saez saez komentáře u knih

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

To zase byla jízda. Hunter jako neprůstřelnej Janek se svým bystrým mozkem, Garcia a všichni technici mu zdatně sekunduje... Já si to užila.
Mrzí mě však autorova ztráta a těší mě, že navzdory osudu píši dál a samozřejmě skvěle. Těším se na další případy.

18.01.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Tak to bylo zase seversky drsný. Čekala jsem všechno, ale vlastně to nakonec chápu. Krev není voda. Jen jsem si tak říkala, že by bylo lepší, kdyby do auta nasedli všichni a vyjeli ke Kozí zatáčce.

11.01.2021 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Každý má svoje "okamžiky štěstí", ale dokáže si je skutečně uvědomit?

28.12.2020 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Hartl je vypravěč příběhů. Těch se šťastným koncem i těch méně šťastných. Kniha zdánlivě o ničem a přece o něčem. Každý si vybere to své.

28.12.2020 4 z 5

Jantarové kukátko Jantarové kukátko Philip Pullman

Strhující závěr trilogie, bitvy se mi hlavě odehrávaly jako živé, místy jsem nedýchala napětím a bolest těch dvou byla chvíli i mou bolestí. Na konci zbyl smutek, ale i naděje. Kéž bychom věděli, jak se jejich životy odvíjeli dále. Můžeme jen domýšlet.

14.12.2020 5 z 5

Jedinečný nůž Jedinečný nůž Philip Pullman

Tak to byl masakr. Nevěděla jsem dne ani hodiny, napětí se dalo krájet a ten konec....To snad ani nebylo fantasy, ale normální hororovej krvák. Okamžitě jdu číst další díl a doufám, že bude hepáč.

07.12.2020 5 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Mám ráda fantasy a tenhle příběh byl vstupem do dalšího zajímavého světa, kde stálo za to pobýt a rozhlédnout se. Další díl už na mě čeká.

02.12.2020 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Až mě mrazí, jakou má autor představivost. Předestírá etické, morální i bytostně lidské otázky. Na jakou stranu byste se přiklonili? Být to vaše dítě, jak byste se rozhodli? A jak byste nesli následky? A co vaše svědomí?

Řadím autora mezi oblíbené. Líbí se mi, že nutí k přemýšlení.

23.11.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Wow. To bylo první na co jsem se po přečtení zmohla. Prvotina Karin Lednické je skvostná. Děj plyne a nutí vás číst dál a dál. Hltáte osudy lidí z kousku země, kde se všechno, chtě nechtě, točí kolem "ďury". Autorka provedla kvalitní výzkum a do knihy ho vtiskla tak atraktivním způsobem, že nutně musí poučit i antimilovníky historie. Netrpělivě očekávám dalším knihu a doufám, že bude stejně úžasná.

18.11.2020 5 z 5

Oprávněná vražda Oprávněná vražda Jude Deveraux (p)

Zajímavý námět. Občas jsem se v postavách trochu ztrácela, občas děj kulhal, ale ve výsledku to byla oddychovka. Což je přesně to, co jsem od knihy očekávala.

16.11.2020 4 z 5

Jasným plamenem Jasným plamenem Patricia Briggs

Tak jsem zase zhltla celou sérii. Potřebovala bych toho ale mnohem mnohem víc :-(

09.11.2020 4 z 5

Smrtící žár Smrtící žár Patricia Briggs

Za mě pořád prima oddech. I když akcí se nešetří a emocemi také ne.

02.11.2020 4 z 5

Dvojí spravedlnost Dvojí spravedlnost Patricia Briggs

Ano, sežeru celou sérii najednou. Doba covidová je doba covidová. A s vlkodlaky lépe ubíhá :-)

26.10.2020 4 z 5

Loviště Loviště Patricia Briggs

Prima oddechovka, jako vždy. Už v tom zase lítám, zase mezi vlkodlaky, upíry, fae....:-)

21.10.2020 4 z 5

Dívka, která věděla příliš mnoho Dívka, která věděla příliš mnoho Amanda Quick (p)

Taková milá a odpočinková kniha. Trochu napětí, trochu romantiky....autorka je zárukou, že mi vždycky spolehlivě vypne přetížený mozek a navodí klid a pohodu.

12.10.2020 4 z 5

Múza nočních můr Múza nočních můr Laini Taylor

Je to konec? Není to konec? Nějak jsem si tu bandu modrých dětí a jejich nemodrých přátel oblíbila.

18.09.2020 5 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Sen si vybírá snílka... Někdy je to sen lítací, sen o vzdálených světech, někdy sen hrůzyplný a někdy modrý.
Musím konstatovat, že autorka to měla skvěle promyšlené. Konec mě zdrtil, nejen obsahem, ale i náhlostí ukončení. Netušila jsem, že má kniha druhý díl. Snad bude k hrdinům milosrdnější.

14.09.2020 5 z 5

Když ti to udělá radost... Když ti to udělá radost... Michal Viewegh

Některé povídky byly úžasné (za mě tedy bodoval Renčín), jiné méně úžasné a jiné ploché. Radost mi kniha udělala jen napůl.

31.08.2020 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Chvíli jsem byla zmatená, ale protože je to Backman, vydržela jsem a dobře udělala. Ten konec. To milé rozuzlení. Ten lidský příběh za každým příběhem. Ty prosté a přitom tak důležité myšlenky. Že s dětskou rukou v dlani, jste nejdůležitější na světě. Že láska neumře, když umře milovaná osoba. Že každý bojuje ve své vlastní bitvě, o které ostatní nemusí mít ani tušení. Že v šatně se dá kouřit, když je v ní ventilace :-)

Nic se ti nesmí stát.
Ne, co to povídám.
Vše se ti musí stát.
A musí to být zázrak sám.

31.08.2020 5 z 5

Krev démona Krev démona Arnošt Vašíček

Jakože cože? Z tohohle dílu jsem dost vytřeštěná. Chápu, že další pokračování nebude a zřejmě se to ani nenatočí.
Nicméně, četlo se to dobře.

24.08.2020 4 z 5