S.monika S.monika komentáře u knih

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Na knihu jsem se hodně těšila. Anotace mě ihned zaujala a i knihkupectví je mi hodně blízké prostředí… ale přišlo zklamání. Děj a postavy jsou naprosto ploché a základní, že mě bolelo to číst.
Sára se dvakrát začervená a Max jí padá k nohám, Max jí natře regál a Sára hned uvidí jeho něžnou a ztrápenou duši… nuda, ploché a bez hloubky… o světě knih a herectví nic nevíme, historie obou postav se řekne jednou větou a vlastně ani nechápu, proč se zamilovali… Škoda - námět je hezké a zajímavé klišé, ale uchopené velmi povrchově a základně…

20.07.2021 3 z 5

Cesta na sever Cesta na sever Virginie Grimaldi

Za mě naprosto perfektní letní čtení! Prostě jen vy, lehátko a tato kniha. Strašně se mi líbila taková lehkost, se kterou se četla. Někdy příběhy “tlačí”, aby se něco dělo a nějak zaujaly, ale tenhle ne.
Velmi mi sedly v příběhu pohledy všech tří žen - dvou dcer a matky. Každá vnímala události jinak a části od Lily byly zkrátka top, až jsem se místy nahlas smála.
Takže pokud nebudete vědět co s sebou na dovolenou, máte jasnou volbu!!

05.06.2019 5 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Pecka!! Mám prostě ráda, když je hlavním “vyšetřovatelem” žena a ještě když je příběh takto zajímavě podán!
Už teď chci další díly! A to hned!
Vážně super příběh... nemůžu ani napsat něco blíže, protože bych to celé asi prozradila!
Tak běžte a přečtěte si to!

16.05.2019 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Za mě super! Po Kavárně jsem se na knihu hrozně těšila. Pekárna se četla sama - příjemné postavy, milý děj a zajímavé prostředí NY. Ani jsem nemrkla a bylo dočteno!!
Moc nejsem na tyto očividně “slaďárny”, ale tohle se mi líbilo a určitě se ke knihám brzo vrátím a už teď se těším do Paříže!

16.05.2019 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Za mě totální trapnost. Děj naprosto bez hlubší myšlenky, nudné a zdlouhavé. Těšila jsem se na pořádnou duchařinu a i Věřte Nevěřte bylo důmyslnější. Opět se mi asi dokazuje, že mkt je silnější než kniha samotná... prostě obrovské zklamání.

25.04.2019 1 z 5

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

Román mě velice překvapil. Velmi těžké téma - smrt dcery a přežití druhé - pojaté velmi citlivě. Román se neskutečně rychle četl, upřímně ani nevím, kam se těch 300 stran podělo. Moje pocity při čtení byly smutné, pak plné naděje a potom smíření. Tím bych to asi popsala - příběh se odvíjí, já si prošla snad všemi stádii "truchlení" a pak přišlo smíření. Co bych asi vytkla, bylo to, že bych očekávala větší dramata nad smrtí dcery ze strany matky a otce? ale to je možná jen moje hysterické já, že očekávám tyhle krajní reakce.
Můžu jen doporučit - je to prostě dobrý román - ani ne příliš romantické, ani ne příliš hloubavé, ani psychologické. Román, který si ráda znovu přečtu!

18.04.2019 5 z 5

Obchodník s hudbou Obchodník s hudbou Rachel Joyce

Příběh krásně pohladí na duši! Není to přehnaná slaďárna - je to milé, veselé, přátelské. Musím uznat, že v příběhu byly snad jenom příjemné postavy, ani nevím, koho jsem si oblíbila nejvíce. Ty hudební složky a Frankovy přednášky vás úplně nutí si ty skladby hned pustit, abyste měli tu správnou atmosféru u čtení. Prostě balada! A nemusím ani dodávat - nejvíc krásnou a úžasnou obálku. Nevím jak vy, ale tuhle knihu prostě chcete mít doma!

25.03.2019 5 z 5

Tiché zlo Tiché zlo Emma Viskic

Kniha se mi velice líbila! Příběh, jak už tu padlo, se odvíjel v rychlém tempu, za den knihu máte slupnutou, protože prostě čtete a čtete! Knihu dělá výjimečným její hlavní hrdina, který ztratil v dětství sluch, což obzvláštňuje děj a celé vyšetřování je tím zajímavější a spletitější. Líbilo se mi i zanesení do australského prostředí (už se mi trochu zajídá americké a severské thrillery)!
Můžu jen doporučit, když chcete něco rychlé, ale je to "při zemi" (žádný macho-detektiv, který jednou rukou střílí a druhou zachraňuje štěňata)!

25.03.2019 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Kniha naprosto naplnila mé očekávání! Děj je hřejivý, milý, vtipný - všechny postavy mě nesmírně bavily a sedly mi. Kniha je klasickou milou romantickou záležitostí a to dánské prostředí a hygge atmosféra tomu přidávají ještě o kousek navíc. Jelikož jsem v Kodani a Dánsku byla, naprosto chápu to Ono, co se postávám tam tak líbilo a všichni (a myslím si, že i čtenáři) tomu propadnou.
S knihou jsem měla nutkání se celá zabalit do měkké deky, udělat ti dobrý hrnek kafe a rozmrazit skořicové šneky z Ikey. Děj sice není nijak přelomový, ale do tohoto sychravého počasí je to ideální počteníčko!

23.11.2018 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Dočteno! Líbí se mi na Bryndzovi, že v každé knize zkouší různé styly, typy, případy, pohledy obětí, zločinců .. což mi hrozně sedí. Otevřu knihu a říkám si, tak jak to pojme tentokrát. Možná lehký spoiler!! Líbilo se mi, jak se příběh odvíjel jiným směrem než jak začal. Líbily se mi všechny dějové linie v příběhu a jsem z toho plná dojmu, že ke konci mi ukaplo i pár slz.
Prostě pecka! Na to, že toto je pátý díl, mě Bryndza pořád baví a těším se na každou knihu!

17.11.2018 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Podle mě má kniha neskutečně silný a propracovaný děj! Každou stránku jsem doslova drtila, abych věděla, co bude dál.
Kniha je sice romantická, ale má v sobě vážná témata, která ji dělají tak ojedinělou, a ty témata nejsou nijak "odlehčená", což se podle mě často děje u tohoto žánru.
Prostě jestli nechcete hloupou, tuctovou romantiku, tak běžte do ní! A rovnou si k tomu kupte i balení kapesníčků!

13.11.2018 5 z 5

Florencie v extázi Florencie v extázi Jessie Chaffee

Z knihy mám smíšené pocity - myslím, že jsem ji nečetla ve stavu, kdy bych ji dokázala patřičně ocenit. Kniha má podle mě velice těžké téma - anorexie a jakési možné fungování ve světě, sama se sebou, rodinou, přáteli, prací .. nevím, jestli jsem ve knize správně fandila Hannah a jejímu "obhájení si se" hladovění a úprku z USA. Myslím, že kniha je velice dobře napsaná a přeložená ale musela jsem ji číst velice pozorně, abych správně pochytila to, co bylo důležité.
Ale líbilo se mi to poslání knihy, které doufám, že jsem pochopila správně - rozhodně bych toto nedala jako odpočinkovou četbu, protože alespoň pro mě, to bylo celkem závažné čtení. Ale jelikož jsem si našla, že sama autorka snad anorexií také trpěla, tak ty myšlenky a pocity jsou prostě pravdivé a až nechutně obhájené.. jak říkám, asi ne četba pro každého.

31.08.2018 4 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Michelle Sacks

Než jsem se rozhodla napsat komentář, tak jsem si musela dát den oddych. Kniha mnou pořádně zamávala - poslední dobou si vybírám zajímavé thrillery a s touto knihou jsem rozhodně nesáhla vedle.
Děj mi do jisté míry přišel opravdu zvrácený - protože mi to přišlo až moc reálné. Většina thrillerů mi přijde za vlasy přitažené a zbytečně vyhrocené, ale tohle mi přišlo prostě možné... nenechte se odradit absencí uvozovek, které, jak děj postupuje, by byly spíše na obtíž.
Kniha se mi četla neskutečně rychle a střídání děje mezi tři hlavní postavy umocní ještě tu celou atmosféru!
Rozhodně doporučuji a věta v anotaci - kdo je oběť a kdo manipulátor - celý děj vystihuje až neuvěřitelně dobře!

29.08.2018 5 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Nejprve jsem nechtěla dát všech pět hvězdiček, protože jsem sama v Japonsku byla a při každé japonské-zvláštnosti-drobnosti jsem souhlasně přikyvovala a v duchu si říkala, jak to autorka hezky vystihla a popsala i pro lidi, kteří neví o Japonsku prakticky nic. Ale s odhlédnutím na moje sympatie k Japonsku musím uznat, že se autorce kniha povedla. Občas jsem se musela zastavit a uvědomit si, že Veronika a Kóta jsou skuteční lidé a tohle se dělo, nebo děje.
Líbily se mi i vstupy Kóty, který svou osobností mi Veronika ukazoval v jiném světle.
Myslím, že kniha je úžasná nejen pro svou ojedinělost, ale city (jestli je to správné slovo) které z ní sálaly.
Mohu jen doporučit všem, kteří chtějí něco krásného k předčtení, ale co podle mě v sobě má úžasnou hloubku.

27.08.2018 5 z 5

Kniha o moři: Umění ulovit na otevřeném moři z gumového člunu žraloka grónského Kniha o moři: Umění ulovit na otevřeném moři z gumového člunu žraloka grónského Morten Strøksnes

Toto bylo vážně ojedinělé počtení. Nedá se říct, že by se jednalo o lehké čtení, neboť kniha je naplněna biologickými, evolučními a i filozofickými "vsuvkami", které s tím sekundárním dějem jdou ruku v ruce. Musím se sklonit nad umem autora toto skloubit do jednoho celku. Opravdu se mi tato kniha líbila, ale myslím si, že ta "chytrá" stránka knihy nebude pro každého. Ale potvrzuje se mi, že Argo knihy dělat umí a dává jim tu péči, kterou si patřičně zaslouží!

22.08.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Zcela upřímně... na knihu, která je neustále v bestsellerech a stále vidět, jsem čekala více... a na druhou stranu, taky jsem si ji přečetla.
Myslím si, ze příběh nebyl špatný ale takový nepropracovaný - hodně detailů a dovysvetleni mi chybělo.. spousta věcí byla laicky popsána a prostě mi to nedávalo smysl ( třeba ty dětské chuvicky - když šel zvuk, to Marco neslyšel Anně plakat? A mají fakt takový dosah signálu?). Ne že by to bylo neuvěřitelné, ale takové prvoplánovité.
Konec mi přišel sešitý a přišlo mi, že se “naschvál” každá osoba obviňuje “schválně”, aby gradovalo to napětí.
Celkem mi to nesedlo, myslím, že jsou mnohem lépe promyšlené thrillery, které nejdou vidět.. ale holt síla marketingu asi.. pro mě stejně zklamání a nachytání se jako u Hadrového panáka.

28.07.2018 3 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Škoda, že hodnocení nemá více hvězdiček! Tohle byla moje první kniha od Clarkeová, a slyšela jsem, že se celkem vypsala.. takže mi to asi nedá a seženu si předešlé její knihy.
Ale zpět ke Stínům! Byla to pecka! Jelikož mám už nějakou letní náladu, první věc co mě zaujala je ono dovolenkářské prostředí - anglický poloostrov, moře, chatky u pláží.. a bod dva - děj! Úžasný, propracovaný! Zápletka mě chytla už po prvních kapitolách. Hrozně mi seděly vyprávění z pohledu obou žen. Sára i Isla jsou silné, plné postavy a každá měla jinak zpracované popsání. Isla vyprávěla od minulosti k současnosti a Sára prožívala současnost a obě se potkají v přítomnosti - dějově i osobně.
To tajemné, podezřívavé, lživé prostředí plažových lehátek a opalovacích krémů mě uchvátilo. Příznám se, že mi ukápla nejedna slza a knihu jsem přečetla za dva dny! Chci toho napsat tolik, ale neprozrazovat, protože závěr .. vlastně celé vyprávění... bylo úžasné.
Děj mě bolel, hrozně jsem to prožívala a soucítila ( někdy i nenáviděla) s oběma ženami. Knihu už jsem předala mámě a jsem zvědavá má její kritické oko.
Doporučuji, doporučuji a znovu doporučuji.

23.06.2018 5 z 5

Tajemství skotské krve Tajemství skotské krve Jan R. Hrdina (p)

Asi před rokem jsem si dala předsevzetí, že budu číst více českých autorů, a toto rozhodnutí bylo úžasné!
Tato kniha mě zaujala ihned! Krásná obálka, poutavá anotace a Skotsko! Sama jsem ve Skotsku byla a tak mě potěšilo, že se kniha odvíjí ve Skotsku a celá je protkaná tou ponurou, záhadnou a fascinující atmosférou, které Skotsko prostě má! Příběh mi přišel velice dobře pojatý a promyšlený. Neskutečně se mi líbily historické a dějinné “kořeny”, které jsou dovysvětleny na konci knihy. A autor také není žádný laik!
Takže pokud chcete velice kvalitní jednohubku, neboť příběh zcela pohltí a prostě čtete celý den!, rozhodně jděte do toho!!

31.05.2018 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Kniha se mi velice líbila. V některých komentářích jsem četla, že to připomíná Do tmy od Bolavé, já ji nečetla, takže to pro mě nemá výpovědní hodnotu.
Ze začátku jsem byla okouzlena, jak je kniha psaná. Scenérie lesa, houbaření, rozpadlé chatky, ta tajemnost .. děj a traumata hlavní hrdinky jsou odkryvány postupně a vzpomínky nebo spíše minulost přichází ve vlnách.
Myšlenku tu mělo silnou, kterou ovšem hodně tlumilo (utlačovalo) ta houbovitá strana. Nevim, jak to napsat, abych nespoilerovala.
.. ale asi se mi líbil ten konec, protože někdy takový život je a prostě jde se dal?..i když je to kruté to takto říct

18.03.2018 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Nic moc. Nejsem si jistá, že kdyby autor byl někdo neznámý, jestli by kniha vůbec vyšla v ČR.
Příběhy takové nudné, nepodrobné přišlo mi to strohé a jaksi až moc uvolněně psané.

16.03.2018 3 z 5