rozarada rozarada komentáře u knih

Je to ozdoba mojí knihovny. Průběžně se k ní vracím, pročítám a prohlížím. Určitě potěší i jako dárek, znám mnoho různých žen, které si jí koupily pro radost.

12.10.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Příběh je to silný, doporučuji si udělat čas, protože nebudete schopni přestat. Za přečtení kniha rozhodně stojí, není to četba k oddechu.

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

" Měsíční svit si zvolil překvapivou cestu skrz borovice a na zem poskládal stíny jako verše"
Od půlky už jsem nemohla přestat číst a nechtěla jsem, aby příběh skončil. Ocenění patří i paní překladatelce, u téhle knížky jsem si snad poprvé uvědomila, jaký je to kumšt vytvořit krásný překlad.

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Doporučuji přečíst, jen nečekejte oddechovku. Přes všechny těžkosti nese kniha velkou naději.

Čára Čára Josef Hapka

I když jsem po knížce sáhla náhodou v knihovně, náramně jsem si libovala. Příběh se odehrával končinách mně blízkých. Doporučuji všem Kapličákům.

19.01.2021 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Poprvé jsem sáhla po knížce od této autorky, hlavně kvůli příběhu z jihočeského pohraničí. Byla jsem spokojená, doporučuji na dlouhé zimní večery.

19.01.2021 5 z 5

Dopisy ze Sachsenhausenu Dopisy ze Sachsenhausenu James Moloney

Dobře se čte, určitě by neměla chybět ve výčtu čtenářů, které zajímají příběh 2. světové války. I přes drsnější pasáže se člověk dočte k překvapivému a milému konci.

21.10.2020 4 z 5

Růže a čokoláda Růže a čokoláda Teresa Simon (p)

Vydařený román na dovolenou, romantika, tajemno, dějiny 20. století a samozřejmě růže a čokoláda

10.08.2020 4 z 5

Sněhurčina rakev Sněhurčina rakev Kerstin Signe Danielsson

Na databázi mě zaujala anotace, a když se kniha objevila v knihovně, čapla jsem po ní. Objasňovaní vraždy mladé nevěsty bylo napínavé a překvapivé. Ostatní dějové linky mě tolik nenadchly.

02.06.2020 4 z 5

Růže a krokvice Růže a krokvice Renata Štulcová

Tahle kniha je klenot, určená spíše dětem, ale potěší i dospělé. A to nejen pohádkovým příběhem, který vychází ze skutečných postav a reálií, ale i nádhernými ilustracemi. Lituji, že jí mám jen půjčenou z knihovny, pokud na ní někde narazím, zařadím jí mezi svoje oblíbené. Těším se, až pojedu do Prahy a budu objevovat.

10.05.2020 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha pro ženy o muži ve středních letech. Docela jsem se bavila, tip na dárek pro (ne)náročné čtenáře, který nezklame.

07.04.2020 4 z 5

Světlo z Pauliny Světlo z Pauliny Jan Štifter

Oblíbila jsem si zvláště ty povídky, kde se příběhy prolínají s historickými reáliemi; Andělíčkářka, Světlo z Pauliny, Mešuge, Kluk za plotem. Oslovila mě také grafika knihy. Je to krásný kousek, zařazuji do knihovny mezi své nejoblíbenější.

31.03.2020 5 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Knížkou jsem se prokousávala asi 14 dní, nakonec jsem dočetla a jsem za to ráda. Svůj výtisk posílám dál.

24.03.2020 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tahle graficky povedená knížka vás nenechá vydechnout. Dovoluji si tvrdit, že mnoho žen, buď jako matky nebo jako pubertální dcery, podobný příběh zažily.

29.02.2020 5 z 5

Byla jednou jedna řeka Byla jednou jedna řeka Diane Setterfield

Pro milovníky tajemných příběhů, řeky a Anglie. Knížku jsem si náramně užívala. Lituji jen, že mám knížku půjčenou z knihovny a nezůstane mi doma. Český překlad má úžasný přebal.

11.02.2020 5 z 5

Kolem Jakuba Kolem Jakuba Michal Vrba

Stojí za přečtení, doporučuji.

07.02.2020 5 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

(SPOILER) Od příběhu jsem se nemohla odtrhnout. Z některých pasáží mrazí, ale jiné příběh nečekaně odlehčují. Dopadne to dobře...tedy, jak pro koho.

26.01.2020 4 z 5

Iluminace Iluminace Mary Sharratt

Jaké to bylo ženou obdařenou božskými vidinami ve světě, kde vládli muži, nevědomost a strach. Kdy byla žena v 35 letech po deseti porodech stařenou, na konci své životní poutě. Nahlédnutí do myšlenek a životaběhu středověkého člověka bylo pro mě fascinující.

11.01.2020 5 z 5

Podvod zlatého faraona Podvod zlatého faraona Petra Klabouchová

I mě knížka přiměla dohledávat další informace. Skutečné historické události se mísí s autorčinou konspirací. A nebo to tak skutečně mohlo být?!

06.01.2020 5 z 5

Mona Mona Bianca Bellová

I já jsem byla Jezerem více zasažená. Podle mého byla Mona více o nebezpečí ideologií, než o vztazích, jak zmiňuje anotace.

26.11.2019 3 z 5