Sabina335 Sabina335 komentáře u knih

Profesionál Profesionál Ed McBain

Jednu hvězdu musím dát dolů, kvůli tak trochu useknutému konci, ocenila bych ten konec malinko rozvedený, ale jinak velmi dobrá kniha.

17.04.2024 4 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Velmi zajímavý a čtivý příběh o únosu dítěte. Líbilo se mi, jak bylo popisováno vyšetřování, výslechy, úvahy vyšetřovatelů, jejich zdary i nezdary.

06.04.2024 5 z 5

Dneska žijeme Dneska žijeme Emmanuelle Pirotte

Tak nějak nevím, jak bych měla hodnotit. Nebyla špatná, ale "odvařená" jsem z ní fakt nebyla. Příběh byl celkem zajímavý, ale na můj vkus byla kniha napsaná docela zmateně. Nesedl mi styl psaní a hlavně po dočtení ve mně kniha nic moc nezanechala. Za mě průměr.

21.03.2024 3 z 5

Ostrov Ostrov Samuel Bjørk (p)

Tak jo, celou dobu jsem sázela na někoho úplně jiného, ale jak už je u tohoto autora zvykem, posledních pár stran vám ukáže, že jste úplně mimo. Za mě super, jako všechny předchozí knihy. Jen tak dál!!!!

04.03.2024 5 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Kniha sama o sobě je napsána hezky, ale souhlasím s komentářem níže, je opravdu tak nějak o ničem. Filmové zpracování jsem neviděla, maximalně nějaká upoutávka v televizi. Samozřejmě scénu s komínem a medvídka mývala, mám v paměti vyrytou. Nicméně, přečteno v rámci čtenářské výzvy 2024, ale od pana Hrabala znám lepší knihy.

25.02.2024 4 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Pamatuji si, že i přes krátký počet stránek jsem se v době mé maturity (11 let zpět) této knize úspěšně vyhýbala. Teď s odstupem času jsem ráda, že se mi kniha dostala do rukou. Je to krásná novela, čte se velmi dobře. Trochu se stydím, že jsem neviděla ani filmové zpracování, ale určitě se to pokusím co nejdříve napravit.

25.02.2024 5 z 5

Kdyby Ogden uměl česky Kdyby Ogden uměl česky Ogden Nash

Knihu jsem si stáhla zde na databázi a to hlavně díky čtenářské výzvě. Nízké hodnocení dávám spíše kvůli tomu, že básně nejsou mým oblíbeným žánrem. Nedokážu asi úplně ohodnotit v porovnání s anglickou částí knihy. Pár básní mě pobavilo, ale vzhledem k tomu, že nejsem až tak dobrý angličtinář, řekla bych, že právě tento originál by měl být hodnocen spíše než český překlad. Každopádně bylo zajímavé, že český překlad byl krásně zveršován.

19.02.2024 2 z 5

Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Karel Čapek

Tak jsem si opět díky čtenářské výzvě 2024 oživila toto krásné psaní od Karla Čapka. Součástí této knihy je i dle mého názoru velmi známý příběh Dášeňka, která byla vydána i v samostatné knize. Autor velmi krásně umí zachytit život psů a koček. Když jsem tuto knihu četla, musela jsem se smát, protože při čtení jsem si říkala, jak moc to připomíná právě mého pejska a kočku. Opravdu psáno ze života.

19.02.2024

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Za mě opět vynikající kniha od tohoto autora. Velmi ráda jsem se vrátila do doby, kdy se dva hlavní hrdinové seznámili a jak začala jejich spolupráce. Děj krásně propracovaný, myšlenka velmi nápaditá. Jednu hvězdu ubírám za konec knihy, jelikož mi to přišlo tak nějak zbytečně useknuté. Určitě bych ke konci uvítala ještě pár rozepsaných stránek. Ale jinak vynikající kniha.

15.02.2024 4 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

(SPOILER) Konečně jsem se dočkala dalšího dílu mé oblíbené autorky C. J. Tudor. Kniha se četla velmi dobře. Oddělené příběhy z pohledu Hannah, Meg a Cartera knihu velmi obzvláštňují a člověk má potřebu číst knihu dál a dál, protože chce vědět, co se bude zase dít. Konec knihy mě popravdě dostal, netušila jsem, že tyto postavy budou nakonec až natolik propojeny. Prostě za mě další autorčina super kniha a myslím, že nejlepší ze všech, které až do teď napsala.

06.02.2024 5 z 5

Chlapec z Buchenwaldu Chlapec z Buchenwaldu Susan Elizabeth McClelland

Kniha byla napsána velmi krásně. Zaměřuje se na vzpomínky Robbieho Waismana, který vzpomíná na své dětství, které trávil (a hlavně přežil) v koncentračním táboře Buchenwald. Velmi drsné podmínky, které tyto děti a ostatní museli prožít, mi nahánějí husí kůži. Je až obdivuhodné, že malé děti dokázaly tyto hrůzy vstřebat a posunout se v životě dál. Těmto lidem patří má hluboká úcta a jak sám autor zmiňoval, tyto hrůzy by neměly být nikdy zapomenuty a je potřeba připomínat, jaké zlo se dělo. Rozhodně doporučuji.

22.01.2024 5 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Dilo je velmi krasne napsane, ale proste to opet neni muj oblibeny zanr. Po knize jsem sahla do ctenarske vyzvy 2023, ale rozhodne nelituji.

10.12.2023 5 z 5

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

nelze hodnotit jinak nez plnym poctem, mam tuto autorku velmi rada a velmi me bavi styl jejiho psani. Soubor povidek s misty az hororovym nadechem (inspirovano autorcinym oblibenym S. Kingem). Autorka tuto knihu napsala v dobe, kdy prochazela tezkym zivotnim obdobim. Spousta techto povidek ji lezelo v supliku a az nyni je vydala. Cetlo se lehce a diky tomu, ze povidky maji par desitek stran a navic kazdy pribeh ma jiny nadech, se kniha jen tezko odkladala.

10.12.2023 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Opětovně přečteno díky čtenářské výzvě 2023. Krásně napsané příběhy židovské rodiny. Krásně a jednoduše napsané.

19.11.2023 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

(SPOILER) Velmi krasne napsany divci roman o divce Katce, ktera zije s rodici na zamku, kde jeji rodice pracuji. Ona travi leto na pokladne zamku a prodava vstupenky. Ve svych volnych chvilich chodi s kamarady k rece. Zamiluje se do pomocnika na zamku, ktery se tu toto leto objevi a provadi skupiny turistu. Tato nestastna laska ji donuti k zaludnemu cinu, ktery mel byt jen trestem pro Petra, ktery si ji nevsima, ale nakonec celou zalezitost musi resit policie. I pres vsechny trable tim zpusobene ji ale Petr odpusti. Trosku skoda, ze konec neni trochu vice rozepsan, ale jinak velmi krasna knizka.

15.10.2023 5 z 5

Hvězdy nad námi - Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Hvězdy nad námi - Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Eva Slonim

(SPOILER) Vzpominky ditete, ktere prezilo osvetimske peklo, jak uz je z nazvu patrne, jedna se o knihu vzpominek zeny, ktera vzpomina na sve detstvi a na to, jak se dostala do Osvetimy, o tom jak hledala a nakonec nasla svoji rodinu. V knize me mrzelo, ze je zde spousta chybne napsanych veci, viz komentare nize. Jsem rada, ze se o tomto tematu stale mluvi, jelikoz je to cast historie, ktera dle meho nazoru nesmi zustat zapomenuta a je treba ji pripominat dalsim generacim. Az na ty chyby byla kniha dobre napsana a ctiva.

15.10.2023 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Opet po letech se vracim k tomuto nesmrtelnemu pribehu a to diky ctenarske vyzve 2023. Pribeh dvou znepratelenych rodu, laska na zivot a na smrt. Klasika, kterou by si mel precist kazdy aleapon jednou za zivot.

03.10.2023 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Kniha nebo spise pribeh sam o sobe je velmi dobry. Ja osobne mela problem s nekterymi slovy a narecim, ve kterem je kniha napsana. Take me moc nevyhovuje divadelni zanr. Kniha je rozdelena na jednotlive jednani a vystupy. Popisy jaou dobre pro predstavivost.

23.09.2023 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Klasicky roman, ktery jsem precetla diky ctenarske vyzve 2023. Zpetne me mrzi, ze jsem ve skole tuto knihu v ramci povinne cetby nikdy necetla.

19.09.2023 5 z 5

Jehlový podpatek Jehlový podpatek Ed McBain

(SPOILER) Tato kniha patri mezi McBainovi slabe kousky. Nicmene, napsana je hezky a dobre se cetla. Byla i celkem napinava. Neustale jsem cekala co dalsiho ve firme Julius Kahn provede hnusak McQuade. Ten v podstate celou dobu kousek po kousku tuto firmu nici, vyhazuje zamestnance a vydava nesmyslna narizeni s cilem firmu znicit.

23.08.2023 4 z 5