Ruzaaa Ruzaaa komentáře u knih

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Přečteno díky čtenářské výzvě. Ale teda bohužel mě kniha nijak neuchvátila. Souhlasím s komentáři Ketesh a Yorika. Knihu jsem četla celý měsíc a musela jsem se do ní hodně nutit. A konec jsem taky nějak nepobrala :D asi to prostě není kniha pro mě. Chápu, že místy byla vtipná, ale tento styl humoru alá Švejk mi k srdci nepřirostl.

22.05.2017 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Až zhruba do dvou třetin jsem ten příběh fakt hltala, neřešila jsem opilecké chování Rachel. Ale potom najednou se všechny postavy začaly chovat jak magoři - Rachel za střízliva ještě horší než zlitá, Anna konzervativní puťka a Megan hysterická krůta, co neví, co vlastně chce. Labilní se mi nezdála jen Rachel, ale všechny tři. Ale i tak byl příběh fajn a nečekala jsem to. Došlo mi, kdo je vrahem, až když autorka hooodně naznačovala. A za to 4 hvězdy.

16.04.2017 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Super a super. Od začátku jsem se fakt bavila tím stylem, jakým je kniha napsána. Technické výrazy, chemie a další pro mě nebyly na obtíž naštěstí. Knížku jsem si opravdu užila, na konci jsem byla strašně nervózní, jak to dopadne. V blízké době se podívám i na film. Doporučuji.

26.03.2017 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Přiznám se, že jsem se ke Krysařovi dostala až díky Čtenářské výzvě. K maturitě jsem skoro nic nečetla, na vše mi stačily výtahy z internetu :D Z Krysaře jsem byla mile překvapena, dobře se mi četl, děj hezky ubíhal. Plus k tomu ta skvělá ponurá atmosféra díla, přítomnost ďábla, lásky, zklamání, smrti a nakonec naděje.

14.03.2017 4 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Hned na začátku knihy jsem si říkala, že to bude super příběh, protože se hned na začátku stane neočekávaná věc. Pak následovala trochu nuda, ale stále jsem věřila, že se to pohne a začne to tam lítat. No nějak se nic nepohnulo. Chvíli jsem ani nevěděla, o co tam vlastně jde, proč je ta kniha napsaná a co je hlavní pointou příběhu :D Štěstí je, že to psal King, a proto se ta kniha relativně dobře četla, i když příběhově zrovna neuchvátila. A konec? Ten byl taky zvláštní. Konečný verdikt je, že jako OK, ale nic od toho nečekat. Pro mě zatím nejhorší Kingovka.

10.03.2017 3 z 5

101 psích triků 101 psích triků Kyra Sundance

Jedna z nejlepších knih na cvičení povelů. Sice jsem z ní využila tak třetinu, ale pro mě bezva díky tomu, že ukazuje případné situace a chyby a poradí, jak je eliminovat. Myslím, že se může hodit i pro náročné majitele/cvičitele. Navíc je vhodná i pro úplné začátečníky. Budu se k ní vracet.

09.03.2017 4 z 5

Sicilián Sicilián Mario Puzo

Po přečtení Kmotra jsem se těšila na další díl z prostředí rodiny Corleone. Bohužel kniha byla situována na Sicílii a popisovala legendárního banditu. Michael Corleone zde skoro nefiguroval a to mě zpočátku mátlo. Nejvíce mě bavila třetí čtvrtina knihy, před tím jsem se nemohla začít a konec se mi zdál odfláknutý.

14.02.2017 3 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Souhlas s komentářem pode mnou, i když já jsem nebrala tak vážně to, že se jedná o pokračování. Líbila se mi zápletka, téma IT, malého autisty. Bohužel ale se mi moc nelíbila Lisbethina sestra, že by z ní najednou byl takový ďábel. To se mi zdálo takové až prvoplánové. Některé pasáže se mi protivily s tím, jak byly předvídatelné a potom opět nesmrtelná Lisbeth, ale to už jsem vyčetla i u předchozího dílu.

Jinak kniha jako celek byla fajn, dobře se mi četla a ráda jsem se k ní vracela. Nicméně si nedokážu představit pokračování, protože i tak je série Milénium již značně vyždímaná a další díl by byl možná ještě horší.

03.02.2017 4 z 5

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Kniha je velmi přínosná pro ty, co neví, jak funguje jejich tělo a jak by se měli stravovat, aby hubli nebo byli zdraví. Pro člověka znalejšího je prakticky k ničemu, já osobně jsem si jen vybrala pár receptů. Ale jako inspirace trošku posloužila.

02.02.2017 3 z 5

Duhový had Duhový had Barbara Wood

Přiznám se, že dějová linka týkající se Stezek písní a hledání pravdy o Joanniných prarodičích mě bavila nejméně. Docela smutné - jednalo se o hlavní děj v knize. Naopak vedlejší děje mě bavily, ať už se jednalo o sledování různých postav v čase, popis australské přírody, farmaření a další. Očekávala jsem, že například Pauline rozjede ještě nějakou akci proti Joanně a Hughovi, ale stala se z ní počestná panička bez postranních úmyslů. Konec knihy byl podle mého názoru useklý - málem hlavní hrdinka div neumře a pak jako zázrakem najde vše, co tolik let (stránek) hledala. Jinak se jedná o nenáročnou a milou četbu.

23.01.2017 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Pecka! Zatím to nejlepší, co jsem od Kinga četla. Ač jsem se bála rozsahu knihy, že bude třeba místy nudná, tak jsem se šeredně mýlila. Každý kousek příběhu byl důležitý, nic bych nevypustila a tak jsem ráda, že jsem četla nezkrácenou verzi. Velikým plusem byly jako vždy postavy - větší počet (ale neztrácíte se v nich), krásně a postupně se rozvíjející charaktery, náhled do nitra každé z nich a uvědomění si, že žádný člověk není buď jen černý nebo jen bílý. Pozitivně hodnotím také téma cyklu na konci - takový Uroboros aneb R.F. a zlo jen tak nezabiješ.

09.01.2017 5 z 5

World of Warcraft: Kronika 1 World of Warcraft: Kronika 1 Chris Metzen

Knihu jsem hltala, očekávání bylo obrovské. Ale pak přišlo celkem zklamání. Kronika je dost málo obsáhlá, jednotlivé příběhy jsou napsány příliš stručně, což je opravdová škoda. Pro laickou veřejnost, která si jen chce dát dohromady něco o Azerothu je to asi dostačující, ale mě tedy bohužel ne.

30.12.2016 3 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Nejvíc mě dostala oslovení Něžná, Čarokrásná, Nadoblačná. Kniha je plná opakujících se prvků, což mi nejdřív přišlo rušivé, potom jsem si zvykla a přišla na to, že to k této knize patří a vystihuje ji. Přerod z naivního dobrého pana Kopfrkingla na naivního zlého pana Kopfrkingla byl rychlejší, než jsem čekala. Ponaučení z této knihy je patrné - zlo, které si dokážeme zdůvodnit, jako by zlem ani nebylo. Moc se těším na filmové zpracování, které jsem zatím neviděla.

03.12.2016 4 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Zvláštně pojatá kniha. První třetina takový klidný příběh o chlápkovi, co v sobě po těžké nehodě našel talent v kreslení. Četla jsem dál a říkala si, co z toho asi bude a kdy přijde ten první hororový prvek. Vzhledem k tomu, že mě děsí nejvíc utopený lidi, tak jsem se dočkala v plné parádě. Druhá třetina knihy je plná záhad, kdy jsem některé pasáže četla dvakrát a říkala si, jestli mi něco neuniklo. V poslední třetině, která je plná napětí, jsem se však všechno dozvěděla. Příběh není obyčejný, místy nutí čtenáře přemýšlet, domýšlet, někdy naznačuje a někdy to na vás vybalí. Proto souhlasím s komentářem pode mnou - každý si najde to svoje.

30.11.2016 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

V knize jde nejdřív o popisování života rodiny Schnirchových před válkou, během války a po válce. Válka vybarvena v příběhu mi přišla jako období, kdy to bylo nic moc, ale žádná tragédie se vlastně nestala. Což mě zarazilo. Bližší líčení podrobnějšího charakteru přichází ke konci války a hlavně po ní. K hlavní hrdince se čtenář začal přibližovat, ale na poslední chvíli se mu opět začala vzdalovat a takto několikrát. Co se týče vychvalovani toho, že se autorka drží historických faktů, na to říkám jen jediné: Ještě aby ne!
Ucelený pohled na knihu se rozpadá v poslední třetině, kdy začnou mít i ostatní postavy svoje kapitoly a ukazují jinou povahu a jiný pohled na svět i Gertu, což se mi líbilo. Oněch dokonalých hlavních hrdinů bylo všude dost. Gerta se upne na dceru, která je myšlením jinde a zapšklost její matky jí leze na nervy. Mezigenerační rozkol je zde znát stejně jako rozkol povah.
Ač se mi některé části nebo provedení v knize nelíbilo, celej musím hodnotit kladně, i když konec mě trochu zklamal. Námět je velice zajímavý, ale dal se možná pojmout trochu lépe. Nicméně jsem ráda, že jsem knihu četla a hodlám si přečíst i jinou od této autorky.

08.11.2016 4 z 5

Nákaza Nákaza Robin Cook

Kriminální případ z prostředí lékařů. Neurazí, nenadchne. Kniha je čtivá, zajímavý námět, ale pak se hrdinka chová jako střevo. Vše končí happyendem.

30.10.2016 3 z 5

Příběh plný dobrodružství, historie, napětí i humoru. Ke knize se v budoucnu určitě vrátím.

21.10.2016 5 z 5

Satanská bible Satanská bible Howard Stanton Levey

První polovina knihy mě bavila a i vzdělala, dozvěděla jsem se mnoho zajímavých informací a zároveň kniha vyvrátila bludy kolem satanské církve. Líbily se mi pasáže o křesťanství, byly k zamyšlení. Samozřejmě nyní nehodlám provádět satanské rituály, ale určitě bych knihu nehodnotila nijak záporně. Tři hvězdy dávám kvůli druhé polovině knihy, která pro mě nebyla přínosná a jen jsem ji zběžně projela.

15.09.2016 3 z 5

Město policajtů Město policajtů Karin Slaughter

Jsem nadšená. Je to první kniha od této autorky a moc se mi líbila. Určitě budu chtít další romány od Karin Slaughter do své knihovny. Příběh mi od začátku bezvadně ubíhal, četl se snadno, ale zároveň nebyl předvídatelný. Dobrá bilance na knihu z výprodeje.

12.09.2016 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Rozsáhlý román, který jsem si užívala od začátku až do konce. I detailní popisy dnů pod Kupolí byly zábavné a četlo se to samo. Hrozně jsem se těšila na to, jak to skončí, slíbila jsem knize pět hvězd. A pak ten konec... wtf? Asi je to fajn na zamyšlení, člověk by neměl mít pocit, že je pánem vesmíru. Ale stejně... za ten konec dávám jen čtyři hvězdičky.

04.09.2016 4 z 5