ronave ronave komentáře u knih

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Prostě Joy, knížka skvělá od začátku do konce. Na začátku se seznámíte s pěti rodinami, jejichž příběhy se postupně rozvíjejí a prohlubují. Dá se říct, že jsem věřila spisovatelce každé slovo, jak vše bylo skutečné. Celou dobu jsem si říkala, kdo tak asi bude vraždit, ale vše vyvrcholilo až na konci. Největší plus knížka nese v tom, že se dozvíte, co se stalo se všemi postavami v příběhu - nesnáším totiž otevřené konce.
Hurá do čtení další báječně knihy od báječné spisovatelky.

27.10.2023 5 z 5

Ta druhá Ta druhá Joy Fielding

Na Joy Fielding mám ráda, že se ve svých knihách neopakuje a není každá stejná. Teď si vzala na paškál, rodinné vztahy, nevěru, přátelství, domácí násilí a zvládla do knihy zakomponovat i vraždu.
Budu se jen opakovat, když řeknu, že její knihy jsou čtivé a čtenáře vtáhnout do děje.

16.09.2022 5 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Joy je moje oblíbená autorka. Četla jsem od ní už spoustu knih a na každé mě vždy něco zaujme.
Ani tato kniha mě nazklamala. Propojuje více vztahových linií - matka a dcera, kamarádky, milenci, manželé, sestřenice.
Všechny zápletky měly něco do sebe.
Téma sériového vraha putujícího po státech bylo zajímavé a podobné skutečnosti.
Kniha byla čtivá, měla spád a přečtená byla jedním dechem.

03.09.2022 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Knížku jsem si půjčila od kolegyně a tak mě nadchla, že jsem si ji koupila i s jejími pokračováními.
Neuvěřitelný a místy i nepochopitelný obrat života ženy z ,, moderního,, světa do,, zaostalé,, Afriky.
I přes veškeré překážky a utrpení zůstala Africe věrná.
Kniha se četla dobře.

23.08.2022 4 z 5

Já o koze, on o voze… Já o koze, on o voze… Simona Monyová (p)

Přečteno za jeden den. Absolutně vystihla jak se cítí žena doma na rodičovské den za dne.
Vtipná, čtivá a skvěle napsána jako vždy :-)

23.08.2022 5 z 5

Střípky z ložnic Střípky z ložnic Simona Monyová (p)

Řekla bych, že tato kniha patří k méně povedeným kouskům. Ale překvapilo mě, že je psaná z pohledu muže. A ještě zajímavější je, že jako žena to pojala moc dobře.

23.08.2022 3 z 5

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Skvělá kniha jako většina ostatních. Čtivá, vtipná a perfektně napsaná :-)

23.08.2022 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti (převyprávění) Staré řecké báje a pověsti (převyprávění) Jana Eislerová

Jednoduše převyprávěné příběhy, které se líbí jak čtyřletým, tak i sedmiletým dětem.
Náš prvňáček všechny báje přímo hltá a nemůže se dočkat, až budeme číst další.

Soví skřítek Huhugo Soví skřítek Huhugo Jan Bílý

Krásná knížka pro malé děti.
Skřítek Huhugo hledá za pomoci dvou dětí svou přítelkyni, kterou unesl čaroděj. Příběh je napínavý a plných kouzelných stvoření.

Neplechy čerta Zbrklíka Neplechy čerta Zbrklíka Sandra Dražilová Zlámalová

Knížka je krásně napsána a srozumitelná dětem všech věkových kategorii.
Příběhy jsou veselé a vtipné.
Ilustrace jsou nádherné.

23.01.2022 5 z 5

Pohádkový svět bratří Grimmů Pohádkový svět bratří Grimmů Jacob Ludwig Carl Grimm

Krásné pohádky, které si pamatuji z dětství. Letos ji Ježíšek donesl mým dětem a těm se všechny pohádky mooc líbily. Už se všichni těšíme až si je přečteme znovu.

Co se skrývá v lesích Co se skrývá v lesích Katya De Becerra

Co k tomu říct? Kniha mě zaujala svým názvem, obálkou a tématem rodinného tajemství. Z počátku bylo čtení zajímavé a líbil se mi nápad prokládat knihu různými zápisky, deníky či přílohami. Postupně mě kniha bavit přestala a musela jsem se do čtení spíše nutit a i přesto jsou byla zvědavá jak skončí. Některé části byly nedomyšlené a málo vysvětlené. Znovu bych si ji už nevybrala.

24.08.2021 2 z 5

Ohnivý drak Ohnivý drak J. R. Castle

Dračí rytíře jsem četla 6,5 letému synovi. Příběh zaujal nás oba. Líbí se mi, že zbytečně nic rozsáhlé nepopisuje a děti příběh pochopí. Děj má spád a u knížky se člověk nenudí.
Jediné, co mi vadilo byli chyby v tisku. Těšíme se na další pokračování :-)

05.06.2021 5 z 5

Jsem zpět Jsem zpět Brenda Novak

Bála jsem se, aby druhy díl nebyl horší, ale je to skvělé pokračování :-) . Napinavé a zajímavé, knihu jsem nemohla odložit. A konec? Parádní, jsem nahnuté jako kšandy :-D Už se nemůžu dočkat třetího dílu, jen jsem ho ještě nikde neobjevila...

15.12.2020 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Těžko říct, co si o knize vlastně myslím. Nedokážu se prokousat až do konce. Skončila jsem v půlce a ať dělám, co dělám nemůžu pokračovat. I když příběh vypadá zajímavě není podle mě moc dobře podaný. I když to dělám nerada, zkusím se tentokrát podívat na film a třeba se ke knize někdy vrátím. Bohuzel jsem čekala víc...

23.11.2020 2 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Čtení v rámci čtenářské výzvy. Dvě krátké povídky se zajímavým tématem i překvapivým konce. Jednoduché a rychle čtení. Znovu bych nečetla.

27.09.2020 2 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Knížku jsem přečetla za jedno odpoledne. Jako matka tři děti jsem nedokázala pochopit chování a jednání matky z knihy Vrány. Taky se rozčilují kvůli hloupostem, ale tohle bylo až moc. Jak může jedno dítě upřednostňovat před druhým, jak může dopustit, aby se trestání Báry Katce líbilo a schvalovala ho.
Příběh byl velice silný a smutný, bylo mi líto, že konec byl (aspoň pro mě) useknutý a že nevím jak pokračovalo řešení této rodině situace. Báry mi bylo opravdu líto, nikdo by se k dětem takhle chovat neměl...

26.07.2020 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Další zajímavá kniha od paní Mornštajnové.
Příběh se čte sám, osudy tří žen a jejich rodin a přátel. Některé osudy končili nečekaně, ovšem je to krásné i když smutné ohlédnutí do minulosti. Kniha určitě stojí za přečtení, obdivuji styl jakým Mornštajnová své knihy píše. Myslím, že do nich se musí začíst každý :-)

24.07.2020 4 z 5

Nejhorší noční můra Nejhorší noční můra Brenda Novak

Podle mě je kniha skvěle napsána. Napínavá od začátku až dokonce, oslazená trochou erotiky ;-)
Evelyn je oběť psychopata, která pracuje se sériovými vrahy. Snaží se vyrovnat se svou minulosti a pomoci ostatním i sama sobě....
Vřele doporučuji. Držím v ruce druhý díl a doufám, že bude stejně dobrý nebo lepší :-)

01.05.2020 5 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Poslední dobou mám štěstí na knihy rozdělené podle postav a času do kapitol :-)
Kniha se skvěle četla, příběh byl napínavý a pachatel překvapivý.
Jenom mi tam vadila postava Fiony, byla mi nepříjemná a vůbec se do knihy nehodila. Naštěstí nebyla jednou z hlavních postav.
Určitě doporučuji tento zajímavý a napínavý thriller :-)

27.04.2020 4 z 5