roso.mak Online roso.mak komentáře u knih

Harry Potter & filozofie: kdyby Aristoteles byl ředitelem školy v Bradavicích Harry Potter & filozofie: kdyby Aristoteles byl ředitelem školy v Bradavicích David Baggett

Fuj a fuj zneužívat Harryho Pottera pro takovou bezúčelnost jako je filozofie.

Ani taková hitovka totiž nepovýší filozofii na něco, co by mohlo mít užitečnost větší než vyžvejkaná žvejkačka přilepená na botě.

Tato kniha budiž tomu důkazem.

13.01.2024 1 z 5

Kempiči Kempiči Vojtěch Říha

Na jednu stranu mě hrozně bavil styl jejich vyprávění, na druhou stranu jsem si mohla ukroutit hlavu jejich naivitou. Například nad ignorací těch číslíček se stupni Celsia, které jsou napsané na spacácích aj.

06.01.2024 3 z 5

Dlouhá země Dlouhá země Terry Pratchett

Četlo se to dobře, moc mě bavil koncept Dlouhé země, ale...

Vůbec tam vlastně nebyla žádná pořádná zápletka. Nic, do čeho by se hrdina měl zakousnout a vyřešit to. Zpětně si říkám že se na to měli autoři vyprdnout a napsat to jako fantasy cestopis. Fungovalo by to myslím docela dobře.

05.01.2024 3 z 5

Tajemství domu Thornů Tajemství domu Thornů Margaret Rogerson

Miloučka jednohubka s kusem lehce stravitelné romantiky. Je ale třeba nedávat si moc velký prostoj od předchozí knihy.

05.01.2024 4 z 5

Jak si žijí nebožtíci Jak si žijí nebožtíci Mary Roach

Extrémně zajímavé, zábavné a přitom uctivé.

Jdu googlit jak věnovat tělo vědě.

05.01.2024 5 z 5

Krmíme ptáky - ale správně Krmíme ptáky - ale správně Peter Berthold

Tuhle knihu jsem si půjčila hlavně proto, abych přišla na to, jak krmit ve městě ptáky tak, aby mi to nesežrali holubi.

A dostala kompletní nalejvárnu od A do Z. A vůbec to neva.

05.01.2024 5 z 5

Příručka pro nezkušené spisovatele Příručka pro nezkušené spisovatele Katie Daynes

Tak tady jsem se úplně minula ne cílovou, ale věkovou skupinou. Kniha je psaná pro děti, a myslím že i poutavě, ale neodvazim se knize sama přisoudit hvězdičky.

05.01.2024

Váš soused je milionář Váš soused je milionář Thomas J. Stanley

Hlavní a jediná myšlenka této knihy, je řečena hned na začátku. Zbytek jsou jenom hezké příběhy k vyprávění.

Takže vám bude stačit přečíst jen začátek a díky tomu vám nebude vadit další vada.

Kniha je napsaná pro americké reálie a navíc pro americké reálie 90. let. Takže se tam mluví o ženách v domácnosti, investování do akcií konkrétních firem, svěřeneckých fondech, členství v klubech a kreditních kartách (neplést s debertními). Většina z toho se mi o povědomí otírá velmi matně. Tím u nás moc lidí nežije.

05.01.2024 2 z 5

Americký upír Americký upír Stephen King

Občas se to zdá trochu nepřehledné, člověk se musí trochu soustředit. Jako u většiny komiksů. Na druhou stranu, King by dost často potreboval proskrtat. Tak teď se mu to dostalo.

P.S. je to prvni dil, nedozvite se jak to dopadne.

25.12.2023 4 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Hu, to bylo teda strasny. Nudny, humor tlaceny skrze archetypy, ktery ale nefunguje. Psane jako cestopis, ale autorce to vubec neverim. Ještě štěstí, že tu knihu k Vánocům dostala babi a ne ja.

25.12.2023 odpad!

Klima je příležitost: Opravdová řešení pro naši budoucnost na Zemi Klima je příležitost: Opravdová řešení pro naši budoucnost na Zemi Petr Daniš

Na jednu stranu, čím více knih o klimatu vznikne, tím větší je šance, že si alespoň jednu přečte co nejvíce lidí.

Na druhou stranu, pro někoho, kdo měl alespoň jednu v ruce, je zajímavá tak akorát prostřední část o současných projektech a technických pokrocích.

První část je klasicky řádná depka na téma, jak jsme všichni v p*deli (jako že jsme, to nepopírám) a poslední část je o osobní zodpovědnosti a mnohokrát slyšených radách, jak nemáme jezdit autem.

Takže nekupovat. Půjčit a prolistovat.

21.12.2023 3 z 5

Hrobník a dívka Hrobník a dívka Oliver Pötzsch

Přesto, že jsem nepochopila, kdo má být ta dívka, a přes ten lehce lacině honičkový konec, jsem se dobře bavila. Přiznávám, že spíše Vídní 19. století, než detektivní zápletkou, ale ani ta nebyla špatná.

20.12.2023 4 z 5

Jak myslí milionáři Jak myslí milionáři T.Harv Eker

Musím říct, že tohle je nejlepší kniha tohoto typu, co jsem četla. Na druhou stranu, nenechte se mnou příliš nalákat. Sami určitě víte, že většina těchto knih je zatracený bullshit.

I tento autor si samozřejmě dělá reklamu především na své kurzy Milionářská mysl, a ano, v každé kapitole. Ale musím uznat, že to dělá vlastně docela decentně a při čtení to nějak zvlášť neruší.

A když jste ochotni toto přežít, dostanete do vínku pár docela zajímavých postřehů. Nedostanete sice návod na to, jak snadno zbohatnout, za to si možná uvědomíte, jak archetypálně člověk přemýšlí o penězích a jak je to člověku celé na škodu.

Rozhodně jsem si během čtení několikrát řekla: aha, no jo, vlastně. To není u knih tohoto typu úplně obvyklé.

11.12.2023 4 z 5

Podnikání z pláže Podnikání z pláže Stanislava Stiborová - Mrázková

Bože, to je ale strašná ezopi*a. Jak jinak nazvat ženskou, ktera považuje Tajemství od Rhondy Byrne za skvělou knihu a v době, kdy celá rodina neměla ani na jídlo, živila "rodinnou jasnovidku". Pak se spojila s Davidem Kirchem (taky napsal knihu, která vám o jeho podnikání řekne vše potřebné), což je další slovní onanista, který vám za 10 000 na semináři řekne, že marketing má čtyři složky a že máte sbírat emaily.

Oboje podnikání mně přijde jako stahování peněz ze zoufalých lidí. Autorka ve své knize cituje jen další dva, kteří měli rozjet svůj byznys, ale vůbec není jasné, jestli vůbec prošli jejími semináři. Jinak cituje hlavně samu sebe.

Kniha vám dá dvě informace. Za prvé, jak je paní skvělá úžasná úspěšná a skvěle se má, a druhé jak se máte okamžitě naklusnout koupit její produkty.

Jeden z těch produktů je: Jak napsat eBook (což byl ale její první ebook v životě, takže dávala návod na něco, co vlastně sama zkoušela poprvé) a Jak vydat knihu – tuhle knihu. Do které musela sama nacpat vlastní prachy a teď ji cpe jako obsah zdarma všem svým potenciálním klientům.

03.12.2023 odpad!

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha, která je příšerně slavná. Přitom je to taková strašná blbost.

Četla jsem po letech znova, se snahou pochopit, co na tom všichni vidí. Neobjevila. Vyřadila jsem jí z dětské knihovny a šoupla do knihobudky. Ať si tím psychicky ubližuje někdo jiný.

23.11.2023 odpad!

Smrtelné stroje Smrtelné stroje Philip Reeve

Na knize není skoro znát, že je psaná pro děti. Tedy, až na jedinou věc. Hlavní hrdinové, přesto že jdou za pomstou ,mají "soucit s nepřítelem", který by jim mohl závidět i ortodoxní buddhista. Jejich chování je tím pádem dost často nepřirozené a ruší ve čtení. Jinak to ale není špatná knihato ani pro dospělé.

23.11.2023 3 z 5

55 tipů a návodů pro úspěšný e-shop 55 tipů a návodů pro úspěšný e-shop kolektiv autorů

Rady nejsou zas tak úplně mimo, běžnému smrtelníku však kniha asi moc nepomůže. Zpovídaní odborníci a majitelé agentur pracují hlavně s klienty velikosti alza.cz.

23.11.2023 3 z 5

Skrytá síla Photoshopu Skrytá síla Photoshopu Harold Davis

Knih o úpravě fotek je hafo. A většina dost na prd. Tahle mě mile překvapila i přes to, že autor bůhví proč dělá ručně víc věcí, než by musel.

16.11.2023 4 z 5

Digitální minimalismus Digitální minimalismus Cal Newport

Hodnotná kniha, která se bohužel po prvních třech kapitolách začne silně cyklit.

Dobrá zpráva ale je, že se z prvních třech kapitol dozvíte vše, co potřebujete.

10.11.2023 3 z 5

Hlubiny města Hlubiny města * antologie

Vzala jsem to jako pokus dostat se k nějakým autorům, co neznám.

Povídky jsou kvalitou celkem vyrovnané, ale na žádnou bombu jsem nenarazila.

08.11.2023 3 z 5