RostiLily RostiLily komentáře u knih

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Velmi, poutavá, čtivá a zajímavá kniha s dokonalým propracováním jednotlivých postav. Nic moderního, klasika ale vážně stojí za to si ji přečíst. Myslím že i puberťáka po chvíli tak správně "chytne". Vážně doporučuji.

18.03.2011 5 z 5

Memento Memento Radek John

Docela mne překvapilo, jak se všude píše že po čase se stává droga jediným smyslem pro život. Nevím, možná je to u někoho pravda, ale já sama sem byla na drogách, konkrétně na kokainu, závislá. V 16 sem potkala Rosťu, klasika, on "bouřlivák" který ujížděl na všem, já doposud slušné děvče. Zamilovali sme se do sebe, začali spolu chodit, utekli sme z domova, bydleli v opuštěném bytu v schátralém domě a začli fetovat. I přes to že sme na tom byli oba závislí, hlavním smyslem toho života byl pro oba, ten druhý. Oba sme se po sléze dokázali vzdát drog, jít do léčebny a závislost v sobě potlačit. Ale ani jeden sme se nedokázali vzdát toho druhého. Proto si myslím, že i pro drogově závislého člověka, je přeci jenom jiný, silnější, smysl života než droga. Ale samozřejmě závisí na konkrétní situaci.

18.03.2011