RunningWolf RunningWolf komentáře u knih

Sérioví vrazi Sérioví vrazi Maurice Crow

Spíše jen výpis těch ,,nej,, vrahů vždy s nějakým stručným popisem.
Občas je foto občas ne
Plus dávám že tam nejsou jen ty nejprofláklejší ale i výběr nějakých méně zajímavých či známých.
Kniha je celkem naditá a jako návnada na to jako jo ten mě zajímá něco si o něm najdu určitě kniha dobře poslouží

23.08.2022 3 z 5

Stalin: Krev a sláva Stalin: Krev a sláva Svjatoslav Jurjevič Rybas

Pecička

29.06.2022 5 z 5

Poustevník Poustevník Michael Finkel

(SPOILER) Trochu spoiler.
No je to prostě o introvertním frajerovi co se zavrtá uprostřed lesa který je sám o sobě uprosted obydlené části a týpek si to prostě jen kempi někde mezi zarostlýma skalyskama a když prostě něco potřebuje tak si chodí po okolních chatkach a sem tam něco vezme co se zrovna hodí nebo spíš co je zrovna třeba.Je to dost pokrytecké a něco ve smyslu útěk do divočiny od toho necekejte.
No na druhou stranu to není tak špatné.Ono se dobrovolně rozhodnout pro to být bezdomovec musí mít člověk celkem odvahu.
Jen prostě škoda že to není divočina ale prostě takový homeless camping survival

28.06.2022 4 z 5

Vlci zimy Vlci zimy Tyrell Johnson

Čistej průměr.Rozhodně ne brak ale vrchol zánru zrovna taky ne.
Na čtení před spaním nebo někam na cesty aby se človk nemusel bát že o knihu příjde je kniha ideální

12.04.2021 3 z 5

Odstřelovač Odstřelovač Adrian Gilbert

Musím uznat že o dost lepší než výstřel odnikud
Kniha je napsaná skvělou čtivou formou přesto poučnou.
Čtenář se doví vše od začátku až po moderní dobu a to vše v praktickým příkladech všemožných konfliktů od občanské války až Irák i Afgánistán.
Velice mě potěšilo že kniha popisuje i výcvik a u popisu zbraní není úplně extrémně detailní jako Výstřel odnikud
Přehlížená kniha ale pro mě zatím top co se tématu odstřelování týče

03.06.2020 5 z 5

Výstřel odnikud: Historie vojenských odstřelovačů Výstřel odnikud: Historie vojenských odstřelovačů Martin Pegler

Hodně do podrobna psaná kniha od které se dozvíte co se pušek,optik,munice úplně vše.Pro znalce a fandy jasná volba.
Ale pro amatérského znalce to možná bude místy podrobné až moc.
Rozhodně ale stojí za přečtení.

18.05.2020 4 z 5

Bláto, pot a slzy Bláto, pot a slzy Bear Grylls (p)

Bear je prostě skvělej týpek!Já ho prostě obdivuju a fandím mu
Jeden z mála normálních v tom skur..... ,,showbysu,,
Líbí se mi že to v životě taky neměl úplně nejlehčí ale přesto se dokázal po každém zakopnutí zvednout a jít dál.Jedno jestli neměl peníze,šikanovaly ho nebo málem ,,ochrnul,,
Ten člověk je inspirací toho že když chceš!tak to jde.

12.01.2019 5 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Kniha dočtená.S menšími pauzami.Ne z důvodu toho že by to bylo ,,úchylné,, zvrácené,, nebo ,,sadistické,, jednoduše proto že je tématem je to trošku repetitivní (To je tím neustálým mrdáním mezi stehna,sraním a prděním do huby)
3/4 knihy roztažené 30dny ze 120 jsou napsané dobře,pěkným stylem ale obsah je stále stejný,proto je největší škoda že to nejlepší z knihy (To nejvíc SADO!) resp. poslesních 60 dní ze 120 je až ke konci navíc vypsané jen jako seznam a nejde se do podrobností.To hodnotím jako největší mínus knihy protože kdyby začátek nebyl tak rozepsán a konec naopak byl tak by tohle byla bible všech ůchylů,perverzů a sadomagorů.Což asi i tak je :D Za mě 7/10

12.01.2019 3 z 5

Prostituce v nacistických táborech Prostituce v nacistických táborech Václav Miko

Kniha je tenká ale obsahem tak naplněná že člověk každou stránku zhltne.Přečteno za 2 hodiny,opravdu skvělá.Chci víc !

11.04.2018 5 z 5

Obrazy války Obrazy války Richard Holmes

Dokonalá a naprosto upřímná sonda z pohledu těch co si prošly peklem
Protože válka nevypadá jako z Amerických filmů,ani jako call of duty a tyhle různé propagandistické sra... Doporučuji všem hlavně těm 14plus
War is Hell

04.03.2018 5 z 5

Atentáty na Hitlera Atentáty na Hitlera Guido Knopp

Poctivá a velmi čtivě podaná porce faktů o třech nej pokusech o atentát na Hitlera.Nenudné popisy hlavních postav,jejich důvodů a motivací k činu.Samozřejmě i popis příprav a plánů a samozřejmě i následků.Knopp prostě 2.Světovou umí bravurně a kdo ho má rád nebo prostě jen tohle téma,tak s touto knihou neudělá špatně

09.02.2018 5 z 5

Smlouva na život Smlouva na život Marko Kloos

Lepší než Hvězdná pěchota
Lepší než Marináci (Kteří jsou jen akce,akce,akce)
Svižné,chytlavé,hrdina není žádná sr.... ale nesmrtelný rozhodně také není

01.02.2018 4 z 5

Já legenda Já legenda Richard Matheson

Určitě nejde srovnávat s filmem.Film je natočen na motivy ne podle knihy
Takže je určitě lepší nejdří přečíst knihu a pak kouknout na film.
Mě se to ze začátku celkem míchalo ale pak jsem se do toho dostal a nakonec super!
Já legenda je první polovina knihy,druhá má 10 povídek s jinou tématikou.Knihu celkově obohacuje i když jsou úplně někde jinde a o něčem jiném než Legenda
Já jsem spokojen 8/10

27.01.2018 4 z 5

Rambo I (První krev) Rambo I (První krev) David Morrell

Takhle být film,tak je dnes na CSFD v top 10

23.01.2018 4 z 5

Elitní sniper Elitní sniper Scott McEwen

Proti téhle knize je film Rambo (1-3) jako dokumentární seriál podle skutečných událostí.
Tahle kniha je pouze pro americafily,nebo borce co milujou Counter strike a Call of duty
Pro knihu je tohle téma úplně zbytečné.Akce více jak v Avengers a Transformers dohromady s tím že je hrdina vždy absolutně přesný a téměř nesmrtelný.
Jak to může mít tolik dílů nechápu ale jasné že své fandy si to najde
PS:Do žánru by se mělo přidat popis scifi

23.01.2018 2 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Mám absolutní odpor k drogám,alkoholu a všemu čím se člověk jen dobrovolně ničí a jediný komu tím přispívá je stát.(Dealer)
Tuhle knihu jsem číst ani nechtěl ale řek jsem si proč ne.
A upřímně? První kniha kterou jsem opravdu četl s nechutí,nechtěl jsem ale pokračoval jsem.A proč?nevím.
Tuhle jde jedině nečíst nebo přečíst,nic mezi.
Absolutní povinnost pro každého nactiletého.Souhlasím s názorem,tuhle knížku zařadit mezi povinnou četbu.
V téhle knize je tolik hnusu,hlouposti,lhostejnosti že by se z ní nepoučil jedině ten kdo už něco takového zažil nebo v tom žije.

23.01.2018 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Další z knih s nálepkou ,,Edice světový Bestseller,, která jen dokazuje že ta nálepka je k ničemu.Dobrá jen k tomu aby si člověk dal sakra bacha na to,to koupit.
Pro mě už snad 6-7 kniha s tou nálepkou a zase jen další průměr,takže už žádnou knihu s touto nálepkou nečtu !
Kniha tu má výtečně hodnocení což je jako v mnoha jiných případech zase jen lež.
Pokud jste sentimentální osoba libující si v něžných románech s příchutí ,,zla,, nebo jen náctiletá dívka která si myslí že osvětim je hlavní město Polska a že němci jsou všichni do jednoho prasata jako Rammstein,budiž!
Knihu si můžete založit ke Stmívání,krvavé deníky a Harry potter a dát jí 5*
Ale boužel tohle jen .......... .......... s příchutí tématiky 2sv.války z pohledu holokaustu

Zjizvená,nymfatická,upíří,pomstychtivá pekařka my byla vyloženě nesympatická
Detektiv Holokaust také
Nezachranuje to ani jen vsuvka s nesmrtelným,sebedestruktivním fašistou.
Jen ta prostřední kapitola s babčou ujde a jen díky ní tuhle knihu nemusím zařadit do odpadu
PS: Pouze pro ženy! Popř. 12-18let nebo 65+ :)
Tímto prosím veškeré uživatele aby braly hodnocení svědomitě a nedávaly 5* úplně všemu co přečtou.Ono to celkové hodnocení pak není objektivní a kometáře typu tohle budete chtít číst pořád do kola :) Bych bral jako spam!

23.01.2018 2 z 5

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Kdyby nebyla nikdy napsaná,nebrečel bych
Opravdu vetřelčí Universum ničím neobohacuje ale na druhou stranu taky nemá čím
Téma vetřelec je prostě dokonalé samo o sobě a lidi snad ani něchtějí aby to někdo přifukoval.(Kdyby byl jen filmový první díl,ahhhh)Ale na druhou stranu Prometheus,Covenant (Pro mě osobně super bomby protože jestli to může někdo opepřit tak je to Ridley!)
Tahle se čte dobře a naštěstí to není jen další laciný pokus jak si něco trošku přividělat.Určitě nejlépe poslouží jako taková návnada na to si zas pohodlně sednout do gauče a pustit si film/y
Na prd.. mě nepoložila ale určitě ani neurazila,časem se k ní rád vrátím a takových knih není zas tolik

16.01.2018 4 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Mám rád druhou světovou válku takže to asi mým pohledem trochu zkreslené ale mě se kniha líbila.Fakt moc.Je tam vykreslený plynulý děj 2-3 postav,naprosto uvěřitelně tak že člověka ani nenapadne že tohle se určitě nestalo nebo nědělo.Celková kulisa děje a druhé světové války s časovou linkou je také skvělě popsáno a pro toho kdo o 2.světové válce už něco ví tak pro něj tahle kniha bude jak procházka po oblíbené cestě v lese

01.01.2018 5 z 5

Dušemrdi Dušemrdi Natascha

Skvělá rychlovka jako rychlej šlech na cestě z Hlaváku do brlohu.
Bez přetvářky a kurva sprostý.
Možná někdy až moc ale když seš vyfetovaná kráva tak to píšeš jak ti to jen jde.
No proč ne :)

31.12.2017 4 z 5