Ronfi Ronfi komentáře u knih

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Z čtení knihy mám velký zážitek, kradla jsem každou chvilku, abych ji mohla číst a poslední stránky dočítala pomalu, nechtěla jsem se s ní rozloučit. Vtipná, volnomyšlenkářská a zároveň romantická a poučná. Způsob myšlení a života tří žen z jedné rodiny. Perfektní.

13.05.2023 5 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Nějak se nemohu začít a od začátku se špatně orientuji, mám vydržet?

11.09.2021

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi působivá kniha.

20.06.2021 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Zajímavé pojetí, ale méně poutavé než předchozí knihy.

22.09.2020 4 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Prima lehká detektivka. Udrží v napětí od začátku do konce.

22.08.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Zprvu jsem byla rozpačitá, čtvrtina knihy byla zdlouhavá, přemlouvala jsem se k dalšímu čtení, ale poté se příběh rozběhl a vtáhl mě do děje. Jsem ráda, ze jsem vydržela. Vykresluje velmi realisticky vztahy v dnešní společnosti a problém domácího násilí.

24.07.2018 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Kniha se mi líbila, ale některé pasáže jsou příliš zdlouhavé, občas jsem se špatně orientovala.

11.07.2018 4 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Velmi dramatický příběh, který budí k zamyšlení nad problematikou autismu. Myslím si, že stojí na špici tvorby této autorky. V současnosti aktuální téma.

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Velmi emotivní příběh. Doporučuji.

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Od této autorky jsem přečetla všechny knihy. Tuto knihu jsem chtěla několikrát odložit. Téma rasismu bylo pro mne obtížně uchopitelné. Přemlouvala jsem se u čtení o stoupencích Bílé síly. Děj byl místy zdlouhavý a výsledek předvídatelný. Nicméně mě zarazila hloubka rasové nenávisti v Americe. Téma k zamyšlení.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Silné téma, nelehké osudy žen. Odsun němců, komunistická éra. Kniha mě vnitřně zasáhla.

09.05.2018 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Velmi ráda čtu knihy Patrika H.. Velmi zajímavé propojení dvou postav týkající se stejného období a problémů. Četla jsem první Veroniku a poté jsem byla překvapena odlišným vnímáním Jáchyma. Prima.

09.05.2018 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipná kniha, pobavila jsem se.

07.04.2018 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Přečteno "jedním dechem". Neuvěřitelná vnitřní síla ženy. Doporučuji.

02.08.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha se mi velmi líbila. Ale v množstvích postav v různých časových obdobích jsem se někdy ztrácela. Obdivuji vzájemné propojení děje. K zamyšlení, čtivé. Osudy žen jsem často spojovala s osudy svých známých, kamarádek...

18.07.2017 4 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Kniha mne velmi emotivně zasáhla. Skloubení dvou skutečných příběhů z 2. světové války se mi líbilo. Pozitivně hodnotím i dějové prolínání postav v knize. Historické souvislosti jsou nenásilně provázány dějem - antisemitismus v Praze, podmínky emigrace židovských obyvatel, "život" v ghettu, v Osvětimi..........Doporučuji.

18.07.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Úžasná kniha, moje druhá kniha od Patrika Hartla. Opět vtipná, čtivá, ze života. Už se těším na Okamžiky štěstí.

18.07.2017 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Nevím, ale nemohla jsem se začíst, děj nemá spád, do poloviny knihy jsem četla jen silou vůle. Bohužel knihu odkládám.

29.12.2016 3 z 5

Knihu právě poslouchám v audio verzi a bavím se skvěle. Doporučuji.

17.12.2016 5 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Krásný příběh lásky dvou starších lidí. Nenaplněné touhy, přednost rozumu před citem. Velmi dojemné.

20.11.2016 5 z 5