Sajmoonek Sajmoonek komentáře u knih

Psí slib Psí slib W. Bruce Cameron

To bylo zase takové pohlazení po duši, stejně jako všechny předchozí díly! Slzička samozřejmě mnohokrát ukápla, ale bylo to krásné propojení s předchozími díly a (pravděpodobně) ukončení příběhu hodného psa Baileyho.

09.02.2021 5 z 5

Taková pěkná a zvláštní sbírka finských fantastických povídek. Byla to vlastně taková směs všech možných žánrů. Pokud rádi čtete poněkud neobvyklé věci a nebaví vás knižní stereotyp, tak se vám to určitě bude líbit! Nejvíce se mi líbily povídky Lesní lišky, Kéž bychom tu byli taky a Temná zhouba, uzda smrti. No, a obálka je prostě boží!

28.01.2019 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Moc čtivý příběh, už od začátku mě kniha zatáhla do děje. Vlastně je to taková rodinná sága, ale ne takovým tím nudným způsobem, právě naopak! Nicméně postava Václava mě iritovala úměrně s tím, jak stárnul. Vlastně mu v životě téměř vše vycházelo a (téměř) všichni ho měli rádi, aniž by se vůbec snažil. Na konci mi svým chováním přišel už vyloženě nechutný. Ale kniha skvělá!
Dala bych 4,5*
Autorka prostě píše výtečně, opět mě přesvědčila, že umí. Hana se mi líbila o něco víc, něčím mě zkrátka dostala a na Slepou mapu se teprve chystám, tak uvidíme.

14.01.2019 4 z 5

Ztracená, temná a znuděná (komiks) Ztracená, temná a znuděná (komiks) Robert Reger

Emily je prostě moje "soul mate" a s tím se nedá nic dělat. I když je to čtení spíš pro děti, mě to neuvěřitelně bavilo, o to víc, že jsem se s ní mnohdy dokázala ztotožnit. A o grafickém vzhledu komiksu ani nemluvě, to byla pastva pro oči!

03.01.2019 4 z 5

Výlet do šílené a zvrácené mysli. Nejvíc se mi líbil asi Černý kocour, byla jsem tak nějak uspokojivě znechucená - jinak se to asi říct nedá.

03.01.2019 4 z 5

Ano, miluju Nirvanu a ano, miluju Kurta. Teď už ale miluju i tuhle knížku a gratuluju si, že jsem si ji pořídila a přečetla. Právem jí náleží čestné místo v mé knihovně. Myslela jsem si, že to bude prostě jen životopis a že k tomu ještě budu číst jinou knihu. Tak to ani náhodou! Tenhle skvost mě tak vtáhnul, že jsem na jinou knížku neměla ani pomyšlení, vlastně jsem vůbec nemohla přestat číst. Pro všechny fanoušky povinnost - kdo nečetl, jako by nebyl.

03.01.2019

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

No... Mám z toho všelijaké pocity. Jako celek se mi knížka vlastně líbila, některé kapitoly a postavy byly skvělé a neuvěřitelně zábavné. Jiné se ale táhly a nudily mě. Knížku jsem louskala hrozně dlouho, už jsem se bála, že ji ani nedočtu - ale jsem ráda, že jsem dočetla. Sama nevím, ztrácím se i ve své recenzi a nějak se nedokážu ohledně této knihy rozhodnout. Teď tvrdím, že už ji nikdy číst nebudu, ale kdo ví, třeba po ní za pár let zase sáhnu a třeba se to nějak vyvrbí a konečně si udělám ucelený názor. A nebo je přesně tohle ten pocit, který měla kniha vyvolat a všechno je v pořádku.

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Ach jo, to bylo zase tak krásný... Na to, že rozhodně nejsem člověk, který by vyhledával nebo ho dokonce bavily romány (myslím ty zamilované), tahle autorka si mě nějak dokázala získat a s každou další přečtenou knihou mě opět usvědčuje v tom, že když to někdo umí, tak prostě není co řešit, no. Těším se na další knížky!

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Chytí a nepustí - mám pocit, že už asi nikdy. Při čtení se mi střídaly emoce jak na běžícím páse, takže autor rozhodně umí! 5 hvězdiček absolutně bez debat a rovnou přesouvám do kolonky "Doporučuji"!

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Krásná pohádka, kterou budu rozhodně v budoucnu číst i svým dětem. Akorát jim budu muset dát čokoládu, protože jsem na ni celou dobu měla chuť. Ty popisy jsou geniální!

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Byla jsem smutná, když jsem četla jak si Anne plánuje budoucnost a přitom jsem věděla jak to všechno bohužel dopadne. Ještě smutnější jsem, když si uvědomím, že takových lidí byly tisíce. Co tisíce - miliony. Tohle je jen jeden ze všech těch srdcervoucích příběhů, které zůstaly zaznamenány a budou nám navždy připomínat, čeho jsou lidé schopni.

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Opět naprosto dokonalé a opět smršť všech emocí. Lepší pokračování jsme si ani nemohli přát!

Tvář mojí dcery Tvář mojí dcery Kathryn Croft

Moc jsem od knihy neočekávala, četla jsem ji do výzvy. Ale teda! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, zajímavé a vlastně všechno dohromady. Palec nahoru a rozhodně doporučuji všem milovníkům thrillerů.

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Jelikož mám ráda všechno, co je zvláštní a "jiné", tak se mi kniha i celkem líbila. Co bych ovšem chtěla velmi pochválit jsou ty boží ilustrace! Pokochala jsem se.

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Tahle kniha je prostě neuvěřitelně milá. Mám takový pocit, že pan Svěrák mě ani nedokáže zklamat.

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Těšila jsem se celý rok, až si ji o Vánocích přečtu a nezklamala. A klidně ji budu číst rok co rok a pořád mě to bude bavit. Zdánlivě nenapravitelný Scrooge je prostě někdo, kdo by o Vánocích neměl chybět!

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Ne, že by mě to vyloženě nebavilo, v podstatě se mi to celkem líbilo, ale ne tolik jako první díl. Rozhodně oceňuji nápad a provedení "vražd", protože vím, že v tomto žánru již není snadné přijít s něčím novým. I tak za mě ale průměr, nějak mě to nedokázalo vtáhnout.
SPOILER!
A navíc mi tam celou dobu chyběl Wolf, ten mini štěk na konci mě neuspokojil, ale aspoň je to naděje, že v dalším díle už zase bude.

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Je pravda, že s podobnými knihami se poslední dobou roztrhl pytel, ale zřejmě jsem cílová skupina, jelikož mě to bavilo. Viděla jsem určitou podobnost s knihami od Nesbøho, což mi také až tak nevadilo, protože mám Harryho Holea ráda. Takže i když kniha není zas až tak originální, tak stála za přečtení.

27.12.2018 4 z 5

Hlavně to nikomu neříkej Hlavně to nikomu neříkej Miroslava Varáčková

Kniha, která mě velmi překvapila, jelikož jsem na ni narazila víceméně náhodou a hodila se mi do Knižní výzvy. Je to tedy další autorka, za jejíž objevení jsem výzvě vděčná. Téma šikany mě vždycky tak nějak dokáže naštvat , tím spíše, že si uvědomuji, že je to tak i v realitě. Tady je to moc pěkně popsané a pokud jste jako já, tak vám to i trošku zvedne mandle.

27.12.2018 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Po různých protichůdných názorech na tuto knihu jsem od ní zas až tolik nečekala, ale musím říct, že jsem ji přečetla, jak se říká, jedním dechem. Zajímavé postavy i děj mě chytil, i když ještě nepatřím do věkové kategorie hlavních hrdinek. Po přečtení jsem se ihned podívala i na seriál, a přestože byl oproti knize mírně pozměněn, i ten musím doporučit. Určitě si v budoucnu přečtu další knihy od autorky.

27.12.2018 5 z 5