Sajmoonek

Psí slibPsí slibW. Bruce Cameron

To bylo zase takové pohlazení po duši, stejně jako všechny předchozí díly! Slzička samozřejmě mnohokrát ukápla, ale bylo to krásné propojení s předchozími díly a (pravděpodobně) ukončení příběhu hodného psa Baileyho.

Lesní lišky a další znepokojivé příběhyLesní lišky a další znepokojivé příběhy* antologie

Taková pěkná a zvláštní sbírka finských fantastických povídek. Byla to vlastně taková směs všech možných žánrů. Pokud rádi čtete poněkud neobvyklé věci a nebaví vás knižní stereotyp, tak se vám to určitě bude líbit! Nejvíce se mi líbily povídky Lesní lišky, Kéž bychom tu byli taky a Temná zhouba, uzda smrti. No, a obálka je prostě boží!

28.01.2019

HotýlekHotýlekAlena Mornštajnová

Moc čtivý příběh, už od začátku mě kniha zatáhla do děje. Vlastně je to taková rodinná sága, ale ne takovým tím nudným způsobem, právě naopak! Nicméně postava Václava mě iritovala úměrně s tím, jak stárnul. Vlastně mu v životě téměř vše vycházelo a (téměř) všichni ho měli rádi, aniž by se vůbec snažil. Na konci mi svým chováním přišel už vyloženě nechutný. Ale kniha skvělá!
Dala bych 4,5*
Autorka prostě píše výtečně, opět mě přesvědčila, že umí. Hana se mi líbila o něco víc, něčím mě zkrátka dostala a na Slepou mapu se teprve chystám, tak uvidíme.

14.01.2019

Ztracená, temná a znuděná (komiks)Ztracená, temná a znuděná (komiks)Robert Reger

Emily je prostě moje "soul mate" a s tím se nedá nic dělat. I když je to čtení spíš pro děti, mě to neuvěřitelně bavilo, o to víc, že jsem se s ní mnohdy dokázala ztotožnit. A o grafickém vzhledu komiksu ani nemluvě, to byla pastva pro oči!

03.01.2019

Jáma a kyvadlo a jiné fantastické povídkyJáma a kyvadlo a jiné fantastické povídkyEdgar Allan Poe

Výlet do šílené a zvrácené mysli. Nejvíc se mi líbil asi Černý kocour, byla jsem tak nějak uspokojivě znechucená - jinak se to asi říct nedá.

03.01.2019

Těžší než nebe: Životopis Kurta CobainaTěžší než nebe: Životopis Kurta CobainaCharles R. Cross

Ano, miluju Nirvanu a ano, miluju Kurta. Teď už ale miluju i tuhle knížku a gratuluju si, že jsem si ji pořídila a přečetla. Právem jí náleží čestné místo v mé knihovně. Myslela jsem si, že to bude prostě jen životopis a že k tomu ještě budu číst jinou knihu. Tak to ani náhodou! Tenhle skvost mě tak vtáhnul, že jsem na jinou knížku neměla ani pomyšlení, vlastně jsem vůbec nemohla přestat číst. Pro všechny fanoušky povinnost - kdo nečetl, jako by nebyl.

Hlava XXIIHlava XXIIJoseph Heller

No... Mám z toho všelijaké pocity. Jako celek se mi knížka vlastně líbila, některé kapitoly a postavy byly skvělé a neuvěřitelně zábavné. Jiné se ale táhly a nudily mě. Knížku jsem louskala hrozně dlouho, už jsem se bála, že ji ani nedočtu - ale jsem ráda, že jsem dočetla. Sama nevím, ztrácím se i ve své recenzi a nějak se nedokážu ohledně této knihy rozhodnout. Teď tvrdím, že už ji nikdy číst nebudu, ale kdo ví, třeba po ní za pár let zase sáhnu a třeba se to nějak vyvrbí a konečně si udělám ucelený názor. A nebo je přesně tohle ten pocit, který měla kniha vyvolat a všechno je v pořádku.

Stříbrná zátokaStříbrná zátokaJojo Moyes

Ach jo, to bylo zase tak krásný... Na to, že rozhodně nejsem člověk, který by vyhledával nebo ho dokonce bavily romány (myslím ty zamilované), tahle autorka si mě nějak dokázala získat a s každou další přečtenou knihou mě opět usvědčuje v tom, že když to někdo umí, tak prostě není co řešit, no. Těším se na další knížky!

Psí posláníPsí posláníW. Bruce Cameron

Chytí a nepustí - mám pocit, že už asi nikdy. Při čtení se mi střídaly emoce jak na běžícím páse, takže autor rozhodně umí! 5 hvězdiček absolutně bez debat a rovnou přesouvám do kolonky "Doporučuji"!

03.01.2019

Karlík a továrna na čokoláduKarlík a továrna na čokoláduRoald Dahl

Krásná pohádka, kterou budu rozhodně v budoucnu číst i svým dětem. Akorát jim budu muset dát čokoládu, protože jsem na ni celou dobu měla chuť. Ty popisy jsou geniální!

Deník Anny FrankovéDeník Anny FrankovéAnne Frank

Byla jsem smutná, když jsem četla jak si Anne plánuje budoucnost a přitom jsem věděla jak to všechno bohužel dopadne. Ještě smutnější jsem, když si uvědomím, že takových lidí byly tisíce. Co tisíce - miliony. Tohle je jen jeden ze všech těch srdcervoucích příběhů, které zůstaly zaznamenány a budou nám navždy připomínat, čeho jsou lidé schopni.

Psí cestaPsí cestaW. Bruce Cameron

Opět naprosto dokonalé a opět smršť všech emocí. Lepší pokračování jsme si ani nemohli přát!

03.01.2019

Tvář mojí dceryTvář mojí dceryKathryn Croft

Moc jsem od knihy neočekávala, četla jsem ji do výzvy. Ale teda! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, zajímavé a vlastně všechno dohromady. Palec nahoru a rozhodně doporučuji všem milovníkům thrillerů.

Podivná knihovnaPodivná knihovnaHaruki Murakami

Jelikož mám ráda všechno, co je zvláštní a "jiné", tak se mi kniha i celkem líbila. Co bych ovšem chtěla velmi pochválit jsou ty boží ilustrace! Pokochala jsem se.

03.01.2019

Po strništi bosPo strništi bosZdeněk Svěrák

Tahle kniha je prostě neuvěřitelně milá. Mám takový pocit, že pan Svěrák mě ani nedokáže zklamat.

Vánoční koledaVánoční koledaCharles Dickens

Těšila jsem se celý rok, až si ji o Vánocích přečtu a nezklamala. A klidně ji budu číst rok co rok a pořád mě to bude bavit. Zdánlivě nenapravitelný Scrooge je prostě někdo, kdo by o Vánocích neměl chybět!

LoutkářLoutkářDaniel Cole

Ne, že by mě to vyloženě nebavilo, v podstatě se mi to celkem líbilo, ale ne tolik jako první díl. Rozhodně oceňuji nápad a provedení "vražd", protože vím, že v tomto žánru již není snadné přijít s něčím novým. I tak za mě ale průměr, nějak mě to nedokázalo vtáhnout.
SPOILER!
A navíc mi tam celou dobu chyběl Wolf, ten mini štěk na konci mě neuspokojil, ale aspoň je to naděje, že v dalším díle už zase bude.

Hadrový panákHadrový panákDaniel Cole

Je pravda, že s podobnými knihami se poslední dobou roztrhl pytel, ale zřejmě jsem cílová skupina, jelikož mě to bavilo. Viděla jsem určitou podobnost s knihami od Nesbøho, což mi také až tak nevadilo, protože mám Harryho Holea ráda. Takže i když kniha není zas až tak originální, tak stála za přečtení.

27.12.2018

Hlavně to nikomu neříkejHlavně to nikomu neříkejMiroslava Varáčková

Kniha, která mě velmi překvapila, jelikož jsem na ni narazila víceméně náhodou a hodila se mi do Knižní výzvy. Je to tedy další autorka, za jejíž objevení jsem výzvě vděčná. Téma šikany mě vždycky tak nějak dokáže naštvat , tím spíše, že si uvědomuji, že je to tak i v realitě. Tady je to moc pěkně popsané a pokud jste jako já, tak vám to i trošku zvedne mandle.

SedmilhářkySedmilhářkyLiane Moriarty

Po různých protichůdných názorech na tuto knihu jsem od ní zas až tolik nečekala, ale musím říct, že jsem ji přečetla, jak se říká, jedním dechem. Zajímavé postavy i děj mě chytil, i když ještě nepatřím do věkové kategorie hlavních hrdinek. Po přečtení jsem se ihned podívala i na seriál, a přestože byl oproti knize mírně pozměněn, i ten musím doporučit. Určitě si v budoucnu přečtu další knihy od autorky.

Psí domovPsí domovW. Bruce Cameron

Opět geniální. Není jednoduché napsat knihu, aby byla vtipná, smutná, veselá, dojemná, roztomilá, opravdová a extrémně čtivá, to všechno dohromady (a ještě víc). Autorovi se to ale povedlo hned třikrát. Skvělá záležitost - všechny 3 díly! :)

31.10.2018

Krvavé jahodyKrvavé jahodyJ. S. Kupka (pseudonym)

Bylo mi z toho neuvěřitelně smutno a zle... Pokaždé mě znovu a znovu udivuje, že se něco takového opravdu dělo, na denním pořádku. Člověk si při čtení leccos uvědomí a zastydí se, že často řeší a stěžuje si na naprosto zbytečné věci. Kniha je nicméně velmi dobře a čtivě napsaná, jen asi není pro slabší povahy (i když by si to přečíst měl snad každý). Určitě doporučuji.

17.07.2018

GejšaGejšaArthur Golden

Vůbec jsem nečekala, že mě kniha bude tak moc bavit, ale četla se úplně "sama". Velmi zajímavé a chytlavě napsané. Na knihu jsem si vždy udělala čas a měla nutkání stále číst, což už samo o sobě svědčí o velmi kvalitní knize :) Určitě doporučuji!

04.05.2018

40 dní pěšky do Jeruzaléma40 dní pěšky do JeruzalémaLadislav Zibura

Před přečtením jsem vůbec netušila co mě s touto knihou čeká. Ale jakmile jsem začala číst, nemohla jsem už přestat. Bylo opravdu zajímavé dozvídat se o různých místech a lidech i příbězích spojených s nimi. Co ale dělá knihu tak skvělou, je Ladislavův humor a styl vyprávění. Chvílemi jsem se smála vážně nahlas a často jsem se s něčím dokázala ztotožnit, což u knihy člověka prostě potěší. I když to rozhodně není žánr, který bych normálně četla, tak rozhodně nelituji a v budoucnu se k tomuto poutníkovi/spisovateli určitě ráda vrátím.

13.12.2017

HanaHanaAlena Mornštajnová

Sice mám ráda knihy s touto tématikou, ale na české autory naopak moc nejsem. Musím ale říct, že tato kniha mě dostala a rozhodně si zaslouží hodnocení, jaké tu má. Celý příběh je neuvěřitelně čtivý a zajímavý a poslední část knihy hrozně smutná, ale i to dělá knihu tak úžasnou. Rozhodně doporučuji!

02.11.2017

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Kniha, u které jsem ani nečekala, že se do ní až tak moc zamiluji. Mám ráda příběhy z období druhé světové války, které jsou samozřejmě mnohdy drsné a smutné. Ani u této knihy tomu nebylo jinak, ale navíc byla doplněna srdceryvným příběhem malé holčičky, která vlastně nakonec vůbec malou holčičkou nebyla, po tom všem co prožila. Navíc má kniha opravdu zvláštního vypravěče, což se na začátku může zdát divné, ale ve skutečnosti je to geniální.

19841984G. Orwell (pseudonym)

I přesto, že spoustu lidí vyděsí už jen to, že je tato kniha povinnou četbou, je to jedna z nejlepších co jsem četla. Vlastně vás z ní tak nějak mrazí v zádech a máte chuť si zanadávat, ale geniálnost se tomuto dílu nedá odepřít. Obzvlášť, když si člověk uvědomí, že je to taková předpověď do budoucna, která se vlastně vyplnila. Jen ať je nadále v povinné četbě a dle mého by si jí každý měl přečíst a věřím, že většina čtenářů si ji zamiluje stejně tak jako já a přidělí jí speciální místo ve své knihovně.

29.10.2017

Harry Potter 1–7 (box) – Sedm let v BradavicíchHarry Potter 1–7 (box) – Sedm let v BradavicíchJ. K. Rowling (pseudonym)

Nikdy mě nepřestane uchvacovat, že byl jeden človíček schopen vykouzlit svět, který dokáže okouzlit miliardy lidí. Navždy budu paní Rowlingové vděčná, že mé dětství (i dospělost) učinila krásnějším a nikdy, nikdy mě tento příběh neomrzí. Knihy jsem přečetla zhruba tak 7 - 8x a ještě tak milionkrát číst budu (a vím, že nejsem zdaleka jediná). Naprostá srdeční záležitost, bez které si už svůj život nedokážu představit. ♥

29.10.2017

Tulák po hvězdáchTulák po hvězdáchJack London

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Naprosto jedinečně a úžasně napsaný příběh, který vás provede nejen lidskou myslí, ale také různými životy a naprosto vás okouzlí. Rozhodně doporučuji každému. (Nebo aspoň každému, kdo rád čte a rád se nechává knížkou unést z každodenního života.)