RostiLily

Na Větrné hůrceNa Větrné hůrceE. Brontë

Velmi, poutavá, čtivá a zajímavá kniha s dokonalým propracováním jednotlivých postav. Nic moderního, klasika ale vážně stojí za to si ji přečíst. Myslím že i puberťáka po chvíli tak správně "chytne". Vážně doporučuji.

18.03.2011

MementoMementoR. John

Docela mne překvapilo, jak se všude píše že po čase se stává droga jediným smyslem pro život. Nevím, možná je to u někoho pravda, ale já sama sem byla na drogách, konkrétně na kokainu, závislá. V 16 sem potkala Rosťu, klasika, on "bouřlivák" který ujížděl na všem, já doposud slušné děvče. Zamilovali sme se do sebe, začali spolu chodit, utekli sme z domova, bydleli v opuštěném bytu v schátralém domě a začli fetovat. I přes to že sme na tom byli oba závislí, hlavním smyslem toho života byl pro oba, ten druhý. Oba sme se po sléze dokázali vzdát drog, jít do léčebny a závislost v sobě potlačit. Ale ani jeden sme se nedokázali vzdát toho druhého. Proto si myslím, že i pro drogově závislého člověka, je přeci jenom jiný, silnější, smysl života než droga. Ale samozřejmě závisí na konkrétní situaci.

18.03.2011