Roseblood Roseblood komentáře u knih

Asgard Asgard Xavier Dorison

Skvělý komiks se skvělým příběhem a bezva postavami, které jsem si oblíbila. Bavilo mě sledovat hlavního hrdinu a celou dobu jsem mu držela palce.
Pro mě jako hezký bonus byly poznámky pod čarou se zajímavostmi.
Komiks mi nabídl mix příběhu z dob vikingů, severského prostředí, mytologie a krásné kresby. Příběh je ucelený a i s koncem jsem byla spokojená.
Můžu vřele doporučit.

21.02.2023 5 z 5

Ďáblův hřbet Ďáblův hřbet Honza Vojtíšek

Skvělý folk horor v podání československých autorů.

Líbila se mi kombinace prostředí tajemných hlubokých lesů a bohabojných, pověrčivých lidí.
Knížka se čte sama, protože napětí vás nenechá v klidu ji odložit.
Máme zde spoustu krvavých pasáží, kde lítají vzduchem nejen všemožné končetiny ale i vnitřnosti apod.
K hlavním postavám jsem si nestihla moc vytvořit vztah ale to mi nijak nepřekáželo. Jen bych uvítala možná více osvětlení tajemných kopytníků, kteří jsou velmi brzy čtenářům odhaleni leč o nich nic moc nevíme.
Jejich schopnost se všemožně skrývat, nebo nadlická síla se maloučko upozadila v závěrečném boji, kdy ne vždy měli nad lidmi navrch.
Ač bych uvítala ještě propracovanější postavy, ke kterým bych si vztah vytvořila, i tak jsem tam měla své favority.
Naprosto úžasné scény byly s vlky nebo medvědicí, kde se mi krapet neudělalo úplně nejlíp jak živě autoři scénu popsali.

Na pár drobností, které ráda odsunu, autorům tleskám za krásně zpracovaný dobový folk horor, který tady ještě nemáme. Jste skvělí a těším se, že opět spolu něco vytvoříte.

09.02.2023 5 z 5

Rukavička Rukavička Véronique Cauchy

Další překrásná dětská knížka, která vás zahřeje na duši.
Zima umí být krutá a zvířátka se schovají do rukavičky, myška, ježeček, králíček, lasička a ovečka se schovají před zimou do jednotlivých prstů rukavičky ale pomůžou laňce, které je taky zima?
Krásný příběh o přátelství a společné pomoci.
Knížka je velkoformátová s nádhernými ilustracemi.

16.01.2023 5 z 5

Vodní had Vodní had Tony Sandoval

Co říct k Vodnímu hadovi? Je fantastický a @comicscentrum mě opět dostalo do kolen.

Samotný příběh je mysteriózní, mix fantasy a hororu.
Kniha je skutečně nádherná, velkoformátová a Sandovalova propracovaná kresba si mě úplně získala.

Surrealistická pohádka, která má do pohádky daleko, záhadnost tajemného příběhu a jeho chvílemi až tísnivá, dusivá atmosféra mě fascinovaly na plné čáře.
Chvílemi vás obalí až snově melancholickým kabátem.
Je to krása, měla jsem i husí kůži a vřele doporučuji ️

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Dívka beze jména mě bavila. Ve druhém případu se sympatickou Josie také potkáváme další postavy, které jsme už mohli poznat v prvním díle, je tady Misty, Trinity, Luke, Noah a další. Proto určitě doporučuji číst díly postupně.

Tenhle díl mě překvapil několikrát celou řadou zápletek, které byly tedy pořádně zamotané.
Některé části pro mě byly až neuvěřitelné a přitažené za vlasy.
Co se týče postav, Josie je skvělá, mám ji ráda od začátku a v tomto díle dostal poměrně velký prostor i Noah, jeho postava se pěkně vyvíjí a moc mě baví sledovat vztah k Josie.

Knížka je čtivá, nabitá napínavým dějem a i když v některých částech bych výhrady měla na přílišnou zamotanost, tak jako celek se mi moc líbila. Josie mám ráda a těším se na její další případ.

Hodnocení: 4*/5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Další díl Naturalisty s hlavním hrdinou Theo Crayem je opět nadupaný akcí a spoustou odborných informací. Opět se zde nachází odkazy na dva předchozí díly - Šelmu a Hračkáře, takže rozhodně doporučuji číst od sérii od začátku.

Kniha se mi četla dobře, byla jsem pořád zvědavá co se bude dít dál, protože hlavní zápletkou v tomto díle je, že proti Theovi zde stojí vysoce inteligentní vrah, který využívá vědu k zabíjení druhých.

Bavilo mě odhalování zločince, závěr je velmi akční a z poslední věty vás nejen pořádně zamrazí ale budete chtít okamžitě další díl.

Hodnocení: 4*/5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Šest vran se mi moc líbilo ale Prohnilé město mě dostalo snad ještě víc. Za pomalejším rozjezdem dostanete pořádnou dávku akce. Jak já jsem si hlavní postavy oblíbila, už teď mi chybí a přitom jsem dočetla před chvilkou. Všichni byli skvělí, užila jsem si je na maximum. U pár pasáží jsem si hezky pobrečela a jsem tak hezky úplně spoko. Když jsem začala číst Šest vran, tak jsem si myslela, že je tenhle příběh nechytne, většinou jsem viděla samé nadšené ohlasy a to ve mě budilo trochu nedůvěry ale přidávám se k hordě nadšených. Bylo to prostě boží a tohle bude pro mě srdcovka. Líbil se mi konec, protože mě moc mile překvapil.

Takže kdo ještě nečetl, vzhůru do toho, dejte tomuhle příběhu šanci.

Hodnocení: 5*/5

Z masa a ohně Z masa a ohně Aleksandra Motyka

Další komiksový příběh o Geraltovi obsahuje opět nádhernou kresbu.

Příběh byl fajn ale bohužel za mě takový slabší, něco mi tam chybělo.
Doslova řečeno, pocit při čtení jsem měla takový, jako by mi chyběly stránky, jak kdyby tam mělo být víc částí a jednoduše se vytratily.
Žádný vysloveně silný moment se nekonal, příběh skáče sem tam a je dosti uchvátaný.

Byla jsem ráda, že konec vám vlastně příběh vysvětlí, všechno zapadne na své místo jen ve mě nic nezanechal. Myslím, že za pár dní ani nebudu vědět, že jsem ho četla.

Geralt mi tady připadal takový plošší ale potěšilo mě, že tady vystupuje Marigold a jako třešnička na dortu se na konci objeví i Yen.

Hodnocení: 3*/5

03.07.2021 3 z 5

Půlnoční cirkus Půlnoční cirkus Mike Mignola

Moje první komiksové setkání s Hellboyem, zatím jsem viděla pouze filmy.
Příběh, který mě dostal nejen úžasnou kresbou ale také provázaností s Pinocchiem a moc mě bavil.

Veliká výhoda pro ty, kteří jako já Hellboye ještě nečetli - Půlnoční cirkus stojí samostatně, mimo sérii - díky tomu nemusíte znát předchozí komiksy.
Komiksu nechybí krásně tajemná, silná atmosféra.

Můžu vřele doporučit ️

Podivná místa Podivná místa Mike Mignola

Obsahuje dva na sebe navazující příběhy: Třetí přání a Ostrov, které jsou doplněné epilogem, skicářem a alternativním úvodem příběhu Ostrov.

Další komiksové pokračování Hellboye mě moc bavilo. Skvělé hlášky a nádherná kresba.

Příjemné překvapení byl citát z Bílé velryby a text krásné staré námořnické písně.

Hellboyova postava se stala vyvíjí, dozvídá se že také něco ze svojí minulosti a také o tom, čím se měl stát.

V některých částech je příběh hodně surrealistický, najdeme tady odkazy na minulá dobrodružství.

Moc se mi líbily zvláštní, podivné postavy, které mají s Hellboyem každá rozličný záměr.

Doporučuji ️

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Na tuhle knížku snad ani nemůžu zapomenout, kdybych měla počítat, kolikrát jsem ji jako malá četla, nejdříve s babi, potom sama nebo ve škole.
Měla jsem ji vždycky ráda a užila jsem si ji i teď.
Celá knížka je vlastně o nádherném bezstarostném dětství, které prožívají hlavní hrdinové, tráví čas spolu, zažívají různé veselé příhody a dobrodružství na malé vesnici.
Miluju ilustrace od paní Zmatlíkové, které příběhy doprovázejí.

Krásná vzpomínka na knížku, která nestárne️ za mě veliké doporučení, nejen pro malé ale i pro velké

Odkaz rodu Blacků Odkaz rodu Blacků Cullen Bunn

Tak na tuhle parádu jsem se těšila od chvíle, kdy jsem viděla, že má vyjít. První, co mě zaujalo byla krásná obálka.
Jsem ten typ, který se nechá lákat pěkně udělanými obálkami a tahle je opravdu bezvadná.

Mám moc ráda mix hororu a fantasy, takže další velké lákadlo pro mě.

Komiks se zajímavým dějem o rodině čarodějů, kde nejstarší z rodu musí volit svého nástupce mezi svými dětmi a do toho se zamíchá tajemná dívka, která se snaží zabránit uvolněné síle aby nenapáchala příliš škody a zla.

Jako první díl se mi Odkaz rodu Blacků moc líbil, úvod byl poutavý, zaujaly mě postavy, prostředí, rodinné tajemství, opět krásné strašidelné sídlo, duchové i postupné dávkování napětí. Taky se mi moc líbí, jak je tady použita magie.

Už se nemůžu dočkat, co odkryjí další díly.

A ten konec.... potřebuju vědět, jak to bude dál a to ještě nemluvím o naprosto úžasné kresbě. Můžu vřele doporučit ️

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Knížka, která mě před takovou dobou okouzlila, spala dlouhých dvacet let, než jsem se k ní vrátila.
Nikdy na ní nesedl prach, měla jsem ji ukrytou jako poklad.
Miluju ten příběh a čtení jsem si užila na maximum. Čas ji v mých očích nijak nezměnil, líbí se mi pořád a snad ještě o chloupek víc.
Ale moje cesta ke knize vedla přes mojí další obrovskou lásku a to je filmová podoba od pana Zemana.
Mohla jsem se dívat pořád dokola a nikdy jsem neměla dost.
Pamatuju si, jak se naši báli, že je příběh chvílemi příliš strašidelný a já byla opravdu malá ale nenechala jsem se přemluvit a chtěla jsem se dívat zas a znova. Kdykoliv ho dávali v televizi, hned jsem nadšeně sledovala, později jsem ho měla na VHSce a to už mě nemohli vůbec odtrhnout.
Ráda bych taky zmínila, že film má nádhernou hudbu, která úžasně podtrhuje děj.
Co se týče knihy, příběh je poutavý a čte se sám. Moc se mi líbilo prostředí mlýna na Černé Vodě. Postavy jsem měla vždycky ráda a vlastně se tady objevila první záporná postava, která mě fascinovala. No když nad tím přemýšlím, o chlup než mistra jsem v knize měla ráda postavu Kmotříčka i když se tam občas jen mihne.

A co že vás v knize čeká? Boj Dobra a Zla, magie, volání moci, mladý žebravý kluk padne do tenat temné síly. Ale je tady taky důraz na přátelství a čistou lásku, která překoná všechny hrůzy. A nenechte se mýlit, tohle není bezstarostná pohádka, jsou tady pořádně hororové prvky a příběh je temný.

A co Vám povím na závěr? Jenom jediné - přečtěte si to ️ protože věřím, že si knížku oblíbíte stejně jako já

Hellboy v Mexiku Hellboy v Mexiku Mike Mignola

Další komiksová lahůdka, tentokrát Hellboyovy příběhy z Mexika. Povídky jsou provázané ale dají se bez problému číst i samostatně. Líbily se mi moc.

Opět mix hlášek u kterých se i nahlas zasměju, akce a celkové provedení mi sedly. Ani chvíli jsem se nenudila, za mě veliká spokojenost a akutně potřebuju další díly.

Doporučuju ️

Jak tukoni zachránili strom Jak tukoni zachránili strom Oksana Bula

Další Oksanina knížka pro nejmenší je opět nádherná.

Knížka obsahuje veliké, překrásné ilustrace tukoňů - strážců lesa a jejich domov o který s láskou pečují.
Někteří tukoni se starají o květiny, jiní o stromy nebo zvířátka a ptáčky. Strom je nejlepší přítel hlavního hrdiny tukoně Tuláčka. Tuláček se ho chystá navštívit a dát si s ním čaj ale zjistí, že se stromu něco stalo a vydá se mu s dalšími tukoni pomoci.

Knížka je opravdu čarovná, přímo vybízí svými ilustracemi příběh rozvíjet, pustit fantazii z uzdy a klidně vymyslet díky celostránkovým obrázkům další dobrodružství.

Moc doporučuji ️

Achernar Achernar Ludmila Svozilová

Knížku jsem měla na seznamu. Nečetla jsem anotaci, nevěděla žádné spoilery a rovnou jsem se ponořila do příběhu.
Neskutečně čtivé, za pár hodin jsem ji měla přečtenou, těžko se odkládá. Moc se mi líbí autorčin styl psaní.

Příběh popisovat nebudu, nechci zbytečně odkrývat děj ale je to pecka. Bude vás čekat mix hororu a thrilleru, který vám poskytne pořádné mrazení v zádech.

Nápadité, originální, nepředvídatelné, mysteriózní, napínavé, drsné.
Další veliké plus je výborně popsané prostředí, které si díky tomu úplně vyčarujete před očima.

Já jsem opravdu moc spokojená a mohu vřele doporučit ️

Ghostwriter Ghostwriter Alessandra Torre

Wow, jedním slovem wow. Z knihy jsem naprosto nadšená, vůbec jsem nevěděla, že mě tak dostane.
Autorčin styl psaní se mi moc líbí, kniha má dynamiku, je čtivá a ten příběh, ten mě dostal.
Opět jsem si nečetla anotaci, když jsem před měsíci zahlédla obálku, tak mě zaujala a thriller s takovým názvem, to jsem si prostě přečíst musela.
Ale tohle vůbec není jenom klasický thriller, kniha je jedna obrovská dojemná jízda, dostala se mi úplně pod kůži.
Ze začátku jsem si říkala, jestli mě knížka překvapí a překvapení jsem dostala tedy opravdu obří hromadu.
Několikrát jsem měla slzy v očích, na konci jsem už brečela jak želva. Čtenář se lehce vžije do příběhu a prožívá ho s hlavními postavami.
Nedostanete pouze thriller ale i román, rodinné drama. Poutavě napsané natolik, že se kniha stává skoro neodložitelnou.

Nebudu nic prozrazovat, tohle bylo veliké překvapení a ráda si přečtu autorčiny další knihy.

Vřele doporučuji ️

03.07.2021 5 z 5

Rododendron: Za horizontem osudu Rododendron: Za horizontem osudu Pavla Pavlíčková Kovaříková

"Co osud vzal, to nevrací,
i když nám srdce krvácí..."

Knížku mi dovezla sama paní autorka, ráda na to milé setkání vzpomínám a měla jsem i tu čest poznat hlavní hrdinku knihy, Pavlínčinu maminku.

Po přečtení mi trvalo, než jsem se emočně uklidnila, protože je to velice silný a citlivý příběh.

Paní autorka má veliký dar vyprávění, Rododendron je její prvotina a je opravdu výborně napsaná a poutavá.
Nemohla jsem knihu odložit, potřebovala jsem vědět, jak příběh skončí.
Když jsem začala číst, bylo mi jasné, že si popláču a také to tak bylo v průběhu knížky několikrát.

Je to příběh ze života, příběh o lásce, nespravedlnosti, závisti, útrapách, překážkách, smutku ale také o silné vůli žít, o rodině a podpoře i od těch od kterých by jsme to nečekali.
Příběh který ve vás bude doznívat ještě dlouho. Cožpak je horší situace než rozdělit matku a její dítě? Uběhlo spousta let než se konečně shledaly a přesto jen na krátkou dobu.
Tolik bych těm dvěma přála více času, který jim nebyl dán.

Příběh psaný samotným životem vyprávěný tak, že si projdete celou škálou emocí, kde nebude chybět bolest, smutek ale i radost.
Jsem moc ráda, že jsem měla možnost knížku si přečíst. Mám jako památku i krásné věnování ️

V knize se nachází krásné ilustrace a také velmi chválím celkový vzhled s moc pěknou obálkou.

Vřele doporučuji a nemůžu se dočkat na další autorčiny knihy

27.06.2021 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Grišu mám v hledáčku od doby, co jsem četla Šest vran. Poté v co jsem zhltla na jeden zátah celý seriál na Netflixu v den, kdy ho vypustili mi bylo jasné, že si chci knihu přečíst.
V první řadě musím říct, že se mi četla opravdu výborně, lehce a moc mě bavila. Díky tomu, že jsem viděla seriál, tak můžu teď říct, že se jim skutečně povedl.
Knížka je samozřejmě více zaměřená na postavy, které se během děje vyvíjejí.

K Alině i Malovi mám zatím dost neutrální postoj, Žeňa mě bavila jak v knize, tak v seriálu, to samé Baghra ale koho jsem si fakt hodně oblíbila je Temnyj. Miluju záporáky a on je prostě fantastický.

Teď už se těším, až se mi do ruky dostanou díly další.

31.05.2021 5 z 5

Krásná temnota Krásná temnota Fabien Vehlmann

Po dočtení mě napadlo jenom "kruci, co to sakra bylo...slušný bizár"

Temné, zvrácené, brutální, chytlavé, naprosto neobvyklé, nápadité, roztomile morbidní, zlověstné.

Komiks, který vám nezabere moc času ale po dočtení dlouho rezonuje v hlavě.

Roztomilí malí človíčci jsou ukázkou nejhorších lidských vlastností - krutost, amorálnost, sebestřednost jim není cizí. Úplná absence pochopení co je dobré a co zlé. Příběh který v sobě nese hromadu násilí a deprese.

Pocity po dočtení nejsou nijak příjemné. Ze zdánlivě roztomilých charakterů mě ještě teď běhá mráz po zádech.
Není to pro slabé povahy a hlavně NENÍ TO ČTENÍ PRO DĚTI, těm by se to do ruky nemělo dostat.

Krásná temnota mě šokovala v pravém slova smyslu. Je to něco tak jiného a divného, nemám k čemu to zatím přirovnat (v pár scénách jsem si vzpomněla na Happy Tree Friends)

A otázka, zda se mi to líbilo, je těžká. Může se mi něco takového líbit? Řekněme, že moje zvracenější já bylo fascinované, bylo mi jasné, že nic hezkého tam nebude ale nemohla jsem odložit dokud jsem nebyla až na konci.

Komiks má opravdu vyvedené kresby a příběh je v mnohém poučný.

No a doporučení, kdo se nebojí, jděte do toho, je to teda pořádný zážitek. Ti citlivější si dejte pozor, nic hezkého vás nebude čekat, tedy až na to boží kresbu, z té jsem fakt nadšená. Pro milovníky zvířátek, taky pozor, komiks obsahuje dosti brutální scény.

A malá rada nakonec, nesnažte si tam kohokoliv oblíbit, pro jistotu, protože nikdy nevíte, co se může stát

31.05.2021 5 z 5