rumund rumund komentáře u knih

Pomsta Pomsta Lee Child

No trošičku zklamání. Kniha začala velice čtivě, ale postupně mě kniha začala mírně nudit a časem jsem se i ztrácel v ději. Závěr knihy mě ještě trošičku vzkřísil, ale ne nijak ohromně. Přitom knihy o Jacku Reacherovi mám docela rád a přečetl jsem jich pěknou řádku, ne-li všechny.

15.04.2024 3 z 5

Deník šílené manželky Deník šílené manželky Irena Obermannová

Zas to taková hrůza, jak většina píše, to nebyla. Řekl bych, že typický styl psaní Obermannové. V autobiografické knize spisovatelka docela dobře, i když časově zmateně popsala, jak bylo náročné přežít těžkou životní etapu.

11.04.2024 3 z 5

Cesta kolem světa Cesta kolem světa James Cook

Ač mám cestopisy velice rád, tak zápisky z deníků Jamese Cooka mě teda moc nepohltili. Asi jsem teda spíš na ty novodobější cesty se Ziburou a spol, než objevování světa v 18.století.

08.04.2024 2 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Řekl bych to asi tak, že prostě klasická kniha Patrika Hartla. Vím, že spousta lidí tyto jeho knihy nemá ráda, ale mě jeho knížky baví. Pohodové čtení na oddech s minimem přemýšlení nad dějem. Já jsem spokojen.

02.04.2024 4 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Tato kniha z mé knihovny, kolem které jsem roky chodil , se ukázala jako skvělá kniha. Vůbec bych to ani neodhadoval, jak mě román o hraběnce Báthoryové takto chytne. Celý obsáhlá kniha se krásně a plynule čte a čtenář doslova hltá hraběnčiny pomocníky i tvrdé zbojníky na opačné straně. Od spisovatele Joža Nižnánského si jistě ještě budu muset něco přečíst. Určitě aspoň volné pokračování čachtické paní a to Ženu dvou můžu.

22.03.2024 4 z 5

Honicí psi Honicí psi Jørn Lier Horst

Pro mě asi tak průměrná detektivka. A jak bych tak řekl, taková severská klasika. Nemůžu si pomoct, ale všechny takové detektivky z těchto severských zemí, jsou nějaké chladné. Úplně mě prostě nedostávají do vary, tak, jak by správná kniha měla.

11.03.2024 3 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Tak tahle kniha byla dost dost dobrá. A přitom to je už 11tý díl série o Jane a Mauře. Kde jste byli schované tak dlouho holky? Fakt jsem si tuto knihu od Tess Gerritsenové moc užil a moc doufám, že se mi podaří dost i k některým další. Po dlouhé době musím dát 5hvězd a zaslouženě.

06.03.2024 5 z 5

Ale jo. Další dávka oddechu u nenáročného a tak průhledného příběhu. Docela mě knihy Penelope baví, i když to je typicky ženské počteníčko. Sfoukl jsem ji jako svíčku za pár hodin a 4* to může dostat ...

04.03.2024 4 z 5

Měděný knoflík Měděný knoflík Lev Sergejevič Šapovalov

Doma jsem náhodou šáhl pro knihu Měděný knoflík, aniž bych tušil co to bude. Román se rozjel na výbornou, ale v poslední třetině knihy, jsem se nějak začal nudit a ztrácet. Každopádně na 3hvězdy to ještě vyšlo.

04.03.2024 3 z 5

Krvavý básník Nero Krvavý básník Nero Dezső Kosztolányi

Mnoho jsem o této staré knihy o císaři Nerovi neočekával, ale musím uznat, že docela to šlo. A vážně byl Nero dost krvavý ...

28.02.2024 3 z 5

Soldat Soldat Siegfried Knappe

Musím uznat, že vážně dobrá kniha. Na 5 hvězd by musela být excelentní, ale na 4 hvězdy to hraje vyjde. Zase docela jiný příběh válečných knih z druhé strany zákopu a taky hrůzostrašného. A i poválečné období nebyla procházka růžovou zahradou ...

23.02.2024 4 z 5

Podzemný kryt Podzemný kryt Oliver Harris

Tak tohle mě teda moc nebavilo. Kniha začínala docela zajímavě, ale pak jsem se začal ve spoustě názvu míst a jmen ztrácet, až jsem se ztratil úplně a knihu dočetl jen ze setrvačnosti. Možná jsem měl jiné myšlenky a kvůli toho jsem se přestal soustředit, možná je kniha dost zmateně napsána.

25.01.2024 2 z 5

Nezabudnite na veľrybu Nezabudnite na veľrybu John Ironmonger

Do asi půlky knihy, jsem vůbec nevěděl, co si o knize myslet a o čem to vlastně je. Ale hned, jak jsem otočil další stránku, tak vše mi začalo dávat smysl a vše jsem začal chápat. Skvělá kniha. Při čtení se i docela zamyslíte, že se to všechno může klidně stát a pak by nám všem bylo hrozně těžko, že raději ani nedomýšlet dál.

16.01.2024 4 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Docela fajn oddechovka u nenáročné knihy. Takový typický románek od Penelope Bloomové.

15.01.2024 4 z 5

Ďáblův deník Ďáblův deník Robert K. Wittman

Pravda očekával jsem od této knihy úplně něco jiného a trošku něco víc. Deník Alfreda Rosenbergera to rozhodně není, spíš výčet historicky většinou známých věcí a faktů.

11.01.2024 3 z 5

Měsíční prach Měsíční prach Arthur Charles Clarke

Sice to nebyl můj šálek kávy, poněvadž moc nemám v oblibě sci-fi jak knižní tak filmové, ale smekám před spisovatelem Clarkem. Napsat takovou knihu a to ještě celých 8let před prvním přistáním na Měsíci, je doslova magie.

03.01.2024 3 z 5

Diamant velký jako Ritz (10 povídek) Diamant velký jako Ritz (10 povídek) Francis Scott Fitzgerald

Vůbec nebavilo. Z deseti povídek mě zaujala jen jedna a to "Podivuhodný případ Benjamina Buttona" který je znám jako film. Akorát 3hodinový film ve třiceti stránkách.

29.12.2023 2 z 5

Neviditeľné mesto Neviditeľné mesto Julia Dahl

Pravda, kniha byla docela čtivá, ale nějak mě nechytla. Buď jsem nebyl ve správném rozpoložení nebo to nebyl můj šálek kávy. Ani nevím přesně co mi vadilo.

18.12.2023 3 z 5

Kobra Kobra Deon Meyer

Tak tahle kniha Deona Meyera byla fakt skvělá. Napínavá od začátku až do konce. Je to už má druhá kniha v hlavní roli s detektivem Bennym Griesselem a můžu jen doporučit. Určitě by si zasloužilo i filmové ztvárnění, rád bych ho pak viděl a prožil napětí znova.

10.12.2023 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Ať jsem myslím docela znalý, toto jsem vůbec netušil, že by v Osvětimi mohly přežít a dokonce porodit nějaké vězeňkyně. Měl jsem za to, že při příjezdové korekci, šly těhotné ženy rovnou "doleva". Skvělý námět knihy, ale to jeho zpracování mi teda vůbec nesedělo a hodně jsem byl zmaten. Až mi to mnohdy vadilo a tudíž musím poškrtat dvě hvězdičky.

07.12.2023 3 z 5