š.m.i.k š.m.i.k komentáře u knih

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Jsem z toho taková rozčarovaná... Zápletka mi připadala velmi slabá, celé to bylo chaotické a autor v podstatě jen hrne další a další mrtvoly, ve stylu "čím nechutnější, tím lepší". Navíc je neustále omíláno srovnávání s předešlým Hadrovým panákem. Ne, toto mi opravdu nesedlo...

27.02.2021 2 z 5

Dva netopýři na talíři Dva netopýři na talíři Dagmar Medzvecová

Taková dětsky naivní detektivka z maloměsta s překvapivým rozuzlením. Hlavně že tam ale bylo kamarádství a všechno dobře dopadlo. Mně to připadalo trochu "uhozené", ale děti byly spokojené a dva čtecí večery se daly s knihou zvládnout ;)

25.02.2021 4 z 5

Človíčkova dobrodružství Človíčkova dobrodružství Pavel Teisinger

Příjemné večerní čtení pro rodiče (jednotlivé kapitoly jsou krátké) i pro děti (zábavné a místy vtipné příběhy oblíbené postavičky z večerníčku). Musím doporučit.

18.02.2021 5 z 5

Tichý zabiják Tichý zabiják Volker Kutscher

Do třičtvrtě knihy jsem si říkala, že je Gereon opravdový arogantní idiot (v prvním díle mi až tak nepřipadal, tady jako by vystupoval pod stejným jménem někdo jiný). Ale pak už to mělo rychlý spád a vše jsem poslouchala se zatajeným dechem. Budu se muset pustit do dalšího dílu, ještě nemám dost ;)

18.02.2021 5 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Sedmikostelí mě bavilo jen díky zájmu o historii a architekturu, jinak to bylo hodně zvláštní. Nedá se ale upřít autorovi geniální talent vykreslit atmosféru místa tak, že se tam okamžitě chcete podívat (dokonce jsem v hlavě zaplašila politování nad tím, že nebydlím v Praze, pssst ;) ). Bych si to všechno hned "oběhla".
A ta krásná čeština, ach... Praga Piccola to ale není, takže 3* musí stačit.

14.02.2021 3 z 5

Jak se kocourek vydal do světa Jak se kocourek vydal do světa Josef Brukner

3 příběhy o kocourovi Mikešovi, ideálně napsané pro prvňáčky a s velkými písmeny. Zase príma na první čtení. Vysvětlivky, které průběžně prokládají text příběhů, jsou příjemným bonusem.

14.02.2021 4 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Výborná detektivka. Rozhodně stálo za to se prokousat začátkem a zvládnout i trochu pro mě neoblíbené politiky. Hrozně mě bavily všechny postavy, zvraty ve vyšetřování a celková atmosféra.

13.02.2021 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Tohle je nesmrtelná knížka. Bavila jsem se u ní jako dítě já a úplně stejně se chechtají i mé děti. Doporučuji jako ideální knížku na první čtení pro prvňáčky, kteří se teprve číst učí. Zvládnou to s nadšením "louskat" i po těch slabikách.

03.02.2021 5 z 5

Praga Piccola Praga Piccola Miloš Urban

Wow. Celý příběh je přímo malován pestrou krásnou češtinou. Má to atmosféru, že jsem se opravdu zasnila a jako bych byla součástí. Hrozně se mi to líbilo.

02.02.2021 5 z 5

Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Radovan Šimáček

Prima historicky-detektivní počtení. Hlavně mi vyhovovalo, že to bylo takové čisté, žádné "potoky krve" ;)

01.02.2021 4 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Byla to příjemná oddechovka. Vyhovovalo mi, že nešlo o žádné válečné konflikty, jen takové povídky k dokreslení celého příběhu.

29.01.2021 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Jednoznačně nejlepší díl z celé dosavadní série. Od půlky jsem se už nemohla odtrhnout, nešlo jít spát a ještě do rána mi příběh dozníval v hlavě.

22.01.2021 5 z 5

Jak přežít dračí bouři Jak přežít dračí bouři Cressida Cowell

Jé, tohle byl dobrý díl. Užila jsem si ho s dětmi a sama jako dítě ;) Asi ani nevadí, že jsme pár dílů přeskočili. Příběh je hodně dobrodružný, objevný, vtipný a na závěr takový "vyzrálý", skoro až poetický.

20.01.2021 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

I třetí díl stojí za to. Mohla jsem zase strávit chvíli se známými oblíbenými postavami a vážně jsem si to užila. Nedá se nic dělat, musím okamžitě pokračovat čtvrtým dílem ;)

17.01.2021 5 z 5

Fiorella a hřbitov upírů Fiorella a hřbitov upírů Vlastimil Vondruška

Taková hodně naivní pohádka pro děti, ale jako oddechovka "dobrý" ;) Fiorella je stále stejně přechytralá, jinak mě ale tato série baví mnohem víc než jakákoli jiná "Vondruškovka".

13.01.2021 3 z 5

Chlapec, který létal s dráčky Chlapec, který létal s dráčky Andy Shepherd

Ani třetí díl rozhodně nezklamal, naopak... z celé série mi líbil asi nejvíc i když loučení s dráčky mi bylo líto.

11.01.2021 5 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Mentalitu Afghánistánu asi nikdy nepochopím a jsem opravdu ráda, že si o tom všem můžu "jen" číst. Je mi jasné, že oproti knize je skutečné prostředí mnohem drsnější, ...jen tady zvolila autorka milosrdně (na můj vkus až násilně) růžový konec.

26.12.2020 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Chytlo mě to od úplného začátku a nadšení, překvapení i zvědavost neopustily až do konce. Pro mě asi nejlepší a nejpůsobivější kniha, která se ke mně letos dostala. Je velmi originální, prolíná se v ní skvěle krimi, fantasy i love story a celkově nutí k zamyšlení.

06.12.2020 5 z 5

Zajímavé časy Zajímavé časy Terry Pratchett

Jak ráda jsem zase zaskočila na chvíli za "největším Mákem" ;), ...a jsem vděčná, že se opět objevil i Dvoukvítek. Zeměplocha je skvělá, stále velmi vtipná. Mrakoplaš zkrátka nemá chybu.

28.11.2020 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Taková ta správná kniha k zamyšlení. Na pozadí je detektivní případ, o který vlastně vůbec nejde, jen se prostřednictvím něho rozvíjí celý příběh. Hrozně se mi to líbilo.

19.11.2020 5 z 5