TessDragon TessDragon komentáře u knih

Ledové království: Zimní pohádka Ledové království: Zimní pohádka Walt Disney

Tenhle komentář nebude možná úplně racionální, ale pro Ledové Království ( Frozen ) mám velkou slabost. Nejen nádhernými !! ilustracemi, ale především příběhem a postavy ( ztotožnění se s Elsou i Annou v různých aspektech). Konečně příběh ve kterém ´´chudinku´´ princeznu ( královnu ) nezachránila láska chlapa, ale sestry.

05.07.2023 5 z 5

Ariel – malá mořská víla Ariel – malá mořská víla Walt Disney

Tenhle příběh patří spolu se Lvím králem k mým TOP. Už od mala jsem si přála být Malá mořská víla, mít její dlouhé rudé vlasy a hrát si spolu s jejími kamarády a potkat prince. ;)

05.07.2023 5 z 5

Kniha džunglí Kniha džunglí Walt Disney

Mauglí, bratranec Tarzana. ;D Tarzana mám sice raději, ale ani Mauglí není špatný. ;)

05.07.2023 3 z 5

Pinocchio Pinocchio Walt Disney

Pinocchia mi bylo vždycky líto, jak dopadl, co se s ním všechno stalo, ale nakonec dopadlo všechno jako správná pohádka. ;)

05.07.2023 4 z 5

O sobě - Billie Eilish O sobě - Billie Eilish Billie Eilish

Osobní autobiografie, která obsahuje hlavně fotografie zachycující Billie od dětství až po dobu covidu. Líbilo se mi, že Billie se doopravdy nebojí přidat i velmi intimní/trapné chvíle, ale hlavně její osobitý styl. Pro fanoušky určitě velmi příjemný dárek. ;)

26.12.2022 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Kniha od které jsem ze začátku moc neočekávala, mě moc mile překvapila. Kniha se nejvíce zaměřuje na lásku, rozchod, trauma, zneužívání, sex, ženskost. Líbily se mi kresby, ač jednoduché, tak vystihující. Ze začátku jsem byla skeptická, ale s každou stránkou se mi kniha líbila více a více. Dost jsem se s knihou ztotožnila, což jen více umocnilo můj dojem z ní.
Ano, verše se nerýmují, ale hlavně jde o sdílení a obsah básní, které na vás nějakým způsobem zapůsobí a nechají vás o nich přemýšlet. Vřele doporučuji, k této knize se budu ve své melancholické náladě ještě mnohokrát vracet. :)

Kniha se rozděluje do 4 částí: ZRAŇOVANÁ, MILUJÍCÍ, OPUŠTĚNÁ A ODPOUŠTĚJÍCÍ.

Co mě nejvíc zaujalo :

byla jsi dračice
ještě než přišel a prozradil ti
že dokážeš létat

a pořád jsi
i když už dávno odešel

řekl jsi, jestli to tak má být. osud nás zase svede dohromady. na chvilku mě napadlo jestli jsi vážně tak naivní. vážně věříš že osud funguje právě takhle. jako by se na nás díval z oblohy. jako by měl pět prstů a trávil čas tím že s námi hýbe jako s šachovými figurkami. jako bychom neměli na výběr.
kdo tě to naučil. řekni. kdo ti nalhal že i když máme srdce a mozek nesmíme je používat. že naše činy nemají vliv na to co z nás bude. chce se mi křičet a řvát „jsme to my blázne. jedině na nás záleží jestli se dáme zase dohromady“. ale místo to sedím tiše. na třesoucích se rtech letmý úsměv a říkám si.
není to tragédie. když to někdo vidí jasně a druhý ne.

04.04.2021 5 z 5

Jak vyléčit zlomené srdce Jak vyléčit zlomené srdce Anna Bell

Knihu jsem měla v knihovničce už nějaký ten pátek ( či rok (O.o) ), ale samozřejmě, kdy by byla nejvhodnější doba na čtení než-li po rozchodu ?
Nesmím zapomenout roztomilou obálku, která mě na první pohled upoutala a samozřejmě i název samotné knihy. Od knihy jsem moc nečekala, za což jsem ve výsledku ráda, protože se mi moc líbila. Počínaje tím, že je založená na skutečné události. Postavy jsem si vcelku oblíbila, Abi, hmm, vůbec bych netvrdila, že máme hodně společného, což mě jen umocnilo v žití se do příběhu.
Je zřejmé že se mi kniha líbila o to více, protože jsem prožívala něco podobného co Abi. Seznam, kterému chtěla být Josephovi blíž, ji nakonec odvál tím správným i když pro ni nečekaným směrem. Díky této knize jsem si uvědomila spoustu věcí a tak nějak mi i pomohla svým vlastním způsobem, za což jsem vděčná. :)
Vlastní seznam na konci byl třešničkou na dortu.
Jedinou výtku bych měla k nalezení dost gramatických chyb, kterých jsem si všimla a to na to ani nejsem nějak zvlášť vysazená.

Nakonec malý úryvek z knihy :
„Musela jsem myslet na Sian, které někdo ublížil podobným způsobem, a taky na svůj trapný rozchod s Josephem. Přemýšlela jsem, proč tu hru na lásku zkoušíme znovu a znovu, i když víme, že zlomené srdce dokáže člověka poznamenat na celý život.“

29.03.2021 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Nádherná obálka, poutavý název, krásné fotografie a nezapomenutelné básně? ANO ! VŠE V 1.Láska na první pohled v knihkupectví. (♥ω♥*)

Kniha se rozděluje do 3 částí: LÁSKA, ONA a DIVOKOST.

Co mě nejvíc zaujalo :

„V celém rozjitřeném světě
není zoufalejšího tvora
než lidská bytost,
které hrozí, že přijde o lásku.“

„Trpělivě tloukla křídly
o jeho nebe,
a když
odešel,
vzlétla
a byla zase sama sebou.“

„Ještě to nevzdávej,
vždyť stále je naděje,
že teprve přijde
nejkrásnější polibek,
nejveselejší chvíle
a nejlepší den tvého života.“

VŘELE DOPORUČUJI všem kdo má rád melancholii, snění, a lásku, lásku především. :)

29.03.2021 5 z 5

Detektiv Prdelka a tajemný vzkaz madam Brambůrkové Detektiv Prdelka a tajemný vzkaz madam Brambůrkové Troll (p)

TENTO KOMENTÁŘ JE NAPROSTO OBJEKTIVNÍ. ;D

Knihu jsem zakoupila pro svého synovce, protože mě zaujala jak svým "netradičním" názvem :D tak i tím, že je to originálem japonská knížka ( moje slabost :D ). A nemyslím, že u nás vyšlo hodně japonských knížek pro děti, respektive, to vidím na 1. a jedinou.

Knížka obsahuje hezké, typicky japonské, ilustrace v japonském prostředí ( např. Maneki Neko, batáty, rouška....) Líbí se mi, že nejenže se Vás knížka snaží potrápit s různými hádankami, ale také, že jsou značně originální ( jedna věc je hledat zvířátka, různé předměty, ale kde hledáte prdelky ? :D ) čímž je knížka zároveň i vtipná. Za mě vysoce doporučuju, nejenže je to vtipná interaktivní detektivka pro děti, ale také na ni určitě jen tak nezapomenete. :)

PS : Teď jsem zjistila, že je i seriál... (・ωー)

24.02.2019 5 z 5

Výroky slavných o zvířatech Výroky slavných o zvířatech Milly Brown

Povinnost pro všechny milovníky zvířat! Nejenom že vás uvítají krásné ( a roztomilé :) ) obrázky všech možných zvířatek, ale také velmi zajímavé a poučné citáty. Lepší kombinaci si neumím představit. Slouží jako skvělý dárek pro někoho vám milého o kom víte, že by tuto kombinaci uvítal. ;))

19.08.2016 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

První jsem viděla naprosto dechberoucí film, od kterého jsem očekávala hodně už jen proto, že ho natočil můj oblíbený režisér Baz Luhrmann. Poté jsem viděla v knihkupectví tu úžasnou filmovou obálku a neváhala jsem. Přijde mi, že Gatsby je hodně podceňovaný a hodně lidí si stěžuje, že se tam nic neděje. Ale z mého pohledu se tam toho děje hodně, jen si to uvědomit. Jsem ráda, že film se tak striktně držel knihy, což se v dnešní době moc nevidí a Gatsby se stal rozhodně jednou z mých nejoblíbenější knižních postav. Po celou knihu jsem s ním soucítila i litovala, co si pro něj osud nachystal.

09.05.2014 4 z 5

Nůž Nůž Robert Lawrence Stine

Zpočátku se kniha zdála jako horor, ale v průběhu se z toho rozlouskl takový průměrný thriller.

08.05.2014 3 z 5

Posedlá Posedlá Lynn Beach (p)

No popravdě mi to moc jako horor nepřipadal, ale jako příjemná oddychovka...proč ne?

25.04.2014 2 z 5

Tajný deník Laury Palmerové Tajný deník Laury Palmerové Jennifer Lynch

Uuuf, ta knížka mi teda dala zabrat. Před čtením jsem vůbec nevěděla o co půjde a byla jsem hodně překvapená. Je to vlastně prequel k seriálu Twin Peaks. Ani pořádně nevím, co si o knížce myslet. V jednu chvíli mě úplně pohltila, ale někdy jsem se trochu ztrácela a nevěděla "o co go". Celkově ji hodnotím teda průměrně a zkusím zkouknout seriál.

19.04.2014 3 z 5

Toman a lesní panna Toman a lesní panna František Ladislav Čelakovský

Přečteno ve škole. Smutná, tragická báseň. Nic víc, nic míň.

19.04.2014 3 z 5

Ohrožení Ohrožení Lisa Jane Smith

Uuuf už mám za sebou 13. díl TVD. Ale rozhodně neztrácí na své čtivosti, i když první díly byly i tak nejlepší. Strašně mě štvalo, jak Elena nechtěla rozeštvat bratry, ale zároveň dotýkání a líbání se před tím druhým už bylo v pohodě. Ale jsem ráda za nové charaktery a prostředí, které to trochu oživily. Jen doufám, že se konce téhle nekončící série vůbec dožiju. ;D

13.04.2014 4 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Čekala jsem, že to bude nějaké dokola ohrané romantické upíří love story, ale nakonec mě překvapilo, že to bylo vyspělejší než jsem čekala. :D Strašně jsem si oblíbila Fabiana a strašně mě naštvalo, jak obrátili jeho charakter a poté zcela zmizel. Nápad s Temnými hrdinkami je dobrý, jen doufám, že to nebude nekončící série. :D Večeře s vampýrem byla hodně čtivá, jen mi přišlo, že někdy až moc popisovaná a zacházená do detailů, takže kniha mohla být o čtvrtinu kratší. Ale na prvotinu mladé spisovatelky se mi to šíleně líbilo a už se těším na pokračování.

03.04.2014 4 z 5

Nemám žádné jméno Nemám žádné jméno Dagmar Hilarová

Knihu jsem vyhrála v soutěži, za což jsem strašně vděčná a jsem ráda za tu možnost si ji přečíst. Připadala mi trochu jako tenčí Deník Anne Frankové. Už jen to, že si Dagmařinu knihu "přivlastnila" cizí spisovatelka mě dokázalo pořádně nakrknout a držela jsem jí palce v jejím boji za její vlastní práva na knihu. Jen škoda, že se nedočkala vydání v ČR. Jinak k samotnému příběhu, který jsem hltala, čekala co se z čeho vyvrbí, jak skončí její přátelé a rodina, koho si nakonec vybere. A jsem nadšená (z knihy) a vyděšená (z toho, že je to skutečný deník, skutečný příběh a skutečné osudy lidí, které se staly) ! Knížku mohu jedině doporučit, takové reálné příběhy by měl povinně každý přečíst, aby se předešlo minulosti.

30.03.2014 5 z 5

Jane Eyre Jane Eyre Anna Claybourne

Příběh o neuvěřitelné lásce Jane Eyrové a Edwarda Rochestera...no kdo by ho neznal? :) Musím říci, že knížka mě úplně pohltila a k tomu je psána zrcadlově, takže jsem si mohla i procvičit angličtinu. A dokonce knihu obohatilo i pár krásných kreseb, pod kterými jsem si úplně představila, jak je kreslí Jane. Nemůžu jinak, než dát plné hodnocení.

01.03.2014 5 z 5

Mrazivá pouta Mrazivá pouta Kay Hooper

Ze série Bishopa jsem četla pouze Mrazivá pouta, i když je to 12. kniha, protože mi ji někdo daroval a sice že jsem o předchozích knihách nic nevěděla, tak mě i přesto zaujala. Hlavně vysvětlivky, co se stalo v předchozích dílech a info o každé z postav bylo přímo skvělé i pro čtenáře jako já, kdo nečetl předchozí knihy. Naprosto jsem nevěděla, co čekat, ale kniha na mě opravdu zapůsobila, jde vidět, že autorka si všechno promyslela do detailů. S nadšením si přečtu i knihy co mi unikly.

26.02.2014 4 z 5