Rolig Rolig komentáře u knih

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Všetko je postavené na prapodivnej romantickej linke, do ktorej je vsunutý detektívny príbeh. Nemusel to byť až tak chybný krok a je určite mnoho čitateľov, ktorých tento postup vtiahol do deja. V tom romantickom uzlíku plakal asi každý chlap aj žena a keby to bolo o trochu dlhšie, tak možno by sa tam zjavil aj nejaký transexuál, ktorý by tiež neudržal slzy. V detektívnom uzlíku sa však autorka určite nestratila a gradácii deja, či prekvapujúcemu záveru nemôžem nič vytknúť. Kniha však musí byť hodnotená ako celok a tu je jej najväčšia slabina. Ako rozbeh do série je to však viac ako dostačujúce.

21.06.2016 3 z 5

Žena v klietke Žena v klietke Jussi Adler-Olsen

Najviac ma pri knihe držala dvojica detektívov, ktorých si musí každy ihneď obľúbiť (hlavne upratovačku Asad-a). Najväčší nedostatok vidím, tak ako to bolo už viackrát spomenuté, v motíve a keďže sa tu nenachádza mnoho postáv, nie je veľmi ťažké byť ako čitateľ vždy o krok pred samotným vyšetrovaním. Adler-Olsen si však Ženou v klietke postavil pevné základy pre nadchádzajúce časti a rozhodne mnoho čitateľov neostalo len pri tejto prvej. A neostanem ani ja...

23.10.2015 3 z 5

Dievča, ktoré sa hralo s ohňom Dievča, ktoré sa hralo s ohňom Stieg Larsson

Knihu by som rozdelil na dve pasáže - Prvá časť, trvajúca jednu štvrtinu "Žena, ktorá nakupuje panvice" v ktorej si k tomu 50 strán šponuje svoje prsia, ktoré akoby záhadou neboli vyrobené v IKEA. Druhá časť, trvajúca tri štvrtiny, bola už tým pravým pokračovaním prvého Milénia, ktoré som očakával od začiatku.(i keď niekedy to bolo skutočne pritiahnute za vlasy)
Na záver by sa patrilo poďakovať, podla mojich dojmov, sponzorovi knihy. Pretože Stieg Larsson, pod "záštitou firmy IKEA" vytvoril nadpriemernú detektvku.

12.08.2015 4 z 5

Krv na snehu Krv na snehu Jo Nesbø

V podstate zhrniem to, čo tu napísali všetci "štvorhviezdičkoví +" ...Celé hodnotenie a pocit z prečítanej knihy závisí od prístupu, ktorý si k nej čitateľ zvolí. Môžem si vybrať dve cesty - buď chcem od, v slovenčine, 168 stránok (ktoré majú riadkovanie väčšie ako bakalárska práca) nového Harryho Holeho alebo si vyberiem tu druhú cestu- ku knihe pristup skutočne ako ku "Krv na snehu" so sympošom Olavom Johansenom...+ zaujímavy koniec, mínus - kniha mohla byť ozaj dlhšia - vydržal by som pri nej do rána.

04.08.2015 4 z 5

Jaskynný muž Jaskynný muž Jørn Lier Horst

Hlavne som si myslel, že v sérii venovanej Wiliamovi Wistingovi bude Wiliam Wisting hlavná postava. V tomto diele bol však v tieni svojej dcéry Line a jediné, čo som sa o Willym dozvedel, je to, že vždy keď príde domov večer tak si správi jedlo zo zvyškov, ktoré nájde v ľadničke. Celkovo zápletka a dej Jaskynného muža nie je postavená zle; pre mňa je hlavná chyba v nezaújmavom hlavnom hrdinovi, ktorého aj keby znásilnili a upálili,tak mi to je v podstate úplne jedno.

03.07.2015 2 z 5

Poľovné psy Poľovné psy Jørn Lier Horst

Veľmi jednoduchá kniha s nie príliš originálnou zápletkou. V tej neoriginálnej zápletke je však stopercentná originálnosť. To ako p. Horst narába s faktami a dejovou postupnosťou vás nenechá chladným. Taktiež rozsah knihy k tejto tématike stačí akurát a za jeden-dva dni ju máte prečítanú.

06.04.2015 4 z 5

Neviditeľný múr Neviditeľný múr Henning Mankell

Výborny dej a neustále zápletky vás stále držia pri knihe. Čím bližšie však prichádza záver, tým viac človek krúti hlavou. Či už sa jedná o konanie hlavnej postavi, komisára Wallandera alebo o samotný koniec, ktorý je vzhľadom na zauzlený dej jednoducho nedostačujúci - 6/10

06.04.2015 3 z 5