Roman04 Roman04 komentáře u knih

Jak vyrobit bumerang Jak vyrobit bumerang Luděk Sobota

Skvělá zábava pro podzimní zamračené dny.

28.10.2014 5 z 5

3x Slunce, seno... 3x Slunce, seno... Petr Markov

Klasika.

26.10.2014 4 z 5

Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Vlastimil Vondruška

Skvělá knížka, zejména pak třetí příběh mne dostal :-D

29.05.2014 5 z 5

Ve 23.00 Přesně Ve 23.00 Přesně Vladislav Štěpánek

Soubor krátkých kriminálních příběhů z přelomu šedesátých a sedmdesátých let dvacátého století.

12.05.2014 4 z 5

Intimní historie od antiky po baroko Intimní historie od antiky po baroko Vlastimil Vondruška

Velmi příjemně pojatá kniha, čtenáři přináší mnoho marginalit z minulosti lidské společnosti.

27.04.2014 5 z 5

27.04.2014 5 z 5

Psí srdce a jiné povídky Psí srdce a jiné povídky Michail Bulgakov

Nový překlad krátkých textů M. A. Bulgakova, který nám ukáže složitou realitu Ruska a Sovětského svazu mezi lety 1917 a 1925. Soubor povídek graduje novelou Psí srdce, která nikdy neomrzí.

21.04.2014 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Hodně dobrá věc, od počátku jsem dumal o tom, kdo je vrah, ale autor opět překvapil. A nedal mi šanci.

12.03.2014 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Typický severský krimiromán - s mnoha vrstvami děje a řadou postav a postaviček, jejichž charakter se během děje vyvíjí. Čtenář si uvědomí, jak důležitý je detail. Dávám čtyři hvězdičky, a to jen proto, že dle recenzí jsou další autorova díla ještě lepší. Pokud je tomu tak, mám se nač těšit.

18.02.2014 4 z 5

K jiným planetám K jiným planetám Pavel Vladimirovič Klušančev

Zajímavá retrokniha (rok vydání 1962), která nás seznámí s prvními okamžiky vesmírných cest.

02.02.2014 3 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Hezká kniha, kterou jsem se delší čas pokoušel shánět. Nakonec jsem ji získal v bazaru jedné knihovny za dvě koruny. Uchvátila mne, a nepustila....

31.01.2014 4 z 5

Bestie, monstra, příšery Bestie, monstra, příšery Jaroslav Kopřiva

Rozmarně napsaná kniha na dlouhé zimní večery.

24.01.2014 3 z 5

Od Blatné k Otavě Od Blatné k Otavě Pavel Toufar

Solidní průvodce po zajímavém regionu. Sice se místy najdou určité nepřesnosti, ale to rádi autorovi odpustíme :-)

19.01.2014 4 z 5

Krajinou domova s holí poutnickou I. Krajinou domova s holí poutnickou I. Jan Bauer

Pelmel informací, který by mohl turisty zaujmout. Některé příběhy velmi čtivé, jiné zase suchopárné. Typ jedné pověsti užitý u drou hradů.

10.01.2014 3 z 5

Žerty stranou aneb Neskutečné příběhy podle skutečných událostí Žerty stranou aneb Neskutečné příběhy podle skutečných událostí Vlado Štancel

Solidní kniha s kvartetem povídek (dalo by se říci soudniček) vzniklých na základě dlouholeté práce v pořadu Černé ovce. Autor vypráví a absurditě právního systému u nás a minimální možnosti domoci se práva běžných spoluobčanů.

04.01.2014 4 z 5

Přemyslovský Libušín: Historie a pověst ve světle archeologického výzkumu Přemyslovský Libušín: Historie a pověst ve světle archeologického výzkumu Zdeněk Váňa

Nadčasové a hodně kvalitní dílo renomovaného archeologa, který na základě pečlivého shrpmažďování důkazů boří zažité mýty.

28.12.2013 4 z 5

Klášterní madrigal Klášterní madrigal Vlastimil Vondruška

Skvělé, skvělé, skvělé. Obléci současnost do hávu minulosti není jednoduchý úkol. Ale zde se podařilo.

27.12.2013 4 z 5

Dlouhý, temný čas svačiny duše Dlouhý, temný čas svačiny duše Douglas Adams

Skvělá kniha. Začátek sice poněkud rozvláčný, ale pak děj nabere neskutečné tempo. Bravo.

22.11.2013 5 z 5

Zlatá říše Inků Zlatá říše Inků Vladimir Alexandrovič Kuzmiščev

Pokus o nahlédnutí do života kultury Inků. Autor se snaží najít jednotící prvek toho, co vyneslo Inckou říši mezi nejvýznamnější světové hegemony.

17.11.2013 3 z 5

Vraždy v Čechách Vraždy v Čechách Viktor Bláha

kriminální příběhy pojaté beletristickou formou. Některé psány svěžím jazykem, některé rozvláčnější formou. Knize škodí nedbale provedená redakce textu, při čtení jsem narazil na velké množství pravopisných chyb.

14.11.2013 3 z 5