rreegg1 rreegg1 komentáře u knih

Knihovník Knihovník Jiří Pešaut

Celkem ctiva oddechová. Mě se líbilo. Útlá knížka povídek knihovníka Jaromíra, který si odsluhuje civilní službu. Pise o tom, jaké postavy zde potkává, co s nimi prožívá. Mě se z knihy líbila nejvíce povídka "Lovec úsměvu".

16.02.2024 4 z 5

Vánoce za dveřmi Vánoce za dveřmi Barbora Vajsejtlová

Moc pěkná...hezky popsana předvanocni a vánoční atmosféra jedné rodinky s malými dětmi....

08.01.2024 5 z 5

Adam pôjde do školy Adam pôjde do školy Milada Motlová

Moc pěkná vzdělávací knížka pro předškoláky. Témata, která se pak následně opakují v první třídě. Je zde interakce se ctenarem, úkolky, otázky...
( Témata: rodina, rodinnými příslušníci, povolani, části těla, roční období, cas, zvířata v lese, rybníce, louce, farmě a mnoho dalšího)

13.12.2023 5 z 5

Bětka a Vojtíšek: Jak se těšili na Ježíška Bětka a Vojtíšek: Jak se těšili na Ježíška Anna Burdová

Moc pěkná knížka pri předvánočním období.

09.12.2023 5 z 5

Otcové a děti Otcové a děti Jindřich Šimon Baar

Někoho zaujmout vůbec nemusí, ale já mám ráda takoveto čtení ( doba a prostředí). Je to soubor šesti povidek od ruznych autorů. Popisuje život venkovských lidí v dobách minulých. Ani nevím do jakého století bych to zařadila, tipuji přelom devatenáctého a dvacátého století, kdy lidé měli naprosto jiné hodnoty, starosti, možnosti, myšlení a navyky než dnešní generace. Baví mě na tom jejich vetsi pokora, slušnost a pracovitost. Lidé byli chudobní a vážili si mala. Zároveň mě bavi jak se vesnicemi dokázali vést drby a klepy a kdekdo věděl o každém všechno. Někteří lidé také dokázali být i zlí a neprejicni a těšit se z neštěstí druhých. A také se hodně soustředili na majetek, kdy se třeba nevěsta vybírala predevsim podle vena, jak probíhaly námluvy atp.

05.07.2023 5 z 5

Mušlenčiny léčivé pohádky pro dětskou duši Mušlenčiny léčivé pohádky pro dětskou duši Romana Suchá

Moc krásná knížka, je to ale spíše pro dospělé. Takové pohlazení na duši a uvedomneni si svých emoci, se kterými se všichni setkáváme denne. Ja se na každou kapitolu tesila. Líbila se mi velmi a nakonec i šestileté dcerce. Mám ale malinko pochyby, zda ji pochopila tak, jak ji pochopit měla:) Myslím, že děti za tím příběhem nevidí to, co se tato kniha velmi hezkou cestou snaží předat. Proto jsem musela hodně věcí během čtení obšírně rozvádět....:) Knihu mám půjčenou z knihovny. Nicméně láká mě i koupě do soukromé knihovny , bo až děti budou starší, tak si mohou kdykoliv v těžších chvilkách nakouknout a porozumět takto více světu i sobě..:)

29.05.2023 5 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Docela poutave se čte a stránky ubývají i díky mnoha fotografiím, které tato tlustá kniha obsahuje. Kniha je z velké části i o lidech ( většinou veřejné známých), se kterymi se Jana během sveho života setkala a kteří ji ovlivnili v profesním či osobním zivote. A že jich je dost ...
Často si vzpomenu na tuto velkou hvězdu, jak dnes již několik let nemohoucne leží na lůžku v léčebně a je mi to samozřejmě velmi líto..:(

29.05.2023 4 z 5

Zámek princezny Čurbesky Zámek princezny Čurbesky Benjamin Bécue

Super, s dětma jsme si zasoutěžili, kdo driv najde predmety v tom velkém nepořádku. Decka to hodně bavilo a i mě samotnou. Učí se postrehu, soustředění...atp. moc pěkný nápad.

19.05.2023 5 z 5

Po velmi dlouhé době knížka , kterou jsem neměla ani chuť dočítat do konce. Měla jsem možná očekávání, jelikož název knihy mi utkvěl v hlavě už kdysi a vždy jsem si chtěla knihu přečíst i proto, že měla dobre recenze a autorovo jméno je zname. Pro mne ale ztráta času. Do rukou se mi dostalo druhé vydání a je to opravdu překonané a na dnešní dobu velmi nudné a nic neříkající. Podle mnoha kladných recenzí zde mám pocit, že jsem asi četla jinou knížku než ostatní

09.04.2023 1 z 5

Jitík sportovcem Jitík sportovcem Jitka Molavcová

Moc se mi líbí nápad námětu knihy. Seznámit děti se všemi možnými sporty a udělat jim jakýsi přehled toho co existuje a o čem to je. At už zimní nebo letní, v tělocvičně nebo venku, na suchu ci ve vodě atp. Popisuje je prostřednictvím malého kluka Jitika, který je velmi sportovně nadaný. Zkouší a baví se mnoha sporty. Třeba si nějaké dítě udělá obrázek a vyberte si konkrétni sport, ktery by chtělo dělat už od malička. Dceři 6,5 let se líbí.

22.03.2023 4 z 5

Kniha o noci Kniha o noci Bonnie Pang

Kniha obrázkami a textem popisuje noční život ve všech možných koutech planety. Moc hezký zpracováno. I já jsem se dozvěděla spoustu nových informací. Musíme ještě někdy vypůjčit.
Obsah: noc v továrně - automobilce, ve městě, za městem, noční přeprava, noc v přístavu a na moři, noc pod hladinou, noc v džungli, noční světýlka (fytoplankton, světlušky, světélkující houby....), Noc daleko na severu ( polární noc a den), nebe plné hvězd, noc v australské divočině, města nikdy nespí, je ve vesmíru noc?, Dobré ráno!)

16.03.2023 5 z 5

Tajemství naší zahrady Tajemství naší zahrady Carron Brown

Ilustrace a kratičký text průměrný. Ale překvápka s prosvícenymi obrázky děti (3 a 6,5 let) velmi bavil. Zjistila jsem, že existují ještě jiná témata s prosvícením, tak ještě vypujcime...

09.03.2023 3 z 5

Zuby Zuby Wojciech Grajkowski

Skvělá.
Dvouletý syn si nikdy moc nechtel nechat čistit zoubky nikým jiným a rád si čistil zuby sám (rozuměj - kousal kartáček:).
V knížce je vše tak pěkně vysvětleno a popsáno, že pochopil důležitost správné péče o chrup.
Při večerním čtení z knihy se zvedl z postele, došel si do koupelny pro kartaček a podával mi jej s tím, abych mu zoubky hned dočistila. Nechtěl mít v pusince ty ošklivé bakterie z obrázků. Takže za mě knížka super...

09.02.2023 5 z 5

Nalakuj to narůžovo Nalakuj to narůžovo Martina Formanová

Dovedu si představit, že psaní této knihy bylo pro Martinu určitou terapii a naplni po skonu manžela. Vypsat se a mít nějaký novy cíl.
Kniha nemá žádnou extra hloubku, a tak vlastně ani nevím, co bylo jejím sdělením ci co by mi mohla konkrétně předat, nicméně se četla celkem dobre. Opět takové životní postřehy, sesumirovane vzpominky, zážitky z osobního života, do kterého nechává nakouknout. Autorka si mě už u své první autobiografické knihy získala svou otevřenosti a začala mi být sympaticka (nemluvě o jejím manželovi). Má svůj styl psaní, humoru.
Asi pětina knihy je v závěru tvořena doprovodnými fotografiemi ruznych blizkych lidí, o kterých je v knize zmínka.

02.02.2023 4 z 5

Semínko vlídnosti Semínko vlídnosti Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Me se knizka a jeji poselstvi libilo, akorat si nejsem jista pro jak stare deti to muze byt. Cetla jsem sestilete dceri a vedle mela triletaka. Myslim si, ze se jim libily obrazky, nicmene si troufam tvrdit, ze text (ktery je precten za 20 minut) je srozumitelnejsi spise jeste pro starsi deti. Kazdopadne pro me deti to bylo prvni seznameni s dalajlamou, mnichy a treba si z toho neco odnesly :)
Kez by tato kniha byla rozsirena v rodinach po celem svete, byla pochopena a nasledovana. Vlidnost mezi lidmi by se tak treba snaze dostavala do podvedomi dalsich generaci.

19.01.2023 4 z 5

Snědla dětem sladkosti Snědla dětem sladkosti Martina Formanová

Odpocinkové čtení. Popisuje postřehy ze života autorky. Jednoduché a každodenní záležitosti, posypane špetkou humoru a velkou dávkou nadhledu. Hezké čtení, třeba i na zlepseni nálady...

19.01.2023 4 z 5

Hravouka Hravouka Tereza Vostradovská

Nejlepší naučná kniha o přírodě, která se mi dosud dostala do ruky. Priroda v lese, na zahradě, u rybníka, na poli atp.

17.01.2023 5 z 5

Skladatelka voňavého prádla Skladatelka voňavého prádla Martina Formanová

Me se libilo. Velmi dobre se cetlo. Nejvice ocenuji otevrenost a sebeironii autorky.
Pribeh zacina Brnem a seznamenim (=vyspanim) s Gottem po koncertu, stehovani a objevovani tehdejsi Prahy, cekani, tolerovani never, pochopeni, ze partner je nedostupny ve sve nejvetsi slave jen pro jednu zenu a ze vztah nikam nevede, tikajici biologicke hodiny, uvedomeni, stehovani do USA, zacinani od nuly, seznameni s Formanem a konci narozenim dvojcat.
Takovy pribeh a pocity, jake prozivaji v dnesni dobe tisice zen, jen v mensim meritku ( bez znamych zvucnych jmen muzu).... Ale prave proto se mi asi libil a dobre cetl. Nasla jsem si tam trochu i samu sebe. V tehdejsi postkomunisticke dobe musel byt ale podobny pribeh vyjimecny i tak.

Dalsi den jsem si musela skocit do knihovny pro druhy dil "Snedla detem sladkosti", tak uvidime, zda se bude taky tak dobre cist....

10.01.2023 4 z 5

Ruce v hlíně: Kniha pro malé zahradníky Ruce v hlíně: Kniha pro malé zahradníky Kirsten Bradley

Kniha obsahuje typy jak si pohrat a tvorit v ramci prirody, zahradniceni. Dceri se docela libila, ja bych si dovedla predstavit lepsi napady a asi i nekdy vice funkcni. Jako navod pro dite dobre, muze rozvijet kreativitu a nauci se jak veci v prirode funguji. Ja osobne od knihy cekala vice. Jsem rada, ze bylo pouze zapujceno z knihovny.

11.12.2022 3 z 5

Město spí Město spí Zdeněk Svěrák

Mame spojeno spis s pisni, kterou jsme poznali drive a ta je opravdu krasna. Puvodne jsem myslela, ze kniha bude vice rozvedena o tom co se v noci.deje, ale je zde jen text cele pisne a k jednotlivym slokam ilustrace ( dle meho prumerne). Nicmene dceri se libi a sem tam si s knizkou pred spanim zazpivame, protoze melodii i text mame moc radi.

01.12.2022 5 z 5