Roseblood Roseblood komentáře u knih

Dívka, která se třpytila Dívka, která se třpytila Lauren Beukes

Thriller, který je vyprávěný z několika pohledů.
Originální a velmi zajímavý námět, kdy vrah, cestuje časem a zabíjí dívky.
Několik časových rovin, kdy v hlavní rovině je příběh dívky Kirby, která jako jediná přežila řádění šíleného vraha a pouští se do pátrání po něm.

Kniha je čtivá, napínavá, čtenáře dokáže pohltit a udržet jeho pozornost.

Jako čtenář jsem se ze začátku opravdu musela hodně soustředit na přeskakování v čase, kdy jsem občas mívala v hlavě zmatek. Časové skoky byly pro mě ve většině případů náročnější na zorientování v ději ale když si na styl, jakým je kniha psaná zvyknete, tak už vás nepustí.
Čím víc vražd přibývá, tím víc je děj propojený a zároveň zamotaný, komplikovaný.

Co mi přišlo úplně fantastické byl Dům a jeho tajemství.

Hlavní hrdinka mi byla od začátku velmi sympatická, držela jsem jí palce. Harper jako záporná postava je ďábelský a brutalita jeho vražd je opravdu extrémní.

17.04.2021 4 z 5

Draculova žena Draculova žena Michaela Ella Hajduková

Protože miluju Draculu ve všech možných podobách, nemohla jsem si nechat ujít tuhle knížku.
Je čtivá, poutavá, moc se mi líbilo prolínání minulosti a současnosti. Příběh je originální, bavil mě, jen mi bohužel přišly některé pasáže nedořešené a to byla škoda.
Postavy jsem si oblíbila, určitě bych tady uvítala, kdyby měly některé přece jenom trošku více prostoru.
Knížka rozhodně stojí za přečtení.

17.04.2021 3 z 5

Sněhová královna Sněhová královna Hans Christian Andersen

Už od mala miluju pohádky, vždycky jsem se na ně před spaním těšila a teď jsem narazila na tenhle knižní poklad z roku 1979

Andersen je jeden z mých nejoblíbenějších autorů, ač spousta jeho pohádek dodnes vhání slzy do očí, jako moje milovaná Holčička se sirkami.
V tomto souboru pohádek je krom pro mě známých pohádek i řada neznámých, které jsem četla poprvé. Knížka je prokládaná nádhernými ilustracemi ❤️

Sněhová královna, která se pyšní na prvním místě, je následována Pastýřkou a kominíčkem a pro mě zcela novým Sněhulákem.
Již zmiňovaná Holčička se sirkami, mnou velice oblíbené Ošklivé kačátko a Cínový vojáček u kterého také v mém případě nezůstane žádný kapesníček suchý.

Nezbývá mi nic jiného, jen velké vřelé doporučení, nejen pro malé ale i pro velké čtenáře.

11.04.2021 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Druhý díl z trilogie je stejně napínavý, jako byl první. Kniha se čte sama, pořád vás drží v napětí. Zvrat stíhá zvrat a čtenář neustále potřebuje vědět co bude dál. Tahle knížka vás nenechá v klidu.

11.04.2021 5 z 5

Adept Adept Adam Przechrzta

Adept je jedna z knih, kterou se Vám nebude chtít odložit.

Mě jako čtenářku, která má moc ráda fantasy si hned získala svojí čtivostí, poutavým neotřelým dějem i svižností.

Tato kniha netrpí dlouhým pomalým rozjezdem, rovnou vás strhne do akčního děje, tím pádem se nemusíte obávat, že by jste se nudili.

Prostředí, ve kterém se Adept odehrává je velmi dobře popsané.

Hlavní postavy nejsou ploché ale velmi dobře vykreslené, po celou knihu se dál a dál vyvíjejí a velmi jsem si je oblíbila.

Bavil mě jejich černý humor, slovní přestřelky a špičkování, které mě často vyvolalo úsměv na tváři.

Vtipná - svižná - akční - čtivá - poutavá - to vše je kniha Adept, kterou mohu vřele doporučit.

Už se nemůžu dočkat na další díl❤️

Hodnocení: 4,5*/5

08.04.2021 5 z 5

Poslední jednorožec (komiks) Poslední jednorožec (komiks) Peter S. Beagle (p)

Upřímně, tohle je dokonalost a mám neskutečnou radost, že se mi dostala do ruky. Jsem tak nadšená, že to ani pořádně nejde napsat jak.
Tenhle příběh mě doslova okouzlil jak svojí nádhernou dechberoucí kresbou, tak zpracováním. Nádherný, nadčasový, kouzelný, temný a dojemný příběh u kterého mi nejedna slza ukápla.

Hlavní hrdiny si nejde jinak než oblíbit a držet jim palce až do samotného závěru.

Jestli máte rádi pohádky, fantasy a komiksy tak Poslední jednorožec je opravdu #mustread. Neváhejte a sáhněte po něm a můžu vám slíbit, že budete stejně nadšení jako já.

02.04.2021 5 z 5

Truhla času Truhla času Andri Snær Magnason

Dva příběhy v jednom, které mě okamžitě vtáhly do děje.
Příběh se mi moc líbil, obsahoval spoustu metafor, odkazů, byl poučný a dojemný.

Ač tam bylo hodně násilí a smrti, do děje mi to sedlo. Je to příběh, který vás donutí se zamyslet a jen tak ho nevyženete z hlavy.
Jak může obrovská láska a strach zničit někoho, koho máme strašně rádi a nechceme o něj přijít.

Příběh věčné princezny, pro kterou chtěl její otec dobýt celý svět a dát jí věčné mládí je tragický ale nese v sobě silné poselství, že čas se skutečně ovládnout nedá a proto by jsme si měli každé chvilinky vážit a užívat si každou vteřinu. Protože být na světě věčně, to není radost ale prokletí.

Druhá linka příběhu nám ukazuje, co by se stalo, kdyby lidé nechtěli řešit jakékoliv problémy a jednoduše by od nich bezohledně utekli než aby se snažili vymyslet co dál.

Co se týče postav, moc jsem si oblíbila postavu chůvu, která byla opravdu ryze kladná a Lilian, kdy poměrně na začátku mě napadlo, kdo to doopravdy je. Jinak ostatní postavy jsem chápala, spousty z nich mi v moc líto.

Knížka mě dojímala od začátku a na poslední kapitolu jsem skoro přes slzy neviděla. Můžu všem vřele doporučit, jak mladším tak dospělákům.

25.03.2021 5 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Knížka je kraťounká s nádhernými ilustracemi Chrise Riddella. Přesto, že je krátká, příběh v člověku ještě dlouho po přečtení rezonuje. Příběh s překvapením, vícero pohádek, které známe, v novém originálním kabátě. Trošku temné, magické, dojemné, chvílemi skoro hororové a to překvapení, když vám dojde, kdo je vlastně královna. Co se týče konce, to je prostě pecka❤️

"Člověk má vždycky na vybranou."

Vřele doporučuji nejen milovníkům Gaimana.

Hodnocení 5*/5

22.03.2021 5 z 5

Než jsem zemřela Než jsem zemřela S.K. Tremayne (p)

Právě dočtená horká novinka od S. K. Tremayne Než jsem zemřela. Popravdě nechtělo se mi odejít z příběhu a zuby nehty, tedy očima jsem se držela posledních odstavců, tolik se mi knížka líbila.

Čím že mě příběh tak dostal? Nádhernou přenádhernou krajinou, kde je bujná příroda a na stráních můžete vidět dartmoorské poníky, kteří nespoutaně běhají s větrem o závod, kde se na loukách pasou ovečky a kde příroda ještě nebyla člověkem pokořena. Popisy Dartmoorského národního parku jsou tak živé, že máte pocit, jakoby jste tam byli. A já vím, že až se mě někdo někdy zeptá, jak bych se chtěla podívat, bude to přesně tam, do Dartmooru.

Je to třetí kniha, kterou jsem od S. K. Tremayne četla a i když předchozí mě obě velmi bavily tak tahle je za mě úplně top. Příběh je místy temný, strašidelný až hororový, neskutečně poutavý a napínavý.
Ano, jsou tam chvílemi dost drsné popisy, kde se děje něco nepěkného zvířatům u kterých mi nebylo lehko a hlavně jedna scéna na konci mě dostala do stavu, kdy jsem brečela jako želva i přesto je to jedna z nejpoutavějších knih, které jsem měla možnost číst a budu na ní dlouho vzpomínat.

Můžu knihu opravdu srdečně doporučit všema deseti

19.03.2021 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

S Neviditelným jsem se poprvé setkala ve filmové podobě s názvem Prokletí domu Hajnů, kde se Petr Čepek zhostil role strýčka Cyrila.

Neviditelný je vynikající psychologický román. Temný příběh rodiny Hajnů, bez špetky optimismu se od začátku řítí do zkázy.

Musím říct, že jsem tady nenašla postavu, která by si získala moje sympatie, když pominu Katy, která byla jediné světýlko v jinak nesympatických postavách.

Je to skutečně čtenářský zážitek, tuhle knihu jen tak z hlavy nedostanete. Beznaděj a deprese z knihy jenom prýští ale ruku v ruce s nimi jde i přátelství, láska a pokání, ctižádost, která vede k hlubokému pádu.

Doporučuji všema deseti, je to skvost ♥️

15.03.2021 5 z 5

Oceán na konci cesty Oceán na konci cesty Neil Gaiman

Opět mě pan autor dostal, neskutečně čtivá, chvílemi až poetická knížka, která mě ohromila, vtáhla do děje, v některých pasážích vyděsila a v neposlední řadě dojala.

Příběh je originální, postavy mě velmi bavily a držela jsem jim palce.
Fantasy pohádka která jde chvílemi až do děsivého hororu se vám dostane pod kůži a začtete se tak, že nebudete chtít aby knížka skončila.

Příběh mě bavil i díky svojí kontrastnosti, kdy se snoubí pohádka, s hrůzou, násilím a temnotou, kterou provází samota a strach.
Prožitek ještě umocňují nádherné ilustrace Elise Hurst.

Můžu vřele doporučit ♥️

13.03.2021 5 z 5

Holky odnikud Holky odnikud Amy Reed

"Opravdová statečnost se pozná tak, že se sice bojíš, přesto však něco uděláš".

Kniha je velice čtivá, od první stránky mě vtáhla do děje.
Nenechte se zmást růžovým obalem, protože obsah, který dostanete rozhodně růžový není.

Příběh, který v sobě nese spoustu důležitých témat - znásilnění, boj proti přehlížení a sexismu, o předsudcích, náboženství, stereotypech, mentálním onemocnění, příběh o přátelství, důvěře, o uvědomění si své vlastní hodnoty, o překonání strachu.

Jedná se o knihu, která skutečně vyvolává silné emoce.
Měla jsem malinko obavy z toho, že zde bude mužské pokolení házeno do jednoho pytle a odstavce, kde se mluvilo o mužské "zvířeckosti" o zvířecích pudech, které ve všech mužích dřímají a oni s tím nemohou nic dělat jsem četla z nadzvednutým obočím, leč musím taky hned dodat, že se tady naštěstí vyskytujív kladné mužské postavy, což mě zase uklidnilo a mohla jsem knihu v klidu dočíst a tím pádem ji mohu doporučit i když by se tady určitě našlo pár názorů, se kterými se úplně neztotožňuji.

Ke konci bych ráda dodala, že se mi kniha nad očekávání líbila a posledních cca padesát stránek jsem brečela jako želva.
Také jsem ráda, že se na zadní straně vyskytuje varování ohledně toho, že kniha obsahuje citlivá témata.

Hodnocení: 4*/5

10.03.2021 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Šest vran mě moc bavilo. Autorčin styl mi sedl. Kniha je čtivá, těžko odložitelná a je vyprávěna hlavními hrdiny, které jsem si moc oblíbila.

Nejsem zvyklá na tak velký formát knihy ale má opravdu nádhernou, vyvedenou obálku.
Už se nemůžu dočkat na Prohnilé město ❤️

Originální příběh, promyšlený svět a sympatické postavy. Vřele doporučuji

Hodnocení: 4,7/5*

07.03.2021 5 z 5

Sousedská hlídka Sousedská hlídka Mike Mignola

Jedná se o pokračování komiksu Historky z příšeří.
Opět velice vyvedená kresba a setkání s oblíbenými hrdiny, které jsme poznali v prvním díle.
Miluju hlášky hlavních hrdinů i to jak se v příbězích snoubí veselost, napětí i smutek, například část se stádem oveček.
V prvním příběhu vystupuje i Hellboy.

Doporučuji ❤️

27.02.2021 5 z 5

Temnými hvozdy Temnými hvozdy Emily Carroll

Nádherná komiksová knížka plná tajemných až hororových příběhů. Neskutečně se mi líbila, zaujala mě svojí obálkou a jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla.

Líbily se mi všechny příběhy ale úplně nejvíc Dáma, jíž ruce chlad halí, ta je skvělá. Líbilo se mi i že je z větší části veršovaná.

Co se týče kresby, ta mě uchvátila, je skutečně krásně propracovaná.

Vřele doporučuji ❤️

26.02.2021 5 z 5

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Naprosto úžasný, originální komiks s pořádně depresivní, hororovou atmosférou.

Kombinace psychologického dramatu s tíživou atmosférou vám pořádně zamává emocemi a jen tak na něj nezapomenete.

Nevadilo mi, že komiks obsahuje minimum slov díky úchvatné kresbě.
Je to velmi silný, emotivní příběh.

26.02.2021 5 z 5

Dívka na kolejích Dívka na kolejích Heather Gudenkauf

Co všechno dokáže způsobit žert, který nabere takové obrátky, ze kterými nikdo nepočítal. Doslova před očima ničí životy hlavních hrdinů.
Silný příběh o osamělosti, šikaně, touze mít kamarády a zapadnout.
Kam až je člověk schopen dojít, když se snaží ochránit někoho blízkého. Lži, které jako pavučina opředly hlavní postavy a dostaly je do nevyhnutelné situace. Kolik vlastně rodiče ví o svých dětech a je dobré pořád děti před vším chránit a zakazovat? Vždycky si najdou nějakou cestu.
Moc se mi líbila v příběhu zakomponována městská legenda, s celou historií Josepha Withera.

Výborná kniha, která mě velmi překvapila a můžu ji s radostí doporučit dál.

24.02.2021 5 z 5

Království Dutců Království Dutců Kira Jane Buxton

Zavržená vrána s krizí identity, která se spřáhla s bladhaundem na cestě světem, kterému narostly zuby a pozbyl hranice.

Čerstvě dočtené Království Dutců, které ve mě zanechalo velikou stopu.
Nikdy jsem nic takového nečetla, nedokážu to k žádné knize připodobnit. Je neskutečně originální. S něčím takovým jsem se zatím nesetkala. Je to skutečně hluboký zážitek.
Čtivost je maximální, pořád chcete vědět, jak to bude dál.
Moc jsem si oblíbila hlavní hrdiny, nesourodou dvojici, která vás bude knihou provázet.
Je pravda, že po dočtení mám pocit, že mi kniha něco předala, teď se na ptačí a zvířecí svět, potažmo celou přírodu dívám jinak.
Příběh, který má daleko hlubší kontext, předávající člověku zprávu, poselství.
Měli by jsme se zamyslet nad tím, jak přírodu ničíme a co se stane, když si začne příroda brát svoje právoplatné místo. Žijeme už příliš dlouho v době elektroniky a tady se setkáváme s jedním pohledem, co se může stát.

"Ten, který vybírá, musí také vracet"

Moc mě bavily pasáže o všemožných zvířatech, přírodě, rozličnou květenou a hledala jsem si například jak vypadají různé druhy ptáčků, kteří v knize vystupují.

Spousta kapitol se mnou dost otřásla a neubránila jsem se slzám. Třeba ta, která se věnuje poslední lední medvědici.

Všem moc moc doporučuji. Sice jsem dočetla před chvílí ale už teď mi chybí.

22.02.2021 5 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Knížku jsem četla jedním dechem a moc pěkně mi sedla. Líbil se mi nápad, prostředí i různorodé postavy - ať už mladí vězni, zvláštní obří stráže, netvoři nebo děsiví psi a pokusy.
Musím říct, že by se mi líbilo i filmové zpracování.

Vzhledem k tomu, že je to díl první, spousta věcí nebylo vysvětleno, tím pádem věřím, že se v dalších dílech dozvíme více.

Výheň je rozhodně zajímavé, děsivé místo, kam by jste se určitě nechtěli dostat. Těžko říct, jak dlouho by tam člověk dokázal přežít.

Děj knihy byl v některých částech dosti uspěchaný a autor nás nechal v některých částech pouze nakouknout pod pokličku.

Často se mi stávalo, že jsem úplně zapomněla, že hlavní postavy jsou vlastně děti, děj je poměrně dost drsný.

Kniha je čtivá, má rychlý spád, ráda ji doporučuji.
Už aby bylo pokračování, nemůžu se dočkat.

Hodnocení: 4/5*

18.02.2021 4 z 5

Nejsem sériový vrah Nejsem sériový vrah Dan Wells

Zvláštní, originální a netypická knížka, která mě opravdu bavila.

Dobře se mi četla, je napínavá s pořádnou dávkou akce a hlavně originální zápletkou.
Oblíbila jsem si hlavní postavu, která není úplně typická (mladý sociopatický kluk se zálibou v sériových vrazích).

Vřele doporučuji, nebudete se nudit ❤️

Zajímavost: podle knížky byl natočen film

Hodnocení: 4/5*

07.02.2021 4 z 5