rumund

Dva proti ŘíšiDva proti ŘíšiJiří Šulc

Skvělá kniha s českou dobou minulou. Já jako milovník knih s tématikou druhé světové války, to byla pro mne povinnost a neprohloupil jsem.

20.11.2020

Narodili se, aby přežiliNarodili se, aby přežiliWendy Holden

Skvělá kniha o strašidelném místě v strašidelné době. Popis příběhu třech těhotných žen v koncentračním táboře Osvětim a jejich strach o miminka.

HanaHanaAlena Mornštajnová

Tak konečně přišla řada na tu stále omílající knihu. A musím říct, že vážně velice povedená. Sice nedávám plný počet hvězdiček, ty dávám jen úplné špičce knih, ale i tak mě kniha strašně bavila. Holt příběh z doby války a v době po válce o židovce Haně a její nejbližší rodině, ani nemůže být nudný.

29.12.2021

Schindlerův seznamSchindlerův seznamThomas Michael Keneally

Tuto knihu moc nemusím komentovat. Výborná kniha, výborný film dle pravdivé události.

Cilčina cestaCilčina cestaHeather Morris

Řekl bych, volné pokračování skvělé knihy Tatér z Osvětimi. Navíc tato kniha se mi zdála ještě trošičku lepší než zmiňovaný Tatér z Osvětimi. Doporučuji si ovšem přečíst oba tyto těžké a náročné příběhy.

04.01.2021

Ptáci v trníPtáci v trníColleen McCullough

Nejsem moc na romantické knihy, ale tato mě úplně vtáhla do děje a doslova jsem stránky hltal. Hrozně se mi tato kniha líbila. Vím, že existuje i film nebo seriál, ale ten jsem bohužel ještě neviděl. Doporučuji

23.11.2020

Tatér z OsvětimiTatér z OsvětimiHeather Morris

Skvělá kniha, která mě hrozně rychle vtáhla do příběhu a pustila až po přečtení poslední stránky.

Lady FuckinghamLady FuckinghamOscar Wilde

Prostě brutální kniha. Nemohl jsem se od ni odtrhnout. Ale co by se taky od dospívajícího, nadrženého, mladého chlapce dalo očekávat že? V té době jsem to prostě pokládal za geniální knihu.

20.11.2020

Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světěMarley a já aneb Život s nejhorším psem na světěJohn Grogan

Tahle kniha se mi doopravdy moc líbila. Dokonce mi při konci knihy asi něco spadlo do očí, páč jsem začal slzet ...

Osvětimská knihovniceOsvětimská knihovniceAntonio G. Iturbe

Skvělá kniha, četl jsem ji jedním dechem.

15.12.2020

Nejlepší víkendNejlepší víkendPatrik Hartl

Tohle byla má první kniha od Patrika Hartla a moc se mi líbila. Od té sháním všechny knihy od tohoto zajímavého člověka, který mě hrozně baví.

HobbitHobbitJ. R. R. Tolkien

Už to je dávno, co jsem vzhlédl třídílný film Hobbit. Dlouho jsem váhal a až nyní jsem se rozhodl přečíst i knihu. Tolkien psal pro mě zajímavým způsobem. Místy jsem se ztrácel, ale i tak to je docela dobrá kniha. Hodně mi pomohla představa z již zmiňovaných filmů, kdy díky jim, jsem příběh viděl v hlavě velice reálně. Jen se dodnes se divím, jak z 240-ti stránkové knihy, mohl hollywood vytvořit 3 dvouhodinové snímky.

02.03.2021

Bylo nás pětBylo nás pětKarel Poláček

Pěkná a zábavná kniha, známá ze seriálu

Deník Anne FrankovéDeník Anne FrankovéAnne Frank

Skvělá kniha, velice známý a smutný příběh mladé Anne.

Okamžiky štěstíOkamžiky štěstíPatrik Hartl

Velice zajímavá kniha, která se mi strašně líbila. Navíc si může čtenář sám zvolit začne-li o číst knihu od Veroničina příběhu nebo od Jáchymova příběhu. Mimochodem, já si nechal dívku až jako druhou ...

Hanin kufříkHanin kufříkKaren Levine

Pěkný, srdcervoucí příběh mladé židovky Hanny Brady a její tragický osud v Osvětimi. Kniha na mě ale moc strohá, myslím, že kniha ještě šla rozepsat do větších detailů, ale jinak ji nemám co vytknout. Další z mnoha velmi smutných osudů.

01.07.2021

Robinson CrusoeRobinson CrusoeDaniel Defoe

Klasika. Perfektní čtení pro dospívajícího chlapce, moc jsem to tenkrát žral.

MementoMementoRadek John

Hodně zajímavá kniha, kterou jsem v mládí přečetl. Každý by jsi ji měl přečíst, ať ví čemu se vyhnout. Hodně mě poučila.

Tři muži ve člunuTři muži ve člunuJerome Klapka Jerome

Perfektní kniha. Člověk se k ní rád vrací a čte znovu.

20.11.2020

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonPatrik Hartl

I tato druhá má kniha od Patrika Hartla se mi strašně líbila. Sice se mi to zdálo až přehnané, ale možná, že se takto v našem hlavním městě prostě žije ...

04.01.2021

Městečko na dlaniMěstečko na dlaniJan Drda

Ačkoliv se mi do této knihy moc nechtělo, jsem nakonec velice rád, že jsem se přemohl. Kniha je vynikající, velmi dobře se čtou příběhy z vesnice Rukapáně.

15.03.2021

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Dobrá kniha ....., ale musím se přiznat, že jsem očekával, dle recenzí, špičkovou knihu. Právě proto, jsem si ji koupil do své knihovny. Ale nebylo tomu až tak, abych si z toho sedl na zadek. Smrt vyprávějící příběh, je sice zajímavé, ale kniha se mi zdála zbytečně zdlouhavá a v některých pasážích až nudná. Četl jsem už lepší knihy, ale na 4 hvězdičky Zlodějka knih u mne má.

02.08.2021

PianistaPianistaWladyslaw Szpilman

Neuvěřitelný životní příběh Władysława Szpilmana. Co všechno lze přežít, když člověk bojuje co to jen jde. Velice dobrá kniha, ale film režiséra Polanského, byl natočen ještě s větší bravůrou. Viděl jsem ho několikrát, tak proto mě kniha až ta nepohltila jak jsem předpokládal.

16.11.2021

Edith PiafEdith PiafSimone Berteaut

Za mě určitě nejlépe napsaný životopis co jsem v životě četl. Edith Piaf, žila šílený život. Před touto knihou jsem toho o ní moc nevěděl, ale nyní jsem velice potěšen, že jsem knihu objevil ve své knihovně.

09.12.2021

Záhada hlavolamuZáhada hlavolamuJaroslav Foglar

Každý správný kluk by si ji měl přečíst.

13.11.2020

...i děti šly na smrt...i děti šly na smrtJaromír Hořec

Drsná kniha podle pravdivé události. Nelze tomu do dneška uvěřit co všechno se dělo.

23.11.2020

HolocaustHolocaustGerald Green

Tak tohle to byla naprostá špička. Přečetl jsem už mnoho knih na téma holocaust, ale tahle kniha mě vážně dostala. Je skvěle napsána ze dvou úhlů pohledů. Jak z pohledu německého vojáka Dorfa, tak židovské rodiny Rudiho Weisse. Mám doma už několik let i TV seriál, kdy jsem sledování nevím proč odkládal, ale hned dnes se začnu koukat. Jsem moc rád, že se tato kniha dostala do mé "válečné" knihovny a bude zde mít stálé místo.

17.06.2021

Stínadla se bouříStínadla se bouříJaroslav Foglar

Perfektní kniha mého mládí

Hoši od Bobří řekyHoši od Bobří řekyJaroslav Foglar

Od této knihy jsem chtěl být skautem. Super kniha

13.11.2020

My děti ze stanice ZOOMy děti ze stanice ZOOChristiane Vera Felscherinow

každý o ni pořád mluvil, tak jsem ji přečetl a vážně dobrý , ikdyž tvrdý příběh