sakalik55 sakalik55 komentáře u knih

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

V pořadí moje už třetí kniha Lucy, se kterou jsem se setkala. Možná to je ten důvod, proč ji již nemůžu dát pět hvězdiček. Všechny knihy jsou si totiž až moc podobné a od začátku jsem věděla, jak příběh skončí. Tedy ničím mě nepřekvapila. Myslím, že proti předchozím knihám, nepřinesla nic nového. I postavy, hlavní ztroskotaná postav, která z panenského stavu spadne na kolena a tvrdou dřinou se ocitne znova na uplném vrcholu.Cestou potká silnou posatvu, která ho vychová, mladou milenku, obvykle jsou to jen děti, opravdovího pčítele atd..Příběh mi přišel jako pohádka, jen s přehnaně krutými okamžiky. Lidi a halvně jejich činy se mi zdály nereálné a fantastické. Hlavní myšlenka všch díl Di Fulvia je moc jedince dokázat všeho, po čem touží. Což se mi při čtení Dívky, která se dotkla nebe jeětš líbilo, tehdy mi bylo ale 13 a to je taky věková skupina na kterou autor cílí, nikoho bych tímto nechtěla urazit.Dnes se mi ale, už jeho kniha zdá naivní. Slyšíte zatím jen samé výtky a přesto dám 4 hvězdičky? Jako obrovskej fanda historie ocenuji vždy historickou autentitu, kort propojení s Janem Husem a dobrou čtivost. Celkově se mi kniha však líbila.Tento podzim sem měla možnost se s panem Di Fulvio setkat, což mě ještě víc k jeho knihám přitáhlo. prozradil mi, že další příběh se bude odehrávat v Jižní Americe.A já si ho rozhodně přečtu!

03.02.2017 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Od Sparkse jsem již četla 6 knih a tahle se řadí k těm slabším, přesto krásný.Možná to bylo způsobeno tím, ze jsem to četla v angličtině, takže jsem to třeba nemohla tak prožít jako v češtině(jinak doporucuji v aj, je to velmi srozumitelné a dovolim si říct i lehké :)), ale hlavni důvod je krátkost te knihy.To zapříčinilo, ze jsem ji přečetla za 2 dny.Bylo mi líto, ze e nemohla s příběhem žít dýl.Moc se mi nelíbil otevřený konec.Naopak, velmi bych ocenila pravost Landonovych citu ohledně Jamiiny nemoce, ze nevěděl ani co ji má říkat.Tak se totiž člověk přesně citi :) Kniha krasne plynula.Nakonec si oblibite i Hegberta:)

14.07.2016 4 z 5

Úsměv Mony Lisy Úsměv Mony Lisy Jeanne Kalogridis

Období vecholné renesance naprosto miluju a sem velky fanda historie.Proto mě takhle kniha oslovila,zalíbil se mi i konočný převrat(pozor spoiler) když jsme zjistila, že Lisa je Leonardova dcera, protože v hodně spisech se domnívá, že Mona Lisa je sám Leonardo..a nebo-li ma po otcovi Leonardovi rysy:).Je mi líto, že se o Giulionovi na internetu už nedaj informace moc sehnat.Jediné co bych autorce vytkla je až presladký konec a také musím podotknout, že lehce idealizuje historii, přece jenom Lorenzo nebyl zas tak dobrý vládce byl znamý spíš jako kruty a např.Michelangelo a DaVinci byli zaprísáhlí neprátelé v tento čas.

29.07.2015 4 z 5

Špaček Špaček Fiona Paul

Doufala jsem, že kniha skončí jinak :( I kdyz takhle to asi melo bejt.Na prvnim miste u me porad zustava první díl,Jed, a Falco.Navždy

13.04.2015 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Opravdu knižní skvost!

12.04.2015 5 z 5

Amélie v Paříži Amélie v Paříži Angie Westhoff

Knihu sem precetla za den, ale ne proto ze bych ji doslova zkltla.Naopak.Kniha me naprosto zklamala, žádná zápletka....jeste ke vsemu blbost- divka co neumi franouzsky, ale vede takovy dialogy a jeste stihne svadet kluky -_-

12.04.2015 2 z 5

Šíleně nudný zapadákov Šíleně nudný zapadákov Karen McCombie

Od autorky sem četla skoro všechny knihy a Stellu sem si oblibila opravdu nejvice.Opravdu doporučuji!cetla aem knihu asi v 9-10, pro ten vek idealni :)

12.04.2015 5 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Kniha me zklamala po moji premiere Pýchy a predsudku, tato kniha mi prisla velmi naiivní a v podstate bylo naprosto jasne jak to dopadne..jen sem chvili v nejakem nedorozumneni myslela ze stary kapitan Tinley zacina namlouvat jeji mladou kamaradku slecnu Thorpe, to me to alespon na chvili prislo vtipny :D.

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Z knih co sem od Sparkse cetla se mi libila nejmom, prestoze sem mela Elizabeth rada.Nejak me asi odpuzival Thibaultuv hippi-dlouhy vlasy styl, neumim si tak predstavit peknyho chalapa.A ten jeji behvalej me tam pekne sral.Jo a nemam rada psy..takze tim to asi bude.ale rizhodne patri kmim onlibenějším kniham

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Podle mého Sparksova nejlepsi kniha a moje první také co sem od nej četla.Vyvolala ve me silne emoce a na konci sem si také zaplakala.Dawson a Amanda zustane tím párem ke ktrému se budu dlouho v myslenkach vracet.Film byl take dobry, ale s knihou nema nic moc spolecneho zda se mi.

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Jedna z mich oblibených Sparksových.Knihu mam moc ráda.

Krása na prodej Krása na prodej Candace Bushnell

tyvole:D to ne, jako oddechovka dobry a taky pro me jako pro holky co miluje modu a rada si predstavuje kostymy dobrý.Ale jinak sem uprimme samotnou Candace videla v Janey.Naivni hloupa bohata newyorkčanka co si mysli ze muze vscehno.Ani bych se nedivila kdyby Candace taky prisla k vydani knihy podobne jako jeji hrdinka.A tedy velky poklon serialovym tvurcum Sexu ve meste, protoze to je skvost.Ale rozhodne ne kvuli romanu.Nehledne o tom ze kniha je tak dlouhaaaa a pritom o nicem.Nicmene jestli se dostavas z nejakyho silnyho knizniho zazitku a nechces zacit novou knihu abys ji svoji nevyhaslou laskou k te bejvalé neznevíhodnil, šahni po Kráse na prodej.

08.04.2015

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Knihu mi doporučovalo mnoho lidí, ale prestoze sem se ji snazila precist dvakat, nejak me do sebe nevtala.Prisla me nudná, mozna sem n ni byla ale uz moc stara.

08.04.2015

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Ze začatku trochu nudné s pomalé, ale nakonec sem si pana Darcyho naposto zamilovala.Krasna klasia.V dnesni dobe by byl problem Lydie temr banální.

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

a prvnim dilem se podleme neda srovnavat.Less si az divne rychle zvykla na vscehny "prostroje" 21.století s kteryma catso neumim pracovat ani já o to tu ziju.A nemylimmsi zeby se renesanční princeznička jen tak slikla do plavek.Ve stredoveku meli lidi naprostou jinou mentalitu, nebylo to jen nejake zakaané ovoce chodit v plavkách, vzdyt oni ani nepili vodu,protoze se bali moru, natoz aby se aby se Less prohanela na skutru po moře s týpkem co zná asi den.A Cat me prisla jako kdyby zradila Lorenza, ten jeji obrazy kreslil i po 2 letech a ona ma uz nekoho jinhyo za par mesicu.

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Nadherná kniha zasazena do krasného prostredi.Jen my prisla trochu moc ála 21.století

Pokání Pokání Ian McEwan

Nechapu jak se to nekomu muze zdat jako knižní porno, ano Betonová zahrada ano, ale Pokání ne.Jedna sexualní scéna, která nebyla ani do slova popsána.Už dlouho se mi nestalo, že bych hlavni postavu nemela rada jako Briony, nemluvne o tom, že jeji části byly úmorně nudné, desítky stranek popisujuící náledu,počasí..atd...že se ani nevite jak ocitnete na 100. strance a jediny co se stane je- že se rozbije nejakam vaza...po docteni knihy mi bylo smutno, protoze hlavni pribeh je opravdu krásný, ale prestoze sem fanda dlouhych popisu tohle bylo i na me moc.Tesim se az se podivam na film,mohl by nejake sceny vic objasnit.

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Souhlasim,že se autor libuje v nechutnostech, ale až na ten sladkej konec musim priznat, ze je to nejlepsi kniha co sem kdy cetla a zaslouží si o mnoho víc než 83 procent.Myslim ze lide zacli knihu kritizovat o to vic co zjistili ze by mohla byt knihou roku, pak je kazdej chytrej.Krásné vykreslení postav a atmosfera nejhezciho mesta pod sluncem.A Mercurio! nebavili me moc casti o Šimonovi a doufala sem,že znovu setkani Mercuria a Šimona bude jaksi vetsi ...nicmeme ke knize se rada vracím

Belladonna Belladonna Fiona Paul

Bez pochyby jedna z nejlepších knih co sem četla(i kdyz Jed byl lepší, protože Falco)!Do Cass sem se naprosto vžila a ne kazda romanticka kniha ma zápletku dvou mužů, mezi kterymi si Cass nemuze vybrat...nemluvne o tom ze sme ze zecatku Lucu nenavideli a pak si presne jako Cass museli postupne priznavat, my ho vlastne mame radi! A ta scenka se Sienou? au! az si mi to do knihy nehodilo, avsak musim uznat ze kdyby vyvazli vsichni zdravi brala bych to za pohadku.A hlavne co by pak autorka se zamilovanou Sienou do Luca delala? Je mi lito ze Falco se zacal vykreslovat v trochu jinem svetle nez v orvni knize .

Jed Jed Fiona Paul

Krasna kniha!Di Cass sem se naprosto vzila a do Falca zamilovala.Kniha má vsechno co spravna kniha má mít.Jedine co bych vytkla mozna bylo chovani postav a tradice.V te dobe bylo vsechno uplne jine a to co delala Cass by bylo mozna tedka trochu rebelske, ale v ty dobe by to neslo a ani rozhovory.Nicmene, kdybych vedela jak se to dela.Dala bych 5*!