SakuraLuci

SlavíkSlavíkKristin Hannah

Kde mohu udělit 100 hvězd? Tak tato knížka se posouvá na první místo mezi všemi knihami které jsem kdy četla. Předčila naprosto veškerá očekávání, je to nádherný příběh. Vše do sebe perfektně zapadá, příběh je prolnutý tolika postavami a příběhy a už od počátku jsem se v něm perfektně orientovala. Jakmile se začtete do první stránky, knížka je jako magnet a nemůžete se od čtení odtrhnout. Je to přesně ta kniha, o které budu ještě dlouho přemýšlet a která se mi vryje hluboko do paměti. Děkuji za hluboký zážitek

12.01.2020

HanaHanaAlena Mornštajnová

Obrovsky silný příběh. Tuto knihu zařazuju jako nejlepší knihu letošního roku a mezi TOP knihy co jsem kdy četla. Alena Mornštajnová si bezpochyby zaslouží veliké uznání!!! Vřele doporučuji všechny její knihy

04.09.2017

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Asi největší překvapení letošního roku.. velice zdařilá kniha, do detailu propracovaná, četla se úplně sama a lituji toho, že už skončila. Takhle mi mráz po zádech už dlouho neběhal. Vřele doporučuji a to se mi do ní prvně vůbec nechtělo

09.07.2020

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

Kniha mě úplně fascinovala, pohltila, nemohla jsem se odtrhnout. Ještě nikdy jsem u knihy tolik nebrečela, neprožívala osudy tak jako u této knihy. Děkuji za fantastický zážitek, líbilo se mi i filmové zpracování, ale spoustu detailů bylo vynecháno... Tudíž jsem ráda, že jsem nejdříve četla knihu. Doporučuji

25.11.2016

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Zase nemám slov. Nádherný příběh z nelehké doby. Znovu, jako pokaždé, nerada knihu po dvou dnech dočîtám a nejraději bych pokračovala ve čtení .. Jenže příběh končí a já už se zase nemohu dočkat, až paní Mornštajnová napíše další knihu. Vřele doporučuji

08.06.2019

Manželé odvedleManželé odvedleShari Lapena

Napínavé, čtivé... Knížka se mi moc líbila, hned jsem se nechala vtáhnout do děje a nemohla jsem oči odtrhnout. Naprosto zajímavé a pro nás nečekané rozuzlení.. Za mě plný počet a palec nahoru

11.04.2017

VypravěčkaVypravěčkaJodi Picoult

Velice citlivý, procítěný příběh. Právě jsem knihu dočetla, nemohla jsem od ní odtrhnout pohled a při psaní tohoto komentáře mi kanou slzy a nedají se zastavit. Nevím, jak dlouho mi bude trvat, než příběh vstřebám. Vypravěčka je jedna z top 3 knih které jsem letos četla, možná úplně nejlepší.

14.12.2017

Osvětimská knihovniceOsvětimská knihovniceAntonio G. Iturbe

Šokující příběh, který stojí za to si přečíst. Pro nás knihomoly důkaz, že knihy dokáží přes hory přenášet. Doporučuji

25.06.2018

Návrat z peklaNávrat z peklaJan Vavřík

Tak z tohoto příběhu mrazí... Jan Vavřík se se svou knihou vyrovnává zahraničním autorům, perfektní dílo... Toto by měla být povinná četba

14.03.2019

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Já nemám slov... Jedna z nejlepších knih letošního roku co jsem četla. Silný, strhující příběh... Viděla jsem prvně film, knihu jsem ze začátku chtěla i odložit, ale nakonec jsem vydržela a opravdu to stálo zato. Nádherný, procítěný příběh

30.09.2019

Život po toběŽivot po toběJojo Moyes

Wooow...
Je opravdu hodně složité navázat na skvělou knihu, na bestseller... Jojo je ale opravdu velkolepá spisovatelka a chopila se toho se ctí... Zase jsem měla mrazení, u knížky jsem se několikrát zasmála nahlas a ukápla mi i slza... Za mě moc povedené pokračování a kdyby vyšel další díl, tak bych byla mezi prvními, co by titul kupovali...

02.01.2017

V šedých tónechV šedých tónechRuta Sepetys

Děsivý příběh z pracovních táborů protkaný útržky ze života "před odsunem". Velice povedená kniha která Vás vtáhne přímo do děje, je nutná zásoba kapesníčků.

18.02.2019

Narodili se, aby přežiliNarodili se, aby přežiliWendy Holden

Vše podstatné, co dokážu ke knize sdělit, je tu už napsané. Nějak se ještě nedokážu pořádně nadechnout, hodinu po přečten knihy jsem ještě plná pocitů a dojmů. Kniha musela dát autorce obrovskou práci, takto detailně popsaný příběh jsem vůbec nečekala. Kniha by měla být zařazena jako povinná četba.

31.12.2017

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

Woow, já nevím co říct, co napsat. Kniha měla vše, co podle mne kniha mít má. Několikrát jsem se dojala (a to i v metru při cestě do práce), několikrát jsem propukla v smích :-) Určitě knížku moc doporučuji a získává post "nejlepší kniha letošního roku, co jsem četla" Děkuji autorovi za zajímavý počin.

07.03.2018

ČernookáČernookáAnna Musilová

Kniha jako celek se mi líbí, příběh je zajímavý, líbí se mi téma ale úplně nejvíc mě překvapila pestrost jazyka tak mladé autorky. Palec nahoru a těším se na další knihu.

22.07.2018

SovaSovaS. Bjørk (pseudonym)

Další kniha ze skvělé detektivní série, Mia a Holger mě prostě hodně baví

05.10.2018

Mengeleho děvčeMengeleho děvčeViola Stern Fischerová

Jeden z nejsilnějších příběhů z doby holokaustu..

16.05.2019

AgnesAgnesHannah Kent

Islandský krutý příběh z pera neznámé autorky. Moc pěkné napsáno, perfektní rukopis, kniha se četla sama. Nejsem příznivcem historických románu, ale jsem rada, ze jsem si příběh přečetla. Každý máme tak trochu Agnes v sobě

02.06.2019

Slepá mapaSlepá mapaAlena Mornštajnová

Úchvatná kniha, po dlouhé době 5 *, klobouk dolu.

21.06.2017

V pekle plynových komorV pekle plynových komorShlomo Venezia

Z knihy mě úplně mrazilo a vstávali mi chlupy na zádech... Velice silný příběh sonderkomandera. Kdo nezažil, nepochopí, kdo nečetl, nemůže se vcítit. Zase si jednou připomínám, že musím děkovat za každý nový den.

01.11.2017

Heřmánkové údolíHeřmánkové údolíH. M. Körnerová (pseudonym)

Tak toto byl ale moc hezký příběh. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a přečetla jsem jí za dva večery. Určitě doporučuji, příběh je silný a zároveň velice citlivý.

09.05.2018

Sůl mořeSůl mořeRuta Sepetys

Bolestivý srdce rvoucí příběh, do dnešního dne jsem o lodi Wilhelm Gustloff neměla ani ponětí. Díky knižní výzvě jsem se zase o něco málo informací vzdělala. Knihu doporučuji a těším se na další knihu od stejné autorky

20.08.2018

V lese visí andělV lese visí andělS. Bjørk (pseudonym)

Podle mého názoru po delší době zase dobrá detektivka. Palec nahoru a ráda sáhnu po Sově.

11.09.2018

Babička pozdravuje a omlouvá seBabička pozdravuje a omlouvá seFredrik Backman

Nejsem zrovna milovník fantastických příběhů, ale nakonec se mi knížka moc líbila. Rukopis Fredrika se nezapře, příběh pohladil na duši i na srdci a také mi ukápla slza. Vlastně jako vždy u knih tohoto autora. Doporučuji

16.10.2018

NěmciNěmciJ. Katalpa (pseudonym)

Občas jsem se přestávala orientovat v množství jmen, ale jinak moc pěkné vystavěný příběh, časové prolínání příběhů, pro mne velké překvapení a zařazuji mezi oblíbené knihy.

17.01.2019

VrányVrányPetra Dvořáková

Během tří hodin přečteno, velice silný příběh.. Teď už snad jen doufám, že pro svého syna budu dobrou matkou..

04.02.2020

Zuzanin dechZuzanin dechJ. Katalpa (pseudonym)

Perfektní, jako vždy... Jakuba Katalpa umí a vždy s napětím očekávám další román

26.12.2020

MementoMementoRadek John

Memento... Michal Otava.. Tato kniha by měla být jako povinná četba. Četla se jedním dechem, díky výzvo (čtenářská výzva 2017)

20.09.2017

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Klasika, která se musí jednou za čas připomenout

24.06.2018

JezeroJezeroBianca Bellová

Hodně zajímavý počin, vůbec bych neřekla, že knihu psala česká autorka. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, byla něčím velice zajímavá, nedokážu své pocity popsat, ale něco ve mně zanechala.

12.08.2018