SakuraLuci SakuraLuci komentáře u knih

Agnes Agnes Hannah Kent

Islandský krutý příběh z pera neznámé autorky. Moc pěkné napsáno, perfektní rukopis, kniha se četla sama. Nejsem příznivcem historických románu, ale jsem rada, ze jsem si příběh přečetla. Každý máme tak trochu Agnes v sobě

02.06.2019 4 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Perfektní nápad propojit dvě knížky.

27.05.2019 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Jeden z nejsilnějších příběhů z doby holokaustu..

16.05.2019 5 z 5

Moučný mozek - Celoživotní plán Moučný mozek - Celoživotní plán David Perlmutter

Zajímavá, poučná kniha - návod, který stojí za přečtení. Stravuji se Low carb a v knize jsem se dozvěděla některé souvislosti a zajimavosti o kterých jsem nevěděla.

06.05.2019 4 z 5

Moje zahradní kuchařka Moje zahradní kuchařka kolektiv autorů

Klasická kuchařka, neurazí nenadchne

06.05.2019 3 z 5

Moje mlsání bez cukru a lepku Moje mlsání bez cukru a lepku Cecílie Jílková

Celkem zajímavé recepty, pěkné foto, ale čekala jsem nizkosacharidovou stravu a to není.

06.05.2019 3 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Silný životní příběh

12.04.2019 4 z 5

Nejdelší cesta domů Nejdelší cesta domů Sabina Zelená

Já knihy od Sabiny Zelené jednoznačně miluji. Otevřu knihu a hned první stránka mě vtáhne do děje a nemůžu se od knihy odtrhnout. Nejdelší cesta domů je po dvou dnech u konce a mě je líto, že se musím rozloučit se Zlatkou a Hanušem. Příběh i postavy mi přirostli k srdci. Zařazuji knížku na čestné místo v knihovně hned vedle tisíc východů slunce

30.03.2019 5 z 5

Jeden německý život Jeden německý život Thore D. Hansen

Zajímavé, rozporuplné .. sama ale nevím, jak bych se v dané situaci zachovala, takže rozhodně neodsuzuji

25.03.2019 4 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Velice srozumitelně napsaná kniha, žádné dlouhé pasáže, vše rychle navazuje a knihu tak máte přečtenou za jeden den. Téma holokaustu je ale o zamyšlení a následném vstřebání pocitů.

25.03.2019 5 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Tak z tohoto příběhu mrazí... Jan Vavřík se se svou knihou vyrovnává zahraničním autorům, perfektní dílo... Toto by měla být povinná četba

14.03.2019 5 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Super příběh, moc pěkně rozvětvený závěr, ale asi mě úplně neuchvátil styl psaní..

11.03.2019 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Děsivý příběh z pracovních táborů protkaný útržky ze života "před odsunem". Velice povedená kniha která Vás vtáhne přímo do děje, je nutná zásoba kapesníčků.

18.02.2019 5 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Hodně čtivý příběh, Mysha zabodovala. Hned jsem si objednala další díl, nejenom abych podpořila Nepálčata, ale i proto, že si myslím, že si to Mysha zaslouží. Občas si v Thao koupím nějaké kalhoty, mám doma asi troje. Jakoatka bych se sice zachovala asi jinak, ale je lepší nesoudit, každý to máme přece jinak. Knížku doporučuji

15.02.2019 4 z 5

Přežil jsem to Přežil jsem to Hanuš Bader

Perfektně popsaný děj, knížku jsem slupla za jeden jediný den.

06.02.2019 5 z 5

Bez filtru Bez filtru Kristýna Dolejšová

Oceňuji otevřenost Kristýny, projekt #zanormalniholky je v dnešní době pro mladé slečny výborný. Knížku jsem zhltla za dva dny, i když sama Kristýna doporučuje knihu si vychutnávat a informace zpracovávat. Moc doporučuji hlavně mladým, měla by to být povinná četba.

24.01.2019 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Občas jsem se přestávala orientovat v množství jmen, ale jinak moc pěkné vystavěný příběh, časové prolínání příběhů, pro mne velké překvapení a zařazuji mezi oblíbené knihy.

17.01.2019 5 z 5

Voňavá kuchařka Voňavá kuchařka Lucie Grusová

Perfektní kuchařka od Lucie Grusové, jednoduché recepty podle Low carb. Vřele doporučuji

09.01.2019 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Za mě pecka, napínavé od začátku až do konce. A poslední dvě stránky úplně výborné zakončení. Přesně takto by měl thriller vypadat. Tleskám debutu !!

07.01.2019 5 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Zajímavá kniha, čtyři na první pohled bezvýchodné situace... Je k zamyšlení, že tak útlá knížka může pojmout tolik negativna, úzkosti.

31.12.2018 4 z 5