Rogalka Rogalka komentáře u knih

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Opět dobře napsaná detektivka. Až na posledních stranách jsem tušila jak to celé skončí.

10.10.2021 5 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Za mě povedená kniha a jsem ráda, že jsem se dozvěděla jakou cestou se ubíral život Barbory.
Sice to neměla jednoduché a bylo mě jí i trochu líto, ale jinak se mi příběh líbil. Vykreslená budoucnost mě místy i děsila. Představivost spisovatelky je opravdu velká.

17.01.2021 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Četla se dobře a do poslední chvíle byla napínavá. Mohu jen doporučit a určitě si přečtu i další knihu.

06.11.2020 5 z 5

Žena obchodníka s kořením Žena obchodníka s kořením Charlotte Betts

Knížka zasazená do Lodýna v letech 1666 - 1670 mě velmi lákala. Od sté stránky jsme tušila jak to asi dopadne ale i tak jsem hltala každou stránku. Postava voňavkáře se mi moc líbila a postava hlavní hrdinky taktéž. Kniha se četla dobře, místy jsem uronila slzu a místy mě pohladila po duši.

16.05.2020 5 z 5

Tato již čtvrtá v pořadí mě ze začátku moc nebavila, smála jsem se asi až posledních 50 stránek. Četla se opět dobře ale na pobavení byla slabší.

01.05.2020 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moje první kniha od tohoto autora a jsem nadšená. Těším se na další případ.
Postava šéfinspektora Fosterové se mi líbila, děj knihy pěkně plynul, byl napínavý a plný zvratů.

14.03.2020 5 z 5

Bez jablka Bez jablka Miloš Říha

V některých textech jsem našla své myšlenkové pochody. Za mě mohu jen doporučit.

08.03.2020 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Opět čtivá kniha. Od srdce jsem se zasmala když měla přijet reportérka Blesku a napsat članek do sobotního vydáni a když přišli lidé z "finančního úřadu", scéna v kuchyni byla opravdu velmi vtipná.

06.03.2020 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Celá kniha byla opět velmi čtivá. Jsou zde ukázány tři typy žen s různým sebevědomím.
První příběh ve mě vzbuzoval úzkost když jsem zjistila jak dokáže partner s druhým partnerem manipulovat.
Prostřední příběh mě asi zaujal nejvíc, zvedal mě ze židle při každém fanatickém názoru ale na druhou stranu se mi líbily myšlenky-rady otce Ambrože. Zde bylo krásně ukázáno jak lze víru použít v praktickém životě aniž by ho nějak svazovala.
Třetí příběh byl pro mě asi nejslabší i když skončil smutně, ale syndrom hodné holky mě moc neoslovil. Víc než hodná holka mi přišla spíš vypočítavá.

19.02.2020 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Je to krátký příběh, možná by se i dalo říci autorova myšlenka, která má přinutit čtenáře k zamyšlení. A v této uspěchané době dvojnásob.

11.02.2020 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Už jsem pár knížek z období holokaustu četla a musím říct, že se stále nestačí divit co dokáže člověk člověku způsobit. Chvílemi bylo až neuvěřitelné, že hlavnímu hrdinovi vše tak snadno procházelo. Až jsem místy přemýšlela, zda je to opravdu podle skutečného příběhu. Jinak ale před hlavním hrdinou smekám a před jeho láskou též, je neuvěřitelné kolik síly v sobě člověk dokáže najít. Děkuji autorce za citlivě převyprávěný příběh.

09.02.2020 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Kniha mě vrátila do dětských let, kdy jsem jezdila s rodiči na chalupu na vysočině. Ty nákupy v Jednotě a to chození na návštěvy k sousedům a to všechno co se asi mezi lidma a v jejich hlavách odehrávalo se najednou zhmotnilo v této knize. Mockrát děkuji za připomenutí dětských let i tu babičku a strýce jsem tam viděla.

26.12.2019 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Nejvíce mě pobavila ta část, kdy tatínka vysadili na koně a on vyjel s ostatními na projížďku. Popis jeho návratu z projížďky byl opravdu barvitý a hodně jsem se u něj nasmála. Už se těším na třetí díl. Nečekala jsem, že mě tato série tak pohltí. Ano je to oddechovka, ale velmi příjemná a nenásilná.

25.12.2019 5 z 5

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

Četla se dobře, měla spád akorát konec byl smutný, škoda hodně jsem fandila hlavním hrdinům.

20.11.2019 5 z 5