Roseblood

Děti z BullerbynuDěti z BullerbynuAstrid Lindgren

Na tuhle knížku snad ani nemůžu zapomenout, kdybych měla počítat, kolikrát jsem ji jako malá četla, nejdříve s babi, potom sama nebo ve škole.
Měla jsem ji vždycky ráda a užila jsem si ji i teď.
Celá knížka je vlastně o nádherném bezstarostném dětství, které prožívají hlavní hrdinové, tráví čas spolu, zažívají různé veselé příhody a dobrodružství na malé vesnici.
Miluju ilustrace od paní Zmatlíkové, které příběhy doprovázejí.

Krásná vzpomínka na knížku, která nestárne️ za mě veliké doporučení, nejen pro malé ale i pro velké

NeviditelnýNeviditelnýJaroslav Havlíček

S Neviditelným jsem se poprvé setkala ve filmové podobě s názvem Prokletí domu Hajnů, kde se Petr Čepek zhostil role strýčka Cyrila.

Neviditelný je vynikající psychologický román. Temný příběh rodiny Hajnů, bez špetky optimismu se od začátku řítí do zkázy.

Musím říct, že jsem tady nenašla postavu, která by si získala moje sympatie, když pominu Katy, která byla jediné světýlko v jinak nesympatických postavách.

Je to skutečně čtenářský zážitek, tuhle knihu jen tak z hlavy nedostanete. Beznaděj a deprese z knihy jenom prýští ale ruku v ruce s nimi jde i přátelství, láska a pokání, ctižádost, která vede k hlubokému pádu.

Doporučuji všema deseti, je to skvost ♥️

15.03.2021

Čtvrtá opiceČtvrtá opiceJonathan Dylan Barker

Velice mě bavila, byla čtivá, napínavá a už se těším na další díl, který tady mám připravený.

Jako milovník thrillerů vřele doporučuji všem.

Pod kupolíPod kupolíStephen King

Ač je to pořádná bichle, čte se sama. Velice napínavá kniha, která opravdu dokáže zaujmout natolik, že nechcete přestat číst.

Knížka je nabitá intrikami, manipulací a spoustou záporných postav. Zajímavý pohled na to, co se stane, když přestanou fungovat zákony, na které jsme zvyklí a jak moc taková situace změní charaktery některých lidí.

U konce jsem měla nervy napnuté k prasknutí. Knihu jsem si neskutečně užila a mohu je vřele doporučit.

5/5*

11.01.2021

Anna ze Zeleného domuAnna ze Zeleného domuLucy Maud Montgomery

Anička mi cizí není, jako dítě jsem měla moc ráda seriálové zpracování.

A jaké pocity mám z knížky? Popravdě jsem úplně okouzlená. Holčička, která to neměla úplně jednoduché, dokáže svou dobrosrdečnou povahou a laskavostí získat nejedno srdce a náklonnost lidí okolo sebe.
Miluju Aninu obrovskou fantazii, miluju jak vidí svět, jak se dokáže těšit z maličkostí i její neutuchající optimismus.
Co se mi také moc líbilo byl popis Avonlea a celkově přírody.

Při čtení jsem se musela usmívat i když velmi často mi vhrkávaly do očí slzy dojetí.
Nádherný příběh, který můžu doporučit všem, jak dětem tak i dospělým.

22.05.2021

Ledové sestryLedové sestryS. Tremayne (pseudonym)

kvalitně vystavěná tajemná atmosféra
‌co se přesně stalo dvojčeti, které zahynulo, byla to NEHODA nebo ne?

‌rodiče, kteří sami skrývají spoustu tajemství a navzájem si nevěří a podezírají se

‌proč přeživší dvojče tvrdí, že není ta, za kterou ji mají

‌vynikající psychologické drama/duchařina
‌bavily mě postavy a rozkrývání pravdy
‌i jak do příběhu krásně pronikala duchařina bylo výborné

‌líbil se mi i vysvětlený konec s kterým jsem byla opravdu spokojená

‌úžasně vystavěný příběh zoufalých rodičů, stižených rodinnou tragédií, nešťastného dvojčete a tajuplného, strašidelného ostrova

‌zajímavé tísnivé prostředí ještě více podporovalo tu správnou atmosféru

5/5*

Ani mukAni mukDavid Jackson

Výborná kniha, velice napínavá a ten konec byl pecka, nemohla jsem se odtrhnout .

TerrorTerrorDan Simmons

Kniha je opravdu pořádná bichle ale četla se mi poměrně rychle. Byla jsem napnutá co se bude dít dál a dál.

Kniha mě opravdu dokázala vtáhnout do děje natolik, že se mi nechtěla odkládat. Oblíbila jsem si postavy.

Zvláštní neobvyklá atmosféra, netypické prostředí i hororové prvky mě na knize moc bavily.

Ještě více umocněný prožitek z knihy jsem měla díky tomu, že jsem ji četla v zimě, za okny padal sníh a foukal dost silný vítr, takže u některých kapitol mi doslova šel mráz po zádech.

Vřele doporučuji

Hodnocení : 5/5*

30.01.2021

Mizející dívkyMizející dívkyLisa Regan

Sedly mi hlavní postavy a celý příběh se mi líbil. Lehce jsem se začetla, ze začátku mi to přišlo jako klasická krimi ale potom se to opravdu rozjelo. I záporáci byli dobře vykreslení.

Z postav jsem si oblíbila babičku hlavní hrdinky a její linku příběhu plus velice emotivní závěr - odhalení kdo je Ramona a jak to s ní bylo.

Kniha je čtivá, námět a zápletka dobrý, vůbec jsem neodhadla, jak se děj bude vyvíjet a jak bude směřovat. Krimi příběh, který je dramatický i napínavý tak akorát. Skvěle promyšlený děj, který překvapí. Rozhodně se nebojím doporučit dál a neskutečně se těším na další díl

Přízraky domu CarrowůPřízraky domu CarrowůDarcy Coates

Z Přízraků domu Carrowů jsem nadšená , nemohla jsem se od knížky odtrhnout

neskutečně čtivé, za mě zatím autorčina nejlepší kniha

super strašidelná atmosféra, duchařina jak má být, je pravda, že s největší pravděpodobností hororový nadšenec vyděšen nebude, ale čtivé to je rozhodně

postavy mi byly všechny moc sympatické a lehká romantická linka mi tam sedla

Černočerná tmaČernočerná tmaStephen King

Povídky mě moc bavily. Přečtené na jeden zátah, mohu doporučit.

08.01.2021

Dívka beze jménaDívka beze jménaLisa Regan

Dívka beze jména mě bavila. Ve druhém případu se sympatickou Josie také potkáváme další postavy, které jsme už mohli poznat v prvním díle, je tady Misty, Trinity, Luke, Noah a další. Proto určitě doporučuji číst díly postupně.

Tenhle díl mě překvapil několikrát celou řadou zápletek, které byly tedy pořádně zamotané.
Některé části pro mě byly až neuvěřitelné a přitažené za vlasy.
Co se týče postav, Josie je skvělá, mám ji ráda od začátku a v tomto díle dostal poměrně velký prostor i Noah, jeho postava se pěkně vyvíjí a moc mě baví sledovat vztah k Josie.

Knížka je čtivá, nabitá napínavým dějem a i když v některých částech bych výhrady měla na přílišnou zamotanost, tak jako celek se mi moc líbila. Josie mám ráda a těším se na její další případ.

Hodnocení: 4*/5

DraculaDraculaBram Stoker

Náramně jsem si knihu užila, Draculu znám pouze z filmových zpracování, kdysi dávno jsem ho otevřela ale tenkrát jsem byla moc malá, knížku jsem nepřečetla.

Bavilo mě vše, děj, prostředí a samozřejmě postavy. Překvapilo mě, jak se to dosti liší od filmových zpracování a po přečtení knihy mám chuť zkouknout filmové verze a porovnávat.

Vřele doporučuji :)

ÚtočištěÚtočištěJérôme Loubry

Přečteno za noc, nemohla jsem se odtrhnout, tahle knížka nebude pro každého ale je naprosto vynikající. Temná atmosféra a hlavně nic není jak se zdá... Neskutečně mě bavila od začátku do konce. Rozhodně moc moc doporučuju.

05.01.2021

Žena v okněŽena v okněA. Finn (pseudonym)

Super knížka
čtivé
napínavé
nemohla jsem se odtrhnout, vřele doporučuji

06.01.2021

Když jsi odešelKdyž jsi odešelBrooke Harris

Překrásná knížka, ve které se prolíná minulost s přítomností. O velké lásce, mezilidských vztazích, o rodině a rodinných tragédiích a odcházení.
Opravdu velmi emotivní příběh, konec jsem četla v slzách.

"Nebudu tě milovat, jen co budu živ; budu tě milovat, dokud budou hvězdy na nebi, dokud bude voda v mořích a dokud pro vzpomínku na mě bude ve tvém srdci místo."

"Když prší, hledej duhu. A když je tma, hledej hvězdy."

26.01.2021

Temnými hvozdyTemnými hvozdyEmily Carroll

Nádherná komiksová knížka plná tajemných až hororových příběhů. Neskutečně se mi líbila, zaujala mě svojí obálkou a jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla.

Líbily se mi všechny příběhy ale úplně nejvíc Dáma, jíž ruce chlad halí, ta je skvělá. Líbilo se mi i že je z větší části veršovaná.

Co se týče kresby, ta mě uchvátila, je skutečně krásně propracovaná.

Vřele doporučuji ❤️

26.02.2021

Dívka na kolejíchDívka na kolejíchHeather Gudenkauf

Co všechno dokáže způsobit žert, který nabere takové obrátky, ze kterými nikdo nepočítal. Doslova před očima ničí životy hlavních hrdinů.
Silný příběh o osamělosti, šikaně, touze mít kamarády a zapadnout.
Kam až je člověk schopen dojít, když se snaží ochránit někoho blízkého. Lži, které jako pavučina opředly hlavní postavy a dostaly je do nevyhnutelné situace. Kolik vlastně rodiče ví o svých dětech a je dobré pořád děti před vším chránit a zakazovat? Vždycky si najdou nějakou cestu.
Moc se mi líbila v příběhu zakomponována městská legenda, s celou historií Josepha Withera.

Výborná kniha, která mě velmi překvapila a můžu ji s radostí doporučit dál.

24.02.2021

Pátá oběťPátá oběťJonathan Dylan Barker

Druhý díl z trilogie je stejně napínavý, jako byl první. Kniha se čte sama, pořád vás drží v napětí. Zvrat stíhá zvrat a čtenář neustále potřebuje vědět co bude dál. Tahle knížka vás nenechá v klidu.

11.04.2021

SvědectvíSvědectvíStephen King

Nebojím se tvrdit, že tohle je pravděpodobně jedna z nejdelších knížek, kterou jsem přečetla. V počtu stran je o fous delší Kingovo To a o kus kratší Pod kupolí.
Trvalo mi týden ji přečíst a je to teda řádná kingovská jízda.

V postapo světě se odehraje odvěký souboj Dobra a Zla.
Líbily se mi postavy a moc. Spoustu z nich jsem si oblíbila, dokonce i ty, které nebyly kladné ale měly dost pohnuté osudy.
Kniha je čtivá i když může svou rozsáhlostí odpudit čtenáře ale toho se vůbec nebojte, pořád se něco děje a nutí vás to číst dál a dál.
Je pravda, že pro mě některé pasáže byly opravdu až příliš rozvleklé (zápisy z výboru) ale vždycky jsem se těšila na akci, která následovala.
Uvítala bych, kdybych některé postavy měly o kousek víc prostoru a některé pasáže bych brala klidně kratší ale mojí pozornost kniha udržela.
King je Mistr vyprávění a Svědectví rozhodně stojí za přečtení. Jsem ráda, že se mi knížka dostala do ruky a už teď mi po tom týdnu čtení začínají ty postavy chybět.

30.04.2021

Ví o toběVí o toběSarah Pinborough

kniha čtivá, nemohla jsem ji odložit, měla jsem několik teorií, jak to bude ale ani jednou jsem se netrefila

neskutečně překvapivý a hlavně pro mě šokující závěr, rozhodně můžu vřele doporučit

napínavý, dechberoucí děj s neočekávanými twisty a neodhadnutelným koncem, skvěle vystavěný thriller, který sklouzává až k hororu

kniha, kterou nebudete chtít odložit

bavily mě postavy, bavil mě děj, který vede ke grandióznímu nečekanému finále

milovníci tohoto žánru si knížku určitě užijí stejně jako já

hodnocení: 4,5/5*

Podivná holkaPodivná holkaJenny Blackhurst

Kniha je skvěle napsána, obsahuje krátké kapitoly. Čte se sama, má to spád, nemohla jsem se odtrhnout. Často jsem byla překvapená, napnutá, nemohla jsem přestat číst.

Moc se mi líbil hororový nádech, ten byl výborný, dává knize ještě větší rozměr. Rozhodně mě knížka velice bavila, nechybí zajímavý námět a napětí.

A z poslední věty vás zamrazí.

05.01.2021

Přiveď mě zpátkyPřiveď mě zpátkyB. A. Paris (pseudonym)

Výborná knížka, která mě bavila od začátku do konce. Čtivé, nemohla jsem přestat, byla jsem zvědavá, jak to dopadne

Opravdu moc povedené a ten konec. Milovníci tohoto žánru budou určitě stejně nadšení jako já. Vřele doporučuji.

ToToStephen King

Moje nejoblíbenější kingovka. Miluju celý příběh tolik, že si budu muset dát rereading do třetice. Úžasně propracované, neskutečně čtivé, nápadité, má to spád a miluju ten konec.
Je to srdcovka.

Vřele doporučuji

08.01.2021

Zátiší s vránamiZátiší s vránamiLincoln Child

Já osobně sérii s agentem Pendergastem miluju a tohle je jeden z mých nejoblíbenějších dílů.

Kniha mě bavila od začátku do konce, nenudila jsem se ani chvilku a těžce se mi odkládala.

Je čtivá, dobře napsaná, děj krásně plyne. Perfektní prostředí, ponurá atmosféra, to vše vás krásně vtáhne do děje.

Mohu vřele doporučit.

30.01.2021

Oceán na konci cestyOceán na konci cestyNeil Gaiman

Opět mě pan autor dostal, neskutečně čtivá, chvílemi až poetická knížka, která mě ohromila, vtáhla do děje, v některých pasážích vyděsila a v neposlední řadě dojala.

Příběh je originální, postavy mě velmi bavily a držela jsem jim palce.
Fantasy pohádka která jde chvílemi až do děsivého hororu se vám dostane pod kůži a začtete se tak, že nebudete chtít aby knížka skončila.

Příběh mě bavil i díky svojí kontrastnosti, kdy se snoubí pohádka, s hrůzou, násilím a temnotou, kterou provází samota a strach.
Prožitek ještě umocňují nádherné ilustrace Elise Hurst.

Můžu vřele doporučit ♥️

13.03.2021

Než jsem zemřelaNež jsem zemřelaS. Tremayne (pseudonym)

Právě dočtená horká novinka od S. K. Tremayne Než jsem zemřela. Popravdě nechtělo se mi odejít z příběhu a zuby nehty, tedy očima jsem se držela posledních odstavců, tolik se mi knížka líbila.

Čím že mě příběh tak dostal? Nádhernou přenádhernou krajinou, kde je bujná příroda a na stráních můžete vidět dartmoorské poníky, kteří nespoutaně běhají s větrem o závod, kde se na loukách pasou ovečky a kde příroda ještě nebyla člověkem pokořena. Popisy Dartmoorského národního parku jsou tak živé, že máte pocit, jakoby jste tam byli. A já vím, že až se mě někdo někdy zeptá, jak bych se chtěla podívat, bude to přesně tam, do Dartmooru.

Je to třetí kniha, kterou jsem od S. K. Tremayne četla a i když předchozí mě obě velmi bavily tak tahle je za mě úplně top. Příběh je místy temný, strašidelný až hororový, neskutečně poutavý a napínavý.
Ano, jsou tam chvílemi dost drsné popisy, kde se děje něco nepěkného zvířatům u kterých mi nebylo lehko a hlavně jedna scéna na konci mě dostala do stavu, kdy jsem brečela jako želva i přesto je to jedna z nejpoutavějších knih, které jsem měla možnost číst a budu na ní dlouho vzpomínat.

Můžu knihu opravdu srdečně doporučit všema deseti

19.03.2021

Čarodějův učeňČarodějův učeňOtfried Preussler

Knížka, která mě před takovou dobou okouzlila, spala dlouhých dvacet let, než jsem se k ní vrátila.
Nikdy na ní nesedl prach, měla jsem ji ukrytou jako poklad.
Miluju ten příběh a čtení jsem si užila na maximum. Čas ji v mých očích nijak nezměnil, líbí se mi pořád a snad ještě o chloupek víc.
Ale moje cesta ke knize vedla přes mojí další obrovskou lásku a to je filmová podoba od pana Zemana.
Mohla jsem se dívat pořád dokola a nikdy jsem neměla dost.
Pamatuju si, jak se naši báli, že je příběh chvílemi příliš strašidelný a já byla opravdu malá ale nenechala jsem se přemluvit a chtěla jsem se dívat zas a znova. Kdykoliv ho dávali v televizi, hned jsem nadšeně sledovala, později jsem ho měla na VHSce a to už mě nemohli vůbec odtrhnout.
Ráda bych taky zmínila, že film má nádhernou hudbu, která úžasně podtrhuje děj.
Co se týče knihy, příběh je poutavý a čte se sám. Moc se mi líbilo prostředí mlýna na Černé Vodě. Postavy jsem měla vždycky ráda a vlastně se tady objevila první záporná postava, která mě fascinovala. No když nad tím přemýšlím, o chlup než mistra jsem v knize měla ráda postavu Kmotříčka i když se tam občas jen mihne.

A co že vás v knize čeká? Boj Dobra a Zla, magie, volání moci, mladý žebravý kluk padne do tenat temné síly. Ale je tady taky důraz na přátelství a čistou lásku, která překoná všechny hrůzy. A nenechte se mýlit, tohle není bezstarostná pohádka, jsou tady pořádně hororové prvky a příběh je temný.

A co Vám povím na závěr? Jenom jediné - přečtěte si to ️ protože věřím, že si knížku oblíbíte stejně jako já

03.07.2021

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris (pseudonym)

Knížka přečtená za pár hodin, byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Hlavní hrdinka je hodně naivní ale děj mě bavil .

hodnocení: 3,5/5*

06.01.2021

Sedm dní k přežitíSedm dní k přežitíNathalie Bernard

Kniha je velmi čtivá, psaná jednoduše a neskutečně rychle utíká.
Není to klasický thriller, na který jsem zvyklá a chvílemi mi přišlo, že děj opravdu chvátá.
Jednohubka přečtená na jeden zátah ale nenudila jsem se.
Kniha má dvě linky. První, kde unesená holčička Nita bojuje v lesích uprostřed zimy o život a druhá linka je vyšetřování a pátrání.
Doporučuji, určitě stojí za přečtení.

Hodnocení: 4/5*

26.01.2021