rumund rumund komentáře u knih

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Jo to byla fajn kniha. Hrozně mě bavila a skvěle se četla. Láďovi knihy mě strašně baví. U této jeho knihy, jsem i zavzpomínal na spousta míst, které jsem i já viděl na vlastní oči. Je to holt paráda cestovat o naší zemi i po celém světě a ještě o tom umět krásně napsat knížku, která pak lidi baví.

03.02.2023 5 z 5

Platanová alej Platanová alej John Grisham

Tohle byla výborná kniha Johna Grishama. Už jsem toho od tohoto spisovatele četl více, ale Platanová alej byla se všech nejlepší. Kniha z advokátského prostředí, závěti a boji o peníze mezi rodinou a černošce Lettii, které nebožtík odkázal. Zajímavé rozuzlení a závěr.

18.01.2023 4 z 5

Hanina hvězda Hanina hvězda Miroslav Frindt

Román od židovce Haně, která se po válce, vrátila z koncentračního tábora domů na Oravu. Pěkná kniha a krásně plynule se četla. Doba byla zlá i po válce ...

16.01.2023 4 z 5

Hančina cesta Hančina cesta Alžběta Langová

Výborná kniha, která vypráví životní příběh Haničky Sternlichotvé, teda za svobodna, ještě Neumannové. Která přežila kruté zacházení v Terezíně, Osvětimi a nakonec se dočkala osvobození v Mauthausenu. Jen druhá půlce knihy a to v detailně rozepsané rodokmenové části, jsem se v těch jménech už poněkud ztrácel.

11.01.2023 4 z 5

Přátelství navzdory Hitlerovi Přátelství navzdory Hitlerovi Judita Matyášová

Tak tahle kniha byla moc moc dobrá. Příběhy několika lidí, kteří jako náctiletí odešli nebo byli spíše posláni, ze svých domovů do Dánska, který měl být jen více méně přestupní stanicí do daleké Palestiny. Cesta se ale u některých protáhla na delší dobu a u některých se ani neuskutečnila. Skvělá práce Judity Matyášové, kterou museli tyto životní příběhy neuvěřitelně bavit, navíc když byli vyprávěny z úst zrovna těch co to prožili.

09.01.2023 5 z 5

V mládí jsme četl Toma Sawyera a celkem se mi kniha líbila, tak jsem se docela těšil na Hucka Finna. Ale zas to taková sláva nebyla. Buď to je tím, že jsem už starší nebo je kniha vážně horší než Tom Sawyer. Rozhodnutí nechám na každém z vás, kdo četl obě knihy.

03.01.2023 3 z 5

Kdo mi jde po krku Kdo mi jde po krku Michael Koryta

Tak tohle bylo fakt dost dobrý. Napínavé od začátku až do konce. Myslím, že tento docela mladý spisovatel, má velikou budoucnost. A zjistil jsem, že byla kniha i zfilmována, tak to jdu hned zkouknout.

05.12.2022 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Holt, takové ženské čtení, ale s tím jsem vlastně počítal. Nic náročného, ani nic překvapivého. Lehce jsem knihu za dva dny louskl. Jako herečku budu mít Aňu asi raději. Ale kniha nijak neurazila.

30.11.2022 3 z 5

V první linii: Z Leningradu až do Berlína V první linii: Z Leningradu až do Berlína Nikolaj Nikolajevič Nikulin

Docela zajímavá kniha ruského vojáka, který prošel frontou přes půl Evropy. A i přes to, že byl čtyři krát postřelen, dočkal se konce války.

28.11.2022 4 z 5

Ze všech nejchudší Ze všech nejchudší Svatopluk Turek

Ojoj, no konečně to mám za sebou. Totálně mě kniha nebavila od začátku, až do konce. Nevím, kde mohla být chyba a ani už to ani nechci zjišťovat, teď jdu raději rychle na nějakou jinou, si zlepšit náladu.

16.11.2022 1 z 5

Prachy, prachy, prachy Prachy, prachy, prachy Ed McBain

Tak nějak ani nevím co k této knize napsat. Tato moje prvotina od Eda McBaina mě nijak nenadchla, ale ani neurazila. Jak píši čtenáři přede mnou, začala kniha docela dobře, ale pak už jen polevovala a ten závěr mě taky moc nedostal.

08.11.2022 3 z 5

Dobrovolník Dobrovolník Jack Fairweather

Tak takhle kniha byla hodně dobrá! Myslel jsem, že o koncentračním táboře Osvětim-Březinka vím už všechno, ale pravdivý příběh Witolda Pileckého, mi toho ještě docela dost prozradil nového a stále více a více neuvěřitelného. Jen škoda, že po této strastiplné cestě, kterou se rozhodl provést, nakonec nedožil až do stáří. Zasloužil by si to.

02.11.2022 4 z 5

Trieste Centrale Trieste Centrale Jaroslav Rudiš

Počteníčko na necelou půlhodinku, ale zajímavě psáno a "smutné, smutné" ...

25.10.2022 4 z 5

Hvězdy nad námi Hvězdy nad námi Eva Slonim

Tak tohle byla úplná špička. Je to sice hrozné co se tenkrát dělo, ale přesně to je to co mě na těchto autentických příbězích baví číst. Přímo tyto knihy hltám. Jen ať všichni dobře vědí, co se za druhé světové války dělo za zvěrstva. Skvělá kniha. Nic jiného než 5hvězd to nemohlo být.

18.10.2022 5 z 5

Dějiny stalagu v Českém Těšíně Dějiny stalagu v Českém Těšíně František Mainuš

Tenká, ale velice zajímavá knížka zajateckém táboře (Stalagu) v Českém Těšíne. Bydlím od tohoto místa docela blízko, ale tohle jsem vůbec nevěděl. Cenné informace, jsem o tomto místě získal.

13.10.2022 4 z 5

Šest let za ostnatým drátem Šest let za ostnatým drátem Josef Ullrich

Jeden z klasických dokumentárních knih o koncentračním táboře. Vzpomínky vězněného s pár fotek americké armády po osvobození.

10.10.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Prostě výborné. Mě se hrozně krásně čtou knihy Patrika Hartla. Škoda jen, že to byla poslední kniha, teď musím čekat, než napíše nějakou jinou. Sice hodně čtenářů říká, že to není žádný literární skvost, ale pro mě, pro nenáročného čtenáře, parádní oddechovka, co se lehce a uvolněně čte.

10.10.2022 4 z 5

Se mi zdá, že čím další mnou přečtená kniha od Zibury, tím je to slabší. Knihy sice nečtu od data vydání, ale asi to je mou rukou. Sice zajímavé zápisky, ale podle mě to nemělo moc šťávu. No nic, ještě mi chybí od Ládi dvě knihy, tak snad zas najede na svou obvyklou vlnu.

23.09.2022 3 z 5

Stříbrná hvězda Stříbrná hvězda Jeannette Walls

Tak to byla pohodičková kniha. Pěkně a svižně se četl příběh dvou holčiček, které se po opuštění matky samé vydaly k svému strýci do vesnice odkud pochází jejich matka,

08.09.2022 4 z 5

Černá skříňka Černá skříňka Michael Connelly

Ale jo, knihy Michaela Connellyho mě prostě baví. Nemám sice v oblibě moc detektivky, ale krimi příběhy s Harrym Boschem jsou fajn.

06.09.2022 4 z 5