roso.mak roso.mak komentáře u knih

Hello, Ruby : dobrodružné programování Hello, Ruby : dobrodružné programování Linda Liukas

Smysl mi dává 2. polovina knihy. Ta pohádka na začátku je fakt marná. Chápu, co tím chtěla autorka říct, ale jenom proto že jsem sama prošla základy programování. Ale vzhledem k tomu, že to má fungovat naopak, to jest, že člověk na základě této pohádky má teprv pochopit základy programování, tak to dost neplní účel.

20.03.2022 2 z 5

Atlas koček Atlas koček Barbara V. Tittenbrun-Jazienicka

Dcera má kočkové období a tak jsem si atlasů koček napůjčovala docela hodně. A tenhleten se mi zdá nejhezčí, byť není nějak zvlášť podrobný. Čím ale vyniká, jsou krásné obrázky.

20.03.2022 5 z 5

Pěstujeme ve městě - Zelené balkony, sousedské záhonky a komunitní zahrady Pěstujeme ve městě - Zelené balkony, sousedské záhonky a komunitní zahrady kolektiv autorů

Zelené balkony mě zajimaly nejvíce a o nich je tam ale fakt prd. Je to zaměřeno hlavně na komunitní zahrady, aneb nic není víc hippster než vyvýšený záhon.

Ale jsou tam pěkné obrázky.

20.03.2022 3 z 5

Móda má duši aneb Metoda osmi stylových typů OCTO CODES® Móda má duši aneb Metoda osmi stylových typů OCTO CODES® Táňa Havlíčková

Stojí za to asi jen úvod. Kniha mi přijde jako souhrn článků, které se čas od času objevují v ženských časopisech. To, že "rebelky" nosí kožené bundy s cvocky asi fakt nikoho nepřekvapí.

Prolistováno.

20.03.2022 2 z 5

Olympio, aneb, Život Victora Huga Olympio, aneb, Život Victora Huga André Maurois

Zatraceně zevrubné. Ocenila bych menší poetizaci přednesu, ale chápu to jako úlitbu doby.

Každopádně někdo si dal s touto knihou zatraceně práce.

19.03.2022 3 z 5

Radost z mála Radost z mála Francine Jay

Úvod docela jde, ale jinak mě kniha přišla jako další z mnoha na toto téma. Zvlášť (ta větší) část knihy, kde se probírá pokoj po pokoji jak ho uklidit, mi přijde úplně zbytečná. Je to pořád dokolečka: všechno vyházet roztřídit, většinu vyhodit, naskladnit zpátky.

Mám pocit, že každý, kdo si dokázal doma vyházet všechen bordel, má pocit, že má na to patent a musí napsat knihu.

10.03.2022 2 z 5

AB ORIGINE AB ORIGINE Spira Mayko

Skvělá a napínavá kniha se sympatickými hrdiny kterou zhltnete na posezení, abyste pak zjistili, že přestože kniha má poměrně uspokojivý závěr, tak je myšlená jako první díl série. A čert ví zda bude někdy další díl...

10.03.2022 5 z 5

Světová válka Z Světová válka Z Max Brooks

Velmi čtivá kniha. Formát interview byl zvolen dobře. Dokáže udržet tempo a zároveň předat spoustu informací. Dokážu si představit, že kdyby to byla kniha hollywoodského typu: hrdinný hrdina cestuje a bojuje se zombie, dokázala by kniha být dost rozvláčná a autor by si nemohl dovolit předat ten krásně celkový obraz o válce, jako v tomto případě.

Jsem velmi spokojena.

01.03.2022 5 z 5

Český pitaval aneb Královraždy Český pitaval aneb Královraždy Miroslav Ivanov

Mírně zastaralá, ale i tak zajímavá kniha. Jen ty pokusy o beletrizaci by si autor mohl odpustit. Bez pana detektiva bych se klidne obešla.

26.02.2022 3 z 5

Pyramidy Pyramidy Joyce Tyldesley

Poměrně povedená populárně naučná kniha, která nekončí výkladem svaté trojice pyramid – Chufu, Rachef a Menkaur. Pokrývá poměrně velké časové období, proto nečekejte velké podrobnosti (které ani mnohdy neznáme).

Vhodné i pro naprosté egyptoanalfabety.

26.02.2022 4 z 5

Až do konce času Až do konce času Brian Greene

Tenhle pokus aplikace rozvláčného filozofického stylu vyprávění aplikovaného na zákony fyziky mi opravdu nesedl. Vážně nemám chuť hledat fakta o fungování vesmiru v kupě balastu.

26.02.2022 1 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Kniha, u které je asi dobře, že byla napsána, nicméně mi vadí, že předkládá jen problémy (které místy přechází až v hospodské nadávání na poměry) a žádná řešení. A přitom se toho Tabery normálně vůbec nebojí. Kniha je alespoň aktuální, ale jinak mě zklamala.

26.02.2022 3 z 5

Globalizovaná Indie Globalizovaná Indie Pavla Jazairiová

Zajímavé drobné perličky z Indie.

08.02.2022 4 z 5

Skryté příčiny únavy a nedostatku energie Skryté příčiny únavy a nedostatku energie Steven R. Gundry

Panu "doktorovi" se viditelně neprodávala šokující kniha o nezdravosti celozrnného pečiva a tak vyměnil název za ještě víc lákavý, změnil první kapitolu a zbytek nechal stejný, aby s tím náhodou neměl moc práce. Protože reklama na jeho úžasný recept na stravování, který zavání tím největším nesmyslem od vymyšlení mléčné diety, must go on!

08.02.2022 odpad!

Absolutně vyčerpávající kniha narvaná fakty daty a statistikami. Opravdu dobře odvedený kus akademické práce a hlavně první kniha, kterou jsem potkala, která se zabývá zároveň Hitlerem i Stalinem a důsledky jejich teroru z hlediska dopadu na lidi, ne dopadů bomb na bojišti.

08.02.2022 5 z 5

Tyranie: 20 lekcí z 20. století Tyranie: 20 lekcí z 20. století Timothy Snyder

Velmi jasné a stručné sdělení, myšlenky, které by si měl člověk každé ráno zopakovat před zrcadlem. A možná jednou neskončíme tak, že si budeme namáčet rohlík do čaje s nadáváním na situaci, ale včas se osobně zapojíme.

08.02.2022 5 z 5

Naše budoucnost je lokální Naše budoucnost je lokální Helena Norberg-Hodge

Ach jo. Tahle knížka je tolik tolik potřebná, ale hrozně špatně napsaná.

Hrozně mě to připomíná styl jakým studenti píšou diplomky, včetně mě. Takovéto: uf informace jsem tam narvala, pryč od toho. Mám prostě neodbytný dojem, že původně to byl jeden obří dlouhý odstavec, který nakladatel nechal rozškubat na části a opatřit mezititulky.

Jednotlivé věty jsou v pořádku, tematické rozčlenění také, ale čte se to absolutně mizerně.

26.01.2022 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Za mě pomalejší rozjezd, ale jakmile se sejdou v domě, děj se poměrně rychle rozjíždí.

Chvíli ta kniha vypadala, že se z ní budu děsit každého nočního zvuku, ale přestože je kniha zůstala až do konce mysteriózně hororová, děsit vás o nocích nebude.

Možná to bude tím příliš umírněným koncem. Myslela jsem, že autorka bude brutálnější.

25.01.2022 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

(SPOILER) Je to trochu jako když píšete scénář pro Ulici. Musíte dát dohromady extravagantní lidi, nechat je chovat se mírně nelogicky, omluvit to alkoholem a zasadit do dramatického prostředí. Jen tak kniha pak neskončí dřív než začala.

Ze začátku se to dost táhne, pak je to chvíli super a pak... končí pár stran po odhalení mrtvoly. I když zločinů k odhalení je tam o hodně víc, to zase abych nekřivdila.

A chápu proč autorka skončila jak skončila, ale že by mě to uspokojilo, to zrovna ne. Autorka má potenciál, uvidíme s čím přijde příště.

22.01.2022 3 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Nevím zdali je to tím že kniha prostě není tak dobrá, nebo tím, že ke Gainmanovi jsem si nikdy nenašla cestu, ale přišla mi slabší.

Nejvíc mě při čtení asi bavilo sledovat, kde končí Terry Pratchett a začíná Neil gaiman a naopak.

19.01.2022 3 z 5