Sahalea Sahalea komentáře u knih

Ben Hur Ben Hur Lewis Wallace

Pro mě to byly krásně strávené chvíle, příběh s jednoduchou zápletkou a koncem zřejmým už od začátku mi nevadil, bylo mi to jedno. Emoce, které do knihy dostal autor mě absolutně pohltily. Krásný zážitek.

22.10.2019 4 z 5

Na dně v Paříži a Londýně Na dně v Paříži a Londýně George Orwell (p)

Osobně neholduji biografiím, ale tato kniha je trošičku odlišná. Autorovy prožitky ukazují na problém chudoby první poloviny dvacátého století a složitost řešení.

18.08.2019 4 z 5

Dějiny státu Izrael: Od založení do dneška, 1948–2013 Dějiny státu Izrael: Od založení do dneška, 1948–2013 Michael Krupp

Stručný přehled dějin Izraele, pro začátek dobrý přehledný materiál

24.10.2018 4 z 5

Casino Royale Casino Royale Ian Fleming

V porovnání s jinými detektivkami silný podprůměr, ale jako oddechovka fajn.

22.03.2018

Za trochu lásky Za trochu lásky Jaroslav Vrchlický (p)

Moc pěkné básničky

27.02.2018 4 z 5

Čtyři kvartety Čtyři kvartety Thomas Stearns Eliot

Myslím, že kousek pravdy v tom nalezne každý. Krásně napsáno

23.02.2018 5 z 5

Malá Dorritka Malá Dorritka Charles Dickens

Příběh jsem znala se seriálu, přesto mě kniha bavila. Skvělé byly i protiklady, které do děje vložil autor. Fakt stoji za přečtení

01.02.2018 5 z 5

Mosad: Operace Eichmann Mosad: Operace Eichmann Isser Harel

Kniha mě nadchla, jsem příznivcem detektivek. Nedovedla jsem od toho odtrhnout nos

21.10.2017 5 z 5

Žena prchá před zprávou Žena prchá před zprávou David Grossman

Někdy slova nestačí

24.07.2017 4 z 5

Učiteľ tanca Učiteľ tanca Julie Klassen

Hezká zápletka, jako křesťanská autorka hezky zařadila křesťanství do knihy, ikdyž tam hrálo jen vedlejší roli.

17.08.2016 4 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Kniha bere dech a to doslova. Určitě stojí za přečtení. O autorovi jsem uvažovala již dávno. Velmi mě překvapil. Příjemně:)

23.05.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásná kniha o smutných osudech lidí, kteří si zasloužili žít v jiném období. Čte se bezvadně, autor má fakt talent. Vše je krásně propojené. Těšila jsem se na konec a je to po dlouhé době, kdy mě autor překvapil.

21.04.2016 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Nemohla jsem se zbavit pocitu, že mě Margot neskutečně vytáčí. Neoslnila mě. Nenadchla. Co říct? Snad budu mít více štěstí s jinou knihou autora

21.03.2016 odpad!

Říše v ohrožení Říše v ohrožení Margaret Lindholm

Nakonec jsem to dočetla, časem se ze série stává něco jako telenovela

21.03.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Čte se dobře. Jen mi žádná z hlavních hrdinek nepřirostly k srdci. Asi jsem trochu rozmazlená jinými autory detektivek.

14.01.2016 odpad!

A co když je to pravda? A co když je to pravda? Marc Levy

Ještě se nestalo, abych toto napsala, ale film byl mnooohem lepší. Je to takové oddechové čtení.

14.01.2016 3 z 5

Mosty do Tel Avivu Mosty do Tel Avivu Jiří Šulc

Z počátku jsem si musela zvykat na množství dějových linek, ale na konce mě fakt chytla.

19.10.2015 5 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Milé odpočinkové dílko skvělé autorky, nenadchne ani neurazí. Na rozdíl od jiných knih autorky, hlavní hrdinka není zrovna velký charakter :)

23.01.2015 4 z 5

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Charles Dickens

Kniha se čte relativně dobře, v některých místech jsem nechtěla pokračovat, ale překonala jsem se a dočetla. Něco tomu chybělo, nemohla jsem souhlasit s Pipovým jednáním a uvažováním, což mě na tom nejvíce štvalo. Avšak konec byl jaksi geniální.

22.01.2015 3 z 5