Safienka Safienka komentáře u knih

Skvělá kniha. Pro mě je velkým přínosem. Nečetla jsem ji v kuse a je to tak lepší. Beru ji jako velkého nutiče a motivátora k uklízení. Obsahuje spoustu rad a návodů a to občas až hodně podrobných. Každý si v ní vybere to, co chce použít.

29.01.2016 5 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Do knihy jsem se pustila, abych se dozvěděla víc o stařecké demenci a zapomínání. Musím říct, že jsem měla ze začátku co dělat, abych četla v kuse. Musela jsem přestávat, neboť jsem byla ze všeho zmatená a měla jsem nutkavý pocit, že si musím přečíst něco reálného a smysluplného. První půlka knihy pro mě byla moc zdlouhavá a místy jsem se nudila. Druhá polovina byla lepší a zajímavější, i když pořád stejně zmatená. Přečtení beru jako přínos a možná i lepší pochopení zmatených stařečků.

29.01.2016 3 z 5

Úlovek Úlovek Taylor Stevens

Nejslabší díl z již vydaných. Děj se na můj vkus dost často táhnul a postrádal více akce. Na druhou stranu určitě zajímavé prostředí Somálska.

16.01.2016 3 z 5

Tentokrát to bude jinak Tentokrát to bude jinak Alexandra Potter

Příjemné odreagování u předvídatelné romantiky od A.Potter. Určitě nezklamala. Opět bylo v příběhu kouzlo, které dalo věci do pohybu a které vyhrotilo děj do plných obrátek. Udělali bychom věci jinak, kdybychom je mohli dělat znovu s čistým štítem?

09.01.2016 4 z 5

Smrtící žár Smrtící žár Patricia Briggs

Začátek byl maličko slabší, ale pak se to dostalo do těch správných starých kolejí, které prostě nenechají spát :-) Příjemné osvěžení vztahu Anny a Charlese. Opět další hon za fae, která sbírá malé děti. A ty koně! Jo, příjemně vybrané prostředí :-) Těším se na další díly!

03.01.2016 5 z 5

Sto jmen Sto jmen Cecelia Ahern

Moje první Ahernová. Čekala jsem trošku víc. Ze začátku jsem se nemohla pořádně začít. Styl psaní nebyl zase tak čtivý, ale od půlky už se to začalo zlepšovat. Konec byl fajn. Příjemně mě překvapilo rozuzlení.

29.11.2015 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Má první detektivka od Agathy Christie,. Knihu, ke které jsem se už strašně dlouho chystala a teď ji přečetla na popud našeho čtenářského klubu. Dobré to bylo. I když začátek byl moc přepostavovaný a vlastně až do konce knihy jsem se v postavách pletla...tak i tak to bylo čtivé a napínavé. Dočítat poslední stránky v noci tomu dalo ten správný šmrnc :-)
Vraha jsem si myslela špatného :-)

26.11.2015 4 z 5

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

Krásný příběh o naději, o cestě za svobodou. Čtivé, místy mrazivé a bohužel reálné. Černá a bílá, bohaté paničky a jejich otroci...Hodně mi to připomínalo Černobílý svět od K.Stockettové. Sarah si ze svého otroka udělá přítelkyni a snaží se i se svou mladší a krásnější sestrou dokázat, že lidé mají být svéprávní a svobodní. Činy, které se zaznamenaly do dějin a které jim zaručily stoprocentně lepší karmu :-)

16.11.2015 4 z 5

Nakažení Nakažení Petra Neomillnerová

Táhnoucí se začátek, který se ale naštěstí rozjel. Jsem od paní Neomillnerové zvyklá na styl psaní, takže mě hrubší text se spoustou sexu nepřekvapil. I když krve a rozprskávajích se orgánů bych snesla míň :O)Moira je sympatická poběhlice, čarodějka, která jde do každého boje a víceméně se ničeho nebojí. A když už bojí, tak se tomu umí vyhnout.

11.11.2015 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Určitě lepší jak Manželovo tajemství. Po dlouhé době kniha, u které jsem se vztekala. Samozřejmě v tom dobrém směru. Kniha byla báječná, čtivá se skvělým tématem. Blonďatá mikáda mě přiváděla do varu. Hlavní hrdinky moc sympatické a prostě jsem nadšená! Určitě budu doporučovat, už teď o tom pořád mluvím :o)

04.11.2015 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Miluju knihu Eleanor a Park...až na ten šílenej konec...a tato kniha není výjimkou! Je úžasná, ale ten konec...co to jako? :o) Pořád jsem čekala nějakou akci, zvrat nebo něco, co mi rozmíchá nervy, ale nekonalo se...líbila se mi zapálenost hlavní hrdinky a určitě dobře zpracované téma sociální fobie...škoda, že nebyl víc rozveden vztah s mámou. Určitě jsem ji nečetla naposledy :-)

27.10.2015 5 z 5

Navěky Navěky J. M. Darhower

Určitě překvapila! Příběh o nečekané lásce, o pokoře, otroctví, o touze, naději....o tom správném italském temperamentu a o mafii. Čtivé, napínavé. Prostředek se trochu táhnul, ale konec mi to vynahradil ažaž. Akorát teda nechápu, proč mafiáni nenosí neprůstřelné vesty :O :D

23.10.2015 5 z 5

Smrt má oči mojí dcery Smrt má oči mojí dcery Jessica Treadway

Celkem dobré...myšlenka neznalosti vlastních dětí je super...ale jinak jak už se tady psalo, tak lehce převzpomínkované....v jednom textu najednou strašných skoků...občas jsem se nudila...Druhá polovina knihy určitě lepší, napínavější....prošlo mnou určitě mnoho pocitů. Takže taková zlatá střední cesta hodnocení :)

19.10.2015 3 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Moje první kniha od Terryho Pratchetta. Z části pro mě byla náročná a z části jsem ji hltala a mohla se nasmát u různých scén. Pro mě až moc nových věcí, míst, jmen, popisů...dost jsem se ztrácela a ten hlavní příběh si nějakou dobu hledala. V průběhu byly nudnější pasáže, ale jinak jsem našla spoustu míst, které mě opravdu pobavily. I když to nebude hned, tak jsem zvědavá na další díly :-)

15.10.2015 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Ze začátku jsem se nemohla začíst..pro mě moc dlouhý táhlý začátek...ale pak to začalo být čtivější a záživnější. I když některé studentské zvyky mě moc nebavily, tak kanadské žertíky a vtip byly fajn. Váleček je blbá přezdívka. A o Aljašce bych ráda věděla víc... což je vlastně jedno velké MOŽNÁ :)

03.10.2015 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Wow! Tak to jsem nečekala!! Úžasná kniha...asi nejlepší za poslední dobu...!Skvěle se četlo...strhující to bylo...prostě jsem se nemohla odtrhnout!

02.09.2015 5 z 5

S Madame Chic doma S Madame Chic doma Jennifer L. Scott

Opět nezklamala, i když se mi první díl líbil víc, tak měla hodně co do sebe. Při čtení jsem šla několikrát uklízet, nalakovat si nehty a vůbec jsem začala opět na svou domácnost pohlížet z jiného úhlu. Příjemně motivační čtení se spoustou praktických rad!

28.08.2015 5 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Úžasné! Jsem ráda, že jsem se k nim konečně dostala. I přes některé zbytečně popisné a delší scény se mi to moc líbilo! A musím říct, že film z roku 1994 taky super! Obojí jsem si užila :-)

25.08.2015 4 z 5

Deník bulimičky Deník bulimičky Diana Fey

Záznam 10 let blití a skrývání. Na mě moc dlouhé, ale zase jsem tam našla spoustu zajímavých informací a pohledů z hlavy bulimičky.

14.08.2015 3 z 5

Líbilo, moc :-)I když jsem se začetla až za delší dobu, tak má děj určitě spád a téma díla je opravdu trefné. Snad víc se mi líbil druhý díl Na světelném paprsku, kde se mi vyjasnilo spoustu věcí a vše zapadlo na své místo.

29.07.2015 4 z 5