š.m.i.k š.m.i.k komentáře u knih

Neotvírat!!! Magické! Neotvírat!!! Magické! Charlotte Habersack

Za mě nejlepší díl z dosavadní série. Čáry je sice velmi svéhlavá hračka, ale je vtipný a kouzelný. Příběh je plný akce, ani chvilku jsme se s dětmi nenudili.

25.12.2021 5 z 5

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

Jako oddechovka dobré, ale už dost zdlouhavé. Úplně bych vypustila "alkoholickou" linku a i mi už přišlo, že je přemíra nemanželských dětí atd... První díl byl podle mě lepší.

14.12.2021 3 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Chování Sloan bylo sice místy naivní až hloupoučké, je to taková "prvoplánově-akční" policistka, ale i tak mě to celé bavilo. A samozřejmě jsem musela fandit klaďasům... Dějově mi to přišlo dobře vymyšlené včetně potápění.

08.12.2021 4 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Je to zase něco jiného než jsem z historických detektivek od pana Vondrušky zvyklá. Rodinná sága je psaná místy trochu naivně, ale nevadí mi to. Přirozená dávka lidského voayerismu asi způsobila, že mě to zaujalo a jsem zvědavá na další osudy rodiny Heřmanů. Hodně také přispělo, že jsem se v této sklářské oblasti toulala a i na kopec Klíč nedávno vylezla...

30.11.2021 4 z 5

Angličan, který vylezl na kopec, ale slezl z hory Angličan, který vylezl na kopec, ale slezl z hory Christopher Monger

Velmi příjemná oddechovka. Téma mě zaujalo, dobrý vtipný nápad... a i jinak se mi styl psaní trefil do nálady. Prostě pohoda.

21.11.2021 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

V tomto případě nemůžu sdílet nadšení většiny komentujících. Série jde kvalitou díl od dílu dolů – výrazně horší a horší. Velmi jsem se přemáhala, abych tuto "parodii na detektivku" vůbec doposlechla. Zvládla jsem to asi jen díky výbornému načtení Martinem Stránským, který se opravdu dobře poslouchá. Pokud budu někdy pokračovat dalším dílem, tak asi hodně za dlouho. Myslím, že nesympatická egoistická Erika Fosterová mi už stačila...

08.10.2021 2 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Přímo nenávidím jakékoli drby a pomluvy, tak pro mě byla první půlka hotovým utrpením. Nebavily mě hlavové konstrukce stále o tomtéž. Pak se to najednou přehouplo a naopak mě to začalo bavit, děj se rozjel a už to mělo spád. Závěr pro mě byl překvapivý a poslední věta ještě víc.

09.09.2021 4 z 5

Prsten černého rytíře Prsten černého rytíře Thilo Petry - Lassak

Dějově to sice není tak zajímavé, nic složitého, ani tu spoustu humoru dle anotace jsme nikde nepotkali. Ale z možnosti výběru, jak bude příběh dál pokračovat, byly děti nadšené, takže musím doporučit. Text ať čte ale raději rodič, na stránkách jsem našla spoustu překlepů, vynechaných písmen ve slovech i hrubky a to mi hodně kazilo celkový dojem.

27.08.2021 4 z 5

Neotvírat!!! Žhavé! Neotvírat!!! Žhavé! Charlotte Habersack

Kupodivu nás to pořád baví, i když se všechno vyvíjí podle stejné šablony ;) Ale co vyvedou a vymyslí Otka, Béda a Nemo se líbí dětem i mně. Pořád je to hrozně milé, hezky se to čte a je to vtipné. Určitě jdeme do dalšího dílu, tím spíš, že se bude týkat jednorožce (a to nemůžeme nechat nepřečtené, kdyby co by...)

22.08.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

...co k tomuto napsat.... Jsem víc než jenom zklamaná... Hned v začátku mi při neustálých opakováních nadávek Ilan blesklo hlavou, že je to mizerný překlad (...jenže ono je to naše...). Až cca do třičtvrtě knihy mě to nebavilo vůbec. Působilo to na mě tak, že když autorka nevěděla, jak zrovna dál, vložila svoji oblíbenou mantru "do prasečí řitě" a dál a dál se nesouvisle blábolilo o ničem. Poslední čtvrtina byla o málo zajímavější, nic nového jsme se ale nedozvěděli a aspoň důstojné zakončení tohoto dílu se taky nekoná...

21.08.2021 2 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Celá řada s Davidem Rakerem mě baví (on mě baví), je to takové oddechové a za thriller bych to určitě neoznačila. Zápletka zajímavá, ale tady už strašná spousta mrtvol. Předešlé díly se mi asi líbily víc.

14.08.2021 3 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Oproti snad většině komentujících se mi zdál děj nestravitelně rozvláčný. Navíc autor průběžně tvoří "vycpávky", které s dějovou linkou naprosto nesouvisí. Vůbec mě to nechytlo, nebavilo... Jen se divím, kde se vzalo tak vysoké hodnocení a nechápu to.

12.08.2021 2 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

Téměř celé mě to bavilo, ale uplný konec tomu opravdu ublížil a přemýšlím, jestli za něj neubrat hvězdy 2... O kousek kratší by to stačilo k plné spokojenosti ;)

11.08.2021 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Moc příjemné čtení, celý příběh mě dojímal, chytil už od začátku. Robertovi jsem velmi fandila i když mě i občas "naštval" ;) Ale všechno to odhodlání a zvládání nástrah doby můžeme jen závidět. Ani bych neřekla, že to bylo tolik stran, jak se mi to líbilo... Rozhodně doporučuji.

05.08.2021 5 z 5

Zlomená hrdost Zlomená hrdost Renata Bicencová

V žánru mi chybí štítek "Pro ženy"... Je to sice literatura česká, asi proto jsem se do knihy pustila, ale kdyby mi někdo řekl, že je to typické dílo americké autorky, uvěřila bych. Hlavní hrdinka mě dost rozčilovala (mimo jiné svojí přechytralostí ohledně všeho) a na takové sladké čtení asi nejsem cílová skupina. Ještě že to bylo tak krátké.

22.07.2021 3 z 5

Ema a kouzelná kniha Ema a kouzelná kniha Petra Braunová

Příběh byl takový hořko-sladký, ve výsledku se nám opravdu líbil. Byla jsem ráda, že místy to víly trochu odlehčily. Poselství je pro děti podáno spíš v náznacích, ...dospělí se nad vším zamyslí, děti k sobě pustí zase tu svoji pohádkovou část... Doporučuji pro holčičky věku cca 8+.

21.07.2021 4 z 5

Hilda a domácí skřítek Hilda a domácí skřítek Stephen Davies

Připadá mi to čím dál lepší ;) Zábavné, vtipné a napsané s velkou fantazií.

16.07.2021 5 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Hodně se mi to líbilo, zaujalo. Zařadila bych mezi velmi oddechovou detektivku, takovou tu poctivou, která je zkrátka "naše". Česká mentalita je v ní znát a je to pro mě bonus. Trochu mi připomíná Malého pitavala ;) Matěj Mlynář je sice neohrožený superhrdina, ale budiž, jeho přežití množství rvaček téměř bez následků mi nevadilo. Hezky to odsýpalo a na pokračování se těším.

16.07.2021 5 z 5

Věštba Věštba Chloe Benjamin

Zajímalo mě to a i bavilo, nutilo přemýšlet. Jen tématiku LGBT bych aspoň omezila nebo i vypustila, přišlo mi toho až příliš, obzvlášť v detailních popisech.

14.07.2021 4 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Skvěle napsané. Vtáhlo mě to do děje už od začátku a vlastně jsem každou chvíli přehodnocovala dosavadní informace. Marně hledám slova, co měl příběh ještě navíc, co mě tak uchvátilo a zaujalo natolik, že jdu spát až před půlnocí (kdyby byla kniha delší, bylo by to samozřejmě ještě mnohem později),.... až podle znovupřečtení anotace to vidím. Je to ten "emocionální vhled".

28.06.2021 5 z 5