Ronin Roujin Ronin Roujin komentáře u knih

Posedlost Posedlost Peter James

Takový mix Exorcisty a červené knihovny. Závěr vytušíte dosti brzy. Ale nečte se to zas tak špatně. Myslím si, že čtenářky si mohou i jednu hvězdičku připočítat, těm "holčičí" styl psaní a to, že je hlavní hrdinkou žena, toik vadit nebude.

20.07.2013 3 z 5

Masky smrti Masky smrti Jim Butcher

Pokud jste už nějakou knihu ze série Dresden Files četli, tak víte o co gou. I zde najdete stejné ingredince, se kterými jste se už setkali dříve: za prvé je to Harry Dresden, který se podobá fantasy variantě Johna McClana (jen tolik nechlastá), pak tu máme jeho upíří sexy "kamarádku", božího supermana Michaela, policajtku Murphyovou a další méně důležité kladné a záporné postavy. Bitky (magické i klasické), hlášky a fórky. Prostě jde o takové letní oddechové čtení, které se dobře čte ale nebudete se k němu asi vracet tolikrát jako k LOTRovi.

16.07.2013 4 z 5

Atreidové Atreidové Kevin J. Anderson

Četl jsem elektronicky, takže mne ani neiritovala mizerná obálka. A přitom to jde, když se chce: http://kjablog.com/wp-content/uploads/2011/06/Sisterhood-of-Dune.cover_.art_.jpg

12.07.2013 4 z 5

Atreidové Atreidové Kevin J. Anderson

Ačkoliv jsem sáhl po této knize, s tím, že půjde jenom o takový "překlenovací" kousek než se pustím do Švábů nebo nového příběhu toho druhého Harryho (Dresdena), tak mně na podruhé jeden z prequelů k Duně docela zaujal. Mladej Herbert se potatil a kniha se čte dobře. Díky tomu, co jsm si přečetl v této knize, lecos z "hlavního" příběhu se vysvětluje a lecos dostává do zajímavých souvislostí. Asi v půli příběhu jsem si ještě dal opáčko Lynchovi Duny a znovu jsem uznal, že je to čupr film. Škoda jen, že nakonec nedali moc prostoru H. R. Gigerovi. ten by to mohl pošoupnout ještě o level výš. Přelouskal jsem i doslov a tak. Což ne vždy dělám. za mně cajk, pokud jsem to ještě neřekl.

12.07.2013 4 z 5

Moje matka cizinecká legie Moje matka cizinecká legie Karel Hora

zajímavý pohled na RE, čech, který v RE strávil většinu života a bojoval ve všech válkách od té 2. světové podává trošku jiný pohled na RE a legionáře
ten pán měl opravdu pestrý život a kdybny se dožil Miloše na Hradě, tak by h snad šel vlastnoručně odprásknout
kniha se čte dobře, vyprávění je vojensky strohé, bez zbytečných kudrlinek a básnických obratů

05.07.2013 3 z 5

Seznam sedmi Seznam sedmi Mark Frost

Když byl A. C. Doyle ještě mladý a potřeboval peníze... Velká jízda s již zmíněným pánem a hrdinou, který byl kterého "prý" předobrazem slavného Holmese. xD Akce, černá magie a záhady. Co si přát více?

Šest mesiášů Šest mesiášů Mark Frost

Pokračování výtečného seznamu sedmi. Ještě více akce a ještě větší a epičtější rozměr. Jako již často nejde o nic menšího než o záchranu Světa.

Holubí pošta Holubí pošta Arthur Ransome

Jedna z nejoblíbenějších knížek pro kluky cca na prvním stupni základky

03.07.2013

Sestra Sestra Jáchym Topol

velký román z "přelomu" věků

Fotbalová horečka Fotbalová horečka Nick Hornby

přesná a vtipná diagnosa choroby jménem "fotbalový fanoušek"

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

druhý díl si stále drží vysokou hladinu čtivosti a celé trilogie patří ke špičkám současné skandinávské krimi

03.07.2013 5 z 5

Velké finále trilogie MIllenium. Hladina čtivosti a napětí stále vysoká!

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Z trilogie možná nejlepší ale možná je to tím, že čtenář zatím nemůže srovnávat (s ostatnímii díly trilogie.

Jitro kouzelníků Jitro kouzelníků Jacques Bergier

Poprvé jsem ji četl snad ještě za komančů, kdy moc knih o magii a spol nebylo. Kniha je velmi obsáhlá a velmi příjemně a čtivě podaná.

Duha gravitace Duha gravitace Thomas Pynchon

Styl je opulentní dosti podbný Williamu Sewardu Burroughsovi a podobným. Obrovské množství postav a hodně hodně stránek...

Talmud: Portréty a legendy Talmud: Portréty a legendy Elie Wiesel

Sbírka příběhů nejen o chasidských rabínech.

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Velice vtipná satira na válku a armádu vůbec.

Zlatá ratolest Zlatá ratolest James George Frazer

Obrovská a drtivě všeobjímající suma lidových zvyků, pověstí, obyčeů a vysvětlení jejich vzniku a fungování. Nevím zda ji vůbec někdo dokáže přečíst "naráz".

Děti půlnoci Děti půlnoci Salman Rushdie

velká sága o čertvě narozené Indii a jejich "dětech", šířka hřbetu knihy vyvolává uctivý respekt ale po začtení se přestane vadit, i když na Kindlu by to bylo pohodlnější xD

Tibetská kniha mrtvých Tibetská kniha mrtvých Mistr Padmasambhava

Manuál pro správné umírání ( i život).

03.07.2013 odpad!