ronnie_vrh ronnie_vrh komentáře u knih

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

capek mě sral, protože jsem jeho jméno kazdej den slychavala ve škole asi tisíckrát a ja si myslela, ze je overrated. ale není. fakticky frajerský, hluboký i vtipný a skvělý a tak

11.01.2020 4 z 5

achjo co to má bejt

11.01.2020 2 z 5

Trainspotting Trainspotting Irvine Welsh

neskutečný. i půl roku po přečtení vlastně nedokážu ani říct jak moc se mě to dotklo, co dotklo, jak mě ta knížka přímo bodla, kopla, dala mi přes držku a shodila ze schodů. nejsilnější bylo rentonovo vodvykání, utrpení, proste víš ze ses v hajzlu ale je nemožný se z těch sraček vyhrabat a čím víc se snažíš, je to vlastně horší a horší.
fest silný

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

jedna z těch knizek, co mě jejich čtení vůbec nebavilo, ale zas mě bavilo premejslet nad jejich tématem a poselstvím a smutkem a vším. vlastně ke konci jsem tou knizkou byla posedlá, i když jsem se musela nutit ji číst. je to love hate relationship

11.01.2020 4 z 5

...a bude hůř ...a bude hůř Jan Pelc

musela jsem po dočtení zas asi měsíc počkat, abych se rozmyslela, jak moc skvělý to bylo. a moc. protože mám zas další knížku, na kterou si během dne náhodně vzpomínám a všem o ní vykládám, zas jsem trosku chytřejší a mám pocit, jak kdyby byl olin po tom všem, co sme si “spolu” zažili, můj kamarad a vobčas se mi po něm stejská

Snuff Snuff Chuck Palahniuk

teďka se mi poprvý u chuckovy knížky stalo, že jsem tušila jak to dopadne. ale i tak je na stuff něco příšerně fascinujícího

11.01.2020 3 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

schlinkovo psaní je jak pohlazení od maminky.

Děsivý spřežení Děsivý spřežení Jáchym Topol

povídka venezuela byla fakt příšerně skvělá, to jsem vůbec nečekala. básičky byly skvělý jen o trošku míň ale fotografie v celý knize zas byly skvělý nejvíc

15.12.2019 4 z 5

Někdo je v domě Někdo je v domě Natálie Kocábová

když jsem sbírkou poprvá listovala, narazila jsem na pár zajímavých básní (např. mám tě ráda). když jsem si na zbytek ale udělala čas, zjistila jsem, že jediné bsně, které v knize za něco stojí, jsou právě ty tři nebo čtyři, na které jsem při listování narazila... ostatním chybí jakákoliv poetika, cokoliv, jde jen o nahodilé větičky rozházené do ostavců (které u některých básníků skvěle fungují, ale kocábové tohle bohužel nejde)

20.06.2019 2 z 5

tyvole tak to bylo fakt skvělý, vobčas bizarek, vobčas milý vzpomínání, vobčas duchovno a filozofování, ale furt něco zajimavyho, úžasná příroda a úžasný lidi, co se nebojí žít svůj život.

29.05.2019 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

moje nejnejnejmilejší knížka.
víc o ní říct ani nemůžu, to by ztratila celý svý kouzlo a důležitost, co pro mě má

28.05.2019 5 z 5

Honzlová Honzlová Zdena Salivarová

měla sem teď problém se do jakýkoliv knížky začíst, ale honzlovou jsem měla za dva dny přečtenou. je to tak lidký, opravdický, fakt prímový a přitom ještě teď cítím tu hořkost na jazyku.
sice mě hlavní hrdinka občas srala, ale ještě víc mě serou dokonali hrdinové jiných knížek, takže to nasrání nebylo naškodu.
hodně mi to připomnělo Francouzskou jízdu, Hrdého budžese, Oněgin byl rusák atakdál, s to jsou všecko fakt dobrý knížky.
nojo, nebylo to lehký, a proto je ta lehkost, s jakou je honzlová napsaná, fakt geniální.
tak teda míru zdar, soudruzi!

21.05.2019 5 z 5

Nejsem Rus Nejsem Rus Michail Ševeljov (p)

je to ňákej ten pátek, co sem knížku četla, ale nějak teď potrebuju říct, ze se mi líbila.
stala mě jen sedmnáct korun a tak jsem si říkala veroniko, kdyžtak jsi za to mohla mít žvejkačky, ale třeba to bude dobrý. a vono to fakt dobrý bylo. knížku bych teď nevymenila ani za ty strašně dobrý páskový žvejkačky z dětství.
sice jo, vobcas jsem se v těch historických a politických prupovídkách ztrácela, ale to je chyba mý nevzdělanosti a ne chyba autora.
ale bylo to skvělý, fakt ze jo, napínavej děj a do toho fakt zajímavý historky, jak sme se vůbec dostali tam, kde jsme. dokonce se v knížce objevuje víc vtipných momentů, než sem čekala.
no a navíc - ta velikost knížky je skvělá. konečně se mi ňáká knížka vlezla i do malý kabelky a to já fakt cením

21.05.2019 4 z 5

Strašidla Strašidla Chuck Palahniuk

v životě mi z knížky nebylo tak špatně, ale tak dobře špatně. jako když děláte něco, co byste dělat neměli, víte, že byste to dělat neměli, ale stejně to děláte (třeba masturbace v rodinném bazénu).
jediný minus je asi až moc postav... nojo, ja vím, tolik povídek chce tolik vypravěčů, to ja chápu, jen mi bylo líto, ze kromě těch povídek a par charakteristik ty postavy v samostatným příběhu spisovatelskýho domu moc nežily. protože každá z nich měla kurva velkej potenciál třeba i na vlastní knížku.
ale bylo to fakt skvělý, úžasný, děsný, nechutný a střelený, palahniukovský

06.05.2019 5 z 5

Násilí bez předsudků Násilí bez předsudků Jan Těsnohlídek ml.

podle mě nejlepší těsnohlídkova sbírka.
kdybych mohla, vyřvávám jeho slova od rána do večera a v noci v nich spím zabalená jak v peřině

14.04.2019 5 z 5

Kloktat dehet Kloktat dehet Jáchym Topol

nářez. jedinej román od topola, kterej jsem dočetla. ale za to byl sakra dobrej. zběsile pomatenej život zběsile pomatenýho kluka, je to skvělý, je to živý, je to geniální. je to knížka, o který nedokážu moc mluvit - protože o umění se mluvit nedá, to se musí prožít

17.03.2019 4 z 5

Neradost Neradost Karel Novotný

roztříštěná knížka o rozstříštěným srdci a hlavě. mám z ní taky rozstříštěnej pocit. občas bolí, málokdy zahřeje, je krásná, je smutná, je obyčejně neobyčejná. a grafický zpracování... ach, to je překrásný. ráda ji nechávám jen tak ležet na stole, zdobí mi ho, ale zároveň z ní cítím všecku to bolest a sílu autora. ale není to bolest a síla pro každýho, to ne. ale já z ní mám (ne)radost

07.03.2019 4 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

tyjo, já ani nevim
asi sranda, asi dobrý, ale není to ten punk, na kterej jsem od rudiše zvyklá
knížka se dá rychle přečíst během pár chvilek, ale já ji četla dva měsíce, páč mě nebavily ty stejný rozhovory dokola, tři plzně denně a musíš pružit. možná, že kdybych byla padesátiletej týpek chodící do sauny pomlouvat s kumpány svý manželky, a ne šestnáctiletá holka, bavilo by mě to víc. ale není to špatný, takovej průměr, co na něj docela brzo zapomenu a při otázce, o čem knížka byla, nebudu vědět co říct

07.03.2019 3 z 5

Ještě je co ztratit Ještě je co ztratit Jan Těsnohlídek ml.

chuť na změnu a hodně bolavý lásky, nonstopy a kluby
je lehký rozsekévat věty na krátký řádky, ale aby fakt zněly hezky, aby se ti z nich chtělo umřít, to dá práci. a těsnohlídek si tu práci dal a udělal ji kurva skvěle

06.03.2019 5 z 5

Miluju tě k zbláznění Miluju tě k zbláznění Jáchym Topol

jedna z mejch oblíbenejch věcí je opilá si v noci číst tyhlety verše a topit se v nich, dělat, jak moc jim rozumím a užívat si ty naštvaný slova, co se zdaj tak lehký, tak náhodný, a přitom jáchym topol v jednom rozhovoru popisoval psaní svých básní jako nekonečný proces opisování a opravování, dokud nedojde k pomyslnému lehkému stavu bez tíže, ke kterému stálo hodně těžkosti se dostat.
tuhle poezii prostě miluju k zbláznění

15.01.2019 5 z 5