Ruw Ruw komentáře u knih

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Postavu Sin si tato série opavdu nezasloužila. Jinak není nic zásadního k vytnutí.

05.03.2023 5 z 5

Zlatovláska Zlatovláska Ed McBain

Vynechat nebo alespoň částečně osekat milostné pletky hlavního hrdiny a bude to o třetinu kratší a hlavně čtivější. Neurazí ani nenadchne.

17.10.2021 3 z 5

Gormenghast Gormenghast Mervyn Peake

Pro ty co se chystají číst, vyhněte se anotaci. Netuším, co za blba ji napsalo, ale prozradil jednu z klíčových událostí z celé knihy, ke které dojde až na samém konci a ještě je to zavádějící.
Jinak nádherné dílo jen o málo slabší než první díl. Chybělo mi seznamování se světem Gormenghastu a s jeho svéráznými postavami. A chyběl mi Bachoř.

21.06.2021 5 z 5

To To Stephen King

Poprvé jsem TO četl někdy v pátnácti jakožto svou první knihu pro dospělé. Teď jsem si po dvaceti letech dal opáčko. Superlativy plýtvat nebudu, už tu jich je pode mnou více než dost.

04.12.2017 5 z 5

Paže Oberonova Paže Oberonova Roger Zelazny

V předchozím smazaném komentáři, jsem si stěžoval na sestupnou úroveň série a pokračování v ní tímto dílem ukončil. Nyní po x letech jsem se k sérii vrátil a marně přemýšlím, co mi vlastně tolik vadilo. Ano akce je možná míň, ale zase přibylo intrik a ty nejsou o nic míň zábavnější a i Martin se má od Zelazneho, co učit. Naporduhé jsem si knihu více než užil a konec mě vyloženě donutil navázat dalším dílem. Jen se trochu bojím, že mám před sebou poslední díl s Corwinem v hlavní roli.

13.06.2017 5 z 5

Kryptozoik Kryptozoik Brian Wilson Aldiss

Mé nadšení Aldissem po špičkovým Nonstopu poněkud opadá. Skleník a Člověk svého času jsem dočetl s dávkou sebezapření, Kryptozoika jsem nedal. Na můj vkus příliš mnoho fylozofických řečí a ani postavy mě nedokázali zaujmout. Myšlenka cestování fajn, ale zpracování...

15.04.2017 3 z 5

Krutá hra Krutá hra Dan Simmons

Příjemná oddechovka na dva večery. Ještě dnes zapomenu o čem to bylo, ale na další dva díly se mrknu rád.

14.11.2012 4 z 5

Vždycky a navždy Vždycky a navždy Mark Chadbourn

Více než důstojné zakončení série. Jen kdyby Church a Ruth byly o fous míň dokonalí a tudíž i otravní. 80/100.

06.11.2012 4 z 5

Noc v osamělém říjnu Noc v osamělém říjnu Roger Zelazny

Povedená záležitost, kdy poněkud marně přemýšlím, k čemu ji přirovnat. Silné plus je, že většinu knihy se z pouhých útržků dozvídáte, co že tam vlastně děje, takže je celkem problém knihu odložit. Jen škoda, že na konci to vzal Roger trochu hopem. Ne že by mi samotný konec nelíbil, ale zasloužil by si víc rozepsat.

25.04.2012 5 z 5

Od vlčích kousanců po vlčí polibky Od vlčích kousanců po vlčí polibky František Hrach

Proti jiným tohoto typu (Vlci u dveří, Nedělejte poplach...) nebyla, až tolik čtivá, ale přesto kvalita. A před Františkem klobouk dolů, jak se dovede vcítit do duše zvířete.

03.04.2012 4 z 5

Exorcista – Souboj s ďáblem Exorcista – Souboj s ďáblem William P. Blatty

Špičková. Napětí, že by se dalo krájet, neustále houstnoucí atmosféra, pocit zmaru a pro mě nečekané rozuzlení. Obecně děti nemusím, ale tady je to jiná... a Ďábel má neskutečný charisma, jak se na Pána lží sluší.

19.02.2012 5 z 5

Transmetropolitan #3 - Rok parchanta Transmetropolitan #3 - Rok parchanta Warren Ellis

Na začátek: Je to první Transmetropolitan, jenž jsem četl, neb v knihovně jiné díly nejsou.
Za další: O politiku se nijak nezajmám. Nudí mě a hnusí se mi a vyhýbám se jí (pokud nepočítám volby) jak v reálu, tak ve filmech i knihách. Jenže výjimka potvrzuje pravidlo a Rok parchanta mile překvapil. Občas jsem se v politických intrikách poněkud ztrácel, ale zase jsem se našel a celý to bylo podaný natolik ujetou formou, že mě to bavilo.
Na závěr: Pokud vám navadí větší množství nadávek a svět, kde nejsou žádný kladný postavy, bude se vám T líbit,

08.01.2012

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Už jste někdy zkoušeli uzírat Lucifera?
90/100

16.11.2011 5 z 5

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Králíci. Jestli je někdo považuje za obyčejný a myslí si, že nemohou zažít žádná pořádná dobrodružství, ať si toto dílko přečte a možná změní názor. Anebo to nejsou králíci, nýbrž lidé za ně převlečení?Jen trochu škoda, že autor byl na své postavy až příliš hodný a nedonutil mě, abych se ně skutečně bál.

09.09.2011 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Zakladní jsem popsal u jedničky a dvojka se v tomto neliší. Akorát Evanlin, která je na jedný stránce klasická protivná holčička z královského dvora, která si ráda nechá sloužit a o stránku dál překypuje odvahou a touhou pomáhat mě nemile dostala.

06.08.2011 4 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Nenáročný ale extra čtivý, děj bez velkých zvratů, černobílé postavy, které velice vynikají v té své specilizaci a konají jeden hrdinský skutek za druhým. A sem tam nějaký moralizování v poměrně snesitelné podobě. Nicméně jedná se o fantasy pro náctiletý, tak co bych čekal. Investovaného času nelituji a rád sáhnu po dalších dílech už jen pro Halta a jeho suchý kousavý hlášky.

06.08.2011 4 z 5

Čarovná zima Čarovná zima Tove Jansson

Záležitost na jeden večer a milé překvapení. Muminkova naivita je neodolatelná :) Ju a velký významný plus za vykreslení vlků (vím, jsem s nimi otravnej :-))). Nejsou vykreslení ani jako zlí ani jako hodní, ale takoví jací skutečně jsou.

09.05.2011

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Na začátku mi chvíli trvalo než jsem si zvykl na styl, kterým je to psaný - tj. humor někdy až dětiský a příliš naivní nebo s přílišnou snahou ho vystupňovat. Prostředek celkem solidní a já čekal s napětím, co bude dál. A od druhé části už spíš unavné než napínavé a já se musel ke čtení trochu nutit. Ale zvratů bylo dost a v podstatě se nedalo odhadnou, jak kniha skončí, za což je samosebou plus.

03.05.2011 3 z 5

Narozeniny Asterixe a Obelixe Narozeniny Asterixe a Obelixe René Goscinny

Tak tohle je opravdu bída. Úvodní příběh, kdy tvůrce nechal Asterixe a spol o 50 let zestárnout ještě ujde, ale ve zbytku sešitu jsem usmál asi dvakrát.

06.04.2011

Zlatí úhoři Zlatí úhoři Ota Pavel

Dokonalý. Kolikrát mi tekly slzy smíchu. A jindy mi zase bylo spíš smutno, kor u povídek, jejichž děj se odehrával za války.
Si neodpustím malou ukázku
"Hvězdy se koupaly v řece a měsíc o ně pečoval, o každou se bál, protože strýček vesmír mu je dal na starost. A dal by mu na zadek, kdyby je neuhlídal."
K tomu není třeba cokoliv dodávat.

29.03.2011 5 z 5