Safienka Safienka komentáře u knih

Četlo se samo a dozvěděla jsem se díky tomu zase spoustu zajímavého o vlcích. Určitě doporučuji.

18.05.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvělá stejně tak, jak o ní čtenáři básní :) Líbilo se mi to napětí až téměř do konce a ta protkaná mlčenlivost. Vůbec bych to u dcery nečekala a docela mě to vlastně i z pohledu otce překvapilo :)

05.05.2019 5 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

To jsem přesně potřebovala! Takhle něco napínavého a čtivého! V něčem mi to připomíná Kroniky pozůstalých. Jsem zvědavá na další díl.

22.04.2019

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Skvělé to bylo!! A jako hej, potřebuji další díl!!! budu muset holt nakouknout do originálu, co se dá dělat! Krom toho, že mi přišlo, že už byla Charley s Reyem až moc pořezani a postříleni, tak to mělo správný spád a díl od dílu je to opravdu lepší! A vůbec nejlepší jsou nápisy na tričko a všemožné pojmenování všeho kolem :D

03.04.2019 5 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Och, och! To se to tak pěkně stupňuje v lepší čtivosti a napínavosti! A vůbec, začínám této sérii slušně propadat! :) Bohužel přede mnou už jen jeden díl v češtině..

28.03.2019 5 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Občas jsem Charley nechápala, co jako blbne, když je to tak jasné :D. Ale zápletka ještě lepší jak u prvního dílu. A ten konec? Tož jsem zvědavá na další díl!

25.03.2019 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Bavilo. Taková příjemně trhlá duchařská oddychovka :)

21.03.2019 5 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

První díl se mi líbil víc. Jak už tu někdo psal, tak to vracení do minulosti bylo náročnější na udržení pozornosti a tak nějak mě to vlastně otravovalo, i když to tam bylo zřejmě důležité, aby vše zapadlo tak, jak má. Válečná linka na mě byla strašně dlouhá a Amerika zase taková netrpělivá. Ale jinak styl psaní a příběhová linka úžasná.

13.03.2019 4 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Druhý díl se mi líbil možná tak o píď víc...ale stejně...jsem ráda, že jsem mohla nahlédnout za tu skořápku těla a viděla i duši autisty. Jednoduché otázky a celkem krátké odpovědi na pár stránkách udělá docela dost s vaším uvědoměním a možná i porozuměním :)

04.03.2019 5 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Bylo to hezké, ale něco mi tam chybělo. Krajina skvělá, surová, taková divoká. Ale postavy jakoby neměli život. Čekala jsem trochu víc k nim, ale pocitově jsem se plácala právě někde mezi místem popisu/krajiny a jimi. Jsem zvědavá na další dílo stejného autora.

24.02.2019 3 z 5

Olivie Olivie Ian Falconer

Pořídila jsem do školy na hodinu čtení kvůli ilustraci. Krásná jednoduchá pohádka.

16.01.2019 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Wow! Tak takovou čtivost u druhého dílu jsem nečekala. Tentokrát míň o hokeji a víc o vztazích, ale i tak. Nemohla jsem odložit a fascinovaně četla dál. Děj, co mě pořádně vtáhnul a donutil přemýšlet o komplikovanosti všech možných vztahů. Neuvěřitelně mě baví autorův vypravěčský styl, který dovede míchat zároveň minulost, přítomnost a budoucnost. Nakonec i slza ukápla. Doporučuji.

16.01.2019 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Ač už ji měli všichni kolem mne přečtenou, já se k ní ne a ne dostat. Až jsem se odhodlala a vůbec nelituji. Skvěle vykreslené postavy, zajímavé, netradiční téma hokeje, který mne tolik nebere, ale stejně mě příběh moc bavil. Těším se na pokračování. A to autorovo nakusování budoucnosti...parádní!

12.01.2019 5 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Líbil se mi námět Vánoční koledy (kterou jsem stále ještě nečetla, pouze viděla), jen s tím reálným světem mi to moc nesedělo. Brala bych u toho propracovanější detaily :) Každopádně čtivé to bylo a bavilo mě to.

02.01.2019 4 z 5

O čertovi O čertovi Pavel Čech

Zhltnuto v knihkupectví :)

30.12.2018 4 z 5

Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát Naoki Higašida

Skvělá byla! Knihy o autismu jsem si v poslední době oblíbila a tato byla opět trefa do správného. A to díky tomu, že byla vyprávěna autistou. Útlé a opravdu povedené!

28.12.2018 5 z 5

Vánoční polibek v Notting Hillu Vánoční polibek v Notting Hillu Mandy Baggot

Pohodový vánoční romantický příběh, který byl čtivý a pohodový. Díky němu se mám chuť podívat na film Nothing hill :D

10.12.2018 4 z 5

Příběhy z vesMíru Příběhy z vesMíru Anie Songe

Když jsem knížku dostala do ruky, byla jsem nadšená. Obálka úžasná a k tomu originální záložka. Po prvních pár větách mé nadšení o maličko kleslo. Nějak jsem si nemohla zvyknout na dlouhé věty a takové moc popisování. To se ale dělo fakt jen pár stránek (asi dvě) a pak se to parádně rozjelo a mě to opravdu pohladilo po duši a úplně jsem si zavzpomínala na své dětství a posílila v sobě obrovskou radost a nadšení. Ilustrace krásné! Děkuji, určitě se k ní budu ráda vracet a dětem brzy přečtu.

05.12.2018 5 z 5

O klíči O klíči Pavel Čech

Není tak napínavá jako Pavouček Čenda, ale i tak byla moc hezká. Řekla bych, že určena spíše pro starší děti (víc jak 5 let), kteří rádi fantazírují.

12.11.2018 5 z 5

Jasným plamenem Jasným plamenem Patricia Briggs

Mám ráda tento vymodelovaný svět. Na mě možná až moc zamotaných a až moc zásadních život beroucích situací z minulosti. Ale i tak jsem si to užila. Skupina Divých se mi líbila.

11.11.2018 5 z 5