romika romika komentáře u knih

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Celou dobu jsem čekala něco úplně jiného,jinou hlavní zápletku. Skvěle napsané, překvapivé,prostě bomba. Kam se hrabou zahraniční bestsellery.

24.04.2024 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Mě se kniha líbila,přirovnala bych k sérii Angely Marsons...dokonce mi přišlo,zda její Kim někde nezmiňuje seržanta Codyho z mercijskeho oddělení,ale možná už těch detektivek čtu moc. Každopádně velká škoda,že nejdřív nevyšly předchozí díly a nejspíš ani nevyjdou....nechápu tento krok nakladatelů,vydat 3.dil,byť by pozvolně navazující,ta hluchá místa mi tam vadila.

24.03.2024 4 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Hodně mi připomíná Kde zpívají raci....tak nádherně popsaná krajina, příroda jedné z méně známých (možná jen pro mě) oblastí Colorada a uprostřed toho všeho silný příběh, bez kliček a vycpávkových vět, které známe z každého druhého romantického kýče. Mám ráda,když se knihy odehrávají v reálném prostředí a tudíž mohou mít pravdivý základ....takže jsem si při čtení prostudovala i právě tuto oblast kolem řeky Gunnison. Doporučuji milovníkům divoké přírody.

27.02.2024 5 z 5

Kráva a kretén Kráva a kretén Jana Slaninová

(SPOILER) SPOILER Nic moc,spíš nic než moc....nečíst v rámci štafety,odložím po pár kapitolách. Nesedl mi styl psaní a Klára mi jako kráva přišla furt....navíc mít chlapa po nejlepší kámošce....s rozdílem týdne,kdo takhle žije

17.02.2024 2 z 5

A co bylo dál A co bylo dál T. L. Swan

Vcelku dobré završení série, jen kdyby v překladu knihy nebylo minimálně dvacetkrát použito slovo zahihňám se, nebo šukezni úsměv,tohle bylo něco příšerného. A škoda,že těch cca 50 stran nebylo v každé knize do které patří a kde vás to po dočtení příběhů zajímá nejvíc, protože číst samostatně jako kniha bez předchozích dílů,totálně nejde.

07.02.2024 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Parádní kniha, jednu hvězdu ubírám za to, že mohla být klidně ještě delší....

25.01.2024 4 z 5

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

Taková nenáročná oddechovka, oproti jiným autorčinym knížkám a ten finiš...

12.11.2023 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Asi nejslabší díl, za mě, a ten konec mi přišel docela na sílu, kde nic tu nic a najednou ....tu máme tajemství. Ale stejně si další díl zase přečtu

27.10.2023 3 z 5

Zapomeňte na neděli Zapomeňte na neděli Valérie Perrin

Nádherná kniha,opět se příběh tak krásně rozmotává a dostává každou chvíli zase o kus dál. Knížku určitě doporučuji,jen víc takových....akorát mě zarazil překlad názvu.... Nedělní zapomenutí,, i když to je sice výstižnější ale zní to divně,no co už.

30.09.2023 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Plný počet,jako vždy a ten finiš,no už sentresu na další díl.

21.09.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Tak jsem zase měla větší očekávání, jakmile jsem se dostala k části o Nině,zdálo se mi že už jsem téměř totožnou knihu četla a tak jsam zapátrala a bohužel....takže tři hvězdy jen za ten konec,kdy to bylo trochu jiné.

17.09.2023 3 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Tak jo,rozhodně nejsem cílová skupina,ale zkusit se má všechno. Jen tady si říkám,že jsem opět naletěla až příliš dobré reklamě a marketingu. Kniha v podstatě o ničem, tedy dobře o jedné kavárně ve fantasy světě, ale zároveň s kapkou moderních klišé,bez kterých by to bylo lepší, ale je jasné co prodává. Připomnělo mi to chudší příbuznou Kavárny v Kodani od Julie Caplin.

05.09.2023 2 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Začátek mohl být kratší, v podstatě se tam nic nedělo a čtení mě nebavilo,naopak mi Catalina byla i nesympatická, vše se rozjede až ve Španelsku,kde tedy kniha připomíná spíš lechtivé čtení,ale překlad se v tomto podařil, jen škoda,že o hlavních postavách jsme se první půlku knihy nic moc nedozvěděli. Oproti moji oblíbené sérii od T.L. Swan mi tady chyběl větší spád už od začátku.

30.08.2023 4 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Parádní kniha, Votyová nezklame a její dcera ji slušně sekunduje, obě části se mi líbily,po přečtení obou prvních Kapitol jsem se rozhodla začít s příběhem od Sabiny,protože mi to bylo bližší. Občas mi přišel příběh kostrbatější a než jsem si zvykla na krátké kapitoly tak jsem se lehce ztrácela. U příběhu Simony už vše hladce plynulo a mělo zase trochu jiný náboj. Sečteno a podtrženo, doporučuji a už se těším na další knihu od jedné nebo druhé autorky.

02.08.2023 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Mě to zklamalo,sice je na konci vše vysvětleno,ale na mě hlavní hrdinka moc vyměkla,na to jak byla na začátku odhodlaná a samostatná a najednou se nechá ukecat člověkem o kterém od ostatních neslyší dobré věci...to mě tam hrozně štvalo.

11.06.2023 3 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Colleen prostě umí,další emocionální horská dráha a parádní příběh.

10.05.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

(SPOILER) Skvělé jako vždy. Už aby byl venku další díl Kim a její parta jsou nejlepší.

04.05.2023 5 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

Příjemné překvapení,připomíná mi to povídky Roalda Dahla,6 povídek,čtení na jeden večer. Určitě si od autora ještě něco přečtu.

23.04.2023 4 z 5

Moc pěkné napsané,lehce a přitom s vtipem,opravdu mě to pobavilo a před kluky smekam do čeho se pustili a držím palce,aby se jim postupně podařilo zámek zachránit.

27.03.2023 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Pěkná detektivka,jediné co mi že začátku dělalo problémy,bylo množství postav i s příjmením na začátku každé kapitoly,ale postupně jsem se zorientovala. Nebyly tam potoky krve a zbytečný sadismus. Za mě super a doporučuji.

25.03.2023 5 z 5