Romarin

Na ostří jazykaNa ostří jazykaLina Wolff

Číst tuto knihu pro mne bylo jako jet velkou rychlostí po tobogánu. Nejdřív se mi to vůbec nelíbilo a chtěla jsem vystoupit, odložit knihu jako velký omyl. Pak se ale děj rozjel úplně jiným směrem a já si čtenářskou jízdu začala nesmírně užívat. A na konci mi bylo po delší době fakt líto, že už je konec. Za mě chytlavý zážitek. Pro mne jsou zbytečné bulvárně laděné pasáže o sexu a jistá chtěná výstřednost postav, zároveň jsem jednoznačně dostala mnohem víc, než jsem od knihy čekala.

25.02.2019

Řekni vlkům, že jsem domaŘekni vlkům, že jsem domaCarol Rifka Brunt

Hluboce lidské vyprávění o tom, že věci často nejsou tak, jak se na první pohled jeví. Postavy knihy vás nejen zaujmou, ale doslova si vás získají na svou stranu.

13.02.2019

Magický průvodce městem pod pahorkemMagický průvodce městem pod pahorkemPasi Ilmari Jääskeläinen

Za mě super čtenářský zážitek. První třetina knihy působí nezajímavě a mnoho čtenářů nejspíš odradí. Ale kdo vytrvá, nebude litovat. Tempo i dramatičnost děje se směrem k závěru knihy zvyšuje a finále je už kaskadérská jízda. Vytrvejte až do filmového finále!
P.S.: Druhý, alternativní konec, jsem se rozhodla nečíst. Chci si uchovat jedinečný zážitek z náhodně natrefeného mého konce. ;)

23.08.2017

Bezuzdná blahoslavenství Baltazara B.Bezuzdná blahoslavenství Baltazara B.James Patrick Donleavy

Za mě jednoznačně geniální kniha. Obrovský čtenářský zážitek.

05.08.2017

Spalovač mrtvolSpalovač mrtvolLadislav Fuks

Geniální dílo!

23.06.2017

Co neumíráCo neumíráJules Amédée Barbey d'Aurevilly

Četba dosti úmorná i pro milovníka D´Aurevillyových zběsilých románů plných dekadence a bolestných zápasů notně rozdrásaných duší. Spisovatelská macha se zde sladkobolně snoubí s dějovou banalitou a záplavou červeno-knihovnových klišé. Jen pro otrlé čtenáře...zážitek však je pak nezapomenutelný.

02.02.2012