Roman_T Roman_T komentáře u knih

Moje cesta do Sparty Moje cesta do Sparty Dean Karnazes

Spartathlon by si zasloužil důstojnější publikaci. Pro nezasvěceného možná poutavé vyprávění o putování po stopách mystického příběhu, ale jako účastník závodu jsem narazil v knize na spoustu nesrovnalostí a přehnaně přibarvený popis závodu.

04.08.2020 1 z 5

Ultra a dál - Jak se připravit na běhy od 50 km po 100 mil a dál Ultra a dál - Jak se připravit na běhy od 50 km po 100 mil a dál Hal Koerner

Za svou dvouletou běžeckou kariéru jsem nasbíral tolik informací o běhu, že mi kniha už moc nového nepřinesla. Ale její ucelený přehled všeho, co vás kolem ultra může potkat je výborným návodem jak pro začínající běžce, tak běžecké matadory, aby před závody na nic důležitého nezapomněli.

15.07.2015 4 z 5

České feferony České feferony Miloš Doležal

Pohodové a nenáročné čtení na jeden večer.

06.05.2015 3 z 5

Jako bychom dnes zemřít měli Jako bychom dnes zemřít měli Miloš Doležal

Právem kniha zvolena knihou roku 2012. Nejen lidé, kteří komunisty volí a podporují, by měli tuto knihu číst. Ale také v seminářích by se dle této knihy měli budoucí kněží učit, jak si najít cestu ke svým farníkům. Věčná škoda, takového dobrého člověka, který 12 let tvrdě studoval, aby mu bylo dopřáno pouze 10 let vysněnou kněžskou praxi provozovat.

05.05.2015

A dost! – Francouzské děti nedělají scény A dost! – Francouzské děti nedělají scény Pamela Druckerman

Začátek knihy mě velmi zaujal. Nacházel jsem shodné prvky, jak ve francouzkém, tak v belgickém systému jeslí. Později mé zaujetí ochabovalo, až jsem nakonec knihu nedočetl.

05.05.2015 3 z 5

Vesmír z ničeho Vesmír z ničeho Lawrence M. Krauss

Zajímavé úvahy, ale občas (dost často) byly mé dva semestry fyziky nedostatečné, abych obsah pochopil.

20.03.2015 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka 2. díl Osudy dobrého vojáka Švejka 2. díl Jaroslav Hašek

Při čtení prvního dílu jsem si říkal, jestli náhodou nebyla kniha napsána dle filmu. U druhého dílu jsem již moc podobností s filmem nenašel. Ale Hašek nezklamal.

25.02.2015 4 z 5

Glosy Dominika Duky 2012 Glosy Dominika Duky 2012 Dominik Duka

Pohodové čtení před spaním.

25.02.2015 4 z 5

Jsem tu, abych vyhrál Jsem tu, abych vyhrál Chris McCormack

Fyzička není jediný faktor, který ovlivňuje náš sportovní výkon. Zajímavé úvahy o psychologii sportovců během závodu.

08.02.2015 4 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Věcný a srozumitelný obsah. Kniha, kterou stojí za to mít ve své knihovničce a čas od času po ní sáhnout.

19.09.2014 5 z 5

Tátologie 2 Tátologie 2 Pavel Brycz

Odpočinková četba před spaním. Oproti prvnímu dílu se člověk moc rad do života nedozvěděl. Za to si zavzpomínal na svá středoškolská léta.

19.09.2014 3 z 5

Běhej, nebo zemři Běhej, nebo zemři Kilian Jornet

Už je těch knížek o běhání spousta, ale kniha "Born to run" může být jen jedna. Asi jsem od této čekal více, ale i přesto po přečtení jsem měl chuť natáhnout kecky a vyběhnout do lesů.

05.09.2014 3 z 5

Odkud se berou dobré nápady Odkud se berou dobré nápady Steven Johnson

Připadalo mi, že se autor k některým tématům několikráte vracel. Jinak jsem se v knize dozvěděl zajímavé souvislosti, jak k některým objevům v historii došlo.

17.07.2014 4 z 5

Maraton a jiné pošetilosti Maraton a jiné pošetilosti Luboš Brabec

Pohodové čtení o běhání k odpolední kávě. Při čtení některých kapitol jsem si připadal, jako bych četl své myšlenky, v některých kapitolách jsem se dozvěděl něco nového o běhání, ale jsou v knize i myšlenky, s kterými se nestotožňuji.

06.07.2014 5 z 5

Tátologie Tátologie Pavel Brycz

Lehce humornou formou a s nadsázkou podáno. Co tatínky čeká při výchově jejich ratolestí. Knížka pobavila.

16.05.2014 4 z 5

Jak lhát se statistikou Jak lhát se statistikou Darrell Huff

Čekal jsem od knihy, že se dozvím záludnější fígly. Nepřipadá mi, že by kniha byla vhodná jako doplněk výuky statistiky na vysokých školách. Myslím, že by obsah dovedl pochopit průměrný středoškolák. Pohodové čtení na večer před spaním.

16.05.2014 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Fantasticky napsaná kniha. Nejsem žádný rychločtenář, ale od této jsem se nemohl odtrhnout. Už se těším na filmové zpracování. Kdybych mohl, dám deset hvězdiček

08.05.2014 5 z 5

Běhání s Keňany: Tajemství nejrychlejších běžců světa Běhání s Keňany: Tajemství nejrychlejších běžců světa Adharanand Finn

Trošku vláčný děj. Čekal jsem, že se v knize dozvím více o tajemství Keňanů. Další kniha, která se trošku veze na vlně "Zrozen k běhu". Nenáročné čtení před spaním.

29.04.2014 3 z 5