š.m.i.k š.m.i.k komentáře u knih

Hilda a parádní slavnost Hilda a parádní slavnost Stephen Davies

Hilda nás pořád baví. Akční holčičce s modrými vlasy se zkrátka nedá odolat, jdeme do dalšího dílu. A moc se mi líbí jazyk, jak je to psané, velmi hezky a nenásilně se to čte, takže asi pochvala i pro překladatele.

26.06.2021 5 z 5

Poslední království Poslední království Bernard Cornwell

Poutavě napsaný historický román. Bavily mě kupodivu i bojové pasáže, celé mě to zajímalo až do konce.

20.06.2021 5 z 5

Chobotem sem, chobotem tam Chobotem sem, chobotem tam Ivona Březinová

Mamut byl opravdu výýýborný :) Vtipně vystavěný příběh je doplněn dokonalými ilustracemi. Moc hezky se to čte i prvňáčkovi. A pracovní sešit je také "pecka". Rozhodně doporučuji, Ivona Březinová je snad vždycky sázka na jistotu.

17.06.2021 5 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Čínské "thrillery" očividně nepatří k Mayovým vrcholným dílům. Hadohlavec ve srovnání s předchozími na úrovni o dost klesl, ale je pravda, že pořád ještě to nedosahuje jeho nejhoršího "Ochráním tě" :D ...standardní detektivka, takže 3* musí stačit.

11.06.2021 3 z 5

Isabela a Mráček Isabela a Mráček Julie Sykes

Tohle je opravdu povedená série holčičích příběhů. Sice vše podle jedné šablony – vždycky je nějak ohrožena Akademie jednorožců a spolek kamarádek to nějak vyřeší, ale dá se to číst, příběh není zbytečně natahován. A nechybí samozřejmě skryté poselství, ve kterém dobro vítězí nad zlem.

11.06.2021 5 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Toto téma není nic pro mě, jsem "cíťa". Jinak to bylo napínavé, mělo to spád, ze série asi zatím nejlepší díl, ale ten konec se mi vůbec nelíbil. Stačilo by mi ke spokojenosti odstranit posledních 5 vět :) ...připadalo mi to už zase moc "americké". Takže solidní 4*

08.06.2021 4 z 5

Záhada run Záhada run Janina Ramirez

S příběhem jsem neměla problém, pro věkovou skupinu 10+ to bylo zajímavé i zábavné, místy se to ale hodně vleklo... Kniha by mohla být myslím o třetinu kratší aniž by obsahově utrpěla.

07.06.2021 4 z 5

Sofie a Duha Sofie a Duha Julie Sykes

Milé holčičí čtení. Příběh má spád, nechybí v něm napětí ani kamarádství. Dobro a zlo je jasně pojmenováno, takže se ráda nechám donutit k předčítání pokračování. ...a kdo by netoužil mít doma také kouzelného jednorožce ...? ;)

01.06.2021 5 z 5

Mortina Mortina Barbara Cantini

4* dávám výhradně za ilustrace. Příběh za nimi ani ne pokulhává, přímo kulhá... I když je na jednotlivých stránkách málo textu, není podle mě vhodný ani jako první čtení, věty svou skladbou nejsou tak jednoduché. A asi to bude určeno spíš jako četba pro školkáčky.

31.05.2021 4 z 5

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Jsem ráda, že jsem si dala oba díly hned bez přestávky po sobě. Emmi mě dost iritovala v obou dílech. Myslím že razila heslo "nevím co chci a nedám pokoj, dokud to nedostanu", ale Leo byl fakt třída ;). Oba si hezky vykrmovali vlastní iluze, ale já jsem nutně potřebovala SPOILER aby se to vyvinulo do krásného romantického závěru. Od půlky Severáku jsem byla čím dál víc rozladěna. Taky proto jsem hned sáhla po dalším dílu, bylo tím pádem jasné, že budou pokračovat :)

29.05.2021 5 z 5

Pomsta bílého jednorožce Pomsta bílého jednorožce Vlastimil Vondruška

Tentokrát jsem z příběhu vůbec nebyla nadšená. Každou chvíli nějaká mrtvola, pointa hodně překombinovaná a závěr mi připadal tak hrozně naivní...

26.05.2021 3 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Vtipná oddechovka, těch není nikdy dost ;) Bavila jsem se, ale ve skutečném životě bych takového chlapa asi "zabila"...

24.05.2021 5 z 5

Glennkill – ovce vyšetřují Glennkill – ovce vyšetřují Leonie Swann

Tohle bylo vážně vtipné :))) Každá ovce má svůj "obličej" a výraz, který přímo vidíte. Nebudu spoilerovat, tak jen doporučuji. Bavila jsem se.

22.05.2021 5 z 5

Právo první noci Právo první noci Vlastimil Vondruška

Bavilo mě počáteční pošťuchování a vtípky mezi Otou, Divišem a Oldřichem. Samotná pointa příběhu mě tentokrát až tolik "nevcucla", bylo to hodně překombinované, ale jako oddechovka dobrá. Na další knihu v sérii to určitě v brzké době vidím ;)

21.05.2021 4 z 5

Hilda a pidilidi Hilda a pidilidi Stephen Davies

Moc hezky napsaný příběh, krásně se to čte a děti vyžadují další díl. Doporučuji a jdeme do něj ;)

17.05.2021 5 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

Hodně mě to zaujalo a s okamžitou platností si budu více hlídat minimálně své hodiny stravování, světelné podmínky a spánek. Je velký rozdíl, když slyšíme tyto informace s tím, že máme dělat to a ono, ale tady je tak hezky vysvětleno proč a jaký přínos z toho budeme mít...

08.05.2021 5 z 5

Ukradené štěně Ukradené štěně Ivana Peroutková

Tento díl byl opravdu roztomilý. Pro děti je tu namíchán správný poměr dobrodružství, kamarádství a zvířátek a příběh je bavil, takže doporučuji. Ale je pravda, že je v knížce opravdu velké množství překlepů i hrubek...

06.05.2021 5 z 5

Vítej, Karle! Vítej, Karle! Ivona Březinová

Skvěle vymyšlené základní seznámení s Karlem IV. Nenáročnému příběhu nechybí pár vtípků, je doplněn o hezké ilustrace a hlavně mě dostal pracovní sešit, kde se děti zabaví a zopakují si fakta, co během krátkého čtení zjistily. 5* je málo, určitě doporučuji a budu vyhlížet další tituly od této autorky.

03.05.2021 5 z 5

Mops jednorožcem Mops jednorožcem Bella Swift

Mopsík Peggy se nám opravdu líbil. Příběh byl svižný i vtipný, velmi milé čtení před spaním.

03.05.2021 5 z 5

Mimo dosah Mimo dosah Samanta Schweblin

Tohle bylo tak neuchopitelné a depresívní, ...asi jsem to vůbec nepochopila.

03.05.2021 1 z 5