RSR RSR komentáře u knih

Nakup a uvař na 2 dny - Jednoduché plány, jak si uvařit zdravé jídlo na více dnů Nakup a uvař na 2 dny - Jednoduché plány, jak si uvařit zdravé jídlo na více dnů Tomáš Kosačík

Nápad dobrý, fotky hezké, grafická stránka fajn, ale co se receptů týká, docela zklamání

02.06.2022 2 z 5

Lidové obyčeje a nápady pro šikovné ruce Zima Lidové obyčeje a nápady pro šikovné ruce Zima Martin Bestajovský

Knížka je rozdělená do pěti části. První je o zimních tradicích a svátcích, např. sv. Mikuláš, Štědrý den a pod. Druhá část se věnuje symbolům adventu a Vánoc. Ve třetí části je několik jednoduchých nápadů na tvoření, např. adventní věnec, nebo sněhulák. Ve čtvrté části je několik dětských her na ven a v poslední části recepty na sladké i slané.
Na zimní tvoření a vaření by se daly najít lepší knížky, ale přehled nejběžnějších tradic a zvyků s jejich historií je vypracován vcelku dobře.

21.12.2020 4 z 5

Kosti svaté Brigity Kosti svaté Brigity Philip Freeman

Pokud čekáte napínavou historickou detektivku s komplikovanou zápletkou, hlubokými myšlenkami, dedukcemi Hurcula Poirota nebo detailním popisem keltů, života druidů či mladých řeholnic, budete nejspíš zklamaní. Pokud si chcete přečíst oddychovou knížku, jen tak s nohama na stole a sklenkou vína vedle sebe, nebo cestou vlakem, tak není špatná.

29.07.2020 4 z 5

Jednou nohou v blázinci Jednou nohou v blázinci Simona Monyová (p)

Krátké kapitoly ze života s dětmi. Taková jednohubka na večer, ale jako matka 4 synů jsem se pobavila.

29.03.2020 4 z 5

Umění v krvi Umění v krvi Bonnie MacBird

Samotný příběh a zápletka byly fajn, napínavé, čtivé. Kdyby hlavními hrdiny nebyl Holmes a Watson ale třeba Mr Black a Dr. White, dala bych možná i 4*.

12.08.2019 3 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

4* za originalitu

12.08.2019 4 z 5

Kniha, která mě nejdříve zaujala svou obálkou, a pak i obsahem.

07.08.2019 5 z 5

Chvíle Boží milosti Chvíle Boží milosti Neale Donald Walsch

V knize jsem našla několik myšlenek k hlubšímu zamyšlení, ale nemůžu dát víc než 3*. Kniha na mne působila jako reklama na Hovory s Bohem. Snad v každé kapitole se k ní autor odkazuje, mnohy i vícekrát. Možná, kdybych četla nejprve Hovory s Bohem a poté až tuto knihu, hodnotila bych jinak. Ale to už teď nezjistím.

07.08.2019 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Moje první knížka od Hartla. Špatná rozhodně nebyla, četla se dobře. Knížka o obyčejném životě několika lidí. Dva manželské páry a dva mladí lidé, kteří se vzájemně znají, prožijí svůj rok. Některé vztahy vzniknou, jiné zaniknou, děti rostou a dospívají, prostě taková oddychová četba.

04.01.2019 4 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Další dobrá detektivka Dána. Velmi volně navazuje na Mouchu a je v ní hodně narážek na případ z knihy Bestie. Já jsem Mouchu i Bestii četla ještě před Mucholapkou, tak nedokážu říct, jak moc případná neznalost těchto knih ovlivní zážitek z knihy této. Pro samotný případ to tak důležité sice není, ale spíš na takový celkový dojem z knihy.

26.12.2018 5 z 5

51 věcí, které si můžeš vyrobit z papírové role 51 věcí, které si můžeš vyrobit z papírové role Fiona Hayes

Pár docela pěkných nápadů, co vyrobit s dětmi. Na výtvory není většinou potřeba víc než roličky, barvičky, lepidlo, pohyblivé očička, filc, bez kterého se dá obejít, a karton. Jednoduché, snadno pochopitelné návody.

12.09.2018 4 z 5

Poklad na Stříbrném jezeře Poklad na Stříbrném jezeře Karel May

Čteno ve čtenářské výzvě jako kniha žánru, který běžně nečtu a tomu odpovídá i hodnocení. Špatná rozhodně není, ale není to můj šálek čaje. Příjemné zpestření mé běžné četby, ale stačilo. Ať se bledé tváře ani rudí bratři nezlobí.

14.08.2018 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Mít tak autorovu fantazii :-).

17.07.2018 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Bohužel jsem nejprve viděla film a až poté četla knížku. Kdyby to bylo naopak, dala bych asi 5*.

17.07.2018 4 z 5

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

Kniha je napsaná formou rozhovorů s blízkými osabami hlavní hrdinky. Na jednu stranu je to zajímavé pojetí, ale na druhou stranu mě to trošku mátlo, protože ty rozhovory jsou krátké a chvílemi jsem nevěděla kdo to vlastně vypráví. Líbilo se mi pár myšlenek, ale celkové mě kniha nijak neoslnila. Pro mne je to jedna ze slabších autorových knih.

29.05.2018 3 z 5

Ze zápisníku pokojské Ze zápisníku pokojské Kateřina Doležalová

Na pobavení večer před spaním super. Jednoduché, vtipné, doporučuju.

10.05.2018 4 z 5

Švestkový dvůr Švestkový dvůr Jan Drozd

Díky čtenářské výzvě jsem se konečně rozhoupala přečíst si knížku rodáka z mé vesnice. Je to taková jednoduchá, nenáročná knížka na večer. Chlapec Jiří popisuje zážitky ze statku, jeho první lásku, povodeň, koňský lazaret za války, smrt blízké osoby.

02.04.2018 4 z 5

Poprava a jiné povídky Poprava a jiné povídky Ed McBain

Něco jiného, než detektivky, které od autora znám. Ale skvěle propracované povídky.

23.03.2018 5 z 5

Třikrát Sherlock Holmes Třikrát Sherlock Holmes Arthur Conan Doyle

Detektivní klasika.

11.03.2018 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Výborná knížka. Ale protože jsem znala dřív film, nemohla jsem si pomoct a celou dobu jsem viděla pana Víznera jako Saturnina, Ondřeje Havelku jako vypravěče a paní Synkovou jako tetu Kateřinu.

24.02.2018 5 z 5