rumund rumund komentáře u knih

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Tak tohle bylo vážně dobrá detektivka. Velice mě bavila, jen trošičku mě zklamal závěr knihy a rozuzlení příběhu. Ale čtyři hvězdičky za pěkné počtení si kniha určitě zaslouží.

20.11.2023 4 z 5

Moriarty Moriarty Anthony Horowitz

Mě kniha nijak nenadchla. Sice si s přihlédnutím oka 3 hvězdy, ale to jen za čtivost knihy. Jinak knihy o Sherlocku Holmesovi a jeho "kamarádech" a protivníků mě přijde až moc přehnané, skoro jako nějaká neuvěřitelná pohádka, což samozřejmě někomu vyhovuje. Ale pro mě taková česká "Rozpuštěný, vypuštěný" bez komických situací.

14.11.2023 3 z 5

Lůsy Lůsy Jindřich Šimon Baar

No není to můj šálek káva. Sice jsem těch 460 stránek smázl za týden, takže kniha čtivá, ale že by mě nějak bavila nebo chytla, se říct vůbec nedá. Jsem holt na nějaký jiný typ knih stavěný.

13.11.2023 2 z 5

Vinaři Vinaři Josef Sekera

Popravdě řečeno, moc je tato kniha o vzájemné nevraživosti mezi vinaři v nějaké vesnici na Slovensku, nebavila. Ale tak další kniha odškrknuta a jedeme dále.

03.11.2023 2 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Jo baví mě cestování s Larrym. Je to velice zajímavé, někdy poučné, jako kdyby jste šli s ním. Sice někdy mi kniha už přišla monotónní, ale posléze se vyloupla zase nová část, která vše vrátila k zajímavosti.

30.10.2023 4 z 5

Neznámému bohu Neznámému bohu John Steinbeck

Nebyla to má první kniha od Steinbecka, takže jsem se i vcelku těšil. rozjezd knihy mě docela nadchnul a velice bavil, ale postupem času mě kniha ztrácela, ale ve finále musím uznat kvalitu spisovatele.

16.10.2023 3 z 5

Z moře duje tramontana Z moře duje tramontana Petr Sažin

Ve větší části nezáživná kniha ruského spisovatele Sažina, která je na pomezí románu a dokumentu o fauně a floře Azovského moře. Některé části knihy, hlavně ty románové mě celkem chytli, ale byli to jen letmé úryvky.

10.10.2023 2 z 5

Milpardon, madam Milpardon, madam Vasilij Makarovič Šukšin

Kromě poslední povídky mě celá kniha nebavila. Já holt nějak nemám v oblibě ty bolševické spisovatele ....

03.10.2023 2 z 5

Automobilový král Automobilový král Upton Sinclair

Rozjezd knihy mě překvapil, jak je dobrý a jak mě kniha chytla, ale prostředek se mírně pokazil a konec knihy, mě už vůbec nebavil.

02.10.2023 3 z 5

Její keřík Její keřík Penelope Bloom

Kniha byla dobře čtivá, ale to je tak vše co o ní můžu říci.

19.09.2023 3 z 5

Děti, které přežily Děti, které přežily Richard Dean Rosen

Hodně zajímavá kniha o židovských dětech, který se musely celou válku ukrývat před nacisty. Ale nakonec přežily a dodnes o tom podávají svědectví.

14.09.2023 4 z 5

Noc a mlha Noc a mlha Erich Kulka

Moc dobrá a velice detailní kniha o koncentračních táborech a totálním vyhlazování židů v nich. Hrůzostrašné řádění nacistických likvidátorů a jejich praktiky.

07.09.2023 4 z 5

Anděl na kolečkách Anděl na kolečkách Miroslav Holub

Absolutně jsem nepochytil myšlenky spisovatele. Holt asi má jiné básnické střevo než já. Vůbec nebavilo, ještě, že to mělo jen 115 stránek ...

01.08.2023 1 z 5

Bratři Ricové Bratři Ricové Georges Simenon

Vůbec nic jsem od této knihy nečekal a překvapivě dost dobrá gangsterka. Člověk by skoro ani nevěřil, že je kniha přes 70let stará. Takže u mě dobrý!

28.07.2023 4 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

No prostě pohádka, pro romantické dušičky.

26.07.2023 4 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Bylo to šílené, bylo to neskutečné a dodnes neuvěřitelné. Ale bohužel to bylo! Autentické svědectví Shloma Venezia, přeživšího z Osvětimi a přímého svědka při likvidaci židů v tomto táboře smrti. Silná kniha navíc doplněna skvělými malbami, z tehdejší dennodenní reality, dalšího přeživšího Davida Olera.

21.07.2023 5 z 5

Světlo za oknem Světlo za oknem Bohumil Hadraba (p)

No konečně dočteno, ale s velkým nechutenstvím. Prostě holt bolševická slátanina.

13.07.2023 1 z 5

Žízeň Žízeň L. A. Larkin

Moc jsem od knihy ze začátku neočekával. Nízké hodnocení moc šanci nedávalo. A ani začátek knihy jsem moc nepochytil, ale posléze se kniha krásně rozeběhla a docela mě pohltila. Takže ve finále krásné 4hvězdy.

22.06.2023 4 z 5

Ztracený příběh Ztracený příběh Charles Martin

Tak tahle kniha byla moc fajn. Více méně příběh dvou úplně odlišných lidí, které k sobě spojil kněz, aby si navzájem pomohli zase najít cestu jak dále žít. Krásné to bylo.

21.06.2023 4 z 5

Nevracej se Nevracej se Lee Child

Tak toto byla má 13tá kniha Lee Childa o Jacku Reacherovi a abych řekl pravdu, moc mě nenadchla, spíš bych řekl, že mě až nudila. Dokonce jsem neviděl ani zpracovaný film dle této knihy, a ani nemám chuť se na něho podívat. Navíc v hlavní roli s Tomem Cruisem, který není v mé oblibě. Takže doufám, že příští kniha bude zase skvělá, jak jsem u Childa zvyklý.

14.06.2023 3 z 5