š.m.i.k š.m.i.k komentáře u knih

Garfield a záhadná mumie Garfield a záhadná mumie Jim Davis

Garfield byl tentokrát jakožto egoistická arogantní kočka trochu snesitelnější, než je u něho obvyklé. Děj rychle odsýpal, tak se kocour musel postarat o rychlou záchranu nových přátel, nebyl čas na "vlastní prospěch" ;). A pokaždé, když už jde do tuhého, tak Garfieldovi nemůžeme upřít, že ihned a se samozřejmostí pomáhá. Krátký příběh děti baví, tak musím doporučit.

14.03.2022 4 z 5

Kdo se bojí, nesmí do školy Kdo se bojí, nesmí do školy Pavel Brycz

Třetí díl je o poznání slabší, ale pořád je to pro nás skvělá a zábavná série o česnektariánech a upírech. A komtesky úplně milujeme ;) Určitě jdeme na další díl a to co nejdříve.

11.03.2022 4 z 5

Poslední ovečka: Trochu jiný vánoční příběh Poslední ovečka: Trochu jiný vánoční příběh Ulrich Hub

Hrozně se mi to líbilo a pobavilo. Ideální na zahnání špatné nálady. Čím to je, že jsou ovce tak vtipnými zvířaty? ;)

10.03.2022 5 z 5

Oslí spiknutí Oslí spiknutí Gerald Durrell

Jako nenáročná a vtipná četba se mi výborně trefila do nálady.

07.03.2022 4 z 5

Coco Chanel Coco Chanel Henry Gidel

Tak zajímavá osobnost... Zpracování mi vůbec nesedlo, je naprosto odosobněné, bez citu. Jako když při sledování seriálu vynecháte některý díl a v příštím je na začátku shrnutí, co se událo. Jenomže tady je to forma podání celé knihy. Jaká škoda...

02.03.2022 3 z 5

Zpráva od nebožtíka Zpráva od nebožtíka Joanna Chmielewska (p)

Skvělá oddechovka. Smála jsem se nahlas. Joanna je nepředvídatelné "éro" a každý její nápad stojí za to. Rozhodně doporučuji.

27.02.2022 5 z 5

Zatracená kočka Zatracená kočka Mildred Gordon

Výborné. Sice taková "blbina", ale je to vtipné, krátké a bavilo mě to ;)

21.02.2022 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

...kapesníky jsem měla nachystané a podle očekávání jsem je také použila. Je to psané úmyslně, aby zapůsobilo na city. Vím to a stejně mě to dostalo...

18.02.2022 5 z 5

Oheň a krev Oheň a krev George R. R. Martin

Neuvěřitelně do detailu promyšlený svět, to se musí autorovi nechat. Jen v kronikové formě je to pro mě těžce nestravitelné. V podstatě se tu hrnou další a další data, další a další jména a nic okolo, žádné propojení s jakýmkoli příběhem. Jsem vděčná za audioverzi, číst to sama, to bych nedala (a i tak jsem "uondána") ;)

12.02.2022 3 z 5

Vražda v ambitu Vražda v ambitu Vlastimil Vondruška

Tak tohoto Oldřicha z Chlumu považuji za asi jednoho z nejpovedenějších ze všech těch, co se mi zatím dostaly do rukou. Pohodová historická detektivka a konečně vím zase něco víc ze soukromí hlavních postav.

11.02.2022 5 z 5

H₂O a záhada Zlaté slzy H₂O a záhada Zlaté slzy Petr Stančík

Výborné. Jazykové hříčky jsou tu opět "vymazlené". A celkově se mi líbí zpracování knihy s krásnými ilustracemi a poznámkami, takový "sběratelský" kousek...

11.02.2022 5 z 5

Arkta, horský obor Arkta, horský obor Adam Blade

Tento díl byl plný akce, hezky to ubíhalo. Jen těch sesuvů půdy, bahna a závalů mohlo být méně než do půl knihy...

27.01.2022 4 z 5

Žížalyyy! Žížalyyy! Alan MacDonald

Bertík stál opravdu za to. Knížka je vtipná a Bertík je dobré "éro", děti byly nadšené. Musíme se pustit i do dalších dílů. Určitě doporučuji.

27.01.2022 5 z 5

Spící kolibříci Spící kolibříci Anne Booth

Docela hezký příběh, menším holkám (1., 2. třída) se bude určitě líbit. Hodně nás také zaujaly zajímavosti o kolibřících na konci knihy (děti zkoušely mávat rukama rychle jako kolibříci mávají křídly apod. ...) a inspirativní návody. Budu muset vypůjčit v knihovně další díl ;)

25.01.2022 4 z 5

H₂O a poklad šíleného oka H₂O a poklad šíleného oka Petr Stančík

Zábavná "jednohubka", ještě lepší než první díl. I když nejsem cílová skupina, tak jsem si užila audio, skvěle načtené panem Lábusem. Neskutečně mě bavily všechny ty češtinářsky-jazykové hříčky. Výborné, musím to hned "předhodit" dětem.

25.01.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Wow! Dobré. Dobré. Dobré. Takhle už mě zase dlouho žádný příběh nepohltil, autor dal laťku velmi vysoko, ...takže každá další čtená kniha v pořadí bude dost znevýhodněna...
Technické části mě až tolik nebavily, ale rozhodně byly zajímavé a musely tam být. Žádná "omáčka". Vše je vystavěno velmi uvěřitelně a živě a hlavní hrdiny si nejde nezamilovat. I slza ukápne. Poslouchala jsem jako audioknihu a musím pochválit perfektní zpracování. Určitě bych neměla až takový zážitek, kdybych četla očima. Hodnotím jako jednu z těch TOP 5 knížek za poslední rok četby.

20.01.2022 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Ono je to psáno tak hezky, dětsky, kamarádsky... Nic není naplno řečeno, ale tím, že máme povědomí o událostech doby, tak je to na psychiku náročnější. A musím přiznat, že se mi nespalo úplně dobře. Doporučuji nedočítat před spaním.

20.01.2022 5 z 5

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

Připadá mi, že se v tomto dílu vůbec nic nedělo ... ? Tak snad se to v dalším zase víc rozjede. Tato série mě už nebaví tak, jako Hynek Tas z Boru, čekala jsem asi víc.

19.01.2022 3 z 5

Nejzlejší zlokniha na světě Nejzlejší zlokniha na světě Magnus Myst

U nás kniha vůbec nezaujala. Má hezké ilustrace, ale to je tak všechno. Text naprosto nesmyslný, sáhodlouhé blábolení o ničem. Je mi to líto, ale s hodnocením nemůžu jinak...

04.01.2022 1 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Tak tento David Raker mi velmi "sedl". Je to perfektně promyšlené, vše se krásně spojuje i když mi některé informace zpočátku připadaly nepodstatné. Vidím tento díl jako jeden z nejlepších ze série (spolu s Honem na mrtvého).

26.12.2021 5 z 5