že kupuju maso v obchoďáku, protože znám spoustu dobytka, který je mnohem chytřejší než spousta lidí. A celkem jsem rozuměla hlavnímu hrdinovi. Ale vegetariánka se ze mě nestala, takže mě karma určitě časem vytrestá.

21.06.2023 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

To jako fakt???

12.04.2023 1 z 5

Městečko Městečko Łukasz Radecki

Dost dobrý, erotický horor jsem ještě nečetla. Pokud je to prvotina, moc se povedla.

19.10.2022 5 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

Vždycky, když čtu Kotletu, vzpomenu si na Belmonďáka a památnou větu z filmu Muž z Acapulca: "Je tam krev, sex a násilí, to se bude líbit." Ve spojení s Kotletovými fórky se nejen líbí, ale řežu se smíchy. Fakt by mě zajímalo, kam na ty nápady chodí:-) A fakt už mě nas...štvou komentáře o tom, že je to brak. No je, ale skvělej. Když se nad tím musíte pohoršovat, tak to prostě nečtěte, a ne že to slíznete za jedno odpoledne, ukrutně se pobavíte a pak tady pokrytecky kvílíte jako fuj, co jsem to přečetl, to jsem si ale pokazil dignitas:-)))))))))

16.09.2022 5 z 5

Medvědí tlama Medvědí tlama Liz Hyder

Jestli je to prvotina, tak dobrá. Musím souhlasit se všemi výtkami k vachrlatosti příběhu, logice a tak dál, ale když budu chtít "hoch" literaturu, budu číst Joyce a ne sci-fi pro mládež. Četlo se mi to moc příjemně a musím pochválit překlad.

17.06.2022 5 z 5

Cestou špendlíků nebo jehel Cestou špendlíků nebo jehel Zuzana Říhová

Dávám o hvězdy míň, protože ve slibném děsivém příběhu toho hodně přebývalo a hodně chybělo. Hodně mi vadila zbytečná rozvleklost nekonečného vrtání se v citech a necitech skoro všech postav, hlavně proto, že pořád dokola, zbytečná krutost, která se rozepisovala tak vydatně, až vyzněla lacině a do ztracena, zbytečné polovičaté náznaky, protože buď něco naznačím a pak do toho nevrtám, nebo nenaznačuju a řeknu to a naprosto jsem nepochopila, co ten konec. Přitom je to škoda, protože tím utrpěl dobrý nápad, spousta skvělých postav a šance na originální český horror. Musím zkusit i jiné autorčiny věci.

21.02.2022 3 z 5

Hodní psi k jižnímu pólu nedojdou Hodní psi k jižnímu pólu nedojdou Hans-Olav Thyvold

Tak to je další skvělá kniha, kterou mám chuť po přečtení vyhodit a už nikdy nevidět, takže si ji, pochopitelně, někdy v budoucnu koupím. Nečte se úplně lehce, je to typická kniha na druhé přečtení, protože napoprvé se děj docela vleče, člověk má pocit, že čte pořád dokola a je napjatý, jak to dopadne, a vůbec si nevšímá, jakým nádherně napsaným příběhem prochází, to si uvědomí až někde ve třetí třetině knihy, tak vydržte. A je to hlavně o lásce, starosti a porozumění.

11.01.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, jediné, co mi osobně trochu nesedělo, byl konec - vzhledem k celému průběhu vyprávění mi všechny zvraty přišly násilné, nepřesvědčivé a uspěchané. I přes úplnou tečku, která je opravdu působivá, na poslední stránky jsem fakt jenom zírala a vydýchávala to. Ale rozhodně doporučuji!

04.01.2022 5 z 5

Hlavně na to nemysli Hlavně na to nemysli Iva Hadj Moussa

Autorka je nelida. Normálně se mi kroutí palce u noh, slízají mi nehty a občas mám chuť bušit hlavou do zdi. Brutální čtení, ale děsivě dobré!

04.01.2022 5 z 5

Království Dutců Království Dutců Kira Jane Buxton

Uffff - tak rozhodně to není lehké čtení, ale stojí za to, protože je krásné, vtipné, smutné a především laskavé. Zamáčkla jsem druhou slzu, vrátím knihu do knihovny a jdu si ji koupit domů:-)

30.09.2021 5 z 5

České pohádky o Kristu Pánu České pohádky o Kristu Pánu Karel Václav Rais

Rais mne opět mile překvapil. Nečekala jsem nic, ale většina veršovaných pohádek je milé a půvabné čtení.

18.05.2021 5 z 5

Strnadovy povídky Strnadovy povídky Václav Říha (p)

Václav Říha má krásný, poetický styl vyprávění. Oproti později vydaným sbírkám pohádek nejsou obrané o nejděsivější detaily, takže číst jenom dětem, které se bojí opravdu rády:-)

20.04.2021 5 z 5