Roseblood Roseblood komentáře u knih

Zrádné mlhy Zrádné mlhy Katherine Arden

Zrádné mlhy jsou první knihou, kterou jsem od Katherine Arden četla. Doma mám i Medvěda a slavíka, na kterého se chystám.

První díl Malých míst je naprosto okouzlující, krásně strašidelný a udělal na mě moc pěkný dojem.

Je to čistě kategorie horor pro mladší čtenáře ale můžu vás ubezpečit, že to vůbec ničemu nepřekáželo, protože světě div se, ano, i já poměrně ostřílený hororový nadšenec jsem tady zažila pěkně nepříjemné mrazení. A bodejť taky ne, když je to nadupané tajemnou atmosférou. Hlavně si nemyslete, že ti strašáci jsou na obálce jen tak pro legraci.

Postavy jsou krásně vykreslené, vyvíjí se postupně jak příběh nabírá na obrátkách. Moc se mi líbil vztah mezi hlavní hrdinkou a jejím tatínkem a ano, ke konci se nevyhnete dojemným scénám. Vlastně když nad tím přemýšlím, tak dojemným scén je v průběhu knížky víc.

Jak jsem již zmínila výše, myslím, že se jedná o skvělý úvod do žánru Horror, ať už pro mladší čtenáře, nebo čtenáře v jakémkoli věku, kteří chtějí něco lehce hororového vyzkoušet.
V knize jsou pěkně zakomponované děsivé prvky. A na mě kombinace mlhy, obřího kukuřičného pole, které se táhne až bůhví kam a strašáků fungovala extra dobře.

Kniha se čte sama, je napínavá s pěkně vystavěným příběhem, sympatickými hrdiny a dost děsivým záporákem. Můžu ji vřele doporučit ️

P.S. ta obálka je naprosto boží, úplně dýchá tou atmosférou

Muži, kteří nenávidí ženy I Muži, kteří nenávidí ženy I Denise Mina

Četla jsem první díl Milénia, viděla filmy a teď se mi do ruky dostal komiks.

Zdařilá kresba, už samotná obálka si říká o pozornost. Jen si nejsem úplně jistá, jestli to pochopí i ten, který nikdy nečetl knihu ani neviděl film.

Prázdnota Prázdnota Marianna Sztyma

Nádherný a velice emotivní, dojemný komiks o prázdnotě, která nastupuje poté, když nás náš milovaný opustí.

Příběh o samotě, prázdnotě a ztrátě. Zabývá se nelehkými otázkami, jak se vyrovnat se ztrátou a jestli to vůbec jde, jestli zapomeneme, jestli se budeme pořád trápit, jak dlouho a jak moc nás bude to prázdné místo bolet a zmizí někdy? Bude se prázdnota někdy vůbec zmenšovat?

S prázdnotou se za život každý z nás setká, bohužel je to koloběh života, nedá se jí vyhnout a patří k nám, je naší součástí ale tak jak je zmíněno na konci příběhu, bude s námi napořád ale postupně se bude zmenšovat a stane se malou a nepatrnou.

31.05.2021 5 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

První díl ze série mě velice bavil. Uvedení do děje, seznámení s hlavními postavami, které mě sedly.

Vím, že je natočený i seriál ale zatím jsem ho neviděla a teď bych si nejprve ráda přečetla všechny díly a poté se vrhnu na seriálové zpracování.

Zámek a klíč vám nabídne kombinaci úžasného vypravěče a skvělou grafiku.

Poutavý příběh, který vás jen tak nepustí. Některé části jsou dost děsivé až brutální, výborná ponurá atmosféra a záhadné staré sídlo, to všechno vám první díl komiksu poskytne.
Jsem opravdu moc spokojená a neskutečně se těším na další díly ️

Můžu opět vřele doporučit

31.05.2021 5 z 5

Chlad Chlad Scott Carson (p)

Kniha mě nalákala svoji anotací, hned jsem věděla, že si ji budu chtít přečíst.

Příběh je rozhodně zajímavý, velmi originální. Právě svojí originalitou mě dostal, měla jsem x teorií co se bude dít a dostala jsem něco, co by mě vůbec nenapadlo.

Bavily mě hlavní postavy, které se postupně vyvíjely. Místo, kde se většina děje odehrává má propracovanou historii, krásně na vás dýchá minulost a tragédie, která se tam odehrála.

Ale bohužel, myslím že pokud by byla kniha kratší, tak by jí to prospělo. Některé části byly pro mě příliš zdlouhavé, obsáhlé a místa, kde bych ocenila delší vyprávění byly naopak krátké. Ke konci děj zrychluje, je poměrně uspěchaný.
Nemůžu upřít čtivost, tu kniha rozhodně měla.

31.05.2021 3 z 5

Výprava za ptákem času Výprava za ptákem času Serge Le Tendre

Krásný poutavý příběh, s dojemnými a silnými momenty, který mě neskutečně bavil. Moc se mi líbila propracovaná kresba. Oblíbila jsem si nejen hlavní hrdiny ale i nápaditost, zvláštní krajiny i vedlejší postavy. I s koncem jsem velmi spokojená.

Mohu vřele doporučit

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Anička mi cizí není, jako dítě jsem měla moc ráda seriálové zpracování.

A jaké pocity mám z knížky? Popravdě jsem úplně okouzlená. Holčička, která to neměla úplně jednoduché, dokáže svou dobrosrdečnou povahou a laskavostí získat nejedno srdce a náklonnost lidí okolo sebe.
Miluju Aninu obrovskou fantazii, miluju jak vidí svět, jak se dokáže těšit z maličkostí i její neutuchající optimismus.
Co se mi také moc líbilo byl popis Avonlea a celkově přírody.

Při čtení jsem se musela usmívat i když velmi často mi vhrkávaly do očí slzy dojetí.
Nádherný příběh, který můžu doporučit všem, jak dětem tak i dospělým.

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Šelmu už jsem četla před delší dobou, vlastně tehdy, když vyšla, takže lehké zopakování děje Šelmy bylo pro mě příjemné osvěžení paměti a vybavení děje.
Thea mám ráda, jeho postava mi sedla už v jedničce, miluju jeho humor a líbí se mi i tím jak je jiný, jak má svůj vlastní svět.

Komu neseděla v prvním díle spousta vědeckých informací, tak ani zde se jim nevyhne ale mě to nijak zásadně nevadilo, naopak jsem se dozvěděla spousty zajímavých a poučných věcí.

Tempo knížky mi vyhovovalo, na nudu nebyl čas a ani jsem nezaznamenala vysloveně hluchá místa. Samozřejmě pro mě, jako pro laika, některé z vědeckých částí byly opravdu těžce pochopitelné.

Opět se setkáme s velmi zajímavým případem a zajímavým postupem vyšetřování.
Tentokrát zde vystupuje tajemná a děsivá postava Hračkáře. Já miluju městské legendy, takže pro mě naprosto skvělé téma. A když se k tomu přimíchá magie, kanibalismus a mizející malí kluci tak se nedalo odtrhnout. Ve spoustě částí mi běhal mráz po zádech a to pořádně. Čtení jsem si moc užila.

A abych tady jenom nechválila, mrzelo mě, že samotný Hračkář byl takový nedotažený, ten začátek, legenda, vykreslení bylo bezvadné ale potom jako by to bylo useknuté, taková postava z velkým potenciálem, strašidelná legenda, přímo děsivá ale později je ke konci upozaděná, spousta věcí nevysvětlená, chyběla mi tam přece jenom větší omáčka.
Některé pasáže jsou už na mě příliš přitažené za vlasy. Ale jak celek to bylo vážně dobré.

22.05.2021 4 z 5

Mýtus Cthulhu Mýtus Cthulhu Norberto Buscaglia

H.P. Lovecraft je mistr hororu, miluju jeho tvorbu a zdaleka jsem od něj ještě nepřečetla tolik, kolik bych ráda.

Komiksové zpracování Lovecraftových povídek se mi velmi líbilo a musím říct, že jsem byla ráda, že je místy velmi nejasná a abstraktní, tím pádem moje fantazie mohla jet naplno. Musím říct, že efekt mrazení v zádech u povídek se několikrát dostavil, ač jsem valnou většinu z nich již četla a znala je.

Kill Creek Kill Creek Scott Thomas

Jednoduše řečeno, KILL CREEK byl ÚŽASNÝ!
Miluju horory o strašidelných domech a tady jsem si vrněla spokojeností.

Nevadilo mi, že knížka má ze začátku takové své pomalejší poklidné tempo, při kterém se seznámíme s hlavními hrdiny a nastíní se nám jak na tom momentálně jsou. Jejich osudy i minulost se nám postupně v příběhu odkrývá.

K hlavním postavám jsem si vytvořila vztah, bavili mě, měla jsem je ráda, bylo mi líto, co si v minulosti prožili a když na to přišlo, tak jsem se o ně pořádně bála. Líbilo se mi na nich, jak se vyvíjí, jak se mění.

Sedl mi styl psaní a bavila mě zápletka, byla jsem překvapená i skutečností, že se celý příběh neudál pouze v domě. Měla jsem také ohromnou radost za hororové filmy, které byly zmíněny na začátku knihy.

Můžu vřele doporučit

22.05.2021 5 z 5

Podívej se pod obrázek: Jak bydlí zvířata Podívej se pod obrázek: Jak bydlí zvířata Emily Bone

Zvířata byla a jsou jedním z nejoblíbenějších témat dětských knih.

Už od mala jsem milovala knížky o zvířatech, zajímalo mě všechno, jak žijí, čím se živí, kde bydlí, jak vypadají mláďata atd.
A co že mě to chytlo, že jsem se pustila do téhle knížky, která je přece jenom určená pro o hooodně mladší ročníky? No jednoduše už jsem si potřebovala na chvilku odpočinout od všech hororů, thrillerů, detektivek a jenom vypnout, ponořit se do nádherných ilustrací od Maribel Lechuga.

Jak bydlí zvířata od Emily Bone je kouzelná dětská knížka s krasnými ilustracemi, odklápěcími okýnky a velmi zajímavými informacemi o zvířatech.
Krom klasických odklápěcích okýnek jsou zde i víceúrovňová, která obsahují další zajímavosti.

Strašáci Strašáci Mathieu Salvia

Úžasná záležitost. Tohle jsem četla jedním dechem, je to bomba. Strašně moc mě to bavilo, opravdu tolik, že mám takovou chuť pustit se do komiksu ještě jednou od začátku.
Nenacházím dostatečná slova nadšení, protože tohle je tak fantastický, jak jen může být.
Výborný příběh, okamžitě jsem si zamilovala ústřední postavy, kterým jsem celou dobu fandila. Na konci jsem řvala jak želva.

Tohle je nefalšovaná městská hororová fantasy, která obsahuje neskutečně zajímavé postavy. Kde klaďas/zachránce není vůbec typický ale záporáci jsou teda echt fujtajbloví.

Ještě bych s nimi v příběhu chtěla být, chtěla bych delší konec, některé scény prodloužené ale přesto jsem opravdu šťastná že jsem si tenhle komiks mohla tak užít.

Kresba mě dostávala do kolen, je bezvadná.

Takže shrnuto a podtrženo milionkrát DOPORUČUJU, nebudete litovat. Je to skvost

Hodnocení: 5*/5

Jedlička se narodila Jedlička se narodila Oksana Bula

Totálně mě dostaly nádherné ilustrace v pastelových barvách, je to tak krásně zpracované. Každou jednu stránku jsem si užila. Tukoni jsou tak roztomilí a celý příběh je tak krásný.

Četla jsem spoustu názorů, že knížka obsahuje malinko textu, ano je to pravda ale nemyslím, že je to na škodu.
Sice zatím nemám drobečka, kterému bych o tukonich mohla číst ale dokážu si představit, jak kolem toho upředu daleko delší příběh. Fantazii podněcují ilustrace přes celé stránky, které vypráví celý příběh.
S knížkou se bude dobře pracovat, dá se krásně vyprávět i o každém zobrazeném zvířátku a tím pádem vám nebude vadit, že je textu v knížce málo.

Určitě vřele doporučuji a těším se na další autorčiny knížky

Liščí děti Liščí děti Paul Tobin

"Život ti jen zřídka daruje naději na stříbrném podnose. Musíš si ji tvořit sám"

Druhý díl ze série komiksů o Zaklínači mi sedl.

Líbí se mi kresba a moc mě bavil příběh.
Z postav mě nejvíc zaujala Liščice, sedl mi humor i hlášky trpaslíka, celkově příběh byl akční a napínavý.

Těším se na další díly

Labyrint: Nezdolné srdce Labyrint: Nezdolné srdce Ryan Ferrier

Další naprosto přenádherný komiks. Kdo by neznal filmový Labyrint s Davidem Bowiem v nezapomenutelné roli krále skřítků.

Příběh krále skřítků je opředen tajemstvím a co má společného s příběhem malého, ztraceného chlapečka a jeho zoufalé matky, která se nebojí porazit Labyrint a zastavit samotný čas aby své dítě ochránila? A co s tím má společného děsivý Soví král?

Jsem opět nadšená. Silný příběh o lásce, odhodlání, přátelství. Úžasně propracovaná kresba, kterou jsem si užila naplno.

Mohu jedině vřele doporučit ️

07.05.2021 5 z 5

Když jsem tě viděla naposledy Když jsem tě viděla naposledy Liv Constantine

Od autorky Lynne a Valerie Constantine jsem již v minulosti přečetla knihu Poslední paní Parrishová, která mě velmi bavila a byla jsem z ní nadšená.

Bohužel tady se moje nadšení neopakovalo. Hned na začátku mi dělaly problém postavy, hůře jsem se v nich orientovala a úplně jsem si je utřídila až na můj vkus poměrně pozdě.

Zápletka by nebyla špatná a pachatel mě napadl dost brzo, o to víc mě překvapilo, že jsem se trefila.
Z postav jsem si nebyla schopná nikoho oblíbit, zato mě neskutečně vytáčela hlavní hrdinka, kterou jsem měla několikrát chuť proplesknout. Byla pro mě příliš ufňukaná, neustále si stěžující, ze všeho hned poprděná, sobecká, hysterická a hodně zaměřená na sebe. Namíchla mě, jak byla jednoduše ovlivnitelná.
No rozuzlení taky pro mě bohužel nebylo žádné wow.
Pro mě bylo asi nejhorší to, že jsem se o hlavní hrdinku nebála, nedokázala jsem se úplně do příběhu vžít.

Co se knize nedá upřít, je čtivost. Když jsem si konečně dala dohromady kdo je kdo, tak jsem byla zvědavá, co všechno se bude dít ale bohužel na mě tahle knížka nefungovala.

Na obalu knížky si můžete přečíst že vás čeká strhující (nejsem si jistá) příběh, kde není nouze o lži, skandály, posedlost a pomstu, což až na popis strhující který nemohu potvrdit, zbytek sedí.

Pro nenáročného čtenáře, nebo pro někoho, kdo chce spíš oddechovku s napětím je tohle asi ideální.

Hlavně prosím ty, kteří máte rádi jako já Poslední paní Parrishovou nečekejte stejně dobrou knihu, myslím že by jste byli zklamaní.

06.05.2021 3 z 5

Zlatíčka Zlatíčka Melanie Golding

(SPOILER) ZLATÍČKA - Melanie Golding

Zlatíčka na mě působí jako psychologické drama s prvky mysticismu až hororu. Kniha mě bavila moc, je čtivá a udrží vás v napětí až do konce.
Bavily mě postavy, i vykreslení hlavní hrdinky, se kterou čtenář prožívá noční můru všech maminek. Téma záměny dětí za takzvané podvržence se mi moc líbí. Tatínek byl na proplesknutí, v x částech jsem z něj rostla.

Kniha si s vámi hraje, můžete přistoupit na variantu, že si to hlavní hrdinka pouze představuje, jako výplod choré mysli ale co potom ty staré pověry, které se tradují. Opravdu existují nějaké temné síly, které si děti lidí rádi odnáší? To už je na čtenáři, jak si příběh vysvětlí.

!Spoiler!

Mysteriózní příběh, který se mi opravdu moc líbil ale teď přijde to ALE - bylo to bohužel nedotažené, myslím, že kdyby se zapracovalo ještě více na příběhu, tak kniha mohla být opravdu top.
Příběh ženy, které se něco stalo před sto lety byl jenom rychle nastíněn (má čtenář tedy možnost, že to ona, jako neklidný duch chtěla živé děti, nebo na sebe chtěla upozornit aby konečně mohla spočinout v zemi a ne v zatopené vesnici.
Nedokončený příběh ženy, které se před léty taky někdo pokusil ukrást narozená dvojčata. Plus linka, že se to děje jednou za x let, když se ukáže špička zatopeného kostela.
A do třetice kdo nebo co byla ta bytost, která děti odnáší - vodní víla, čarodějnice, elfka nebo zabitá dívka, která se našla v zatopené vesnici i se svými dvojčaty ?

Konec spoileru :-)

Konec mě také částečně překvapil, proč se manžel zachoval, jak se zachoval ale vzhledem k okolnostem se člověk zase tolik divit nemůže.
Knížku mohu doporučit, mě se opravdu líbila moc, jen bohužel, mám spoustu otázek, které zůstanou nezodpovězené, proto nemůžu dát vyšší hodnocení, ač bych moc ráda dala plný počet.
Je to čtivý příběh, který vám zamotá hlavu.

Hodnocení: 3,9*

01.05.2021 4 z 5

Noční návštěva Noční návštěva Carol Goodman

Noční návštěva se mi moc líbila, je to žánrový mix, který mi sedl.

Kniha je čtivá, děj spletitý a jen tak nepřijdete na rozuzlení. Díky tomu udržela moji pozornost a postupně se mi celý příběh rozplétal.
Musím říct, že je to taková knížka, která by se mi líbila i zfilmovaná.

A byly tam i části, které mě dojaly. Postavy se mi moc líbily, i to, jak jsem poměrně dlouho nevěděla jak moc jsou kladné nebo ne. Taky mi určité pasáže navozovaly tíseň a u některých mi zase lezl mráz po zádech.

Pokud máte rádi propletené napínavé, dojemné příběhy, s kapkou smutku a tajemna, tak je to ideální čtení pro vás.

Vřele doporučuji ️

30.04.2021 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Nebojím se tvrdit, že tohle je pravděpodobně jedna z nejdelších knížek, kterou jsem přečetla. V počtu stran je o fous delší Kingovo To a o kus kratší Pod kupolí.
Trvalo mi týden ji přečíst a je to teda řádná kingovská jízda.

V postapo světě se odehraje odvěký souboj Dobra a Zla.
Líbily se mi postavy a moc. Spoustu z nich jsem si oblíbila, dokonce i ty, které nebyly kladné ale měly dost pohnuté osudy.
Kniha je čtivá i když může svou rozsáhlostí odpudit čtenáře ale toho se vůbec nebojte, pořád se něco děje a nutí vás to číst dál a dál.
Je pravda, že pro mě některé pasáže byly opravdu až příliš rozvleklé (zápisy z výboru) ale vždycky jsem se těšila na akci, která následovala.
Uvítala bych, kdybych některé postavy měly o kousek víc prostoru a některé pasáže bych brala klidně kratší ale mojí pozornost kniha udržela.
King je Mistr vyprávění a Svědectví rozhodně stojí za přečtení. Jsem ráda, že se mi knížka dostala do ruky a už teď mi po tom týdnu čtení začínají ty postavy chybět.

30.04.2021 5 z 5

Rozbité okno Rozbité okno C. M. Ewan (p)

Nápaditý a čtivý thriller s tak pořádnými twisty, že se vám nepodaří odhalit, jak to vlastně je. Měla jsem tolik teorií a přesto knížka opravdu hodně překvapila.
Kniha se nedala odložit, obsahuje spoustu napjatých momentů, kdy vás jednoduše nepustí a musíte číst dál.
Hlavní postavy mi sedly, držela jsem jim palce.
I když ne všechny části knížky byly pro mě uvěřitelné, díky stylu, jakým je psaná klidně přivřu oči. Takhle napínavý thriller jsem už dlouho neměla v ruce.

Za mě velká spokojenost a můžu vřele doporučit

20.04.2021 4 z 5